Şimdi Ara

Nedyme Dumansız Kömürlü Mangal İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
5
Favori
30.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hepsiburda.com 'dan Nedyme Dumansız Kömürlü Mangal satın aldım.

Fiyatı 189,90 TL + 5,64 TL Kargo (İstanbul) : 195,54 TL.

Neden bu ürünü aldım?

- Mangal yakma/tutuşturma, kor oldu/olmadı, duman derdi yok.
    - En önemlisi evin içinde mutfakta mangal yapılabiliyor.
    - Dumanın, isin, yanmış yağın etlere bulaşması söz konusu değil.
    - İç haznenin içinde istediğini közle...
    - Hızlı ve pratik bir ürün.

Video: NEDYME Dumansız Kömürlü Mangal - İlk Kullanım 23.04.2014

Web sitesinde ya da başka bir yerde ölçüler verilmemiş.
    36 cm. genişlik var.

Ürünün resimleri:

• Oncelikle: kis vakti bile haftada 2 kere mangal yapan birisiyim. Evimde bahce oldugu icin keyfine vara vara mangal yapmak isten sonra eve gedlgimde en buyuk stres ilacim..
    bu izgarayi gordukten sonra; mutfakta disari cikmadan sicak ortamda mangal yapma fikri okadar kulaga hos geldiki; sonucun ne olacagini tahmin etmeme ragmen, bir iki arastirma yapip hemen siparis verdim. Maalesef nette yeterli miktarda yorum bulamamistim. Icimde bir kusku olsada insanoglu zor olan birseyi kolaylastiran birseyler gordumu baliklama atliyor maalesef.

sipraisi direk ureticiden verdim. Herhangi bir online siparisi yok. Buyuk ihtimail kredi kartiya ilgili odemelerde musteri memnuniyetsizligiyle bas etmek istememisler. Whatsup ile iletisim kurmami istediler ve bankaya havale ettikten sonra ertesi gunu elime ulasti. Arkadaslarin bahsettigi gibi bir paketten cikiyor. Aynen belirtildigi gibi icine findik buyuklugundeki komurleri koyup bol miktarda kimyasal tutusturuculari dokup yakiyorsunuz. Alttan fan ufledigi icin cok kisa surede komurler tutusuyor. Fikir olarak cok ince dusunulmus. Turkiye'deki ureticinin dedigi gibi degil; Alman bir arkadas yillar once patenti almis.

Neyse; gelelim herkesin merak etigi tat noktasina: hayatimda ilk defa aldigim bir etin mundar olmasini gormek o kadar zoruma gittiki.... komur demir kutunun icinde kaldigi icin; hazneyi isitip yukarda bulunan izgara telini isitiyor. Yani aslinda olay su: bir tencere al, altina biraz su koy, tencereyi elektrikli bir ocagin ustune koy; tencerenin kapak yerinede izgara telini yerlestir. Tencerenin uzerindeki etten nasil bir tat alacaginizi dusunuyorsaniz, bu izgara fikrinden daha kotu bir tat alacaksinizdir.

komur isin sadece mangal severlere bir hilesi. et hic bir zaman icin komurle pismiyor; ortada kapali bir kutudan cikma bir isiyla haslanmis et var. komurun yanmasi, tutusturucuyu bol miktarda koyarsaniz kisa ama,hazneyi isitmasi, etin uzerine konmasi ve pismesi en az 40dk.
    ayni zamanda urun kesinlikle mutfakta kullanilabilecek bir urun degil.

size tek tavsiyem: fantezi aramiyorsaniz kesinlikle uzak durun. benim gibi profesyonel ( kendimi oyle goruyorum) bir mangal sevdalisi birisinin bire bir satin alip deneyip kullanip, 180 tl sini cope attigi bir tecrubeyi okudunuz.
  • chnyildirim C kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Biftek/bonfile/pirzola, köfte, tavuk pirzola, tavuk kanat pişme süresi ne kadar? Normal kömürlüde 10-15 dakikada pişer malum.

Ürün çok pratik gibi duruyor, bir de pişirme süreleri makulse almayı düşünüyorum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Selamlar,

Biftek/bonfile/pirzola, köfte, tavuk pirzola, tavuk kanat pişme süresi ne kadar? Normal kömürlüde 10-15 dakikada pişer malum.

Ürün çok pratik gibi duruyor, bir de pişirme süreleri makulse almayı düşünüyorum:)

1 defa kullanabildim :) Yeni bebeğimiz oldu. Onunla ilgileniyoruz şuan.
    Köfte hariç diğerlerini daha deneyemedik.

Ama firmadan bana gelen cevap şöyle:
    "IZGARANIN ÜZERİNİ TAM OLARAK ET İLE DOLDURDUĞUNUZ TAKDİRDE DIŞ HAZNENİN ISINMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ. AYRICA IZGARA ÜZERİ TAM OLARAK DOLDUĞUNDA DAHA FAZLA ET PİŞİRECEK VE KÖMÜR İLAVESİ YAPMANIZA GEREK KALMAYACAKTIR. BİR DOLUM KÖMÜR İLE 1,8 KG ET PİŞİREBİLİRSİNİZ."

Normal kömürlü mangal da kömürün köz olma süresini de eklemeniz gerekiyor. (Köz olma süresi + pişme süresi)

Şimdi fark ettim. Köfte ne kadar sürede pişmiş bilmiyorum. (15-20 dk. aralığı olabilir.)

2nci denemeden sonra süreleri yazarım.

15-20 dakika iyi bir süre, 3-5 dakikada ön hazırlık ve közün oluşması, toplamda yarım saatte nevale önünüzde :)

Hepsiburadaki açıklamada (aşağıda) 40-60 dakika pişirme süresinden bahsetmiş; dolu haznedeki kömürün toplam pişirme süresini kastetmiş olmalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memint -- 25 Ağustos 2014; 16:33:08 >
    Peki köftenin lezzeti nasıldı, klasik kömürlü mangalı arattı mı? Bununla gazlı lav taşlı mangal arasında kaldım, tercih yapmak istiyorum. Balkonda kullanacağım.

Teşekkürlerimle...
  • bende aldım.kargoyu bekliyorum..tek endişem pişirme süresi..inşallah kısadır.
  • tad olarak normal mangal ile arasında fark var mı acaba ? eğer odun-kömürün kokusunun sindiği o klasik aroma yoksa almaya değmez. bizi bilgilendirseniz çok iyi olacak.
  • adından anlaşılacağı gibi hakikaten dumansız mangal. duman harici ne ararsanız var. tutuştuktan sonra sıcaktan üst kapak yamuldu ve iki tarafta açıklık meydana geldi. sonra başladı buradan yoğun kıvılcım atmaya. sanki şampiyonlar ligi kupası töreni gibi. kıvılcım bitti, buralardan alev çıkarmaya başladı. balığı çevirirken yağları aşağıya damlıyor sonra her çevirmede alevler yükseliyordu. tavaya şarap döküyor ya aşçılar aynen onun gibi:) hevesle aldığım mangalı temizlemedim bile pazar günüden beri. fan da çalışmadı önce fan ünitesini azcık sağa sola salladıktan sonra çalıştı. vidyolarını çekip firmaya yolladım ama daha sallayan olmadı bakalım. ekran görüntüsü paylaşayım birazdan. simage yapmama rağmen olmadı sıkıntı neden kaynklanıyor?
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navek -- 6 Kasım 2014; 18:21:47 >

• Tad konusunu soran arkadaşlar...

Yağsız, tavayla alakası yok. Bu yönden çok iyi. Ama bilindik mangalın kömür tadı yok. Izgara olduğu belli. Diğer bir güzel özelliği de Patates ve soğan közlenmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navek

adından anlaşılacağı gibi hakikaten dumansız mangal. duman harici ne ararsanız var. tutuştuktan sonra sıcaktan üst kapak yamuldu ve iki tarafta açıklık meydana geldi. sonra başladı buradan yoğun kıvılcım atmaya. sanki şampiyonlar ligi kupası töreni gibi. kıvılcım bitti, buralardan alev çıkarmaya başladı. balığı çevirirken yağları aşağıya damlıyor sonra her çevirmede alevler yükseliyordu. tavaya şarap döküyor ya aşçılar aynen onun gibi:) hevesle aldığım mangalı temizlemedim bile pazar günüden beri. fan da çalışmadı önce fan ünitesini azcık sağa sola salladıktan sonra çalıştı. vidyolarını çekip firmaya yolladım ama daha sallayan olmadı bakalım. ekran görüntüsü paylaşayım birazdan. simage yapmama rağmen olmadı sıkıntı neden kaynklanıyor?

Kömürden kaynaklanmış olabilir. Ben 2 defa mutfakta yaptım. Böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Fan için aldığım ilk günden beri çalışıyor. Sorun yok.

• bu ürünün aslı lotus grilldir ve Alman firmasıdır. ülkemizde de "haustek elektrikli aş." getirip satıyordu bu ürünü.

http://lotusgrill.de/en/
    http://www.lotusgrilluk.com/
    http://lotusgrillaustralia.com/
    http://www.dr.com.tr/Marka/lotus-grill/m=5784
    http://www.hepsiburada.com/liste/lotus-grill-g-an-34-dumansiz-mangal-antrasit-gri-/productDetails.aspx?productId=hrlotgan34&categoryId=34001281

mucidi de bu vatandaş, lothar wedermann;
    https://www.youtube.com/watch?v=wWNicQ_L5hg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black exodus -- 27 Şubat 2015; 10:05:26 >

• Firmadan yanıt alabildinizmi...

Tekrar deneme şansınız oldumu?Nasıl sonuç aldınız.Kullandığınız kömür kaynaklı olabilirmi acaba...

Bende almayı düşünüyorum ama kullanıcı yorumları açısından burası dışında pek bilgi yok...

Başka kullanıp memnun olan veye olmayan var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcy

Firmadan yanıt alabildinizmi...

Tekrar deneme şansınız oldumu?Nasıl sonuç aldınız.Kullandığınız kömür kaynaklı olabilirmi acaba...

Bende almayı düşünüyorum ama kullanıcı yorumları açısından burası dışında pek bilgi yok...

Başka kullanıp memnun olan veye olmayan var mı arkadaşlar?

firma kömürden kaynaklı olduğunu söyledi, 2. kez denedim fanı daha da kısarak idare ettim ama yine memnun kalmadım. firma kömür sıkıntısından dolayı kömür satışına da başladıklarını söyledi. ben firmanın yerinde olsan mangalın içine de en azından 1 kullanımlık kömür koyarım kullanan sıkıntı kömürden mi, üretimden mı kaynaklı olduğunu anlar en azından. kaldırdım koydum mangalı yerine temizlemesi falan ayrı dert, canım kullanmak istemiyor.

• navek N kullanıcısına yanıt
    Anladım.Dediğiniz gibi yanında kömür gönderse daha iyi olur.Bende bir saat önce sipariş verdim mangalı bakalım gelince sonuç ne olacak...

Yanında bu kömürden aldım.Parçalar büyük gelirse kırıcam biraz.

http://www.hepsiburada.com/liste/nutshell-ecological-briguetta-mangal-komuru-3-kg/productDetails.aspx?productId=hrnesant002&categoryId=34001252
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcy

Anladım.Dediğiniz gibi yanında kömür gönderse daha iyi olur.Bende bir saat önce sipariş verdim mangalı bakalım gelince sonuç ne olacak...

Yanında bu kömürden aldım.Parçalar büyük gelirse kırıcam biraz.

http://www.hepsiburada.com/liste/nutshell-ecological-briguetta-mangal-komuru-3-kg/productDetails.aspx?productId=hrnesant002&categoryId=34001252

sonuçtan haberdar ederseniz sevinirim kömürle ilgili. firma meşe kömürü öneriyor ama, eğer sıkıntı çıkarmazsa bu kömür alınabilir.

• navek N kullanıcısına yanıt
    Yeni deneme fırsatı buldum.Ama nutshell fındık kömürü değilde ilk denemede meşe kömürü deneyeyim dedim.Fındık kömür biraz irice onu kırıp parçalamak gerekecekti.Müsait bir zamanda denemek en iyisi.Birde sıkıntı olursa kömüre bahane bulmamak için A101 den Dörtel marka meşe kömürü aldım.İçinde büyük parçalı olanlar vardı onları ayıkladım en küçük parçalardan olabildiğince seçerek hazneyi kömürle doldurdum.

Patates ve tavuk pişirdim.Oldukça lezzetliydi...İyice ısınması ve köz olması 15-20 dk yı buldu.10-15 dk dada etleri pişirdi...Denedikçe daha iyi anlayacağız.

Şimdilik herhangi bir sorun yaşamadım.
  • garcy kullanıcısına yanıt
    ben başlangıcı balıkla yapmakla hata ettim galiba. hala çıkarıp kullanasım gelmiyor, dışarıdan devam:)
  • http://www.netteiyi.com/nedyme-dumansiz-mangal-kirmizi.html burda 179a buldum. Sitesinde 199 lira diyor nedyme.com üzerinde. Alacağım ama tereddutlerim var elektrikli rezistansli ızgara mi yoksa bu mu??
  • yağ içinde birikiyor sanırım bu her zaman tutuşmaya elverişli bir durumdur ve bir tutuştu mu artık mangalı kullanamazsınız alevi sönmeden..
    böyle bir mangala yandan yağ akıtma muslugu neden ve nasıl yapamazlar veya bunu nasıl düsünemezler cok ilginc dogrusu!!
    bu haliyle pek kullanıslı ve mantıklı gelmedi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

yağ içinde birikiyor sanırım bu her zaman tutuşmaya elverişli bir durumdur ve bir tutuştu mu artık mangalı kullanamazsınız alevi sönmeden..
    böyle bir mangala yandan yağ akıtma muslugu neden ve nasıl yapamazlar veya bunu nasıl düsünemezler cok ilginc dogrusu!!
    bu haliyle pek kullanıslı ve mantıklı gelmedi bana

Tencerede yağ isitirken nasıl tutusmuyorsa bu da oyle , kıvılcım yok ki nasil yag alev alsin.. siparisi verdim bakalım gelince resim atarım. 155 tl.
    Era jett ve nedyme arasında kaldım Arzum Sultani tost makinam var , üst kapağı cikarinca o da bi nevi ızgara oluyor. Bu nedenle nedyme aldim bakalım hayırlısı. Turbo modelini aldim , Turbo yeni çıkmış biraz daha büyükmus sadece.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.