Şimdi Ara

NEDİR BU UCUZ BENZİN MAZOT VE LPG SIRRI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
66.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrttd

bildim bileli shell den alırım benzini..geçen gün denemek için full den aldım ama yaptıgım km değişmedi..çekişte bir sorun olmadı ama eğer aynı km olacak ise shell i tercih ederim..

az yaktıran benzin yok ki zaten sadece ucuz oluyor o kadar.

quote:

cosef
    Tarih 25 Nisan 2011; 11:12:28
    Bursa karacabey FULL'den aracaıma 30 lt 95 oktan benzin aldım 3.90 tl'den 200 km yol yaptımb ir sorun yok yakış aynı yine
    sadece litresi ucuz.tavsiye ederim

bende oradan 160 tl lik aldım bir sorun olmadı , hatta konuda açtım ilgi gösterilmedi.
  • Şimdi garanti de veriyorlar. Sorun yaşayan yazarsa ona göre herkesin bilgisi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

Son depoyu LUKOİL den fulledim 337 den (Ankaralı olanlar bilirler Şaşmaz kavşağına gelmeden sağda vatan bilgisayarın yanında) euro dizel şunu çok rahat söyleyebilirimki yakıt diğer büyük firmalardakine göre daha çok km yapıyor ve çekişide iyi bundan sonra aynı yerden almayı düşünüyorum

Garip ama o lukoilden ne zaman alsam aracın tepkisi artırıyor,daha iyi çekiyor.Emin degilim ama sanırım daha az km yaptırıyor.Bp en pahalısı hep bpden alırım ama fiyatına göre aracın çekişini artırdıgını falan söyleyemem.Biraz fazla km yaptırıyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Merhaba arkdaşlar yaklaşık olarak ayda 3000 litreyE yakın mazot tüketen iki adet firmam var ben yakıtı totalden alıyorum %2 iskonto yapıyor
    Ama kafama takılan bir konu var biizim bulunduğumuz yerde istanbul avrupa yakasında iki adet istasyon var biri AYTEMİZ diğeri FULL petrol yakıtı daha ucuz veriyorlar bende bunu yakıt aldığım istasyon müdürüne danıştım aldığım cevap
    Onlar yakıta katkı katmıyorlar biizm gibi araca büyük zararaı var arabaların motor indirir dedi bende birşey demedim
    KONU HAKKINDA BELKİ BURDAN BİR BİLEN ÇIKAR DİYE YAZDIM UMARIM BİLGİ SAHİBİ OLURUZ !!!!!!!

NEDİR BU UCUZ BENZİN MAZOT VE LPG SIRRI

Siz firmanıza Totalden almaya devam edin. Total benzinde iyi değil ama euro dizzel konusunda çok başarılı. 4 yıldır Total kullanmaktayım ve motorda bir sorun yok. Dizel yakıtta çok ayak oyunları dönüyor. Bulunduğunuz yerde Total DOCO varsa orayı tercih edin mazotu direk Fransadan gemilerle getiriyorlar. Ben şu ana kadar sadece mecbur kaldığı için 1 depo opetten 1 depoda karamandaki totalde ve 1 depoda Antaya çıkışı shell den aldım. Geriye kalan 40 depodan fazla DOCO Totalden aldım. DOCO ları totalin kendisi işletiyor . Diğerleri Kırıkkale rafineriden alıyor ve kendi katkısını katıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz1

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Merhaba arkdaşlar yaklaşık olarak ayda 3000 litreyE yakın mazot tüketen iki adet firmam var ben yakıtı totalden alıyorum %2 iskonto yapıyor
    Ama kafama takılan bir konu var biizim bulunduğumuz yerde istanbul avrupa yakasında iki adet istasyon var biri AYTEMİZ diğeri FULL petrol yakıtı daha ucuz veriyorlar bende bunu yakıt aldığım istasyon müdürüne danıştım aldığım cevap
    Onlar yakıta katkı katmıyorlar biizm gibi araca büyük zararaı var arabaların motor indirir dedi bende birşey demedim
    KONU HAKKINDA BELKİ BURDAN BİR BİLEN ÇIKAR DİYE YAZDIM UMARIM BİLGİ SAHİBİ OLURUZ !!!!!!!

Siz firmanıza Totalden almaya devam edin. Total benzinde iyi değil ama euro dizzel konusunda çok başarılı. 4 yıldır Total kullanmaktayım ve motorda bir sorun yok. Dizel yakıtta çok ayak oyunları dönüyor. Bulunduğunuz yerde Total DOCO varsa orayı tercih edin mazotu direk Fransadan gemilerle getiriyorlar. Ben şu ana kadar sadece mecbur kaldığı için 1 depo opetten 1 depoda karamandaki totalde ve 1 depoda Antaya çıkışı shell den aldım. Geriye kalan 40 depodan fazla DOCO Totalden aldım. DOCO ları totalin kendisi işletiyor . Diğerleri Kırıkkale rafineriden alıyor ve kendi katkısını katıyor.

DOCO MU YAZIYOR UZERİNDE

• bide total avealılara indirim yapıyormuş tv'de reklamlarda gördüm yüzde kaç indirim yapıyor bilginiz varmı ???
  • yakıtın rafineri çıkışı ve vergisi hepsinde aynı, fark satış karı marjından kaynaklanıyor.

bu arada ürünün fiyatından yola çıkarak kalitesini değerlendirmek doğru değil. Benzeri kötü tecrübeler yüzlerce kez indirimsiz satan akaryakıt firmalarında da yaşanmıştır.

son olarak bence full'ün yakıtı az gidiyor.
  • bikac kez ankara da full den aldim herhangi bir sorun yasatmadi..

2 sene once bir kez petrol ofisinden lpg almistim aracin kafasi fena halde karisti yakiti bitirip shell den alinca normale dondu.

birde dun aksam (03.06.2011) bahcelievler 7.cadde deki BP istasyonundan benzin aldim. araba resmen sapitti. gaz yemiyo eksozdan pat pat ses falan.. bi sure dusuk devirde minimum gaz vererek kullandim sonra biraz duzeldi ama bir daha BP den benzin almam!!
  • Bu arada Ankarada Ankamale gelmeden çevik kuvvetin yanında total var ordada genelde indirimli fiyat uygulanıyor tavsiye ederim
  • Akaryakıt bayileri arasındaki fiyat farkının temeli,
    satışı yapan istasyonun kar marjından fedakarlıkta bulunmasıdır. Her ne kadar istasyon sahipleri ağlıyor gibi gözüksede durum hiç de öyle değil. Bugün bir tanıdığımın çalıştığı PO bayıne gittim. Sizler gibi bende fiyat farkını sordum. Aldığım cevap aynen şu

akaryakıt satışı yapabilecek, kendine ait bir arsan var ise anlaşma yaptığın Akaryakıt şirketi benzinliği tek kuruş ödemeden senin adına kuruyor yani pompası, tabelası, binası, WC si., marketi..vs herşeyini şirket üstlenip kuruyor. Anlaşmaları da genelde beş yıllık yapılıyormuş

Peki dedim anlaşman bitti o zaman durum ne oluyor, o zaman mevcut şirket sana astronomik bir para karşılığı bedava akaryakıt teklif ediyor. Bugün PO arkadaşımın çalıştığı bayiye İKİBUÇUK TRİLYON nakit para karşığı akaryakıt teklif etmiş, yola bizimle devam edin diye, + satış hacmine göre de %7-10 arasında iskonto alıyorsun.

Akaryakıt olsun, lpg olsun maliyetleri üç aşağı beş yukarı aynı ister ithal etsin, ister kendi üretsin isterse de başkasının ürettiği akaryakıta ulusal marker denen kimyasalı katıp satsın. eskiden Shell bayisi olan şimdi Luk oil bayisi olan bir akaryakıt bayisi şuanda çevresindeki tüm akaryakıt bayilerinden motorini litre başına 30 kuruş daha ucuza satıyor zarar mı ediyor sizce? hayır kaçak motorin mi kullanıyor hayır? sadece kar marjı düşük

Gelelim lpg işine, yıllardır Ankara başta olmak üzre birçok yerde bazı markalar bilerek fiyat kırıyor. Bunu isteyen de lpg firmasının kendisi örneğin MİLANGAZ Ankarada rekabete gireceği bayiyi kendisi seçiyor. Kardeşim sen benim lpg mi benim belirlediğim fiyattan satacaksın diyor bayinin aldığı lpg nin lt si belli, firma da sübvanse edip diğer bayiler lpg de % ??? kaç kar ediyorsa onu sübvanse edip bayiye ödedikten sonra mesele kalır mı? kalmaz.

Durum böyle arkadaşlar bayilerin ister lpg ister akaryakıt olsun kar marjı anlaşmada aldıkları parayı da sattıkları akaryakıta eklersek en az ama en az %15-20 aksini iddia eden var ise açıklasın hodri meydan

• ÜZÜMÜNÜ YEMENE BAK SEN BOŞVER GERİSİNİ
  • saçma sapan abuk subuk mesaj atmamakta fayda vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUFANER

saçma sapan abuk subuk mesaj atmamakta fayda vardır.

• ankaradayım cesaret edip alamıyorum ama bir gün deneyeceğim...
  • İzmir'de bpet'ten 3.89 TL'den benzin aldım. Herhangi bir sorun yok, Denizli'ye geldim ve şu an toplamda benzin aldığımdan beri 500 km.'ye yakın yol yaptım. Çeyrek depo kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz1

doco nedir?
  • valla benzin heryerde yaklaşık eşitte. k.maraşta 2.07 iken lpg fiyatı opette aygaz arkadaşla adanaya gittik 2.32den aşağısı yok. o dönemde maraşta sanayide 1.90 idi.yuh yani dedik. dün forumda bir arkadaşta antalyada 2.43 lpg litresi demiş.şu an burada opet euro lpg 2.16 iken bu uçurum baya bir sevindirdi beni. sanırım turistik bölgeye gittkçe lpg de turist muamelesi görüyor.
  • Erzurumdamı turistik bölge burdada 2.30 küsür
  • Lukoil dunya capinda markadir. Reklam yapmadiklari icin kimse bilmiyor
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.