Şimdi Ara

Nedir bu iphone düşmanlığı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
2.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi telefonun konusuna bilgi almak için girsem, iphone tasarımı,kısıtlılığı vs konuşuluyor.Eskiden iphone pahalı değmez diyenler şimdi fiyat bandında iphone eler olmuş.
    Huawei konuları hep iphone kötülemeyle dolu.
    3600 verip huawei almaktansa iphone samsung alırım.Satarkende 3600 lük p10 dan çok daha az zarar ederim. Bugün 5s in 2.eli 900 tl iken onunla çıkan telefonlar piyasada yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forumdakilerin cogu üstteki arkadaşın dediği gibi kedi ciğer mundar hesabı. Forumdakilerin büyük kısmı lise öğrencisi ve/veya üniversite öğrencisi olduğu için bir telefona 4000 tl vermek fazla geliyor, bu algı 2007 den beri olduğu için büyünce de devam ediyor, halbuki artık denk fiyata rakip modeller var ama zamanında android ucuzdur kafası yerleştiği için akıp gidiyor.

Bir de yetişkin abilerimiz var, onlar da özgürlük/kısıtlama kafasındalar. Gençlikleri asosyallikle geçtiği için hayatları telefonla vakit geçirmekten zevk alma odaklı. Rom atayım, özelleştireyim, kişiselleştireyim, slaytları aktarayım, torrent kullanayım. Sanırsın meslekleri, android developer, akademisyen falan. Telefon bu kullan geç, kişiselleştirsen noluur kişiselleştirmesen nolur, bunlar da hep anti sosyal pısırık yetişmiş nesil. Bizim yaşıtlarımızdan da var bunlardan

Edit. Az kalsın unutuyordum, arkadaşının telefonundan iPhone'a truva küfürlü çorum videosu atılmıyor diye, internetten beleş indirdikleri müzikleri itunes dan telefona atmayı beceremeyenler de var
    Bence çekememezlik. Uzun yıllardır iPhone'a gelen eleştirilerin çoğu android tarafından da uygulanmaya başlandı ama hep yeni bahaneler türedi. Örnek: pil çıkmıyor dediler, flash oynatmıyor dediler, sd kart takılmıyor dediler, pahalı dediler ama günün sonunda hep Apple'ın çizgisine geldiler. Ben eziklik kompleksine bağlıyorum.
  • Kedi ciğer mundar hesabı çok kasmaya gerek yok.

• Valla iPhone'un 5s modelini özellikle seviyorum. Sırf öyle kenarda tutmak için bir tane alasım var :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skydiver132

Valla iPhone'un 5s modelini özellikle seviyorum. Sırf öyle kenarda tutmak için bir tane alasım var :)

SE alın kasa aynı hem daha güncel

• Tercihlerle alakali bir durum bu birazda. İphone kullanan insanlarin cogu, bu cihazi ios ve marketi icin kullaniyor. Eskiden tasarimi, sistemi ve marketiyle rakipsizdi ama artik tasarim konusunda cuvalladi. Sistem de eski stabilligini kaybetti. Huawei konularinda da en cok bu durumdan bahsediliyor hakli olarak. Android artik eskisi gibi degil, iosa kafa tutacak konuma geldi.

Tum bunlar neticesinde, İphone artik fiyatini haketmiyor. Bunlari s plus kullanan biri olarak söylüyorum.

Ama marketi halen rakipsiz oldugu ve guncelleme,musteri memnuniyeti konularında halen iyi durumda oldugu icin satilmaya devam edecektir.

• Sade ve pek yenilik yapmamasından olabilir insanlar sürekli yeni şeyler istiyor doğruya doğru şimdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam nedendir bilmiyorum s7 edge kullanan arkadaşlarım bile iphone daha güzel duruyor diyorlar. Yani iphone insanın gözüne hoş geliyor demekki. İmkanım olsa 7plus siyah renk alırdım mesala s8 yada huawei p10 yerine. 2.el piyasası ve insanların gözündeki imajı çok yüksek.

• Yenilik gördüğüm tek cihaz s8 modeli oldu ve note 7 gibi bi şaheser hiç oldu. İphone almazsam samsung alırım sırf kamerası ve tasarımı için ama gel gör ki iphonedaki o metal hissi ve ağırlığı hep daha baskın çıkıyor.

• HLLBN kullanıcısına yanıt
    psikolojik midir bilmiyorum fakat iphone 4s'in bile verdiği premium hissi android cihazlar veremiyor görüntü olarak özellikle note serisi ve huawei telefonları beğeniyorum
  • anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    Hocam 3k bütçe ile huawei alan insan neden iphone a bu kadar sallıyor onu anlamıyorum. Yoksa iphone alacak param var ama huawei apple ı geçmiş vs şeyler yazılması da saçma.3600 e alınan p10 satılmak istense 2000 e zor alıcı bulur mesela p9 un 2.elleri 1600 civarı, marka değeri en az donanım kadar önemli.

• Bence insanlar iphone sahibi olmayı daha önemsiyor. Cidden güzel işler yapıyorlar ve tek çekirdek performansı hep önde.

Objektif olmak gerekirse güzel yanları da var kötü yanları da ben para verdiğim bir şeyden uzun vadede aldığım faydaya bakarım bugüne kadar almış olduğum hiçbir apple cihazı beni üzmedi.Eğer sorun yaşasaydım haklı olarak başka markalara yönelirdim ve şansımı onlarda denerdim.
  • En sevdiğim yanı herşey şak diye açılıyor.

En sevmediğim yanı pc ile cebelleştirmesi.

pc ile cebelleşme dönemi eskide kaldı artık her şey dijital ortamda pc'ye ihtiyaç duyulacak bir durum yok ki.yedekleme desen cloud depolamaları var,müzik desen apple müzik,spotify , film ve videolar için de safari youtube.cihazından internetine kadar binlerce lira veriyoruz 3-5 lira bu işler için vermek zor gelmemeli.
  • Forumdakilerin cogu üstteki arkadaşın dediği gibi kedi ciğer mundar hesabı. Forumdakilerin büyük kısmı lise öğrencisi ve/veya üniversite öğrencisi olduğu için bir telefona 4000 tl vermek fazla geliyor, bu algı 2007 den beri olduğu için büyünce de devam ediyor, halbuki artık denk fiyata rakip modeller var ama zamanında android ucuzdur kafası yerleştiği için akıp gidiyor.

Bir de yetişkin abilerimiz var, onlar da özgürlük/kısıtlama kafasındalar. Gençlikleri asosyallikle geçtiği için hayatları telefonla vakit geçirmekten zevk alma odaklı. Rom atayım, özelleştireyim, kişiselleştireyim, slaytları aktarayım, torrent kullanayım. Sanırsın meslekleri, android developer, akademisyen falan. Telefon bu kullan geç, kişiselleştirsen noluur kişiselleştirmesen nolur, bunlar da hep anti sosyal pısırık yetişmiş nesil. Bizim yaşıtlarımızdan da var bunlardan

Edit. Az kalsın unutuyordum, arkadaşının telefonundan iPhone'a truva küfürlü çorum videosu atılmıyor diye, internetten beleş indirdikleri müzikleri itunes dan telefona atmayı beceremeyenler de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 5 Haziran 2017; 17:43:6 >

• Apple'ın ürünleri tasarım bakımından gittikçe kötü olmaya başladı. Güzel bir model gelene kadar 5s ile devam.
  • Hocam bulut depolamayı pek sevmiyorum harddiskte saklamak daha güvenli geliyor.

• Markaya para vermem diyordum eskiden ama şimdi bakıyorum gm6 1100 tl den satılıyor. Şimdi xperia xz, s7, htc 10 gibi modeller daha uyguna geliyor.Üste 1000-1200 fazladan verip hiç değilse kullanımdan zevk almak var.

yedekleme en kolay iş hele itunes ile ayarlandıysa usb takar takmaz hallediyor kendisi zor bir şey değil yani bu
  • Neden iPhone desek 1. Müşteri Memnuniyeti 2. Uzun vadede kullanim omru derim. Şansizliğim yüzünden her marka model telefonu kullanmiş oldum. Soyle ki, telefon dayanmiyor ariza yapiyor bende başka modele markaya yoneliyordum. Markalarini modellerini belirmeden ve karalamadan anlatayim. iPhone 3G'den sonra aldiğim telefonlar gelip geçerken 3G hala dolapta duruyordu varliğini bile unutmuştum. Telefonlarim çalindi, bozuldu, servis sorun çikartti çoğu kez sattim, birisinin servisi geri yollamadi cihazi mahkemelerle uğraşip parayi geri aldim. Kronik sorunlarindan dolayi biktiğim son telefonumuda satip yine iPhone'a dondum ve bir sorunum şikayetim yok çok şükür. iki üç yil once telefonumu dolapta şans eseri buldum, telefon kutularini kariştirirken. Cihaz yarim saat şarjdan sonra tekrar açildi ve tahmini 3 saat ekran süresi veriyor bunca yildan sonra. Jailbreak yaptim, malum uygulama yükleyemediğim için. Oyle nostalji olsun diye bir kaç ay kullandim evdeyken ve şuanda genellikle cihaz dolapta duruyor hala. Telefon değiştirmekten usanip biktim ve en son ne alsam da rahatlasam artik diye düşünürken aklima ilk aldiğim ve hala tik demeden çalişan evdeki iPhone 3G gelince tekrar donuş yaptim iPhone'a. Son 4 yil içerisinde 6 tane telefon alip değiştirdim. İnsan bikiyor artik sürekli dosyalarini aktarip durmaktan, kişisel ayar ve uygulamalarini yüklemekten. Cihaza daha alişamadan bir şey oluyor, ya çaliniyor ya bozuluyor illa başina bir şey geliyor. Maksimum rekorum bir telefonla 10 ay oldu diğerleri hep 4 ila 7 aylikken rahmetine veya yeni sahibine kavuştu. İnşallah nasip olursa şuanki telefonumla şoyle en az iki yili doldurmak istiyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.