Şimdi Ara

Nedir bu 3008'in olayı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
8.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Ticari araç alırsam, ticari araç aldım derim. Ezikliğe gerek yok. İnsanların mal taşıdığı araçları ülkemizde mpv veya suv diye lanse edenler her ne hikmetse ticari araç sahipleri oluyor.

Bu arada fanboy falan konuşulmuş. Adamın nicki "Tepee Premium Pack"...
    Bilmem anlatabildim mi?

:)
    sizdeki nasıl bir aguman anlaşılır değil

nick siminde goethe veya neyzen tevfik yazsa ve bunları yazdığımda durum değişecekmiydi..

ben kullandığım malı eleştiririm diyorum siz bel altı vuruyorsunuz..

aracın ülkedeki veya dünyadaki hitap kısmını ele alıp konuyu dağıtma halinizde aşikar.

güvenlik testleri alınan değerler ve sizin alım gücünüz olay bu.

olayı nereye getirdiniz.

x 5 alınıyorda bizmi almadık.

lütfen olayı çarpıtmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Ya ne savaşması milleti bezdirdin orada, bıktı senden herkes. Ölü numarası yaptı tüm sayfa. Arabayı sattın da oh çekti herkes.

İyi ki de şu 8 ileri şahane ticari aracı aldın, kurtuldu herkes .

İyiki varsın rifter, MPV/SUV...

Alıntıları Göster
    derdin başka ama neyse selametle üstad

konuyu kirletmeye hakkımız yok

ora burası değil hiç bir sebepten ötürü..

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Çoğu kaynakta da van/aktivite aracı diye geçiyor, tek tek link arayamam.

Bu aracın kapalı kasası, yük atılan versiyonu var mı var. Peki c-max, picasso, scenic gibi gerçek mpv'lerin böyle versiyonları var mı, yok. Ayrıca siz rifterı bu araçlarla yan yana koyunca aynı sınıfta diyebiliyor musunuz ? Bu konu bu kadar basit. Mpv sınıfı artık yok oldu, ama bazı markalar ellerindeki malzeme ile iki kulvarda at koşturmak istiyor, kapalı kasayı ticari diye satıyor, cam ve koltuk koyduğunu da ayrı satmaya çalışıyor, bu kolay para getiren bir ticari hamle.

O iç mekan kalitesi, o kazık yutmuş gibi oturulan arka koltuklarla lafta ve yazıda istediği kadar mpv olabilir, özü van/ticari araç. Rakipleri doblo, caddy, connect...

Dediğim gibi çok para bağlamanız veya rakiplerinden daha fazla donanımı ve konforu falan olması bu aracı mpv yapmaz, pahalı bir ticari yapar. 2010 yılında doblo elektrikli arka cam, arka koltuklar için havalandırma çıkışı ve arka tam bağımsız süspansiyon koydu da mpv mi oldu...

Araç güzel, sınıfında çıtayı yükselten bi model ama fazla anlam ve segment yüklemeye gerek yok.
    Yaa! ben aynı arkadaşın 3008/5008 alt yapısını kullandığını, o yüzden de "SUV gibi araç" yazdığını gördüm. MPV yine ucundan kurtarıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Çoğu kaynakta da van/aktivite aracı diye geçiyor, tek tek link arayamam.

Bu aracın kapalı kasası, yük atılan versiyonu var mı var. Peki c-max, picasso, scenic gibi gerçek mpv'lerin böyle versiyonları var mı, yok. Ayrıca siz rifterı bu araçlarla yan yana koyunca aynı sınıfta diyebiliyor musunuz ? Bu konu bu kadar basit. Mpv sınıfı artık yok oldu, ama bazı markalar ellerindeki malzeme ile iki kulvarda at koşturmak istiyor, kapalı kasayı ticari diye satıyor, cam ve koltuk koyduğunu da ayrı satmaya çalışıyor, bu kolay para getiren bir ticari hamle.

O iç mekan kalitesi, o kazık yutmuş gibi oturulan arka koltuklarla lafta ve yazıda istediği kadar mpv olabilir, özü van/ticari araç. Rakipleri doblo, caddy, connect...

Dediğim gibi çok para bağlamanız veya rakiplerinden daha fazla donanımı ve konforu falan olması bu aracı mpv yapmaz, pahalı bir ticari yapar. 2010 yılında doblo elektrikli arka cam, arka koltuklar için havalandırma çıkışı ve arka tam bağımsız süspansiyon koydu da mpv mi oldu...

Araç güzel, sınıfında çıtayı yükselten bi model ama fazla anlam ve segment yüklemeye gerek yok.
    anlam yükmeyiyorum yanlış anlaşılmasın sadece linki attım hepsi bu.

evet donanım olarak gayet iyi

şudur budur gibi bir iddiam yok.

olanı yazım.bu paralara bu kadar araç özetle.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    5-10 sene derken 10 yaşında falandın...bozuk plak gibi ad blue takmışsın..sorunun ne anlamadım...kullanmadığın araç hakkında döktürmüşsün yine..bak arkadaş kullandım diyor bana dar basık geldi ne kadar seviyeli yorum ..adam aracı kullanmış beğenmemiş ..zevkler ve renkler tartışılmaz. senin gibi kullanmadığı aracı dert etmemiş!!!
    anyı altyapıyı kullanıyorlar evet EMP2

motor şanzıman aynı

ama biri elma diğeri armut

suv gibi derken hissetmek benzeme ama

suv olması apayrı bir şey değilmi.

abartmayalım istersen,yine çarpıtmak faktöründesiniz bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

derdin başka ama neyse selametle üstad

konuyu kirletmeye hakkımız yok

ora burası değil hiç bir sebepten ötürü..

Alıntıları Göster
    Haah! işte o tutunamadığın bmw konusunda, milletle yazım şeklinden dolayı bozuştuktan ve bunu gurur yaptıktan sonra BMW kötülemeye başladın.
    Senin derdin araba değil, yaptığın anlamsızca gurur meselesidir. O yüzden bu işleri geç, bana anlatma.

Kolay gelsin sana.

ek.

Ben BMW Mercedes falan takmam, 52 yaşında emekli adamım, yalamış yutmuşum araba işini "bıkmışım".
    Her telden araba alır kullanırım, kimse de bana araba/marka fanı diyemez. O kadar NET. O yüzden ben hiç bir zaman kullandığım arabayı hiç bir yerde övmem, "çünkü bunlar zaten araba falan değil"...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 20 Şubat 2020; 2:25:22 >

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Ben yorumunuzu merak etmiştim c-max, picasso gibi araçlarla karşılaştırma hakkında.

Bi malın etiketine herşey yazılır ama göz var izan var derler ya, o devreye girince işin rengi açığa çıkar.

Dediğiniz gibi para mevzusu. Denk motor-şanzıman ve donanım kombinasyonunda mpv araçlar pahalıydı, ben de ticari aldım deseniz konu böyle uzamazdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben yorumunuzu merak etmiştim c-max, picasso gibi araçlarla karşılaştırma hakkında.

Bi malın etiketine herşey yazılır ama göz var izan var derler ya, o devreye girince işin rengi açığa çıkar.

Dediğiniz gibi para mevzusu. Denk motor-şanzıman ve donanım kombinasyonunda mpv araçlar pahalıydı, ben de ticari aldım deseniz konu böyle uzamazdı.
    konu bu değildi zaten ben fiyat performans ürünü aldım siz veya diğerleri nasıl ifade ediyorsa.

diğer emsalleri yanında bu farklı bir görsel.

saygılar.
    Peugeot'un stratejisi böyle kolay söylemlerin önünü açtı, ama tabi objektif bakan insan en baştan biliyor neyin ne olduğunu.

3008 paltformu motor şanzıman vs rifter'dan önce mevcut olan parçalardı malum. Mpv sınıfının can çekiştiği ortada, hal böyleyken çıkarılacak yeni nesil ticari ailesini daha iyi pazarlamak için arka taraf hariç 3008 platformunu kullandılar.

Hem ticari sınıfında lider bi model yaratıldı hem de donanımlı versiyonu picasso, eski 5008 yerine(!) satabilme düşüncesi doğdu. Tabi iş öyle kolay olsaydı 2010 yılında doblo mpv olurdu

• quote:

Haah! işte o tutunamadığın bmw konusunda, milletle yazım şeklinden dolayı bozuştuktan ve bunu gurur yaptıktan sonra BMW kötülemeye başladın.
    Senin derdin araba değil, yaptığın anlamsızca gurur meselesidir. O yüzden bu işleri geç, bana anlatma.

Kolay gelsin sana.

ek.

Ben BMW Mercedes falan takmam, 52 yaşında emekli adamım, yalamış yutmuşum araba işini "bıkmışım".
    Her telden araba alır kullanırım, kimse de bana araba/marka fanı diyemez. O kadar NET. O yüzden ben hiç bir zaman kullandığım arabayı hiç bir yerde övmem, "çünkü bunlar zaten araba falan değil"...

Alıntıları Göster
    46 yaşındayım bende

emekliliğin tadını çıkarın

hayatta başarılar size.

• quote:

konu bu değildi zaten ben fiyat performans ürünü aldım siz veya diğerleri nasıl ifade ediyorsa.

diğer emsalleri yanında bu farklı bir görsel.

saygılar.

Alıntıları Göster
    Fiyat/performans ürünü olabilir evet ama başta bu araç mpv dediğiniz için buralara geldi konu.

En baştan bunu deseniz gerek kalmazdı bi kadar yazıya

Saygılar benden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 20 Şubat 2020; 2:31:53 >
  • quote:

anyı altyapıyı kullanıyorlar evet EMP2

motor şanzıman aynı

ama biri elma diğeri armut

suv gibi derken hissetmek benzeme ama

suv olması apayrı bir şey değilmi.

abartmayalım istersen,yine çarpıtmak faktöründesiniz bakın
    İyide Ticari araca MPV yada SUV gibi hissetmeyi biz yaşamıyoruz ki? Sen abartmasan sorun yok...

Aldım donanımlı ticari araç keyfime bakıyorum, de geç. O kadar basit.

• quote:

Fiyat/performans ürünü olabilir evet ama başta bu araç mpv dediğiniz için buralara geldi konu.

En baştan bunu deseniz gerek kalmazdı bi kadar yazıya

Saygılar benden.

Alıntıları Göster
    ingiltere sitesindeki okuduğumu söyledim ve paylaştım

hürmetler.
  • quote:

46 yaşındayım bende

emekliliğin tadını çıkarın

hayatta başarılar size.

Alıntıları Göster
    Başardım ben zaten, keyfini sürüyorum.
    Nereye gitsem nereyi gezsem planından başka derdim yok, sağlığımızda yerinde. Allah'a çok şükür.

Herkese nasip olsun.

• quote:

İyide Ticari araca MPV yada SUV gibi hissetmeyi biz yaşamıyoruz ki? Sen abartmasan sorun yok...

Aldım donanımlı ticari araç keyfime bakıyorum, de geç. O kadar basit.

Alıntıları Göster
    yorumumu o şekilde düzeltiyorum o zaman

konuyu gereksiz yere kirlettiysek ve sürçülisan ettiysek affola..

ayrıca saygı ve sevgi konusunda kırdıklarımız olduysada şahsım adına özür dilerim

baştada sizden bir büyüğüm olarak.

kahve teklifim hala geçerli panaromik istanbul manzarası eşliğinde 150 metreden..

söz aşağıya atmıyacağım

saygılarımla..

• quote:

Başardım ben zaten, keyfini sürüyorum.
    Nereye gitsem nereyi gezsem planından başka derdim yok, sağlığımızda yerinde. Allah'a çok şükür.

Herkese nasip olsun.

Alıntıları Göster
    bende emekli olmaya çalışıyorum 6 senem kaldı kısmetse..

gitme ve gezme konusunda tüyolarınıza ihtiyacım olacak bir duayen olarak..
  • quote:

yorumumu o şekilde düzeltiyorum o zaman

konuyu gereksiz yere kirlettiysek ve sürçülisan ettiysek affola..

ayrıca saygı ve sevgi konusunda kırdıklarımız olduysada şahsım adına özür dilerim

baştada sizden bir büyüğüm olarak.

kahve teklifim hala geçerli panaromik istanbul manzarası eşliğinde 150 metreden..

söz aşağıya atmıyacağım

saygılarımla..

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Bizde sert yazımlarda bulunduysak kusurumuza bakılmasın.

Neticede bu konular paylaşıp tartışıp ortak yolda buluşmak için var.

Kolay gelsin herkese.

• quote:

Teşekkür ederim. Bizde sert yazımlarda bulunduysak kusurumuza bakılmasın.

Neticede bu konular paylaşıp tartışıp ortak yolda buluşmak için var.

Kolay gelsin herkese.

Alıntıları Göster
    estafirullah ne demek saygılar benden

hürmetler

iyi geceler herkese.
  • yaşınızı yazsaydınız saygımdan sesimi çıkarmazdım!! valla ne yazacağımı şaşırdım!! :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.