Şimdi Ara

Neden Youtube , Twitter , Facebook Gibi Uygulamaları Biz Bulmadık ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
2.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GhoryWarrior

Bak şimdi, bizim ülke gençliği ile onları icat eden gençlik arasında temel ve derin bir fark var. Tembellik falan değil hayır. Temel fark, gelecek kaygısı.

Ülkede neden yetenekli yeteneksiz herkes doktor olmaya çalışıyor. Çünkü adam hayatında para görememiş ailesi de görememiş ve bütün hayalleri çocuklarını okumuş para kazanmış görmek. Şimdi "paraysa orada adamlar daha çok kazanmış" cümlesi akıllara gelebilir. Ama aradaki derin fark onların işleri şansın desteğiyle bu noktalara gelebiliyor. Kimse o dönem girişip batan onlarca gencin projesini duyup görmüyor bile. Ama Türkiye'de aile öyle bir psikolojik baskı yapıyor ki sen, para kazanayım garanti olsun gözüyle bakıyorsun. Okulda seçiminde bölüm sıralamasına bak, mesela mühendisliğe. Herkes elektrik elektronik, makina, inşaat okumak istiyor. He bir de bilgisayar merakı ve dönemin trendi olunca artık üçlüye bilgisayar mühendisliği de eklenmiş durumda. Hayır insanlar yeteneğine göre değil parasına ve iş bulma durumuna göre bakıyor. Ders içeriğinden önce google a ne kadar para kazanıyor diye yazıyor.

Abd silikon vadisinde gençlere güven vererek bu noktalara getirdi. Bizim ülkenin kendine güveni yok ki gençlere verebilsin.

Bu bir mazeret mi? Kesinlikle öyle. Memur çocuğu asgari ücretli ailenin çocuğu. Bir şey icat etmeyi mi düşünür yoksa ben işe gireyim çalışayım da ailem de rahatlasın mı der? Zaten icat etmeyi düşünse sermaye ve riske edecek parası yok da neyse.

Vallaha yazacaklarımın hepsini yazmışsın hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratilmaz

quote:

Orijinalden alıntı: GhoryWarrior

Bak şimdi, bizim ülke gençliği ile onları icat eden gençlik arasında temel ve derin bir fark var. Tembellik falan değil hayır. Temel fark, gelecek kaygısı.

Ülkede neden yetenekli yeteneksiz herkes doktor olmaya çalışıyor. Çünkü adam hayatında para görememiş ailesi de görememiş ve bütün hayalleri çocuklarını okumuş para kazanmış görmek. Şimdi "paraysa orada adamlar daha çok kazanmış" cümlesi akıllara gelebilir. Ama aradaki derin fark onların işleri şansın desteğiyle bu noktalara gelebiliyor. Kimse o dönem girişip batan onlarca gencin projesini duyup görmüyor bile. Ama Türkiye'de aile öyle bir psikolojik baskı yapıyor ki sen, para kazanayım garanti olsun gözüyle bakıyorsun. Okulda seçiminde bölüm sıralamasına bak, mesela mühendisliğe. Herkes elektrik elektronik, makina, inşaat okumak istiyor. He bir de bilgisayar merakı ve dönemin trendi olunca artık üçlüye bilgisayar mühendisliği de eklenmiş durumda. Hayır insanlar yeteneğine göre değil parasına ve iş bulma durumuna göre bakıyor. Ders içeriğinden önce google a ne kadar para kazanıyor diye yazıyor.

Abd silikon vadisinde gençlere güven vererek bu noktalara getirdi. Bizim ülkenin kendine güveni yok ki gençlere verebilsin.

Bu bir mazeret mi? Kesinlikle öyle. Memur çocuğu asgari ücretli ailenin çocuğu. Bir şey icat etmeyi mi düşünür yoksa ben işe gireyim çalışayım da ailem de rahatlasın mı der? Zaten icat etmeyi düşünse sermaye ve riske edecek parası yok da neyse.

Vallaha yazacaklarımın hepsini yazmışsın hocam.

Hepsi değilmiş hocam aslında.

Soruyu cevaplayayım çünkü bizim ülkemizde doktor avukat mühendis veya herhangi bir ünvanın varsa adamsın.Veya çok paran varsa.Bakınız ygs intiharları popüler konulara girmiş.Aklımda o kadar çok proje vs. var ki bazen yenilerini vs. aklıma gelince eskilerini unuttuğum dahi oluyor.Ama ben ne yapıyorum?Laboratuvarlar düzensiz olunca gelesim gelmiyooooo(gelmezsen gelme pe*****enk doğuştan elektrik mühendisi olarak mı doğdun) diye trip atan hocaya içimden söverken gülmek zorunda kaldığım gibi 1 sorusunun cevabının 5 sayfa olduğu dersine çalışıyorum.

• Dh yazılımcıları,bilgisayarcıları birleşin yenisini yapın toplaşıp hadi kolay gelsin.

• Yukarda söylenmiş ama bir şeyler ekleyeyim. Türkiye'de toplum, aile baskısı var. Bu saydığınız sitelerin uygulamaların kurucularına bakın. Facebook, twitter, apple, microsoft vs. hepsinin kurucuları üniversite terk. Hiçbiri bitirmemiş okulu. Okul okurken hayallerinin peşinden gitmiş. Bir insanın en çok hayalperest en cesur en enerjik olduğu zaman aralığı 20-30 yaş arası. Bizde o yaşlarda üniversitede ders geçmeye sonra askere gidip iş bulma telaşıyla geçiyor. Üniversitede okuyan bir çocuğun mükemmel bir fikri olsa bile ona ayıracak zamanı, parası olmuyor. Hadi zaman buldu çevresinden destek göremiyor. Ailesine söylese boş işlerle uğraşma okulunu bitir adam ol der. Arkadaşlarına söylese tutmaz o ya boşver memur olmak lazım der. Son hevesi kaçar bırakır. Bizde ya dibe vurmak gerek en dipten başlıcaksın ya da imkanın olcak para umrunda olmıcak hayallerinin peşinden gideceksin. Başka yolu yok.
  • youtube falan ilk çıktığında çoğu ev internet denen olaydan haberdar değildi ki.
  • Yazılım bilgisine sahip değiliz veya uğraşmak istemiyoruz galiba.

• Bunları bulan devlet değil.İnsan. Bu sorunun cevabını sen vereceksin. Sor kendine ben neden böyle bir şey bulamadım/icat edemedim de. Cevabını kendin ver.
  • DemirAtlıAdam kullanıcısına yanıt
    Sevgili Neandertal arkadaşım, kendini çok güzel tarif etmişsin tebrik ederim. Özellikle Jonny Reyizi izleyip oyun oynamanı itiraf etmen olgunluk bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Child -- 2 Nisan 2017; 17:5:32 >
  • Üretmeyi sevmiyoruz.

Eğitim sistemimiz ezbere dayalı.

Hayal gücü denen şey yavaş yavaş yok oluyor insanlarımızda.

Risk almamayı tercih ediyoruz (memur olmak vs)

Aklıma ilk bunlar geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendimden örnek vereyim

çocukken bu tür hayallerim vardı köklü bi şirket kurmak,yazılım alanında birşeyler yapmak vs. bütün tanıdıklarım,öğretmenlerim,arkadaşlarım hatta babam boş hayaller kurma ders çalış işin hazır olsun diyerek beni şuanki halime getirdi.

Artık hayal kuramıyorum,düşünemiyorum(kafanın içinde ses olurya hani işte o artık yok) ders çalışırken zevk almıyorum ot gibiyim hayvandan farkım kalmadı...

• Bunları düşünmek yerine şu anda yeni olmayan şeyleri düşünüp üretmeye çalışmak bizi onların önüne geçirecektir. Sorun burda öyle izliyoruz.

• Öncelikle eğitim seviyelerimiz ve kalitemiz çok düşük. Buna üniversite eğitimleri de dahil. Bugün sınavdan neden kötü not aldığını hocana bile sormak çok zor, sınıfta bırakmak ile seni tehtid edebiliyor. Yani o tepedeki eğitimci de kokuşmuş. Saygısız bir toplumuz kısaca. Herşey çok pahalı. Bugün ABD de adam kendine bir müizk ekipmanı alıp onunla kendini geliştirip içindeki cevheri keşfedebilir. Sen ise ilk o ekipmanı almak için kıvranıyor sonrada vazgeçiyorsun. Sanata bakış açısı "ne işim olur aga" kapsamında ki buda kültürsüzlükten ileri geliyor. Kitap okuma oranları o kdr düşükki herhangi bir konuda fikir beyan etmek neredeyse imkansız. Konuşmaya gelince herkes aslan kral o ayrı.

Bunun gibi bir sürü şey var, kokuşmuş bir toplumuz ne yazık ki.
  • Uygulamayı bilmem de 600 tl vergi kesip Apple ı üreten adamdan fazla kazanıyoruz.Onlardan akıllıyız.Adamların beyni çalışmıyor.Biraz ülkemizde staj yaptırsak çok şey öğrenirler.Ama boşverin bu küçük sır aramızda kalsın.

İpad pro 12.9'' 32 gb Yurtdışı Apple fiyatı 799$ (2900 tl)
    İpad pro 12.9'' 32 gb Türkiye Apple fiyatı 3500tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garcy -- 2 Nisan 2017; 22:36:7 >
  • Mavi ledli ekmek dolabımız var bizimde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bursaspor.

Yazılım bilgisine sahip değiliz veya uğraşmak istemiyoruz galiba.

kardeş amerikada doğanlar yazılım bilgisiyle mi doğuyor

konuya gelirsek

tembeliz
    üretmeyi değil kullanmayı severiz
    yumarta kapıya dayanana kadar iş yapmayız (örn: son dönemlerdeki savunma sanayi atağı)
    eğitimsiziz
    kötü yönetiliyoruz

ama herşeyin başı türklerin tembelliği
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

konuya gelirsek

tembeliz
    yumarta kapıya dayanana kadar iş yapmayız (örn: son dönemlerdeki savunma sanayi atağı)
    eğitimsiziz
    kötü yönetiliyoruz

Ben aslında şunu söylemek istedim örnek Amerika da 1000 tane yazılımcı varsa Türkiye de 100 tane var ama dediğin gibi millet olarak tembeliz yine örnek vereyim youtubede c++ dersleri var (ben de yazilimla ilgileniyorum :) )

1.dersin izlenmesi 500.bin 2.ders 100 bin 3. Ders 50 bin son derse gelince bi bakıyorsun 100 kisiye inmis o sayı :)

• quote:

quote:

quote:

konuya gelirsek

tembeliz
    eğitimsiziz
    kötü yönetiliyoruz

Ben aslında şunu söylemek istedim örnek Amerika da 1000 tane yazılımcı varsa Türkiye de 100 tane var ama dediğin gibi millet olarak tembeliz yine örnek vereyim youtubede c++ dersleri var (ben de yazilimla ilgileniyorum :) )

1.dersin izlenmesi 500.bin 2.ders 100 bin 3. Ders 50 bin son derse gelince bi bakıyorsun 100 kisiye inmis o sayı :)

haklısın hocam.

bu arada ankaragücümüze şampiyonluk maçında timsah arenayı veriyomusunuz

• quote:

quote:

quote:

quote:

konuya gelirsek

tembeliz
    eğitimsiziz
    kötü yönetiliyoruz

haklısın hocam.

bu arada ankaragücümüze şampiyonluk maçında timsah arenayı veriyomusunuz

Hocam ayipsiniz stad Ankaragücünun süper lige çıkmanızı bekliyoruz inşallah

• sasasa671 S kullanıcısına yanıt
    Transistör değil mi o ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdiki hükümetin bahanesi şu : biz bu ülkeyi borç harç içinde aldık. külliyen bir yalan. ulan eskiden devletin borcu vardı vatandaşın yoktu ki. şimdi devlet zengin vatandaş fakir. 45 milyon insanımızın kredi kartı borcu var. geçim sıkıntısı yüzünden nasıl fikir düşünelim uygulayalım yapalım. hükümet değişmeli devlet zihniyeti değişmelidir. en az 10 yıl.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.