Şimdi Ara

Neden Youtube , Twitter , Facebook Gibi Uygulamaları Biz Bulmadık ? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
2.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yakup3457

quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Çok basit "ahlak değerlerimize" aykırı.

Direk sebebi bu olurdu. Düşün Facebook kurmuşsun, arkadaş ekliyorsun milletin profiline falan bakıyorsun biraz yayıldı mı ülkede bu ne ahlaksızlık böyle kaldırın şunu diye size demediği şey kalmayan garip insanlar türer. Bunları kullananlarada kafir derler.

Neymiş kanalın oluyormuş videolarını yüklüyormuşsun, hiç aklah kalmamış millete kendilerini sergiliyorlar diye BTK'ya banlatırlardı YouTube'u.

Hatta niye böyle yazdıysam. YouTube'un, Twitter'ın yıllarca yasaklı olduğu dönemleri nasıl unutursunuz?

Hadi be ordan! Eski yobazlık yok bu ülkede kimi kandırıyorsun, çık sokağa poponu aç kimse bişey yapmaz. Kabul edin artık bu ülkede herkez özgür yaşıyor transıda, müslümanıda, hristosuda...müslamınlığı kötü göstermek için düşmeyin bu kadar Abe google kurcam diye cami önüne geldinde para mı vermedik.

Neden Youtube , Twitter , Facebook Gibi Uygulamaları Biz Bulmadık ?
  • İhtiyacimiz olmadığı içindir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forum donanım haber i bulduk ya o bize yeter
  • İnternet bulamadığımiz için interneti niye biz bulmadık bilgisayarı biz bulamadığımiz için bunlar birbiriyle alakalı hepsinin derininde yatan sebeb Osmanlınin çağa ayak uyduramayisi dinci düşünce yerine akıl ve bilim öne çıkamadı avrupali her evde kitap varken Osmanlı daha matbaa gavur işidir şeytan icadidir diye dolanıyodu e sen gidip geri kalmış teknoloji ve bilim ile zaten bişey icat edemezsin neyse ki artık internet çağındayız düzgün şartlarda yetişen çocuklardan ümidim var

• Türk insanı kendini garantiye almaya odaklanmış durumda. Geçtiğimiz yıl 14 milyon kişi KPSS'ye girmiş. İnsanlar bir an önce devlete kapak atayım sonra rahat yaşarım kafasında. Haliyle insanlar risk almaktan çekinir durumda. Adam aklındaki fikri hayata geçirmek için okulunu ya da halihazırdaki mesleğini tehlikeye atmak istemiyor. Girişimci fikirler o yüzden çok fazla hayata geçemiyor belki de. Böyle yapmak doğrudur ya da yanlıştır kişiden kişiye değişir tabii.

Bir diğer neden de ülke olarak günümüzde fazlasıyla üşengeç olmamız. Dün Cnn'de tam da benzer bir konu konuşuluyordu. Serdar Kuzuloğlu şöyle bir noktaya değindi ki bence çok doğru. "Toplu taşımaya bindiğim zaman insanların, ellerinde telefonlar, gereksiz oyunlar oynadığını ya da sosyal medyada vakit geçirdiğini görüyorum. Kitap okuyana çok nadir rastlıyoruz. Genç işsizliği %24 olan bir ülkede gençler böyle. Hedeflediğimiz lig yüksek ancak o lige ulaşmak için sarfettiğimiz çaba, bizi çok daha aşağı yerlerde bırakacak cinsten."

Hal böyle olunca sözü edilen siteler vs. Türkiye'den çıkamıyor. Daha birçok nedeni var tabii. Üzerine saatlerce konuşulacak bir konu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKoenig

Neden 3'ü de Silikon Vadisinden çıktı diye sormak lazım aslında.

Silikon vadisi girişimlerin hem üretimi hem sermayesi hem de testi için mükemmel ortam sağladığı için olabilir

• Cevabı çok basit: çünkü biz böyle şeyleri bulmayı düşünmek yerine neden böyle şeyleri bulmadigimizi düşünmeyi tercih ediyoruz. Bu şekilde başarısız olsak bile kılıf uydurup rahatlıyoruz.

• Theologist'i çağırın

• bizimkiler anca oturup dizi izlesin
  • çünkü biz kadın dövülmeli mi

ramazanda denize girersek oruç bozulur mu

50-60 sene önce hangi darbeler yapıldı

bunlarla meşguldük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 2 Nisan 2017; 12:26:9 >
  • Türk üretmez eleştirir.daha iyisinide yapamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CA18DET -- 2 Nisan 2017; 12:27:18 >
  • biz daha çok yapılanı yasaklamayı,aşağılamayı ve fazla hikmetine şey yapmamayı seviyoruz.
  • (sayın cumhurbaşkanımızın sesinden okuyun)

Güzel kardeşim biz İNŞAAAAT ÜRETİYORUZ İNŞAAAAAT

Bu yahudi döllerinin face sine falan özenmeyin face açmayı kimseden öğrenecek değiliz.

EYyy suckerberg !!!!! inşşaatlarımızın altında kalırsın alttınndaaaaa!

üstüne köprü dikeriz SEn kimsin ya ?!!

Bakın boru yediririz bunlara EVEEETTTT
  • Twitter Facebook Youtube bulundu diye dünyada başka fikir mi kalmadı ? Hepsini buldular mı yani ? Bulunacak daha milyon tane fikir var ama sen hala evde yamalı donunla johnny reyiz izleyip oyun oynuyorsun tabi bulamazsın dostum.
  • Önemli olan bir Türk'ün bulmasından ziyade bizim ülkemizde bulunması.
    Periscopu İranlı birisi yaptı ama bunun İran'a bir faydası yok mesela.
  • Uzman yazılımcı yok gibi birşey ülkemizde.
  • Bu vergilerle yabancı bile bu ülkeye zor geliyor.
  • Fikir bulabiliriz. Belki sıradışı kimsenin bulmadığı bir fikrimiz olabilir. Ancak tutmaz. Yok iki kardes merdiven altında kurmuş. Yok tek başına kurmuş. O devir bitti. Artik herkes yazılımcı sanıyor kendisini. Birsey bulduysan artik desteklemelisin. Maddi destekden bahsediyorum. Paran yoksa ozek birsey yapsanda kimse bilmeyecek. Hergun saçma sapan okadar cok uygulama çıkıyorki tamamen copy paste. Senin yeni fikrini hem kimse aratmayacak (yeni fikir sonucta) hem kimse indirmeyecek. Çünkü reklam yok. Reklamsız hiç birşey olmaz. Suana kadar cok fikir denedim hic biri tutmadı bende uzmankiralada milletin fikirlerini yapıp para kazanmaya başladım...

• Bu sorunun cevabını daha önce verdim ben

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=118606338

• türkün yapabildiği tek iyi şey, iyi bir savaşcı ve asker olması. başka hiçbir özelliği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensuski -- 2 Nisan 2017; 13:58:41 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.