Şimdi Ara

Neden Yabanci Yatirim Cekemiyoruz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muhendis desen turkiyeden bol hicbir yerde yok.
    Isci desen bi dunya var, kole gibi de calistir.
    Arazi, elektrik, su, vergi vs. bunlarda devlet indirim yapiyor.
    Hala bu yabanci yatirimcilar neden buyuk fabrika tarzi uretim yapan yerler kurmuyorlar?
    Yabanci yatirimlar eskiden gelmis araba firmalari filan, ama artik yeni fabrika kurulmuyor.
    Yabancilar genelde kurulu olan fabrikalari satin aliyorlar yada alisveris merkezi, otel gibi yatirimlar yapiyorlar.
    Cin, hindistan gibi ulkeler cok buyuk, dunyaca bilinen firmalari kendilerine cekiyorlar, oralarda binlerce kisiye istihdam sagliyorlar.
    Turkiye resmen unutuldu dunyada, cari acigimiz surekli buyuyor, bir yerde patliyacak, o cep telefonlari, bilgisayarlar, yuksek teknolojili askeri malzemeler vs hangisi turkiyede uretiliyor?
    Bu daha ne kadar boyle gidecek, dogru duzgun bir enerji kaynagimiz bile yok, petrol, dogalgaz hep disardan geliyor.
    Binlerce ogrenci mezun olunca nerde is bulacak gercekten merak ediyorum.

• cevabı girişte vermişsin , bizde çalışıcak ara eleman sıkıntısı var bunun yanısırada yüzbinlerce işe yaramaz üniversite mezunu var , bunun tek nedenide plansız eğitim politikasıdr , her boka siyasi kaygıyla yaklaşırsan böyle olur işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

cevabı girişte vermişsin , bizde çalışıcak ara eleman sıkıntısı var bunun yanısırada yüzbinlerce işe yaramaz üniversite mezunu var , bunun tek nedenide plansız eğitim politikasıdr , her boka siyasi kaygıyla yaklaşırsan böyle olur işte

sen de yazmasan bosa yazdim diyecektim.
  • Yabancı yatırım yapmıyorsa kendin üret. Problem?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.