Şimdi Ara

-----------NEDEN VARIZ------------

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
872
Cevap
36
Favori
13.904
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Felsefe >> -----------NEDEN VARIZ------------
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2603 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 4232062yk

açıkcası ben inanmıyorum ne dinlere nede tanrılara.. neden mi ? evrim teorisi bile tek başına dinleri ve tanrıları çürütmeye yeter . çünkü binlerce hatta milyonlarda fosil kalıntıları var şenpazelerle dna'mız benziyor ve üstelik evrim teorisi yerçekimi nasıl gerçekse ve inanıyorsanız evrim teoriside aynı o şekilde en basitinden vücudumuzda işe yaramayan organlarımız var kuyruk sokumu , apandisit ,darwin noktası , 20 yaş dişleri gibi vs vs bunlar hep eskiki atalarımızdan kalma dini kitaplarda çamurdan topraktan yaratıldığıma inanacak kadar gerizekkalı değilim yani okadar çok saçma bilime inanmamak olmaz ve ayrıca hep merak etmişimdir madem allah peygamber gönderdi neden bütün peygamberler ortadoğuda ? yani neden kuzey kutbuna yada amerikaya peygamber göndermedi ? orda yaşayanların suçu ne ? abi çok açık ve net dinler insanları sömürmek için vardır açık ve net yani görüyorsunuz adam çıkıyor kürsiye iki kurandan ayet oku oyları kap

peki şempanze neyden evrildi ? senin bakış açına göre soruyorum.

• Teğmen
    242 Mesaj

dostum şuan lafı geveliyorsun avustralyadan tut kuzey kutbu amerika vs.. bu bölgelerin hiçbiryerinde peygamber yok hatta bir harita vardı peygamberlerle ilgili hangi bölgede yaşadıklarıyla ilgili bulabilirsem atayım fakat senin dediğin şey yalan yada sen kandırılmışsın insanlıktan haberi olmayan binlerce kişi var adada yaşıyorlar ve insanlıktan haberleri yok bu insanlara ne olacak şimdi ?
    |
    |
    Reisz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

içinde hiçlik barından birşeyin patlamasıyla bu oluşuyorsa

https://store.donanimhaber.com/e1/b4/46/e1b4462f1630faa1f8c6455bf066b55a.jpg

bunun sorgulanması gerekir ve ayrıca bunu sorgulayan tek canlı insansa, bunun da sorgulanması gerekir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netadabuz -- 6 Eylül 2015; 15:51:17 >
    |
    |
    Krother kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2106 Mesaj
    Önce adminler vardı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Asus MG279Q / Zotac AMP 1080 Ti / Ryzen 5 2600 / 1 Tb M2,240 Gb, 120 Gb SSD, 1 TB HDD / Sound Blaster Z /2x8 GB Ram / 650W Seasonic Titanium Fanless PSU/ Corsair Carbide Spec03 / Logitech G513 G-Lineer / Logitech G502 Lightspeed, G305 Lightspeed Mouse / AudioEngine HD6 / Sennheiser Momentum Wireless 2.0, Turtle Beach Stealth 400
  • Teğmen
    123 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 4232062yk

dostum şuan lafı geveliyorsun avustralyadan tut kuzey kutbu amerika vs.. bu bölgelerin hiçbiryerinde peygamber yok hatta bir harita vardı peygamberlerle ilgili hangi bölgede yaşadıklarıyla ilgili bulabilirsem atayım fakat senin dediğin şey yalan yada sen kandırılmışsın insanlıktan haberi olmayan binlerce kişi var adada yaşıyorlar ve insanlıktan haberleri yok bu insanlara ne olacak şimdi ?

Sakin ol biraz

Şimdi zaten peygamber gelmiyor 1400 senedir gelmiyor.

Olacak degil oluyor sonucta beynin taklit edilmesine bakiyor hersey.

|
    |

Arkadasim sahra colude olusuyor sonucta...

|
    |
    netadabuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

o da güzel
    |
    |
    Periah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

belkide senin tanrın olmadığı içindir kutsal kitapların içinde birsürü birbiriyle çelişkili ayetler var zamanında bende 5 6 sene cemaat yurtlarından gidip geldim okula kuranın türkçesini okuyunca anladım böyle saçma sözler mi olur diye
    |
    |

Senin genetik yapinla sempanzeninki neden yuzde 99 oraninda ayni ?

|
    |
    RealW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: netadabuz

quote:

Varliginin nedenini sorgulamak degil, yapabileceginin en iyisini yapmak, kendini ve neslinin devamini gururlandirmak yapacagin en dogru is olacaktir.
    demişsiniz.
    örnek verecek olursak bir ağaç, ormandaki diğer ağaçları gururlandırmak için mi yaşıyor? ya da bir örümcek diğer örümcükleri şereflendirmek için mi hayatını sürdürüyor?
    madem bizim diğer canlı türlerinden bir farkımız yok, niçin onların üstlenmediği şeyleri misyon edineceğiz?

Saka ise hic komik degil ciddi isen cok komik.

Agac diger agaclari gururlandirmak icin yasamiyor. Ama bazi orumcek turleri kendi kral/kraliceleri ugruna koloni halinde yasiyor. Kismen sereflendirmek denebilir.

Bazi canli turlerinde belirgin hiyerarsiler vardir. Turunu devam ettirmek icin bu hiyerarsiye uyarlar.
    Orumcek ornegini ele alirsak:
    Sadece kralice orumcek urer. Diger isci orumcekler gozcu orumcekler vs yumurtalari korur. Digerleri ureyemez.

Insan neden boyle misyonlar ustleniyor?
    Cunku cok daha akilliyiz gelismis canlilariz dunyaya/canlilara cok faydamiz dokunabilir zekamizi dogru kullandigimiz surece. Ve duygusal olarak da en gelismis canli oldugumuz icin digerleri gibi sadece neslini surdurmek ugruna yasamak yerine, beraberinde zekamizla dogru orantili seyler yapmak daha iyidir.

• Yüzbaşı
    402 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sufferingismagic

Hala maymun la evrimi aynı sey sanan insanlar bu odadan cıksın derhal okumaya yetisemiyorum zaten bi de bu insanları okuyup üzülüyorum.

Hemen yokuş. Ornek verdim. Canlıların ara evreleri nerededir. Canlilarin fosilleri bulunuyor. Ara evrim geliştirmiş canlıların niye bulunmuyor. Niye uydurma yalan evreleri ortaya çıkıyor. verecek bir şeyin yok ki. İnsan evrim sonucu geldiyse ara evreleri nerededir.

hmm Yazık olmuş sana
    |
    |
    4232062yk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

işte bahsettiğim harita buydu dostum böyle cennetmiş cehennemmiş butür saçmalıklara inanamıycam malesef okadar da deli değilim herkez inanmakta özgür fakat açıp o kutsal kitapların türkçesini okursan ki okumuşsundur herşeyi anlıycaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4232062yk -- 6 Eylül 2015; 15:56:45 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Dyrasil , Reisz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bu haritada 25 peygamber var oysaki 124 bin peygamber gönderilmiştir
    |
    |
    4232062yk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Periah

Senin genetik yapinla sempanzeninki neden yuzde 99 oraninda ayni ?

ben başka bir şey sordum, sen bana ne söylüyorsun. aynı olsa ne olur ? eğer şempanzeden geldik diyorsanız şempanze nereden geldi bana bunu söyle ?

kanıt ?
    |
    |

İnsan evrim geçirdi ya da geçirmedi demedim yani en azından bi teori ortaya atmadım atamam bilgim yetersiz bir teori sunmak için. Maymun teorisini artık unutun ve evrimi az araştırın derim.
    |
    |
    muratdm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://www.youtube.com/channel/UCdaDzPCA85jOTRLuVQo-YfQ
  • Yarbay
    4346 Mesaj

Sempanzeden falan gelmedik.

Yalnizca insan ve insansi primatlarin atasi ortak. Ortak bir atadan geliyoruz. Zaten genler yuzde 99 oraninda ayni...

|
    |
    RealW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hiçlikten bir yaşam alanına kavuşuyoruz, sahra çölü bu kavuşmanın sebebini sorgulamaya engel midir?
    sahra çölünü geçtim, canlı yaşamına uygun olmayan gezegenlerin bile kendi içlerindeki ihtişam, sorgulanmaya değer değil midir?

bir hiçlikten oluşan bu inanılmaz düzen sorgulanmayacak mı?
    |
    |
    Periah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,590
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.