Şimdi Ara

Neden UOForever Oynamalıyım? En iyi, en dolu yabancı server olduğu için mi? Lag olmadığı için mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zaman sonra tekrar ultima oynamaya karar verdim. Daha önce Darkvenue, HG, Nebula ivir zivir bir kaç shard da daha oynamışlığım var. Oynamışken yabancı serverda oynayayım dedim. İlk başta UOSecondage ile başladım çok zor bir server ve sanki walking dead e girmiş gibi hissettim ice island bile kalelerden geçilmiyor ama player pek yok. 500 online diyor ama Brit Bank bile genelde tenha.

OSI shardlarına göz attım sarmadı. Sonra UOForever a başladım. Lag yok denecek kadar az. Runuo keyifli bir shard, bu yıl içerisinde açılmış. Darkvenue ye çok benziyor. Tek dünya var o da Feluccia. Türkçe olarak birkaç kişi takılıyoruz absürt bir durum ile karşılaşmadık. Tek ilginç bulduğum nokta ise bu kadar güzel ve stable bir serverda pek Türk olmaması. Bir kaç kişiyiz. Çok zengin değiliz, biz de yeniyiz server da ama keyifli bir ortamı var. Tekrar dan UO bu heyecanı yaşayacağıma pek ihtimal vermiyordum özellikle takıldığım bir çok server da gördüğüm 3-5 kişiden sonra.

Web adresiwww.uoforever.com
    Oluşturacağınız herhangi bir uygun account ile oyuna girdikten sonra acc. register ediyorsunuz.
    Young dungeon var ilk 9 saatti galiba skill gain young lara yüksek. Yanınıza 700-800 bandaj alıp öyle girin derim.
    Dungeonlarda skill gain %40 fazla
    Güzel questler/event yapıyorlar.
    Örneğin Easter Event görseli;
     Neden UOForever Oynamalıyım? En iyi, en dolu yabancı server olduğu için mi? Lag olmadığı için mi?

Binek ucuz.
    WW den daha büyük tame edilmiş bir dragon gördüm. Statik item çok fazla yok.
    Full plate set dex düşürüyor.
    Ev fiyatlar çok pahalı değil.
    Yew moongate civarında bir çok ihtiyacınızı giderecek vendor bulabilirsiniz.
    Serverda yoğun Faction kapışmaları var.
    PK lar şehre girebiliyor. Yiyorsa dalıyorsunuz.
    2 account max 6 char serbest. Multi 3 account ban sebebi.
    Razor harici Easy uo vs programlar yasak.
    7x Skill Cap. Tek champ var o yüzden çok fazla skill scroll yok. Stat scroll hiç duymadım/görmedim.
    Statlar max 100 100 25 şeklinde.
    Luck olayı yok.
    Silahlar + olayi biraz sphere gibi +3 +6 +9 +12 +15

Server da ortalama 400 online player var max 700 gördü.

Özetle;
    Shard Website:
    http://uoforever.com

Emulator: RunUO
    Game Type: Power Play
    Online Player Count: 423
    Online Player Average: 357
    Maximum Online Count: 770

Arms and Armory Pricing Guide

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odyseuss -- 19 Temmuz 2013; 9:25:07 >

• Odyseuss kullanıcısına yanıt
    kardeşim sa.

bizde bir iki arkadaş çook eski uo oyucusuyuz tekrar uo atarzı bi oyun oynamak istiyoruz ama easy uo lar scripter macrolar artık oyun oynanmaz halde.aladıgım kadarıyla bahsettigin server biraz daha old school uo tarzında yardımcı olursan belki bizde başlamak istiyoruz.
  • @LoLTechSup
    Elimden geldiğince yardımcı olurum. Yaşlar yakın sanırım uyum sorunu yaşamayız. Eğlenmek hoşça vakit geçirmek için başlayayım dedim şu an beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. Heyecan da yapıyor.

@Herkes,
    Server la ilgili ek bir bilgi paylaşayım. Faction olayını bilenler bilir, ben şahsen önceki serverlar da pek tanık olmadığım bir süreçti. Bu server da faction tarafı da baya güçlü. Özel binekler vs. Ama vergi olayını bilmiyordum. Bazı şehirlerde Faction gücüne göre %100 yakın vergi koyuyorlar. O yüzden alışveriş yaparken ezbere yapmayın 1 gp lik şeye 2 gp verebilirsiniz. Dikkat etmekte fayda var.
  • @Odyseuss

Aga sen bu sunucunun sahibi misin? Yahu öyle bi anlatmışsınki sanki sahibisin Ayrıca staticleri nerden biliyosun? Bi player bunları bilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Hand X -- 24 Temmuz 2013; 21:02:35 >
  • Daha sunucu da dün itibari ile bir ev sahibi oldum o kadar :) Benim çabamın amacı denizdeyim eğleniyorum sahilde olan arkadaşlara gelin bu eğlenceye sizde katılın diyorum. Gördüğüm güzellikleri de dilimin döndüğünce anlatıyorum.

UOForever a başlama maceram;
    Bir kaç ay önce uzun yıllar sonra yeniden UO ya başlayayım diye düşündüğüm de ilk önce Türk sunuculara baktım. Nebula da başladım biraz da kastım ama sphere bana göre değil. En son DV de oynamıştık RUNUO oynamaya alışınca Sphere olmuyor. Nebula da kastığımla kaldım bıraktım birde oyuncular reset atılıyor vs. bürsürü olumsuz şey söyledi. Sonra bir kaç Türk serverın ardından UOSecondage başladım. Bir ayı geçkin süre kastım. Char(lar) yaptım, Yabancı arkadaşlar edindim. Ama server çok zor. 500 kişi deniyor ben Brit bankta 50 kişi bir arada hiç görmedim. Her yer ev ama her yer boş. 500 kumaşı 500 bandaj yapmak için her bir bandaj da tek tek kesmen gerekiyor. Statları ayarlamak 2 gün sürdü. Taming de 2 gün sonunda 2 skill zor aldım. Runebook blessed değil. vs vs. Sonra OSI sunucularına baktım en son UOForever a başladım. Beklentilerimi fazlası ile karşıladı. Eğer RunUO oynayacaksanız macera aramıyorsanız gelin takılın. Umarım uzun soluklu bir server olur.

• Açmayın şöyle konular , içimde sindirmiştim Uo yu çıkmasın tekrar dışarı .

Kolay gelsin size.
  • Gelen herkes başımız üstüne. Bizde de vakit sorunu var ama imkan dahilinde yardımcı oluruz.
  • Gerçek Ultima Online ruhunun Nebula'da hala yaşadığını düşünüyorum, ortalama player sayısı, klasik UO maceraları ve entrikalarıyla gönlümüze taht kuran birkaç serverdan birisi. Ivır zıvır deyip geçmeyiniz
  • Nebula Sphere. Runuo alışınca Sphere olmuyor. Bir de tekrar UO ya başlayınca ilk başladığım shard Nebula oldu. Playarlar reset geriye alma vs. sebeplerden sakın fazla kasma gibi uyarılarda bulundu. Bu tip sorunlarla pek kaşılaşmadım gerçi fazlaca durduğum söylenemez.
  • YGS LYS yi hayırlısıyla atlatırsam seneye buralardayım :D

• Sunucu oldukça etkileyici tahrik oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fautzin -- 15 Eylül 2013; 22:01:03 >

• Kaçın geliyorum 12 yıllık hasretimle. Ben geliyorum ya kesin bir haftaya kapanır o server
  • arkadaşlar bu benim ilk runuo deneyimim lakin statcap dolu olmadığı halde ve dex kitli olmadığı halde dex gain alamıyorum müzik aleti çalarken.

razordan makroyu ise kaydediyorum ancak sürekli halde çalıstıramıyorum döngü eklediğim halde.

yardımcı olabilecek var mı ?
  • Arkadaslar client kac istiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar uoforever oynayan var ise iletişim kurabiliriz

skype eklebilirsiniz skpe : ykp.yacobs

7-10 turk oynuyoruz kalıcı olarak.

EQMS was here...
  • Odyseuss kullanıcısına yanıt
    Selamlar, bende yılllarımı uoya verenlerdenım. Ancak sımdı oldu yas 27 iş sabah 9 aksam 9. bı baslıyıp bı baslamayım arasındaım. ancak aksamları keyfımce uo oynmak ıstıorm yarım saat-1saat. Fakat runou ılk defa gırdım bıraz unutmusum gıbı geldı. mesela statlar nasıl artıor davulla flndegıl kendı mı ? herhangı bır para vermedı baslarken. yada verdı cok az. dungeonda farm mı yapmak lzm?

Once serverı tanımak ve para kasmak ıcın
    50 poı
    50 ins
    karakter actım dogru yaptım mı acaba? onerın ne olabılır ?

Ayrıca @The-Flash oyun ıcı ısım nedır yada nasıl gorusebılırz.

Herkese kolay gelmıs.
  • Server güzel arada bazen bağlantı hızı ile sorun yaşadığım oluyordu. Uzun zamandır oynamıyorum. Charları kasıp ev vendor hepsini halletmiştim pek Türk yoktu. UO oynanabilecek istisna serverlardan biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şenol Güneş

Açmayın şöyle konular , içimde sindirmiştim Uo yu çıkmasın tekrar dışarı .

Kolay gelsin size.

+1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.