Şimdi Ara

Neden Tıp Yazmalısınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
2.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1) En çok kızın bulunduğu bölüm tıptır (genelde)

2) Maaşı şu an düşük ama düzelir

3) Dayak yeme ihtimaliniz bundan sonra az

4) Yurt dışında kariyer yapma şansınız var

5) Özel hastanede çalışmak isterseniz maaşlar tatmin edici :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir cerrah olarak uyarıyorum. Bu enayiliği yapmayın. Hayatınızı yaşayın.
    Hakaret
    Dayak
    Düşük maaş
    Doktor olduğunuzu öğrenen herkesin sizi kazıklamaya çalışması
    İnsanlık dışı yoğun çalışma koşulları
    Yasaların sizi korumaması
    Avukatların size dava açmak için hastanelere kamp kurması
    Hayatını kurtardığınız insanların bile size düşman olması
    Toplumun tamamının sizden nefret etmesi
    Sağlık sisteminin çökmüş olması bunun sizinle hiç alakasının olmaması ama herkesin sizi suçlu sanması
    Bu toplumun asla hayatınızı tüketerek yaptığınız bu işe değmemesi
    Yalaka riyakar beş para etmez insanların torpille yönetici yapılarak sistemi ve doktorları tüketmesi
    36 saat uyumadan çalışmak zorunda olmak ama ne insanlar tarafından nede iş verenler tarafından bu işgence halindeki çalışma koşullarının düzeltilmesi bi yana dahada kötüleştirilmesi ve ne para olarak nede saygınlık olarak karşılığının verilmemesi
    Daha saymakla bitiremeyeceğim hayatı tüketen her şeyden nefret ettiren sorunların olması.
    İnsan başına gelmeden kendisi yaşamadan anlayamıyor. O yüzden tıp yazmadan önce hayatınızda sadece bir kere 36 saat uyumayın. Sonra bu işi isteyip istemediğiniz düşünün. Ha unutmadan bu 36 saat süresince hasta baktığınızı vizit gezdiğinizi ve saatlerce oturmadan ameliyatlara girdiğinizi hayal etmeyi unutmayın.
    Ve bu sorunların farkına vardığınızda bu işi bırakmak için çok geç oluyor çünkü yaş geçmiş ve başka bir meslek edinilmemiş oluyor.

Şunu da unutmadan ekliyim düzenli olarak televizyonlarda doktorlara zam yapıldı haberi çıkar ama hiç bir zaman doktora zam yapılmaz. Maaşın hastanedeki temizlik personeli kadardır ama sen zam istediğinde bu haberlerle şişirilmiş olan toplum senin gözünün hiç doymadığını devleti soyduğunu düşünerek sana dahada düşman olur ve her fırsatta kin nefret kusar saldırır. Siyasiler her seferinde eskiden halkın doktorların önünde sesinin çıkmadığını ama kendileri sayesinde bugün doktorları dövseler bile sorun yaşamadıklarını dile getirilerek oy ister.insanlarda bundan gurur duyar doktorlara dahada saldırır. Kendi adıma söyliyim sokakta ikimizde sıradan sivil ike gözümün içine bakamayacak adamların hastanede yaptıkları ahlaksızlıkları ettikleri hakaretleri görseniz çıldırırsınız. Millette bi döner sermaye türküsü tutturulmuş gider ama yıllardır döner sermaye dağıtan hastane yok denecek kadar azdır. Gerçekten buraya yazmaya devam edersem sabaha kadar sürer. Ben doktorum ama kesinlikle çocuğumun doktor olmasını istemiyorum. Hayatını yaşasın uyku gibi basit net temel yaşam ihtiyacı bile onun için çileye dönmesin. Canı hangi mesleği yapmak istiyorsa yapsın doktorluk hariç. Bir eve bir doktor yeter.

• 1 i okumam yeterli oldu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yks22Hedef15K kullanıcısına yanıt
    bi ara diyetisyenlik yazmayı düşündüm sırf yüzde doksan beşi kız diye

• sriiouss kullanıcısına yanıt
    Hocam hemşirelik falan da düşünülebilir

• Yks22Hedef15K kullanıcısına yanıt

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarı

• Up
    Şunu unutmayın ki talep ile fiyat ters orantılıdır

• slytherinlisayısal kullanıcısına yanıt

bu güzeldi  ama tıp konusu açmayın bence buralarda. foruma girenler daha çok oyun oynayan içine kapanık asosyal tayfa. onlar tıp diş yazmaz zaten

buradan ankaratıplıya da sesleniyorum . o da boşuna açmasın , tıp diş isteyen yok genelde buralarda. isteyenler zaten forumlarda takılmaz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05D0CDBDD -- 26 Haziran 2022; 15:45:4 >
  • Hocam 2.maddeye katılmıyorum maaşlar o kadar da düşük değil ama her geçen gün arttırmak için uğraşılıyor yine de. Diğerlerine tamamen katılıyorum  

• Fahrettin.altay kullanıcısına yanıt
    türkiye şartlarında yüksek. dünya şartlarında düşük kalıyor yine de. denk geldiğim ülkeye bak ya

Dünya şartlarında düşük mü hahahhaha.

Hiç mesela araştırdın mı abd deki doktor maaşları ne kadar diye

• slytherinlisayısal kullanıcısına yanıt
    olm kendin yazdın ya "maaşı şu an düşük" diye

ekleme: yanlış anlaşılma oldu sanırım. ülkemizde alınan maaşın dünya şartlarının çok altında olduğundan bahsetmiştim. dünya genelinde doktorlar düşük maaş alıyor demedim.

Heh şimdi oldu.

maaşlar tr de düşük diğer ülkelere göre

• ,.,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 28 Ağustos 2022; 23:9:45 >
  • Bir cerrah olarak uyarıyorum. Bu enayiliği yapmayın. Hayatınızı yaşayın.
    Hakaret
    Dayak
    Düşük maaş
    Doktor olduğunuzu öğrenen herkesin sizi kazıklamaya çalışması
    İnsanlık dışı yoğun çalışma koşulları
    Yasaların sizi korumaması
    Avukatların size dava açmak için hastanelere kamp kurması
    Hayatını kurtardığınız insanların bile size düşman olması
    Toplumun tamamının sizden nefret etmesi
    Sağlık sisteminin çökmüş olması bunun sizinle hiç alakasının olmaması ama herkesin sizi suçlu sanması
    Bu toplumun asla hayatınızı tüketerek yaptığınız bu işe değmemesi
    Yalaka riyakar beş para etmez insanların torpille yönetici yapılarak sistemi ve doktorları tüketmesi
    36 saat uyumadan çalışmak zorunda olmak ama ne insanlar tarafından nede iş verenler tarafından bu işgence halindeki çalışma koşullarının düzeltilmesi bi yana dahada kötüleştirilmesi ve ne para olarak nede saygınlık olarak karşılığının verilmemesi
    Daha saymakla bitiremeyeceğim hayatı tüketen her şeyden nefret ettiren sorunların olması.
    İnsan başına gelmeden kendisi yaşamadan anlayamıyor. O yüzden tıp yazmadan önce hayatınızda sadece bir kere 36 saat uyumayın. Sonra bu işi isteyip istemediğiniz düşünün. Ha unutmadan bu 36 saat süresince hasta baktığınızı vizit gezdiğinizi ve saatlerce oturmadan ameliyatlara girdiğinizi hayal etmeyi unutmayın.
    Ve bu sorunların farkına vardığınızda bu işi bırakmak için çok geç oluyor çünkü yaş geçmiş ve başka bir meslek edinilmemiş oluyor.

• Basatk B kullanıcısına yanıt
    Birileri tıp istiyor

• Basatk B kullanıcısına yanıt

Şunu da unutmadan ekliyim düzenli olarak televizyonlarda doktorlara zam yapıldı haberi çıkar ama hiç bir zaman doktora zam yapılmaz. Maaşın hastanedeki temizlik personeli kadardır ama sen zam istediğinde bu haberlerle şişirilmiş olan toplum senin gözünün hiç doymadığını devleti soyduğunu düşünerek sana dahada düşman olur ve her fırsatta kin nefret kusar saldırır. Siyasiler her seferinde eskiden halkın doktorların önünde sesinin çıkmadığını ama kendileri sayesinde bugün doktorları dövseler bile sorun yaşamadıklarını dile getirilerek oy ister.insanlarda bundan gurur duyar doktorlara dahada saldırır. Kendi adıma söyliyim sokakta ikimizde sıradan sivil ike gözümün içine bakamayacak adamların hastanede yaptıkları ahlaksızlıkları ettikleri hakaretleri görseniz çıldırırsınız. Millette bi döner sermaye türküsü tutturulmuş gider ama yıllardır döner sermaye dağıtan hastane yok denecek kadar azdır. Gerçekten buraya yazmaya devam edersem sabaha kadar sürer. Ben doktorum ama kesinlikle çocuğumun doktor olmasını istemiyorum. Hayatını yaşasın uyku gibi basit net temel yaşam ihtiyacı bile onun için çileye dönmesin. Canı hangi mesleği yapmak istiyorsa yapsın doktorluk hariç. Bir eve bir doktor yeter.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.