Şimdi Ara

Neden sinyal vermiyor çoğu kişi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
2.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 101
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 22 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • drfree1 (3 mesaj) garipbirmetalurjist (3 mesaj) Prestor (2 mesaj) goodorevil (2 mesaj) Red_Devils_ (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (31 mesaj) Mobil (46 mesaj) Tablet (5 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    260 Mesaj
    Birde sinyali verdim diye direk dalan hiyarlar var tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecakır -- 27 Ocak 2015; 17:44:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3257 Mesaj
    Sinyal vermeyenler var birde sinyal verdiğin halde anlamayanlar var ikisinide sinir oluyorum .. gelmişiz yol ayrımına sola döneceğim sinyalimi vermişim önceden, ben döneceksin sola adam beni soldan sollamaya çalışıyor.. Allah herkese akıl fikir versin

|
    |
  • Yarbay
    3257 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Sinyal vermeyenden geçtim,artık o normal oldu...Ya sinyali açtığı gibi önüne atlayan ve sen kornaya abandığında "Ne var?Sinyali görmüyon mu?" diye dayılanan tiplere ne demeli?
    Dangalak sinyali açtığı anda tüm geçiş hakkının kendine ait olduğunu sanıyor...

Aynen buda bir sorun maalesef

|
    |
  • Yarbay
    2531 Mesaj
    Bir yaya olarak kavga ettim yakalarsam şoförkende kavga ederim

|
    |
  • Yarbay
    4911 Mesaj
    Afyon'da çalışıyorum. Burada sinyal veren sürücü görünce durdurup tebrik edesim geliyor özellikle de yayayken. Bekliyorsun karşıya geçmek için, tam dibine gelip dönüyor ya da sokak başında karşıya geçerken caddedeki araç yavaşlamadan dönüveriyor.
    |
    |
  • Yarbay
    8251 Mesaj
    Ben her defasında sinyalimi veriyorum ,ne olur ne olmaz ,zaten kazaların çogu kurallara uymadıgımız için oluyor.Trafik de bütün sürücüler kendilerini rallici sanıyor makas atmalar korna çalmalar sinyal vermeden geçmeler hız kurallarını aşmalar , bu ne özgüven arkadaş biraz sakin soğukkanlı olunmalı öfkeyle sinirle araba kullanılmamalı .Kimileride araba kullanırken aşırı havalara giriyor sanki dünyayı bunlar yaratmış ,altı üstü araba kullanıyorsun arkadaşım bu ne hava böyle.
    |
    |
  • Yarbay
    8701 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Türkiye'ye gelen araçlara koymasalar ve opsiyon olarak satsalar, bizim milletimiz almaz...

Alemsin hocam

|
    |
  • Yarbay
    2331 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Musbab

quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

ben bildiğin açıp camı söverim abicim. herkes arabayı kuralına göre kullanacak o zaman. yaşım 20. ehliyeti 18ime girer girmez aldım, o zamandan beridir de arabanın üzerinden hiç inmedim. benden 20-30 yaş büyük adamlara bile açar söverim. hiç çekinmem. sinyal vermeyenlerin yanında, komplek yapıp sol şeritte yol vermeyenleri de ekleyelim. babasının yolu gibi, selektör yapmadan sağa geçmiyorlar. inatla yaklaşıyorum tampona kadar, bana mısın demiyor. en sonunda bir gün birine fena yaslayacağım arkadan, o zaman anlayacak.

Yaşının vermiş olduğu cehaletle belki açar söversin ama gün gelir başına ummadık iş alırsın o yüzden sakin olmakta fayda var.Haa benim canım kıymetli değil bir maganda kurşunuyla giderim diyorsan o başka

Öyle basit değil o işler :)

• Yarbay
    3890 Mesaj
    Bu iş İstanbul'da iki ucu .oklu değnek misali;

Sinyal verirsin, sakin sakin giden adam sinyalini görünce bir anda gaza asılır, seni oraya sokmamak için elinden geleni yapar, sinir harbi yaşatır. Sinyal vermeden atlasan yine olmaz, küfür yersin.

Sağ şeritte gidiyorsundur, bayağı ileride de yavaş giden bir kamyon vardır. Sola çıkmak için aynaya bakarsın, sol şeritte yakınında araba var, geçip gitsin de ben de sola çıkayım diye beklersin. Sinyali yakarsın. Beklersin. Beklersin. Beklersin. Bu esnada kamyona da iyice yaklaşmaya başlamışsındır, sol şeritteki arkadaş ısrarla seni 1 kmh hız farkı ile sollamaya devam eder, kamyonun arkasında sıkışacağını hesap edemez, kafa basmaz. Sonunda o gerizekali seni geçene kadar kamyonun arkasında sıkışıp frene basarsın, "senin süreceğin arabaya edeyim" nidaları ile. Ya da baktın olmuyor, arkadaş duruma uyanmamakta ısrarcı, çok geç olmadan gaza asılır sola, önüne çıkarsın. Bu sefer de "Vay ayı, sinyali verdiği gibi önüme atladı" olur.

Örnekler daha da çoğaltılabilir.

Evet sinyal vermemek büyük sıkıntı ama, yukarıdaki örneklerdeki gibi psikopat ruh hali içindekiler, etrafındaki trafiğin akışını okumaktan aciz, sağında solunda ne olduğundan bihaber, sadece önüne bakarak araç kullananlar da büyük sorun.
    |
    |

• Binbaşı
    1972 Mesaj
    onların çoğu benim gibi fenerbahçeli kırmızı stopalrın içinde sarı allerji yapıyor bünyede

şaka bir yana gerçekten gerçekten öyle.ben her manevra için sinyal yakan biriydim.ama son zamanlarda bazen verip bazen vermemeye başladım.gittikçe barzoluğa evriliyoruz.inşallah tarfik bizler doğal seleksiyona maruz bırakmaz.ne diyeyim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    467 Mesaj
    Kendilerine sövdürmeyi seven kişiler bunlar . ama kendilerini ben usta şöförüm sinyal vermem diye nitelendiren cahil odunlar aslında . en çok ayar olduğum konu trafikte gene ayar oldum . makas atsın sollasın umrunda değil ama şu sinyalini versin . antalya tarfinde 34 plakalara hayranım adamların parmağı yapışık sinyal koluna resmen .
    |
    |
  • Teğmen
    155 Mesaj
    Daha yakın zamanda at, eşekle seyahat eden bir millet üretmediği bir şeyi anlayamaz, dahası bu sahip olma çok kısa sürede olursa -kıroyum ama para bende felsefesi- ; çok da düşünecek bir şey yok
    |
    |
  • Yarbay
    3955 Mesaj
    Şimdi sinyal kolundan bihaber hödükler var ama daha kötüsü var ki sağdan sola ya da soldan sağa dönenler. Bir de ikisi bir arada olan tipler var ki onlara söyleyecek hiç bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k2fg9 -- 27 Ocak 2015; 11:22:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1692 Mesaj
    sinyal vermeyi asla ihlal etmem, edenlere de çok söverim, hani olur hep karşınıza gelmiştir şu tür bayan ablalar; sağdan sağdan yavaşça gider ama sağda duracağına dair hiçbir izlenim oluşturmaz ne durmak için sinyal verir ne başka bir şey ve bi anda aradığı kuaförü bulunca frene sonuna kadar basarak arkadaki dikkatli şoförlerin kaza yapmaması için çaba sarfetmelerine neden olur.
    |
    |
  • Yarbay
    2400 Mesaj
    Özellikle lokanta elemanı motorcular için sinyalsiz dönüş yada şerit değiştirme yapmıyorum

|
    |
  • Binbaşı
    1884 Mesaj
    Ben motor kullanirken sinyal veriyorum diye gulen var.

|
    |
  • Yarbay
    2764 Mesaj
    Ankara'da çoğu insan sinyal kullanmaz. Önünde kaza olsa ani bir olay olsa dörtlü yakıp arkasındakileri uyarmaz tenezzül etmez buna. Biz ağır vasıta kullanıyoruz ve sinyalsiz uyarısız asla trafikte yol almayız.
    |
    |
  • Yarbay
    2469 Mesaj
    gerekli görmedikleri için
    |
    |
  • Yüzbaşı
    268 Mesaj
    Son 6 aydir bosnadayim daha bir kere olsun sinyalsiz yola cikan,kornaya basan araba gormedim.

Ki bosna bizden kat kat kucuk ve fakir bir ulke.

Korna sesini unuttum diyebilirim.Ozledim tr ye gidince bol bol duyarim artik

Yaya seridleride cok guzel isliyor.Tabela felan yok yaya seritlerinin oldugu yerde yayalarda her yerden gecmiyor zaten.Bir yaya karsiya gecmek icin yolun kenarinda bekliyorsa bilki yaya seridinde ve duracaksin

|
    |
  • Yarbay
    2166 Mesaj
    Her alanda sinyal veririm, bence de kazanılması gereken bir alışkanlık.

Ayrıca sinyal vermeden şerit değiştirmeye çalışanlara yol vermem, zorlarsa kendi bilir.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,283
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.