Şimdi Ara

Neden sevemiyorum bendemi bir sıkıntı var :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Witcher 3 neden bu oyunu sevemiyorum herkes deliler gibi överken ben neden sevemedim anlamadım....

• Çıkalı yakında 6 yıl olacak artık devri geçti sayılır,sevecek olan 5 yıl önce severdi zaten,eski oyunları sevmek zor olur.

• Bende oynadım ama bitirmedim. Dünyası hariç pek çekici gelmedi. Güzel oyun yalnız abartılmış buldum. Bir gün bitirmek isterim ama üstteki arkadaş haklı ben Gta 5 ilk oynadığımda adamlar yapmış demiştim o dağlar taşlar uzak çizim mesafesi daha nice gelişme vardı şimdi onu da beğenmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim770 -- 30 Aralık 2020; 13:56:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsen ben de 20 saat kadar oynadım, gerçekten sevmek istedim ama olmadı. Konusu hakkında bilgi sahibi olmadığım için derin olduğu söylenen konusu bende herhangi bir merak ve tatmin uyandırmadı. Kombat sistemi garip geldi ve genelde bu tarz oyunlarda yay vs kullanmaktan hoşlanan birisi olarak arbalet animasyonu çok vasattı. Karakter yaratma olarak pek bir alternatif söz konusu değil. Görsel olarak dönemine göre övülen bir yapım mesela fakat bana grafikleri, çizimleri yapay geldi. Yine de çok emek verildiği her halinden belli olan ve asla kötü denilemeyecek bir oyun, sadece beni de sarmadı. İçine çekmedi. Belki de oynamamam gereken bir zamanda yükleyip oynamışımdır. İleride tekrar yükleyip en azından ana hikayesini bitirmeyi düşünüyorum ama kesinlikle eleştirilemez ya da kusursuz bir oyun değil.

• Bende oynadım sevdim ama ortalarında takılınca pek üstüne düşmedim bıraktım .
  • çok sinematik var çok diyalog var ben biraz vurdu kırgı aksiyon seviyorum sanırım

enis kirazoğlu ne şişirdi oyunu ya sırf adamın yüzünden aldım oyunu 2 saat oynadım sildim.

• Seveni kadar sevmeyenide var. Mesela bende sevemedim oyunu. Kurdum bir sürede oynadım. Ama benim sevememe sebebim oyunun kötülüğünden vs. değil. Ben bu kadar aşırı uzun oyunları sevmiyorum veya sevemiyorum. Zaten belli başlı saatler ayırabiliyoruz oyun oynamak için. Bu oyunu bitiresiye ben ortalama 15-20 saat arası hikayesi süren 5 tane oyun bitiririm. Ortalama 30 saati geçen her oyun beni kendine sevdirememiştir.

Aynı şeyler AC serisinin son çıkan oyunları içinde geçerli. Fazla detayı olan fazla uzun süreli oyunların bende karşılığı yok ne yazık ki..

• Niye sıkıntı olsun tamamen kişisel zevkler.

• Sevme zorunluluğu yok keyif işi bunlar :D Neden kendini sevmek zorunda hissettin ki?

• bomboş bir oyun çünkü o yüzden sevememen

• Aksiyon rpg sevmiyorsundur.

• Zevkler ve renkler deyip geçmek lazım.

Bence harika bir oyun olabilir ama size göre kötüdür.

Ben de oldum olası God of War ve AC oyunlarını hiç sevemedim mesela.

• Benimde sevmediğim çok oyun var piyasada büyük rağbet gören takılma bu kadar kişisel zevk bunlar kimseye kendini ispat etmek zorunda değilsin.

• Sana katılıyorum ayrıca bu fikrini paylaşmanın da kötü bir yanı yok. Ben de Steam üzerinde bu fikrimi paylaştığımda edilmemiş hakaret küfür ve salvo kalmadı, yok ağbi olmuyorsa olmuyor. Aynı konuda ben de bir çok oyunu oynamış ama bu oyunda nedense daha ilk 15+20 dakika içinde fena halde afakanlar basıp çıkmışlığım var. Serinin tamamını alıp deneyeyim dedim hala tek tık yok. Bu nasıl bir lanet ise ya kral çıplak ve biz görüyoruz veya kralı biz göremiyoruz körüz :)))Bu gün tekrar denedim, hakikaten oyun hala bana berbat geliyor. Shadow Of The Tomb Raider ve Wolfenstein II: The New Colossus'ın Ryse'ı bitirdikten sonra bunun grafikleri hem kasıyor hem de yavan geliyor. Hele karakter animasyonları berbat ödesi. Oyun bug dolu. Adam hala duvarlara yürüyor, önündeki engeli görmüyor, at ile adam birbirine giriyor! Sürekli sürekli birileri ile konuşuyor, bomboş arazide bir eve girip yağmalayıp karşına çıkan iki üç kurdu hayaleti öldürüp duruyorsun, fırtınalı bir hava ve bunun için ne gereksiz övgüler dolu. Wolfenstein II: The New Colossus, Tomb Raider bunun yanında şaheser o zaman. İyi ki indirimde ucuza almışım yoksa hakikaten bunca seveninin kalbini kırmak istemem ama bu kadar berbat ve zaman ve ömür katili bir oyunu niye bu kadar övüyonuz yahu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 3 Ocak 2021; 11:8:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Sana katılıyorum ayrıca bu fikrini paylaşmanın da kötü bir yanı yok. Ben de Steam üzerinde bu fikrimi paylaştığımda edilmemiş hakaret küfür ve salvo kalmadı, yok ağbi olmuyorsa olmuyor. Aynı konuda ben de bir çok oyunu oynamış ama bu oyunda nedense daha ilk 15+20 dakika içinde fena halde afakanlar basıp çıkmışlığım var. Serinin tamamını alıp deneyeyim dedim hala tek tık yok. Bu nasıl bir lanet ise ya kral çıplak ve biz görüyoruz veya kralı biz göremiyoruz körüz :)))Bu gün tekrar denedim, hakikaten oyun hala bana berbat geliyor. Shadow Of The Tomb Raider ve Wolfenstein II: The New Colossus'ın Ryse'ı bitirdikten sonra bunun grafikleri hem kasıyor hem de yavan geliyor. Hele karakter animasyonları berbat ödesi. Oyun bug dolu. Adam hala duvarlara yürüyor, önündeki engeli görmüyor, at ile adam birbirine giriyor! Sürekli sürekli birileri ile konuşuyor, bomboş arazide bir eve girip yağmalayıp karşına çıkan iki üç kurdu hayaleti öldürüp duruyorsun, fırtınalı bir hava ve bunun için ne gereksiz övgüler dolu. Wolfenstein II: The New Colossus, Tomb Raider bunun yanında şaheser o zaman. İyi ki indirimde ucuza almışım yoksa hakikaten bunca seveninin kalbini kırmak istemem ama bu kadar berbat ve zaman ve ömür katili bir oyunu niye bu kadar övüyonuz yahu?

Witcher 3'ü en son 3 sene önce oynayıp bitirmiştim. Son iki aydır tekrardan oynuyorum daha oyunun yarısında bile değilim ve gram sıkılmadım. Hatta ilk oynadığımda karşılaşmadığım içeriklerle karşılaşıyorum.Kıyasladığın oyunlarla beğenmediğin oyunun türleri birbirinden çok uzak. Kıyaslamadan anladığım kadarıyla sen bu tarz oyun sevmiyorsun olay bu. Sende ya da oyunda sıkıntı yok.Mesela millet Dying Light'ı öve öve bitiremez, ben hiç sevmem.

Grafikleri de kötü duruyor diyen olmuş ama ben insanlardaki grafik fetişizmini anlamıyorum. Witcher 3 ün grafiklerinin neresi kötü? Tablo gibi manzaraları var oyunun. Kaç sene önce çıkmış olmasına rağmen özellikle karakter modellemeleri hala çok detaylı.

• MANGUTAY kullanıcısına yanıt

Karakter modellemeleri değil karakter animasyonları kötü, bu kadar övülen bir oyunda karakterin önündeki duvarları bile algılamayıp yürümeye çalışması gerçekten vahim ve kötü. Tomb Raider'ın bundan eksiği nedir ki aynı şeyi yapmıyor, Ryse Son of Rome 2013 yapımı bu da yapmıyor ama öve öve bitirilemeyen Witcher'ın ana karakteri böyle olunca başta soğuyorsun. Ama beni asıl soğutan tabii ki sürekli konuşma, diyalog, sana verilen görevlerin peşine düş üzerine olması ve sistemimi gereksiz yorması. Hala bu oyunu sevebilmek için kafama tuğla düşmesini bekleyeceğim ne yazık ki umarım düşmez. Not: Oyunun Türkçe çıkmaması ise en büyük ayıbı, çünkü eğer yazılanları doğru algılamazsanız oyunu doğru dürüst kimse bitiremez ülkede kaç kişi var ki çok iyi derecede İngilizce bilip bu oyunun her tür metnini okuyup doğru algılayabilsin. Türkçe yamasız oynanması kesinlikle pek mümkün görünmüyor zaten.

• quote:

Karakter modellemeleri değil karakter animasyonları kötü, bu kadar övülen bir oyunda karakterin önündeki duvarları bile algılamayıp yürümeye çalışması gerçekten vahim ve kötü. Tomb Raider'ın bundan eksiği nedir ki aynı şeyi yapmıyor, Ryse Son of Rome 2013 yapımı bu da yapmıyor ama öve öve bitirilemeyen Witcher'ın ana karakteri böyle olunca başta soğuyorsun. Ama beni asıl soğutan tabii ki sürekli konuşma, diyalog, sana verilen görevlerin peşine düş üzerine olması ve sistemimi gereksiz yorması. Hala bu oyunu sevebilmek için kafama tuğla düşmesini bekleyeceğim ne yazık ki umarım düşmez. Not: Oyunun Türkçe çıkmaması ise en büyük ayıbı, çünkü eğer yazılanları doğru algılamazsanız oyunu doğru dürüst kimse bitiremez ülkede kaç kişi var ki çok iyi derecede İngilizce bilip bu oyunun her tür metnini okuyup doğru algılayabilsin. Türkçe yamasız oynanması kesinlikle pek mümkün görünmüyor zaten.

Rsor kısıtlı alanlarda düşman öldüre öldüre ilerlediğin aksiyon oyunu ve zerre çeşitlilik yok o oyunun içinde. Tr ise yarı açık dünya platform aksiyon oyunu. Bir platform oyunu olarak animasyon işini iyi yapması gerekiyor zaten ki çıkarttıkları her oyun aynı onların. Başka neyi satacaklar. Witcherda asıl olay zengin hikaye çeşitliliği, karakter gelişimi, rol yapma öğeleridir.
    Yıllarca Skyrim, Fallout oynamış adamlara, animasyonları kötü, çok diyalog var neyini seviyorsunuz diye soruyorsun.Piyasadaki rpg türündeki oyunların yüzde doksanı Witcher 3 ten geride senin beğenmediğin hususlarda.

• MANGUTAY kullanıcısına yanıt

Ne diyeyim Allah sahiplerine bağışlasın bize de kısmet olur belki bu oyunu sevip oynamak şu anki şartlarda pek mümkün görünüyor. :)

• quote:

Ayrıca oyun resmi türkçe desteğine sahip

• quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Witcher 3'ü en son 3 sene önce oynayıp bitirmiştim. Son iki aydır tekrardan oynuyorum daha oyunun yarısında bile değilim ve gram sıkılmadım. Hatta ilk oynadığımda karşılaşmadığım içeriklerle karşılaşıyorum.Kıyasladığın oyunlarla beğenmediğin oyunun türleri birbirinden çok uzak. Kıyaslamadan anladığım kadarıyla sen bu tarz oyun sevmiyorsun olay bu. Sende ya da oyunda sıkıntı yok.Mesela millet Dying Light'ı öve öve bitiremez, ben hiç sevmem.

Grafikleri de kötü duruyor diyen olmuş ama ben insanlardaki grafik fetişizmini anlamıyorum. Witcher 3 ün grafiklerinin neresi kötü? Tablo gibi manzaraları var oyunun. Kaç sene önce çıkmış olmasına rağmen özellikle karakter modellemeleri hala çok detaylı.

Alıntıları Göster

Mangutay 3 sene sonra yeniden başlamakla çok iyi etmişsin zira path tercihlerine göre açılacak farklı görevler oluyor oyunda,ayrıca nexusdan yeni görev modları ve harita eklemeleri bulabilirsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.