Şimdi Ara

Neden Samsung TV'lerin parlaklığı Sony'lerinkinden fazla?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
1.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla Samsung'un televizyonları kadar parlaklığa sahip Sony televizyon görmedim hiç. Hatta zamanında Samsung'un 4500 TL'lik bir televizyonu vardı, renkleri aşırı derecede parlaktı. Aşırı dediğim rahatsız edici anlamında değil, çok güzeldi. Oradaki görevliye sordum bu televizyon niye bu kadar parlak? Adam da Samsung'un televizyonlarında her pikselde beyaz led kullandığını söyledi. Peki neden Sony'nin televizyonları Samsung'unkiler kadar parlak değil? Sony beyaz led kullanmıyor mu?

• samsungun parlak ekranları hiç bir otorite tarafından iyi anlamda kabul edilmiyor
    göze hoş gelebilir fakat
    gerçek anlamda dogal olan hiç bir renge sahip değiller / insan yüzlerine özellikle dikkat et hortlak gibi gösteriyor birde az hareket edince karekare oluşumlar yüzü yaglı boya ile boyanmış hale sokuyor..

sony dogala yakın renk üretir kendi standartları vardır onun dışına cıkmaz
    aynı şekilde bir çok plazma model tv.de öyledir..
    samsg. un bu parlaklıgı ev ortamında izlenmeyecek sevieyedir özellikle günümüz uydu yayınlarında rezaleti yaşarsınız
    magza ortamında sergilenen bluray formatlı demo videolar size hoş gelebilir fakat ev ortamında belli bir zaman sonra göz yoracak kadar rahatsız edici olur ve sizde ister istemez
    parlaklıgı belli bir seviye kısmak zorunda kalacaksınız.. v.s v.s.
    kısacası böyle
    yoksa sony nin teknolojisi buna yetiyor gibi birşey düşünme :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

samsungun parlak ekranları hiç bir otorite tarafından iyi anlamda kabul edilmiyor
    göze hoş gelebilir fakat
    gerçek anlamda dogal olan hiç bir renge sahip değiller / insan yüzlerine özellikle dikkat et hortlak gibi gösteriyor birde az hareket edince karekare oluşumlar yüzü yaglı boya ile boyanmış hale sokuyor..

sony dogala yakın renk üretir kendi standartları vardır onun dışına cıkmaz
    aynı şekilde bir çok plazma model tv.de öyledir..
    samsg. un bu parlaklıgı ev ortamında izlenmeyecek sevieyedir özellikle günümüz uydu yayınlarında rezaleti yaşarsınız
    magza ortamında sergilenen bluray formatlı demo videolar size hoş gelebilir fakat ev ortamında belli bir zaman sonra göz yoracak kadar rahatsız edici olur ve sizde ister istemez
    parlaklıgı belli bir seviye kısmak zorunda kalacaksınız.. v.s v.s.
    kısacası böyle
    yoksa sony nin teknolojisi buna yetiyor gibi birşey düşünme :)

Ne bileyim Samsung'un televizyonları çok parlak ve çok hoş duruyor. Ben de parlaklık arıyorum açıkçası. Ayrıca aynı şekilde çok parlak olan LG ve Sharp marka televizyonları da gördüm. O televizyon markalarında da Samsung'taki insan yüzlerinde yaşanan sorunlar yaşanıyor mu?

• yaşanır
    ama çok uzaktan bakarsan hissetmezsin
    ama led panel tv.de eski tüplüler gibi uzaktan izlenince keyfi kalmıyor ..

kısacası ledin ucuzunu tavsiye etmem
    ucuz led alacagına
    orta kalite bi plazma çok daha dogru olur..
    40 / 42 samsg. lg ye 1500-2000 lira vereceğine
    50 inç plazma alırsın o paraya..
  • quote:

yaşanır

ucuz led alacagına

Neden uzaktan izleyince keyfi kalmasın? Büyük boyuttaki televizyonlar uzaktan izlenir zaten. 23" ekranı uzaktan seyretmeyeceksin zaten.

Yapma hacı 1500-2000 TL'lik Led TV ucuz mu Allah aşkına? Eskiden olan 4000-5000 TL'lik normal Led TV'ler şu an 2000 TL'ye falan düştü 3D özellikli ve 4K TV'ler çıktığı için. Yani şu anki 2000 TL'lik Led TV'ler eskiden olan 4000 TL'lik Led TV'ye denk. Bu arada plazma kaldı mı artık?

• Kısaca bir TV ne kadar parlak ise o kadar kötüdür diye düz mantık yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

Kısaca bir TV ne kadar parlak ise o kadar kötüdür diye düz mantık yapabilirsin.

• parlak ve net paneli kötüleyende nasıl otoriteyse benim yanıma gelmesin! zaten doğallık ve mat renk seçenekleri var tv nin mod seçimlerinde isteyen pastel tonlarda izler ama onun dışında normal yayında veya maç izlerken pırıl pırıl parlak ve net renkler görmek beni herzaman mutlu etti. yemyeşil çimler, masmavi denizler görmek istemek tercih meselesidir. sırf ultra clear net panel ve canlı renkler için samsungu seçtim. bütçemi aşmama rağmen parasının karşılığını hak eden bi tv aldım şükürler olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

parlak ve net paneli kötüleyende nasıl otoriteyse benim yanıma gelmesin! zaten doğallık ve mat renk seçenekleri var tv nin mod seçimlerinde isteyen pastel tonlarda izler ama onun dışında normal yayında veya maç izlerken pırıl pırıl parlak ve net renkler görmek beni herzaman mutlu etti. yemyeşil çimler, masmavi denizler görmek istemek tercih meselesidir. sırf ultra clear net panel ve canlı renkler için samsungu seçtim. bütçemi aşmama rağmen parasının karşılığını hak eden bi tv aldım şükürler olsun.

Bana şunu söyle, televizyonun yüksek parlaklığa sahip olması yüzlerde kötü bir görüntüye sebep oluyor mu normalde? Eğer oluyorsa televizyonun doğallık modunu mu seçiyorsun ve bu modu seçince bu sorun gideriliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

quote:

yaşanır

ucuz led alacagına

Neden uzaktan izleyince keyfi kalmasın? Büyük boyuttaki televizyonlar uzaktan izlenir zaten. 23" ekranı uzaktan seyretmeyeceksin zaten.

Yapma hacı 1500-2000 TL'lik Led TV ucuz mu Allah aşkına? Eskiden olan 4000-5000 TL'lik normal Led TV'ler şu an 2000 TL'ye falan düştü 3D özellikli ve 4K TV'ler çıktığı için. Yani şu anki 2000 TL'lik Led TV'ler eskiden olan 4000 TL'lik Led TV'ye denk. Bu arada plazma kaldı mı artık?

ben ne dedim led tv nin ucuzunu alacaksan 1500-2000 e hiç alma git plazma al dedim
    tabiiki üst segment az çok gideri olan led lerde var 3 4bine hatta 8-10 binede var
    ama 4 bin lik ledin 4k cıktı diye 2 bine duştüğünü sen nerede gördün / ben tv forumunda 3 yıldır varım hiç rastlamadım okumadım duymadım görmedim !
    tv ler kalite kalite fiyatlandırılır
    kalitelisi pahalıdır
    düşük maliyetlisi ucuzdur ( işte bunlardan alma)

uzaktan bakınca detayları kaçırırsın detayları kaçırırnca led panelin bir anlamı kalmaz
    led alacaksan mutlaka bunu hd yayın ile beslemelisin, eger turksata baglayıp kanallarının %90 sd olursa çamur gibi görüntü izlersin ( plazma bu çamur olayı çok hissedilmez)

bu arada plazma tv var evet hatta bu gün dunyanın en iyi 5 tv sini sayanlar ilk 3e plazmaları sıralıyorlar

4k olayı henüz çok çok erken suan tek tuk piyasada olan 4k lar bile aslında etikette yazılan bedelleri haketmiyorlar
    kaldıki hd bile dogru durust veremeyen uydularımız 4k yi vermeleri ufukta gorulmuyor
    dogmamış cocuğum gorecek heralde! :)

sallamadan samsungun örneğin 6 - 6500e satışa sunulan modeli 4 4,5 düştüyse bu 4k lar çıktı diye değil zaten ederi o kadar olduğu için.. hatta o bile cok :)
    parlaklığı değilde biraz led panellerin sorunlarını bir araştır istersen.. forum dolup taşmış vaziyette.. :)
    4000 bütçen varsa çok parlak diye samsgung alırsan bana göre yanlış tercih yapmış olursun..
    4000 e 42 sonu yada 46 saösung alacagına 3500e 50 panasonic plazma alırsın
    sonrada bana dua edersin.. parlaklık olayı hikeye onlara aldanma
    hele magzalardaki görüntüleri ev ortamında alman digiturkle dsmartla mümkün değil...

üstte de dedim
    insan yüzleri tek renk yağlı boya tarzında ya çok kırmızı ya çok beyaz olur hafif yüzü sag sola hareket edince kare kare oluşumlar çıkar ortaya
    yada spotların altında bayan spikerin makyajlı yüzü ne halde gösteriliyor
    yada çok parlak ekranda siyah ceketin kıvrımları ne derece belli oluyor
    yada hareket halindeki bir araba olur futbol topu olur gerisinde bıraktığı izlere pixellere
    yada yeşilli manzara olan bir goruntuye bak yeşilde aslında hafıf sarımsı yada kahve gibi olan yaprak renkleri parlak ledtemi ortaya cıkar plazmadamı cikar gibi
    bu tip ince ayrıntılara dikkat et
    mesela flasha birkaç bu tipte görüntü at hem çok parlak olan ledte hemde plazmada dene bunları
    olayı çözeceksin..
    ama göz zevki parlagı sevdiyse bikere digerleri boş gelir o ayrı..
    syglr.

• quote:

quote:

quote:

yaşanır

ucuz led alacagına

ben ne dedim led tv nin ucuzunu alacaksan 1500-2000 e hiç alma git plazma al dedim
    tabiiki üst segment az çok gideri olan led lerde var 3 4bine hatta 8-10 binede var
    ama 4 bin lik ledin 4k cıktı diye 2 bine duştüğünü sen nerede gördün / ben tv forumunda 3 yıldır varım hiç rastlamadım okumadım duymadım görmedim !
    tv ler kalite kalite fiyatlandırılır
    kalitelisi pahalıdır
    düşük maliyetlisi ucuzdur ( işte bunlardan alma)

uzaktan bakınca detayları kaçırırsın detayları kaçırırnca led panelin bir anlamı kalmaz
    led alacaksan mutlaka bunu hd yayın ile beslemelisin, eger turksata baglayıp kanallarının %90 sd olursa çamur gibi görüntü izlersin ( plazma bu çamur olayı çok hissedilmez)

bu arada plazma tv var evet hatta bu gün dunyanın en iyi 5 tv sini sayanlar ilk 3e plazmaları sıralıyorlar

4k olayı henüz çok çok erken suan tek tuk piyasada olan 4k lar bile aslında etikette yazılan bedelleri haketmiyorlar
    kaldıki hd bile dogru durust veremeyen uydularımız 4k yi vermeleri ufukta gorulmuyor
    dogmamış cocuğum gorecek heralde! :)

sallamadan samsungun örneğin 6 - 6500e satışa sunulan modeli 4 4,5 düştüyse bu 4k lar çıktı diye değil zaten ederi o kadar olduğu için.. hatta o bile cok :)
    parlaklığı değilde biraz led panellerin sorunlarını bir araştır istersen.. forum dolup taşmış vaziyette.. :)
    4000 bütçen varsa çok parlak diye samsgung alırsan bana göre yanlış tercih yapmış olursun..
    4000 e 42 sonu yada 46 saösung alacagına 3500e 50 panasonic plazma alırsın
    sonrada bana dua edersin.. parlaklık olayı hikeye onlara aldanma
    hele magzalardaki görüntüleri ev ortamında alman digiturkle dsmartla mümkün değil...

üstte de dedim
    insan yüzleri tek renk yağlı boya tarzında ya çok kırmızı ya çok beyaz olur hafif yüzü sag sola hareket edince kare kare oluşumlar çıkar ortaya
    yada spotların altında bayan spikerin makyajlı yüzü ne halde gösteriliyor
    yada çok parlak ekranda siyah ceketin kıvrımları ne derece belli oluyor
    yada hareket halindeki bir araba olur futbol topu olur gerisinde bıraktığı izlere pixellere
    yada yeşilli manzara olan bir goruntuye bak yeşilde aslında hafıf sarımsı yada kahve gibi olan yaprak renkleri parlak ledtemi ortaya cıkar plazmadamı cikar gibi
    bu tip ince ayrıntılara dikkat et
    mesela flasha birkaç bu tipte görüntü at hem çok parlak olan ledte hemde plazmada dene bunları
    olayı çözeceksin..
    ama göz zevki parlagı sevdiyse bikere digerleri boş gelir o ayrı..
    syglr.

Ben de diyorum ki 1500-2000 TL'lik televizyon ucuz sayılmaz.
    Mağazalarda gördüm nerede olacak. 3-4 yıl önceki gördüğüm 4500 TL'lik Led TV ile aynı görüntü kalitesine sahip TV'ler şu an mağazalarda 2000-2500 TL civarında satılıyor. 4 yılda bir televizyonun fiyatının aynı kalacağını sanmıyorsundur herhalde.
    2000 TL'lik TV de kaliteli ve 2000 TL az para değil.

45"lik televizyonu dibinden izlemeyi düşünmüyorsun herhalde. Merak etme televizyon büyük olduğu için detayları kaçırma gibi bir durum olmaz.

Evet. En ucuzu 16000 TL civarında. Ve görüntü kalitesi de o kadar iyi değil gibi görünüyor. Bir tane Sony marka 4K bir televizyonun incelemesini izlemiştim geçen YouTube'da.
    Alakası yok. Yeni modeller çıktıkça eskilerinin fiyatları düşüyor.
    Yani diyorsun ki 4000 TL'lik televizyonun görüntüsü bile yeterli değil. Sen onun yerine plazma al birader.
    Mağazalardaki görüntüler çok mu kaliteli ki mağazalardaki görüntüleri ev ortamında almam Digiturkle Dsmartla mümkün olmasın? Full HD yayın yapacaksın yahu, mağazalarda benim bilmediğim über kalitede bir yayın mı yapılıyor ki Full HD çözünürlükteki bir yayınla aynı görüntü alınamasın? Burda biraz saçmalamışsın. Mağazada zaten televizyonun tam performansını göremezsiniz tek bir cihazdan bir sürü televizyonda yayın yapıldığı için. Televizyonlar çoğaldıkça sinyalin kalitesi düşer, hatta bazı televizyonların çok kötü görüntü sunmasının nedeni de bundandır.

• quote:

parlak ve net paneli kötüleyende nasıl otoriteyse benim yanıma gelmesin! zaten doğallık ve mat renk seçenekleri var tv nin mod seçimlerinde isteyen pastel tonlarda izler ama onun dışında normal yayında veya maç izlerken pırıl pırıl parlak ve net renkler görmek beni herzaman mutlu etti. yemyeşil çimler, masmavi denizler görmek istemek tercih meselesidir. sırf ultra clear net panel ve canlı renkler için samsungu seçtim. bütçemi aşmama rağmen parasının karşılığını hak eden bi tv aldım şükürler olsun.

buyur
    elimde olan linkler bunlar
    dahasınıda bulabilirim ancak saat 02 olmuş

http://reviews.cnet.com/best-tvs-picture-quality/ - en iyi görüntü demişler ilk 4 e plazma koymuşlar..

http://www.stuff.tv/tvs/top-ten - bilmem neye göre bakmış etmişler incelemişler çölmüşler biçmişler yine ilk 3e parlak sams.u unutup plazma sıralamışlar

http://www.expertreviews.co.uk/tvs/1296481/best-tvs-to-buy-in-2013 - burada demişlerki birde parasına göre performans degerlendirmesi yapalım
    hayret yine birinci sirada plazma var
    ama enteresan olan ikinciliye samsung girebilmiş..

gördüğün gibi plazma ile led bir araya gelince ledin sesi çıkmıyor..
    hele parlak diye anlatmaya calıştıgın samsg. ortalıkta yok..
    bu arada çok satiyor ama diyebilirsin evet
    teknomarketteki satış danışmanlarına çok iyi extra primler verirseler panelleri o elemanlar havalara ucururlar..
    her neyse
    iyi geceler..

• quote:

quote:

buyur
    elimde olan linkler bunlar
    dahasınıda bulabilirim ancak saat 02 olmuş

http://reviews.cnet.com/best-tvs-picture-quality/ - en iyi görüntü demişler ilk 4 e plazma koymuşlar..

http://www.stuff.tv/tvs/top-ten - bilmem neye göre bakmış etmişler incelemişler çölmüşler biçmişler yine ilk 3e parlak sams.u unutup plazma sıralamışlar

http://www.expertreviews.co.uk/tvs/1296481/best-tvs-to-buy-in-2013 - burada demişlerki birde parasına göre performans degerlendirmesi yapalım
    hayret yine birinci sirada plazma var
    ama enteresan olan ikinciliye samsung girebilmiş..

gördüğün gibi plazma ile led bir araya gelince ledin sesi çıkmıyor..
    hele parlak diye anlatmaya calıştıgın samsg. ortalıkta yok..
    bu arada çok satiyor ama diyebilirsin evet
    teknomarketteki satış danışmanlarına çok iyi extra primler verirseler panelleri o elemanlar havalara ucururlar..
    her neyse
    iyi geceler..

Plazma plazma diyorsun da artık piyasada plazma mı kaldı? Ayrıca bence en güzel görüntüyü sunan televizyonlar led televizyonlardır. Benim görüntü kalitesinden anladığım televizyonun renklerinin parlaklığı ve canlılığıdır.

• Doppelgangbanger kullanıcısına yanıt
    magzalarda bluray formatli videolar verirler
    dikakt ettiysen hep duraan goruntulerdir
    dag taş manzara deniz kum çimen manken vs.
    hiç biri hızlı sahne koymaz
    olanlar maglum problemleri getirir..
    çoğaltıcı fln deil direkte baglasalar değişmez

full hd izleyecem diyorsun
    full hd ancak hdd den sagdan soldan indirdigin filmleri izlersin

dsmartin digiturkun bugun hd ready yayın yapıyolar
    üstelik en kötü bitratede
    yani 1080p yayın gelmiyor uydudan
    720p geliyor
    gelen 720p nin en dandigi oda tüm kanallarda veya kanalda 7/24 değil zaman zaman..
    magzadaki gorduıgunle yarı yarıya farkı var

4 sene onceki ledlerde durmaz vitrinlerde
    her sene yenilerinler
    üretici yeni panellerini koyar
    ilk once kazık fiyata koyar
    o anda eskiye indirim yapar stogu temizler
    sonra aradan biraz zaman geçinde kalitesi ortada olanlar fiyatları %30-40 çekerler
    sony gibi pana gibi markalar inattır
    sene basında neyse sene sonda o dur ben malın a güvenirim kardeşim der (dogrumur tüketici değil tabi)

bu yuzden 4 binlik led hiç bir zaman 2bine inmez
    inse bile teşirdir
    veya çok nadir iner son 3/5 adet vs. gibi..

4k incelemişsin iyi hoş güzel
    bugun uydularda yerli yabancı fark etmez 1080p full hd yayın yapılamazken veya 3-5 i geçmezken
    4k yi yanı full hd nin 4 katı yüksek bir yayını beklemen aptalca
    ha bi iki film izlerim dersin
    90 dakkalık filmi sıgdıracak disk bulamazsın..

üstelik o 4k panelde sıradan digituk bile çamur gibi gosterir
    hele sd kanallar varya izleyemeszin onları..
    işin ayrıntısı sana anlatmak isterdim ana gec oldu..

480p 576i sd yayın nedir
    720p - 1080i hd yada hd nedir
    1080p full hd nedir
    bunları ogrenmeni tavsiye ederim
    tv merakın varsa bunların altyapısını alman gerekli
    magzada goruntu izlemekle olmaz bu iş..

kısaca 480p sd yayını atıyorum tv8 i full hd lik bir tv gorunyuyu 1080p ayarına getirdbilmesi için 4 kat buyutur..

senin merakla bekledigin 4k tv ise bu 480p lik goruntuyu 8 kat büyütecek.. meydana gelecek olan goruntuyu sen düşün..
    kare kare pixel sayarsın :)

neyse yattım ben

• Doppelgangbanger kullanıcısına yanıt
    plazma kalmışki hep ilk 3e sıralamış elin oğulları
    şimdi onlar yalan yanliş biliyorda bizmi dogrusunu biliyoruz :)

ner neyse sana iyi geceler..
  • quote:

720p geliyor
    gelen 720p nin en dandigi oda tüm kanallarda veya kanalda 7/24 değil zaman zaman..

her sene yenilerinler
    sonra aradan biraz zaman geçinde kalitesi ortada olanlar fiyatları %30-40 çekerler
    sene basında neyse sene sonda o dur ben malın a güvenirim kardeşim der (dogrumur tüketici değil tabi)

inse bile teşirdir

bugun uydularda yerli yabancı fark etmez 1080p full hd yayın yapılamazken veya 3-5 i geçmezken

480p 576i sd yayın nedir
    1080p full hd nedir

kısaca 480p sd yayını atıyorum tv8 i full hd lik bir tv gorunyuyu 1080p ayarına getirdbilmesi için 4 kat buyutur..

senin merakla bekledigin 4k tv ise bu 480p lik goruntuyu 8 kat büyütecek.. meydana gelecek olan goruntuyu sen düşün..

neyse yattım ben

Bluray formatlı dediğin görüntünün 1080p olduğunu bilmiyorsun sanırım.
    Ne alaka şimdi duran görüntü koymakla Bluray görüntü koymanın? Hızlı sahne koysalar ne olacak?

Ben 1080p yayın yapıyorlar sanıyordum. Demek ki 720p'ymiş. Bilmiyordum.
    Digiturkle, Dsmartla 1080p izleyemiyorsak Full HD Box medya oynatıcılar var. Onları alır izleriz. Veya internetten indiririz sorun yok.

4 sene önceki ledler vitrinde duruyor demiyorum zaten. 4 sene önce üretilen televizyonların kalitesinde üretilen televizyonların fiyatları 4 sene öncesine göre daha düşük diyorum.
    Zaten biz 4000 TL'lik TV 2000 TL'ye indi derken aynı televizyonu kastetmiyoruz. 4000 TL'lik TV kalitesinde üretilen televizyonlarda 2000 TL'ye satılıyor diyoruz.
    4K yayını beklemek niye aptalca olsun arkadaşım? Sen HDD'ye atarak izlemeyeceksin ki filmi. Uydunun yayınından izleyeceksin.

İyi de ben 4K TV veya 4K yayın bekliyorum demedim ki. Sen uydurdun bunları.

• quote:

Bence piyasada kaldığından değil sırf karşılaştırmak için karşılaştırmışlardır. Ayrıca Amerika ve Avrupa pazarında kalmış olabilir fakat Türkiye'de kalmamıştır. Ben görmüyorum en azından yıllardır plazma TV.
  • quote:

quote:

720p geliyor

her sene yenilerinler

inse bile teşirdir

480p 576i sd yayın nedir
    1080p full hd nedir

neyse yattım ben

Ne alaka şimdi duran görüntü koymakla Bluray görüntü koymanın? Hızlı sahne koysalar ne olacak?

Digiturkle, Dsmartla 1080p izleyemiyorsak Full HD Box medya oynatıcılar var. Onları alır izleriz. Veya internetten indiririz sorun yok.

4 sene önceki ledler vitrinde duruyor demiyorum zaten. 4 sene önce üretilen televizyonların kalitesinde üretilen televizyonların fiyatları 4 sene öncesine göre daha düşük diyorum.
    Zaten biz 4000 TL'lik TV 2000 TL'ye indi derken aynı televizyonu kastetmiyoruz. 4000 TL'lik TV kalitesinde üretilen televizyonlarda 2000 TL'ye satılıyor diyoruz.
    4K yayını beklemek niye aptalca olsun arkadaşım? Sen HDD'ye atarak izlemeyeceksin ki filmi. Uydunun yayınından izleyeceksin.

off ne anlatmaya çalışıyorumki ben sana

4 sene önce bir bilg. topluyordun 1500 lira veriyordun pentium cift çekirdek işlemci 512 ekran 2gb ram takabiliyordun
    bugun 1500e i7 diye adlandırılan işlemçi koyuyorsun 8gm ram 2gb de ekran kartı takıyorsun
    tv.de o muhabbet

bu arada
    4k yı sen uydudan torunların kucanda izlersin artık...
    ben diyorum uydulardan 1080p yayını veremiyorlar
    sen 4k yi izleyecem diyon yaaa
    kardeşim iyimisin gerçekten?

filmi bi ardes bulun indirecen
    varmı okadar babağeyitt internet hızın? alt yapın varmı bikere?
    birde indirince nereye depolayacan o da problem bir film en az 150-200gb olacak

kısacası 10 sene sonra yaygınlaşacak olan bir tenk. için bugunden tv alayim demek en mantıksız iş
    kaldıki kapı gibi tvler olacak onlar her kesim alıp evine sokamayacak onları o ayrı..

ha bu arada türkiyede plazma gormedim demişsinya
    o an anladım ben seninle boşuna tartışıyormuşum!!

yinede seni bilgilendirmek için

http://www.bimeks.com.tr/urun/136030/panasonic-tx-p60zt60e-3d-smart-plazma-tv.aspx
    http://www.bimeks.com.tr/search.aspx?s=1&arama=vt60
    http://www.bimeks.com.tr/search.aspx?s=1&arama=ph670

bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derler bizim orada..

sana bol şans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 3 Aralık 2013; 9:29:43 >

• quote:

quote:

Bence piyasada kaldığından değil sırf karşılaştırmak için karşılaştırmışlardır. Ayrıca Amerika ve Avrupa pazarında kalmış olabilir fakat Türkiye'de kalmamıştır. Ben görmüyorum en azından yıllardır plazma TV.

piyasada olmayan bir tv yi neden karşılaştırma gereği duysunlar
    sağlığı, sıhatı yerinde adamlar bunlar
    :)))
  • quote:

quote:

quote:

720p geliyor

her sene yenilerinler

inse bile teşirdir

480p 576i sd yayın nedir
    1080p full hd nedir

neyse yattım ben

off ne anlatmaya çalışıyorumki ben sana

4 sene önce bir bilg. topluyordun 1500 lira veriyordun pentium cift çekirdek işlemci 512 ekran 2gb ram takabiliyordun
    bugun 1500e i7 diye adlandırılan işlemçi koyuyorsun 8gm ram 2gb de ekran kartı takıyorsun
    tv.de o muhabbet

bu arada
    4k yı sen uydudan torunların kucanda izlersin artık...
    ben diyorum uydulardan 1080p yayını veremiyorlar
    sen 4k yi izleyecem diyon yaaa
    kardeşim iyimisin gerçekten?

filmi bi ardes bulun indirecen
    varmı okadar babağeyitt internet hızın? alt yapın varmı bikere?
    birde indirince nereye depolayacan o da problem bir film en az 150-200gb olacak

kısacası 10 sene sonra yaygınlaşacak olan bir tenk. için bugunden tv alayim demek en mantıksız iş
    kaldıki kapı gibi tvler olacak onlar her kesim alıp evine sokamayacak onları o ayrı..

ha bu arada türkiyede plazma gormedim demişsinya
    o an anladım ben seninle boşuna tartışıyormuşum!!

yinede seni bilgilendirmek için

http://www.bimeks.com.tr/urun/136030/panasonic-tx-p60zt60e-3d-smart-plazma-tv.aspx
    http://www.bimeks.com.tr/search.aspx?s=1&arama=vt60
    http://www.bimeks.com.tr/search.aspx?s=1&arama=ph670

bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derler bizim orada..

sana bol şans.

Ee tamam. 1500 liraya Pentium Çift Çekirdek İşlemci 512 MB Ekran Kartı 2 GB Ram takabildiğin zaman 4000 liraya i7 8 GB Ram 2 GB da ekran kartı takıyorsun. Aradan 4 yıl geçiyor. Sen bu 4000 liraya dizdiğin i7 sistemi 4 sene sonra yani bugün 1500'e alıyorsun. Aynı hesap, aynı mantık.

Yav he he.
    Uydulardan 1080p yayını veremediklerini nerden biliyorsun? Belki adamlar masraf etmemek için 1080p yayın yapmıyorlar.

Benim var veya yok. Altyapısı olan adam filmi indirir.
    Saçmalama 1080p bir film 40-50 GB civarında bir boyuta sahip. Ayrıca 200 GB olsa bile sorun değil. 1 TB'lık HDD'ler ne güne duruyor? Sanki piyasada 250 GB'lık HDD kullanan kaldı da(ki 1080p TV'si olan adam kullanmıyordur orası kesin). Filmi arşivlemeyeceksin zaten. İzleyip sileceksin bu kadar basit.

Zaten bugünden 4K TV alacağım diye bir şey demedim.
    Sen de bizi kör cahil yaptın iyi mi. Mağazalarda dolaştığım kadarıyla diyorum plazma görmedim diye. Öyle çok dolaşan biri değilimdir, ama dolaştığım süre boyunca hiç rastlamadım. Hayret. Plazmaların 3D desteklileri çıkmış. Plazma eskimeye başlayan bir teknoloji diye biliyordum ben.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.