Şimdi Ara

Neden sakalsız çalışmak-NEDEN? EDİT:Change.Org Kampanyası EKLENDİ.. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
2
Favori
4.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bak az önce yaptığım kıyaslamayla sen ilişki kuramadın, şuan da ben kuramıyorum. O tepedekiler dediğin çok göreceli bir konu. Şu günlerde farkındasındır kadınlar feminizm, insan doğası diye tüylerini almıyorlar. Ama ben de kadınım, feminizmi savunuyorum, kendi kişisel tercihim olarak tüylerimi alıyorum. Bu beni eşitlik karşıtı anti-feminist mi yapar?
    Sakal sevmemek de beni bastırılmış yapmaz.
  • Memura sakal yasak ama Enerji Bakaninda masallah 10 numara sakal var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya tamamen serbest olur yada tamamen yasak olur. Sakal serbest olursa neye göre ölçütünü belirleyeceksin ?

Bence serbest olması iyi olur.
  • Seneler once unideyken dartyde grup mulakatini gectim birebir mulakatta biyigini keser misin dediler kesmem dedim peki biz sizi arariz dediler sepetlediler. Sakali hadi gectim biyik lan bu biyik

• Çünkü hem sakal hem bıyık insanı ne karizmatik ne de güvenilir gösterir.sadece bıyık bırakılıp karizmatik olunabilir.ya da hafif kirli sakal ile de karizmatik durabilirsin.ama surat hatların gözükmeden kıllı boz ayı gibi dolaşırsan sadece erkeksi olursun.

• Hay sakalınıza sizin..Ulan karizma bile olsa yakışıklılık bile katsa o sakalları kesince bir ferahlama geliyor ki sorma gitsin,o 1 karış sakallı adamlar nasıl rahat ediyorlar anlamıyorum,bende fazlada çıkmıyor,ama 2 hafta kesmeyeyim rahatsız oluyorum.
  • Disiplin isidir cunku

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: Crantola

sanane birader kösesin galiba istediği gibi uzatır sakalını

Nedense sakal birakmak isteyen insanlar hep gerici osmanlici oluyor.

Seni kimse ise almadiginda aglayip konu acarsin sen de.

Napalim kardesim kurallar bu git kendi isini ac o zaman sen de

Neden sakalsız çalışmak-NEDEN? EDİT:Change.Org Kampanyası EKLENDİ..

sakallarımı bu şekilde olana kadar uzatıyorum. 1.5 yıl oldu henüz, 2-3 seneye geçer o boyu heralde.

gerici, osmanlıcı değilim. türkçü mililyetçi değilim. komünist sosyalist solcu sağcı ya da herhangi bir siyasi akıma destekçi değilim. problem ?
  • Memurlarda bıyık serbes özel sökterde pek karişmazlar istinai durumlar haric ama bende sana katılıyorum sakal bırakmak sac uzatmakda sünnettir sacma bi kural degismesi gerek gec bile kalındı enerji bakanı sakal bırakıyor ama o alanda calışana yasak valla topram turkiyede şartlar böyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirdir gencler sakal kabalik bilmemne demissiniz Fatih Sultan Mehmetten dahami bilgilisiniz istanbulumu fethettiniz hayırdır?

• ışid sorun etmiyormuş öyle duydum hocam.
  • Düzenli olarak kesiyorum sakallarımı (düzenli olarak ayda bir)
    Ayda bire artık işyerimdeki herkes alıştı
    Biraz gecikirsem ama kendime zarar olmaya başlıyor o sakal
    Yüz yıkama uzun sürüyor, yemek dökülüyor
    Temizlik diyenlere katılıyorum fakat kirli sakal bir temizlik problemi yaratmıyor

Özellikle saçlar dağınıksa sakalla birlikte imajı daha da kötüleştiriyor
    Bunun haricinde bence kirli sakal candır

• quote:

Orijinalden alıntı: wmsnickers

??

Avrupada bazi ülkelerde bildiğim kadarıyla zaten serbest ama bizim ulkemizde illada sakal kesilcek sac kesilcek. Tamam fazla sac ve sakal uzatmak sorun yaratabilir kötü durabilir ama top sakal cücük hafif sakal birakmanin kötü yanını göremiyorum

Hocam öyle bırakacağına adam gibi kirli sakal bırak.

• Devlet kurumlarında memur olarak çalışıcaksanız bıyık konusunu açıklayabilirim.

Vatabdaşlar bıyıkların çoğuna siyasi görüşler eklediği için devlet bunları yansıtmamanı istiyor, bu yüzden sakallları kesiyorsun.

Ama özel şirketleri bilememe...

•  Neden sakalsız çalışmak-NEDEN? EDİT:Change.Org Kampanyası EKLENDİ..

• Bizimkiler dozunu kacirirlar 1 karis birakirlar onun icin serbes t birakmiyorlar...

• sadece özel şirketlerde top sakal serbest
  • Kirli sakal serbest olsa on numara olurdu. 0 sakalla kendime bakamıyorum aynada bildiğin 5-6 yaş küçülüyorum.

• Calistigim sirkette kendi departmanim icin personel alimlarinida gerceklestirebildigimden dis gorunus hangi departmanda olursa olsun onemlidir. Sakalli olup olmamasi onemli degil. Temiz duzgun sakali varsa, ustu basi yerinde duzgun ve temiz duruyorsa, bu ise aliminda bir kriterdir ve arti puandir. Ama saci sakali birbirine girmis gomlegin yakasi bi yerdeyse bu eksi puandir. Ha, nitekim artilari agir basiyor olabilir giyiminin dis gorunusunun onune geciyor olabilir fakat baya bir geciyor olmasi gerekir.. Yoksa ayni ozelliklerde duzgun gorunumlu bir baskasi illaki cikar..(cok aci bir durum).. Iste avrupa ve amerikadan bizi ayiran olay bu.. Issiz cok ve bu durum manavdan domates secmeye benziyor.. Sakalsiz insanin usengec olmayan duzenli izlenimi verdigi gercegide vardir. Teoride boyle ama pratikte cikmayabiliyor.

• Teşekkürler bilgilendirme için.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.