Şimdi Ara

[NEDEN OPEL YETKİLİ SERVİSLERİ ÇOK ŞİKAYET EDİLİYOR ?[/color][/quote]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
21.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şikayet.var comda en çok şikayet edilen araç opel ve en çok şikayet konusuda yetkili servis! opel kullanmaya yeni başlayan birisi olarak şikayetleri okuduktan sonra aracımın rutin bakımlarını yetkili servise yaptırtmaktan vaz geçtim.okuduğum şikayetlerde opel yetkili servisleri sorunu müşteriye yıktığı, çözüm üretemediği hissine kapıldım? Bosch yada speedy özel servislerini önerirmisiniz ?

Corsa D 2007 essentia konfor paketli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerki -- 28 Kasım 2007; 10:03:25 >

• opelden yana millet dertli ! Servisleri berbat ! umarım aldığınız corsada direksiyon problemi çekmezsiniz !speedy servislerini öneririm. aracınızın 15000 bakımı için yetkili servisleri arayın verdikleri servis fiyatları bile birbiriyle uyumsuz! Zaten opel almanyanın tofaşı gibi SANAYİİDEN ÇIKMIYO
  • corsaların direksiyonunda sorun mu var ?
    quote:

Orjinalden alıntı: yunus2003

opelden yana millet dertli ! Servisleri berbat ! umarım aldığınız corsada direksiyon problemi çekmezsiniz !speedy servislerini öneririm. aracınızın 15000 bakımı için yetkili servisleri arayın verdikleri servis fiyatları bile birbiriyle uyumsuz! Zaten opel almanyanın tofaşı gibi SANAYİİDEN ÇIKMIYO
  • arkadaşlar opel kullananlar bunu kabul etmesede en çok şikayet alan marka opel... bunu daha öncede yazmıştım tekara yazıyorum türkiyede satışlarda 6.sırada olan bir marka nasıl oluyorda şikayetlerde açık ara lider?
    ama bu sadece araçların kalitesiylede alakalı değil gibi duruyor,bence servis hizmetlerindende kaynaklanan problemler var....
  • Bu topİK AÇILALI 7-8 SAAT OLMUŞ VE EN AZ 40 KÜSUR OPEL KULLANICSIDA OKUMUŞ AMA OKUYAN OPEL KULLANICILARI YETKİLİ SERVİSLERDEN ANLAŞILAN O Kİ ÖYLE BİR TIRSMIŞKİ CEVAP YAZMAKTAN KORKUYORLAR ! ÇÜNKÜ HEPSİNİNDE SERVİSLERLE İLĞİLİ KÖTÜ BİR ANISI VAR

OPEL SERVİSİNE GİRMEDEN ÖNCE ;
    OPEL SERVİSİNDE FATURAYI GÖRÜNCE
    OPEL SERVİSİNDEN ÇIKINCA

LAFA GELİNCEDE YA BİZ OPELDEN ÇOK MEMNUNUZ ((( HADİ ORDAN )))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus2003 -- 28 Kasım 2007; 15:54:11 >

• bizimde sinyal kolu bozulmuştu seviste değiştikten sonra gene bozuldu snayaiden aldık halen tılır tıkır işliyor maşşlah.
  • satışlarda 6.sırada demişsin iyi hoş reno sümbülleri çıkar fiat albeaları çıkar ondan sonra göreceksinki sınıfının en çok satan arabası corsa ve astra dır.
    bu kadar şikayet olmasınn nedenide opelin üşenmeyip şikayet vardaki yazılara tek tek cevap vermesidir.
    1995ten beri opelimz var arada bir tanede polo 3 tane de transporter eskittik. polonun vites küçültürken stop etme olayına hiçbir vw servisi çözüm bulamadı. halada bulunamadığını görüyorum. opellerde ise şimdiye kadar corsa c direksiyon kutusu problemi çıktı aynı aracın arka stop grubu uyumsuz ampu yüzünden iki kez duy değişikliği yapıldı astra g kasada da alternatör değişmek zorunda kaldı periyodik bakım dışında. vectra gt ise 2 yıl kadar hiç sorunsz binildi. şu anda corsa d astra gtc corsa c vede astra g var garajda hiç bir sıkıntımız yok tek sıkıntı kaporta işlerinin çok uzun sürmesi serviste
    quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

arkadaşlar opel kullananlar bunu kabul etmesede en çok şikayet alan marka opel... bunu daha öncede yazmıştım tekara yazıyorum türkiyede satışlarda 6.sırada olan bir marka nasıl oluyorda şikayetlerde açık ara lider?
    ama bu sadece araçların kalitesiylede alakalı değil gibi duruyor,bence servis hizmetlerindende kaynaklanan problemler var....

• satılan araba çok olunca.. arabasını çok seven insanlar arabalarında buldukları kaliteyi serviste göremeyince.. almanlar ürettikleri arabalara servis elemanı da üretip gönderemedikleri için..

servislerden dolayı yakınmalar tabiki oluyor.. ama arabalardan yakınmak diil olay..
  • sizden istirham ediyorum lütfen 15000 km bakımı için farklı 2 servisi arayan ve fiyat isteyin ! farklı fiyatlar alacaksınız dır ! opel yetkili servisleri kullanıcılarını yolunacak tavuk gibi gördüğünden çok fazla şikayet almaktalar! yoksa müşteri temsilcilerin her şikayete cevap vermesiyle alakalı değil şikayet çokluğu!garantisi dolmamış araclarda çıkan tüm arızalara kullanıcısı hatası deyip işin içinden çıkma mantığı var ve YANLIŞ BİR MANTIK!
    quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

satışlarda 6.sırada demişsin iyi hoş reno sümbülleri çıkar fiat albeaları çıkar ondan sonra göreceksinki sınıfının en çok satan arabası corsa ve astra dır.
    bu kadar şikayet olmasınn nedenide opelin üşenmeyip şikayet vardaki yazılara tek tek cevap vermesidir.
    1995ten beri opelimz var arada bir tanede polo 3 tane de transporter eskittik. polonun vites küçültürken stop etme olayına hiçbir vw servisi çözüm bulamadı. halada bulunamadığını görüyorum. opellerde ise şimdiye kadar corsa c direksiyon kutusu problemi çıktı aynı aracın arka stop grubu uyumsuz ampu yüzünden iki kez duy değişikliği yapıldı astra g kasada da alternatör değişmek zorunda kaldı periyodik bakım dışında. vectra gt ise 2 yıl kadar hiç sorunsz binildi. şu anda corsa d astra gtc corsa c vede astra g var garajda hiç bir sıkıntımız yok tek sıkıntı kaporta işlerinin çok uzun sürmesi serviste
    quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

arkadaşlar opel kullananlar bunu kabul etmesede en çok şikayet alan marka opel... bunu daha öncede yazmıştım tekara yazıyorum türkiyede satışlarda 6.sırada olan bir marka nasıl oluyorda şikayetlerde açık ara lider?

• benim babamda 1999 model vectra gt avr sıfır almıştık, 8,5 yaşında ve rutin bakımları dışında 1 ytl harcamadık arabaya..

ben 2001 de 2000 model bir opel corsa b 1.4 gls aldım 2. el.. ve 4 sene kullandım.. benim yaptığım kazalar dışında 1 ytl harcamadım arabaya.. (yoksa uğursuzmu bu opeller kaza yaptım :)

2000-2002 yılları arasındada eski kız arkadaşımın corsa c 1.2 easytronic comfort aracını 2 yıl kadar kullandım..

bu sene temmuzda corsa d aldım sıfır.. bazı ufak sorunlar çıktı.. araba 7000 km de ve ufak sorunlar dediğim bir iki tıkırtı geliyordu arabadan.. onlarıda dün servise götürdüm aracımı ve hiçbir ücret almadan gerekli bütün işlemleri yaparak, söz verdikleri saatte aracımı teslim ederek o 1-2 tıkırtı gıcırtıyıda çözümlediler.. ankara opal bahsettiğim servis..

yıllardır opel kullanan bir sürücü olarak,opel araçlardan çook memnunum..

servisler ise opelin araç kalitesine ulaşamadılarsada, gitgide düzelmekteler..

• Opel corsam var. 2008 model incik cincik sebepten servise gittim. Sağolsunlar herseferinde sonderece içten ilgilendiler ve sorunlarımı hallettiler. Adamların çalışmalarını taktir etmek için her şikayetimde olduğu gibi taktirlerimide şikayetvar a yazdım. Doğal olarak yayınlanmadı.

Ben corsamı almadan önce 2006 grande punto kullanıyordum. Gerek araç olarak gerek servis olarak ikisinide kıyaslayabilecek durumdayım.

Evet belki fiat servisler biraz daha çözüm konusunda pratikler. Çünkü araçları o kadar sorun çıkartıyorki adamlar işlerinde acayip ehil olmuşlar.

Birde şikayetvar ı dikkatlı okursanız opel ile ilgili şikayetlerin arasında inanılmaz komik olanlarıda var.
  • şikayetvar.com'a bakarsanız her marka için saçma şikayetler var.opeldeki şikayetleri sadece buna baglamak cok sacma..

ayrıca astra ve corsada sınıflarının en cok satan araçlarıda değiller.(gecen ayın rakamları incelenirse görülecektir..)
  • Valla arkadaşlar opel corsanın ikinci eli iyi olduğu için aldım ümit ediyorum ki serviste sorun yaşamam!
    Bu arada vectralar seri üretimden kaldırılıyormuş yerine insiğnuta mı ne çıkacakmış. ne diyelim alana hayırlı olsun!
  • valla 10 yıldır opel kullanıyorum.
    bundan sonrada alacağım ilk marka opel olur.
    ama sunuda söyleyeyim ne zaman ki opel servisine işim düştü hiç bir zaman servisten mutlu ayrılamadım.
    başımdan gecenleri anlatsam buradan köye yol olur.
    bakın size duyarsızlıklarının en önemli örneği.
    kız istemeye ankaradan konya gideceğiz arabaya bindik 5 kişi ve yola çıkacakkken baktık arka stopların birisi yanmıyor.hemen bir opel servisine gittik dedikki durum bu lamba patlamış hemen değiştirinde gidelim. zaten herkes grantualet giyinmiş biz iki dakikada çıkacağız diye umut ediyoruz.
    15 dakika oldu görevliye tekrar dedim ki durum böyle arabayı ne zaman vereceksiniz dediki kontrol ediyoruz. hemen biter.
    yarım saat oldu. beyen efendi dedim bakın bir lamba değişecek ve bizim acelemiz var ya hemen yapın yada arabayı verin istemiyorum.
    adam dediki bey efendi lambadan olmayabilir kontrol etmemiz lazım.
    lanet olsun dedim bi 15 dakika daha bekledik.
    baktık olacak gibi değil.
    artık bağır çağır zaten gerginiz iyice gerginleşerek yola çıktık.
    bu anlattığım çok basit bir olay ama size verdikleri önemi gösteriyor.ben 3 sefer durumu anlatıyorum ama kimin umrunda.
    bunun haricinde bir arkadaş demişki bakım için fiyat isteyin butun servisler farklı fiyat verecek diye aynen katılıyorum.
    isteyen dener görür. birisi bir bakıma 150 der öbürü 200 diğeri 250
    kaldıkı size parça değiştirmek için ellerinden geleni yaparlar.
    bir seferinde astramda motor elektroniği ikaz lambası yanıyordu.ve arac bir gün bekleyince sabah çalışmıyordu. bulunduğum yerdeki yetkili servise gitttim ne dendi biliyormusunuz. aracı burada bırakacaksınız akşam burada kalacak sabah biz deneyip göreceğiz.
    saolun dedim aldım arabayı gittim bocsh servisine adamlar bilgisayara bağlayıp tak yaptılar.sıcaklık sensörü değişti.
    daha neler neler yaşadım yetkili servislerde.... anlat anlat bitmez.
    ama sunuda belirteyim dışardakiler dahamı iyi hayır onlrda değil.bu nedenle ben hep opel servisine gitmeye devam ediyorum ve edeceğimde.ama bilinçli gidiyorum. yani ne derlerse yaptırmıyorum.
    bana fren balantalarınız çok eskimiş değiştirelim diyorlar yok kalsın diyorum daha sonra değiştiririz diyip çıkıp bir başkasına gösteriyorum. abi bu balatlar daha yeni diyor. 1 sene sonra gene aynı servise bakıma gidince diyorum ki balatlar nasıl? abi cillop gibi diyor.
    bir servise gidiyorum diyorki baskı balantayı komple değiştirmemiz lazım öbür servis gerek yok diyor.bu baskı balatayı değiştirmemiz gerekir diyen servise inat baskı balata 7 yıldır halen değişecek
    falan filan iştee...
    kısacası arabada opel fiyat/performans olarak ne kadar iyi ise servistede o kadar kötü. 10 yıllık opel kullanıcısı ve servisle muhattap olanı olarak söylüyorum.ha sunuda belirteyim 97 yılında sıfır aldığımız astramız daha periyodik bakım hariç hiç servise girmedi.ve halen cnavar gibi.zaten sırf arabaları için opelin servislerine katlanıyoruz.

• quote:

Bu topİK AÇILALI 7-8 SAAT OLMUŞ VE EN AZ 40 KÜSUR OPEL KULLANICSIDA OKUMUŞ AMA OKUYAN OPEL KULLANICILARI YETKİLİ SERVİSLERDEN ANLAŞILAN O Kİ ÖYLE BİR TIRSMIŞKİ CEVAP YAZMAKTAN KORKUYORLAR ! ÇÜNKÜ HEPSİNİNDE SERVİSLERLE İLĞİLİ KÖTÜ BİR ANISI VAR

OPEL SERVİSİNDEN ÇIKINCA

1 Aralık 2007; 19:26:36

--------------------------------------------------------------------------------

aracımı 30bin bakım için Denizli Funotoya götürdüm. Bugün aracımı aldım...

30bin bakımında değişen parçaları ve tutarlarını yazmak istiyorum ;

Motor Yağı : 57ytl
    Cam suyu : 1.5ytl
    Hava Filtresi : 22,38ytl
    Mazot Filtresi : 45,40ytl
    Polen Filtresi : 26,93ytl
    karter Tapası : 7,29ytl
    Yağ Filtresi : 16,27ytl

Bakım işçiliği : 67,50ytl

30BİN BAKIMI EXTRALAR HARİÇ: 274YTL
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ek olarak değişenler ;

2 sis farı ampülü: 12,60ytl
    Rot balans : 34ytl
    Club kart opel : 4ytl (kaybetmiştimde...)

TOPLAM OLARAK 324.36 YTL VERDİM.

AYRICA ARACIMIN MARŞ MOTORU DEĞİŞTİ. ARAÇ YENİDEN DOĞDU DİYEBİLİRİM. TEK MARŞTA ALIYOR.

CİM MODULÜ SORUNU YENİ VERSİYONU YÜKLENEREK SORUN GİDERİLDİ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    @yunus2003 arkadaşım gördüğün gibi bakım ücretleri çok yüksek değil.

Denizlideki servisten şikayetçi değilim ama izmirdeki egemden hiç haz almıyorum...

3 defa klima problemi şikayetiyle gittim. Klimam yine çalışmıyor.

4.defa geliyorum dedikten sonra sağolsunlar funoto aracınızı sizin boş zamanınızda aracınızı alıp klima devresini komple söküp onaracaklarını söylediler. Yapacaklarınada gerçekten inanıyorum.

Ama İzmir Egem bu konuda gerçekten çok kötüler...

Bundan sonra Ope alırmıyım? Hayır almam ama servis yüzünden değil. Benim beklentilerimin karşılığı opel değil.

Şirket aracı olarak corsa alınır ama...

Servis kötüyse kötüdür söylerim.

Gönen ve doğuş otomotivde bu konuda yetersizler malesef bir tek opel değil.

• Ya bu servis olayı Türkiye'nin genel bi problemi zaten müşteriyi kaz gibi görmeyen servis mi var nereye gitsen bi kazıklanma tehlikesi var işi bilmiyosan malesef böyle ayrıca yeni tech araçlar sağolsun artık sanayininde kafası durdu her yerden servislere bağımlı hale getirilmeye çalışılıyoruz aslında onlarda haklı onlar yapıyor hans a helgaya göre uyarmı aliye veliye olayı burayag gelen her tech ürününün destek olayını m...ku çıkıyo.
  • opel servisleri çok kötü çünkü disiplin yok herkes kafasına göre takılıyor.
    bazı servislerde bu disiplin var ve onlar biraz daha iyi eğer tanıdığın varsa işin hemen oluyor yoksa en ufak bişiyde 4 5 gun beklersin.
    gerçi turkiyede herşey bu şekilde işliyor tanıdığın varsa işin hallolur. başka servisede gitseniz olacağı odur.
  • bu ne bu arada.. opelciler servisten tırsmışlar..cvp yazmaktan korkuolar..lafa gelince memnunuz diomuşuz.. hadi ordan! mış..

1- servisten niye tırsalım arkaşım? kimden korkalım saçmalamayı bırak!
    2- gerekli konulara bakarsa opelci arkdaşlar ve ben araçlarımızın çıakrdıı en ufak en büyük bütün sorunları, sevislerde yaşadıklarımızı iyi ya da kötü herşeyi paylaşıyoruz.. lafın gelişi memnunuz gibi bi durum yok..
    3- kendi aracını anlatta bi bakalım opelden memnun olmamıza şaşırdığına göre merakla bekliyorum..
    4- ve son olarak en önemlisi, uslubuna dikkat et!

quote:

Bu topİK AÇILALI 7-8 SAAT OLMUŞ VE EN AZ 40 KÜSUR OPEL KULLANICSIDA OKUMUŞ AMA OKUYAN OPEL KULLANICILARI YETKİLİ SERVİSLERDEN ANLAŞILAN O Kİ ÖYLE BİR TIRSMIŞKİ CEVAP YAZMAKTAN KORKUYORLAR ! ÇÜNKÜ HEPSİNİNDE SERVİSLERLE İLĞİLİ KÖTÜ BİR ANISI VAR

OPEL SERVİSİNDEN ÇIKINCA

• 1. yetkili servise eline veripte kolunu kurtarabilen varmıdır ? son zamanlarda tv ler bangır bangır bağırıyor araçlarınızı yetkili serviste bakımlarını yaptırın diye! niye çünkü opel yada vw cilerin çoğu özel servise gidiyor.
    2.evet opel topiğinde yazanların çoğu opel servislerinden memnun değil !
    3. avensis kullanıyorum 4 ay önce opel corsa D aldım. Aracı satarlarken sonradan araca c control takıldığını söylediler bunun üzerine c control takılması direktifini verdim. aracı aldım c controlü takamamışlar, üstelik servis sorumlusuda pişkin pişkin demezmi yahu bu esentialara c control takılmıyor ! gm mesaj attım ama yinede takamadılar yok aracın beyni değişecekmiş oda 1000 ytl masraf tutarmış vs vs. yani opel aracı satana kadar 100000 takla atıyor.
    4.Üslupumda bir sorun göremiyorum en önemliside bu

• anlayamamışsın yazdıklarımı..alakasız cevaplar vermişsin..
    yetkili servislerden menun olanlar var.. ben ankara opal'den memnunum..ve bi çok kişide başka servislerden memnun..ki insanlar memnun olmadıkları zamanda bunu zaten açıkca hatta acımasızca yazıyor aç gözünü oku forumda bi çok opel konusunda görebilirsin.. ama memnun olanlara hadi ordan memnunmuş bilmemne demek haddin diil..
    sen opel servisiyle sorun yaşadın diye herkes sorun yaşamak zorunda da değil!

ayrıca servis kadar sende hatalısın..25000 ytl civarı bi ücretle araç satın alırken aracın özelliklerini iyi incelememişsin, bunu geçtim opelin tümn türkiyede aynı olan fiyat lişsetesine yada netteki fiyat listesine baksaydın cruise control essantia modeli için opsiyonel diil bunu görürdün..

sorun yaşayanlar anlatıyor zaten.. "memnun olmadığı halde opelciler memnunmuş gibi yazıo, hadi ordan!" vs gibi saçmalıklara girme.. forum ortamındada hadi ordan madi ordan yazmak bi o kadar kolay!, kolay olduğu kadar da nahoş olmakta..

quote:

1. yetkili servise eline veripte kolunu kurtarabilen varmıdır ? son zamanlarda tv ler bangır bangır bağırıyor araçlarınızı yetkili serviste bakımlarını yaptırın diye! niye çünkü opel yada vw cilerin çoğu özel servise gidiyor.
    2.evet opel topiğinde yazanların çoğu opel servislerinden memnun değil !
    3. avensis kullanıyorum 4 ay önce opel corsa D aldım. Aracı satarlarken sonradan araca c control takıldığını söylediler bunun üzerine c control takılması direktifini verdim. aracı aldım c controlü takamamışlar, üstelik servis sorumlusuda pişkin pişkin demezmi yahu bu esentialara c control takılmıyor ! gm mesaj attım ama yinede takamadılar yok aracın beyni değişecekmiş oda 1000 ytl masraf tutarmış vs vs. yani opel aracı satana kadar 100000 takla atıyor.
    4.Üslupumda bir sorun göremiyorum en önemliside bu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.