Şimdi Ara

Neden mutsuz olduğumu açıklıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 yaşıma kadar ağır muhafazakar bir ailede büyüdüm arkadaşlarım yazları tatile giderken ben kuran kursuna gidiyorudum ara tatilerde bile din kampına giderdim hayatım boyunca şöyle şeyler dinleyerek geçirdim;

-Yabancı kadına şehvetle bakanın gözleri ateşle doldurulup, Cehenneme atılır, onunla toka edenin kolları ensesinden bağlanıp, Cehenneme sokulur, lüzumsuz ve şehvetle konuşan, her kelimesi için, bin yıl Cehennemde kalır.

-Bir erkeğin başına demir bir şişin batması, namahrem bir kadına dokunmasından daha hafif kalır

- Yabancı kadınla kucaklaşan, şeytanla beraber zincire vurulup ateşe atılır

-Kadınlarla bir arada yalnız kalmaktan sakının. Allah’a yemin ederim ki, bir kişi bir kadınla yalnız kalınca, aralarına şeytan girer. Bir kimsenin çamurlu bir domuzla sıkışmış durumda olması, o kimse için kendine helal olmayan bir kadına dokunmasından daha hafiftir

-Peygamberimiz kadınlara el öptürmemişse de, onlarla müsafeha ederdi. Çünkü müsafeha etmek sünnettir. Eğer Peygamberimiz şimdi olsaydı kadınlara mutlaka el öptürürdü. Çünkü âlimlerin elini öpmek caizdir

böyle safsataları dinleyerek inanarak geçirdim üniversiteye başladıktan sonra bunların hepsinin yalan olduğunu farkına varınca büyük bir travma geçirdim ne kadar kendimi düzeltmeye çalışsamda olmuyor hiç birşey yapamıyorum yaptığım herşeyden günah olur diye korkuyorum ailemle iletişimi kestim çünkü bunların tek sebepi onlar dini böyle anlatan,öğreten ve bunlardan çıkar sağlayanların hepsinin canı ceheneme milyonlarca insanın hakkına tecavüz ettiniz.

• Belki biraz abartılı anlatmışlar ama bunlar doğru. Kendini eşine sakla ve sabret. Evlilik yapacak durumda olduğunda temiz bir eş ara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir şey yolunda gitmiyor. Hayatım bok gibi. Her şeye rağmen mutluyum. Benim gibi olun

• brohakkındırxd kullanıcısına yanıt
    Kardeşim anksiyeten var gibi görünüyor psikiyatri yardımı almayı denedin mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0lution

Kardeşim anksiyeten var gibi görünüyor psikiyatri yardımı almayı denedin mi?

Almadim sence neden almam gerekiyor?

• brohakkındırxd kullanıcısına yanıt
    Kaygı ve endişe seviyelerin biraz normalin üstünde ve hayatına da etki ediyor gibime geldi anlattıklarindan o yüzden dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0lution

Kaygı ve endişe seviyelerin biraz normalin üstünde ve hayatına da etki ediyor gibime geldi anlattıklarindan o yüzden dedim.

Bilmiyorum be hocam

• Haddim değil belki bunu söylemek ama anlattıkların bir çocuk istismarı vakası. Kendi başına bu işin içinden çıkabilir misin bilemiyorum, senin gibi düşünen insanlarla konuşup dertleşip kafa dağıtmanı tavsiye etmemin yanında profesyonel bir destek almanı gerçekten öneririm.
  • Türkiye'deki gençlerin çoğunluğu bu şekilde yetiştiriliyor. Mutsuz olmanın nedeni bu olamaz bu sadece bir bahane olabilir.
    Gerçeğin farkına varmışsın çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakiyyyy

Türkiye'deki gençlerin çoğunluğu bu şekilde yetiştiriliyor. Mutsuz olmanın nedeni bu olamaz bu sadece bir bahane olabilir.
    Gerçeğin farkına varmışsın çünkü.

Katılmıyorum, 20 yıl belirli korkular ve baskılar altında yaşamak için oldukça uzun bir süre. Kendisini tanımasına izin verilmemiş olabilir. Gerçeğin farkına varmak ne kadar hoş da olsa hayatının uzun ve belki de en kritik dönemini yanlış şekilde geçirdiğini düşünmesi mutsuzluğu için gayet yeterli bir sebep. Aksine şuanki farkındalığına ulaşmasaydı gündelik hayatına bu kadar köklü bir ,arkadaşın tabiriyle, travma olmadan devam ederdi. Durumun iyi tarafından bakacak olursak en azından "zarardan" gençliğini kaybetmeden dönmeyi başarmış.

• ben de sana benzer yetiştirildim kardeşim, 20 yaşında dinden çıktım sonra. 5 senedir dinsizim. ama asosyal ve sosyal fobiğim. hala da bazı baskılar devam eder, mesela hiçbir zararım olmadığı halde hala sırf dindar biri değilim diye evdekilerle kavga ettiğimiz olur. dinsiz olduğumu söylemiyorum bile, sadece namaz kılmadığımı, dua etmediğimi, din hakkında güzellemeler yapmadığımı falan görmeleri bile yetiyordu bazen huzursuzluk çıkması için. sen şimdi insanlardan, özellikle kadınlardan falan çekiniyor musun?
  • Kardeş aynı durumları ben de yaşadım. Kuran kursları falan filan geçti gitti. Ama bunların asıl fayda sağlamasının nedeni birisini küçüklükte bir şeye karşı korku saglatirsan , o kişinin bunu anlaması imkansıza yakın . Fakat kanımca bu safsatalara inanmayıp toplumda kullanılmayan kişiler asıl kölelikten kurtulmuş kişilerdir .

Edit: Şuan agnostikim , müslümanlıktan ayrıldıktan sonra dünya dışı korkularım neredeyse 0 a indi. Karanlıktan az da olsa korkardım fakat şuan ki tek korkum doların yükselmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alaturcamawzerezumzum -- 13 Şubat 2018; 8:6:15 >
  • hic korkmana gerek yok bu anlattigin safsatalar dogruysa bana iskence etmekten sana sira gelmez,

• Neden mutsuz olduğumu açıklıyorum

• Yalan degil sen sadece cool olmaya calisan bir ateiz ergensin.

• Yalan olduğunu nasıl anladın

• NUSR-ET kullanıcısına yanıt
    Her yönden bakabilme yetisine sahipsiniz kutluyorum

• Bu şekilde büyüyen gençlerde psikolojik bozukluklar, iletişim sorunları oluyor. Kendi eşleri dahil karşı cinsle ciddi bir iletişim sorunu yaşıyorlar. Işin kötü tarafı başkalarını da kendilerine benzetmeye çalışıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir insan sağlıklı ise ( sevdikleri dahil ) mutsuz olması aptallığındandır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 13 Şubat 2018; 9:12:22 >
  • Adam bir durum anlatmış onu da bencillik ile yanıtlamışsiniz. Yalan degil ama bilmem neler. Yalan olabilir ama olmayabilir. Bu adam artık buna inanmıyor zorlamanın sürtüşmenin anlamı yok. Profesyonel yardım iyi olur hocam. İlaç kullanman gerekebilir ancak psikoloji ilaçlarına deli gözüyle bakma anksiyete şuan çok yaygin. Kendi terapimden hareketle şunu söylüyorum. Haftanin bir gününü kendine ayir. Mangaldir gezmedir yapmaktan eğlendiğin pişman olmayacağın şeyler yap.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.