Şimdi Ara

NEDEN MERAL AKŞENER'E OY VERMELİYİZ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Aklı olmayan vatandaşın borcunu silmesi parası olmadığı halde gidip iphone x aldı diye parasını niye ben veriyorum mantıklı mi bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Aklı olmayan vatandaşın borcunu silmesi parası olmadığı halde gidip iphone x aldı diye parasını niye ben veriyorum mantıklı mi bu
    sana ekonominin kaldıramayacağı bir vaadi söyle demiştim arkadaşım, ya anlamıyorsun ya da konuyu saptırıyorsun. neyse ben yine de sana cevap yazarım.
    kadın zaten yasal takibe alınmış vatandaşa yardım edileceğini söylüyor, kriterler var. önüne gelene yardım edilmeyecek. yardıma muhtaç olana yardım edilecek, cebi dolu olana değil. tamamen silinen borçların yanında yapılandırılan borçlar da olacak, yani bi kısmı mutlaka kasaya geri girecek.
    ben şahsen kadının söylediklerinden bunları anlayabiliyorum. sen ne anlıyorsun, bilmiyorum.

ayrıca yandaş insanların tanesi milyon tane iphone x parası eden maybach araçlarına aklı olmayan vatandaş para veriyor ama. bu mantıklı mı?
    yandaş insanların milyonlarca iphone x parası eden vergi borçları affedilip aklı olmayan vatandaş vergi veriyor. bu mantıklı mı?
    bol kepçeden taşıt ve bina kiralamaları da keza öyle, bunlar mantıklı mı?

bu liste uzar gider.. sen muhtaç olana yardıma karşı çıkıyor olabilirsin, lakin bilemezsin ki ileride sen de muhtaç olabilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upsewen -- 21 Mayıs 2018; 12:54:32 >

• Akşener rüzgarı arkasına almış tüm muhalefeti etrafından toplamaya başlamışken üstelik AKP ve MHP tabanından da oylar alabilmesi muhtemelken CHP ve Muharrem İnce muhalefetin kazanma şansına çomak soktu
  • upsewen kullanıcısına yanıt
    Tamam da yasal takibe takildiysada o adam onu ödeyecek cebindeki paranin hesabını bilmeyen adam için ben neden para ödüyorum .Senin anladığın şey doğru ama anlamadığın nokta biz cebimizdeki para kadar harcadığimiz için cezalandıririliyoruz o parayı meral cebinden ödeniyor bizden çıkıyor

Bu arada akp ile meral arasında bir fark yok dediğimde kiziyorlardi al sana örnek a biz şu anda yolsuzluk var. torpil var diyince CHP zamanında da vardı derler sizde aynı şeyleri yapıp akp zamanında da vardı diyeceksiniz

Bir yanlisi başka bir yanlişla savunamyin artık

Gerizekaliliginindan dolayı muhtaç olana neden yardım ediyorum ben odiyemiyecegim yükün altına girmeyeceğim için öyle bir muhtaclik durumum olmaz

Ayrıca gerçekten fakirlere muhtaç lara yardım etseler hadi neyse parası olmadığı halde bilmem kaç taksitle iphone x alan özürlü kişiye yardım edilmesini sindiremiyorum

• Kürt seçmen derse ki ikinci turda Tayyip erdoğanın karşısınd akim olursa ona oy atacağız, gönül rahatlığıyla meral akşenere oy verebiliriz. Ama ortada %10luk oy dilimi var. Ben incenin bunu alıp meralin alamayacağını düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Tamam da yasal takibe takildiysada o adam onu ödeyecek cebindeki paranin hesabını bilmeyen adam için ben neden para ödüyorum .Senin anladığın şey doğru ama anlamadığın nokta biz cebimizdeki para kadar harcadığimiz için cezalandıririliyoruz o parayı meral cebinden ödeniyor bizden çıkıyor

Bu arada akp ile meral arasında bir fark yok dediğimde kiziyorlardi al sana örnek a biz şu anda yolsuzluk var. torpil var diyince CHP zamanında da vardı derler sizde aynı şeyleri yapıp akp zamanında da vardı diyeceksiniz

Bir yanlisi başka bir yanlişla savunamyin artık

Gerizekaliliginindan dolayı muhtaç olana neden yardım ediyorum ben odiyemiyecegim yükün altına girmeyeceğim için öyle bir muhtaclik durumum olmaz

Ayrıca gerçekten fakirlere muhtaç lara yardım etseler hadi neyse parası olmadığı halde bilmem kaç taksitle iphone x alan özürlü kişiye yardım edilmesini sindiremiyorum
    sen yarım türkçen ile kendi vatandaşına yapılacak iyiliği eleştirmeye devam et, suriyeliler ve yandaşlar bu ülkenin balını kaymağını yer..))

• hdp seçimi boykot ederse akşener kazanır. yeter ki hdp tayyipe oy atmasın.

eğer ince + akşener + karamollaoğlu + doğu perincek = +%46ları bulursa üzerine selonun %10 u da eklenirse eder %56.

2.tura akşener kalır ise bu %46nın doğu perincegi haricini toplar. %45.5'u 2.tura taşır. fakat muharrem ince'nin bu %45.5u toplayabileceğini sanmıyorum hdpden %8 oy kopartabilir(belki, hdpli tabana da pek güvenilmez,referandumda hayır vereceğiz derken baya bir hdpli evet verdi) ,fakat buna karşı iyi parti saadet tabanından belki de %8 den daha fazla kayıp verebilir.

tayyip'te %44.5 u 2.tura taşıyor %10luk hdp tayyipe atmadıgı sürece seçimi boykot ettiklerinde, bunların seçime katılmaması yüzünden katılım sayısı düsecegi icin bu oy oranı yüksek olan adayın işine yarar,ki bu durumda akşener %0.5 lik bir oy oranı ile önde oldugu icin %50yi geçen taraf akşener oluyor.

tüm bunlar 1.turda selo'nun %10 dan fazla almadığı ve selo ile birlikte tüm muhalefetin toplam +%56 oyu aldığı durumlar için geçerli.

yani erdogan ilk turda %44 altı alırsa 2.turda akşener hdp tayyip'e oy atmadığı sürece kazanıyor.hdp tabanından tayyipe %3-4 oy kaydıgı sürece tayyip garanti kazanıyor her halükarda.

ve hdp tayyipe oy atmasa bile tayyip ilk turda %46 üstü alırsa ve hdp seçimi boykot ederse, bu sefer de tayyip kazanıyor.

inceye gelince ince zaten her halükarda kaybediyor. en iyi ihtimal %44 tayyip alsa %2 temel %0.5 doğu %24 ince %10 selo %19.5 meral alsa ; ince hdpden %8 alsın, doğu + saadetten %1.5 alsın + akşenerden de %14 alsın + %24te kendisinde var = %47.5 hadi akşenerden %15 alsın %48.5 oluyor.ki bu %15 oranı baya iyi niyetli bir oran.

akşenerin tabanından %60dan fazla inceye oy verileceğini düşünmüyorum şahsen.cünkü cok fazla dindar sağcı chpyi öcü olarak din düşmanı olarak gören muhafazakar yaşlı kesim var bu kitlede. + eski mhpli, sol düşmanı ülkücüler de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 21 Mayıs 2018; 18:16:42 >

• upsewen kullanıcısına yanıt
    Yandaşlar nerenin vatandaşı ayrıca niye benim paramla sürekli birilerine iyilik yapılması gerekiyor.

Gerçekten sizle aktroller arasında fark yok . Neymiş akp parayı boşa harcıyormuş bende harciyim. Ben gerçekten kafanızı anlamıyorum boşuna yazıyorum gerçekten o internette 155 ariyacam diyen dayiyla bir farkıniz yok sorgulamadan itiaat ediyorsunuz

Normal insan der ki vatandaşın borcunu sileceğime bilime teknolojiye üretime tarıma vs yatırım yapiyim ulke gelişsin Meral ülkenin parasını boşa harcayinca dolar düşecek mi sanıyorsunuz

Aslında bırakacaksın meral seçilicek dolar 10 tl olunca akılları başlarına gelir belki ama vatanımi seviyorum ondan bu kötülüğü yapmaya vicdanım el vermiyor .

• yigitcan19901 Y kullanıcısına yanıt
    inceye oy veren herkes neden merale veriyor be kardeşim de merale veren herkes inceye vermiyor

aynı mantıkla bakarsak sağ partiye oy vermiyecek bir sürü solcu var mesela ben asla merale vermem meral Rteden daha kötü duruma götürür ülkeyi meral le rte 2. tura kalırsa kendi vatanımı bırakıp giderim bu kafada insanlarla daha fazla yaşıyamam

• fetö den yargılananları TEKRAR yargılamak gibi saçma sapan sözleri kullanıyor biride çıkıp demiyor ki "yahu zaten yargılanıyorlar senin derdin serbest bırakıp kaçmalarına izin mi vermek?"
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt
    cünkü bu ülkede sol görüslüler mantıkları ile hareket ediyor,ama sağ görüşlüler idolojileri ile. o yüzden akşener sol tabandan oy alır ama ince sağ tabandan oy pek alamaz. bunlar ülke gerçekleri. sol taban sağcının ağa babası ekmek(adam islam konferansı başkanıydı mısırdan geldi sırf seçim icin) e bile oy attıysa akşenere her halükarda atar.
  • Zaten iyipartide fetocu tabiki Salacak arkadaşlarini 15 inden sonra başkan olacaktı ama darbe başarılı olmayınca şimdi deniyor kendisi dedi hatla 15inde başkanım diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 21 Mayıs 2018; 18:48:35 >
  • yigitcan19901 Y kullanıcısına yanıt
    Yani sonuç olarak tek kurtuluş ince RTE ile aynı ideolojiye sahip birini secmemizin bize hiçbir faydası olmaz

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    tayyip karşısına kimi koyarsan koy tayyipten evladır. bu ülke böyle ya değiştirirsin ya gidersin. ben gitmeyi seçerdim ama gitmeye de gidemiyorsun,kim kabul eder türk vatandaşını.
  • quote:

Yandaşlar nerenin vatandaşı ayrıca niye benim paramla sürekli birilerine iyilik yapılması gerekiyor.

Gerçekten sizle aktroller arasında fark yok . Neymiş akp parayı boşa harcıyormuş bende harciyim. Ben gerçekten kafanızı anlamıyorum boşuna yazıyorum gerçekten o internette 155 ariyacam diyen dayiyla bir farkıniz yok sorgulamadan itiaat ediyorsunuz

Normal insan der ki vatandaşın borcunu sileceğime bilime teknolojiye üretime tarıma vs yatırım yapiyim ulke gelişsin Meral ülkenin parasını boşa harcayinca dolar düşecek mi sanıyorsunuz

Aslında bırakacaksın meral seçilicek dolar 10 tl olunca akılları başlarına gelir belki ama vatanımi seviyorum ondan bu kötülüğü yapmaya vicdanım el vermiyor .
    ben de seni ciddiye alıp cevap yazıyorum.. yazık

• Unuttuğunuz bir nokta var,

Kürt Oyları.

Özellikle HDP taraftarı olan Kürtlerin, MHP - Türk Milliyetçisi kökenli birine oy vereceğini düşünmek akıllıca bir hayal değil. (halen daha bu ülkede "kadından başken mi olur yauu" diyen moron kesiminde olduğunu anadoluda gezerseniz gözlemleyeceğinize emin olabilirsiniz)

İnceyi tercih edeceklerdir.

Tabi AKP kendi "megri megri" li geçmişine bakmadan bu tercihide koza dönüştürecek ve "cehape, muarrrem teröristlerle anlaşmış, cehape gelirse kürtler güçlenicek" rüzgarı estirecektir.

Bu ülkenin özellikle +40 yaşındaki köyde doğup sonradan şehre gelen insanlarında zihniyet problemi var. Zaten akpnin oy potansiyelide genelde bu insanlarımızdır. İddia ediyorum, büyük eşhir doğumlu insanlardan aldığı oy oranı çok düşüktür akpnin, asıl oy kuyusu köyden istanbula, ankaraya filan göç etmiş işçi, esnaf kesimidir.

Bu ülkede işte bu ortayaşlı kesimin zihniyetinin ve ülke siyasetine etkisinin ortadan kalkması için bir 30 40 yıl lazım.

Neyse, Türkiye İYİ olsun, diri olsun, bir olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 22 Mayıs 2018; 14:45:49 >

• meral akşener'i istedikleri için oy veriyorsunuz. maymunda koyabilirlerdi. yine ona oy verirdiniz.
    koyun hesabı, nereye güdülürseniz oraya yönleniyorsunuz.

şartlandırılmışlık mı ne deniyor buna. bunu yapmazsanız yaşayamazsınız algısı.

Tayyibin gitmesi ile her şeyin düzeleceği algısı gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitcan19901

tayyip karşısına kimi koyarsan koy tayyipten evladır. bu ülke böyle ya değiştirirsin ya gidersin. ben gitmeyi seçerdim ama gitmeye de gidemiyorsun,kim kabul eder türk vatandaşını.
    az önceki yazıma Şekil 1.A örneği.
  • Eee ne yapacagiz cozumu soyle de bilelim? Tayyipin gitmesiyle belki hersey cozulmeyebilir,ama gitmemesiyle hicbir seyin cozulmeden ayni sekilde devam edecegi kesin. Duygusal solculardan da gina geldi,zamaninda ayni seyi ekmel icin de deyip adama oy vermediniz,tayyip cb oldu cok daha iyi oldu degil mi ? Kafasi calismayan adamlar mumkunse oy moy kullanmasin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.