Şimdi Ara

Neden ME (Mitsubishi Electric) fiyatları ülkemizde çok yüksek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
6.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Peki bu durumda bel altı vuruyor gibi de olmak istemem lakin, kendimi de eleştirmek adına diyorum ki ''Abi SAMSUNG ile ME fiyat olarak aynı ise, o halde kalite olarak da abarttığımız gibi bir fark yok mu ortada?'' sorusunu sormak zorundayız.

İşte bu nedenle ben hem nalına hem de mıhına vurmak adına diyorum ki ''Tamam kalitesini kabul ediyoruz, ama bu derece farkı kabul etmiyoruz'' diyebilmeliyiz.

Daha önceleri yazdığım gibi X markalar 3 olsun da ME 4 olsun eyvallah ama birisi 3 iken diğeri 10 da (Ben de afedersiniz diyeyim) OHA diyorum yani.

Bu arada yeri gelmişken yazayım, Bu konu sadece ME ile ilgili ve ME ile sınırlı değil. DAIKIN markasını da araştırmalıyız. Araştırmalar sonrası duruma göre bir konu başlığı da onun için açabiliriz eğer yeterli bilgilendirici kaynak bulabilirsek.

Herkesten gelebilecek en ufak desteğe dahi açığım arkadaşlar.

Bu KALİTELİ markaların fiyat politikalarına tepkimizi mutlaka koymalıyız.

Hocam bu anlamda size ayrı bir teşekkür ederim vergi konusundaki paylaşımlı bilgilendirmenizden dolayı

• Aralik ayinda yatak odasina sadece sogutma amacli ME SF-25 aldim nakit 3150 dedi 40 takla attim 1 ton dil döktüm 3000 liraya alalim diye adam nuh dedi peygamber demedi 3100 liraya kara zorla aldim.

Benim bu klimadan kazanacagim zaten 100-150 lira cok buyuk kar marjimiz yok ki verme imkanim olsa niye vermeyim dedi kaldira kaldira 50-60 lira kaldirdi.

Benim anlamadigim Mitsibishi Heavy'nin bircok saticisi ve bayisi oldugu bulunabildigi halde ME niye cok kisitli ben Aydinda ikamet ediyorum tek bir satici var el mahkum acaba buna istinaden mi dedigim dedik caldigim düdük diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ŞAVKÇI09 Ş kullanıcısına yanıt
    Hocam o iş marka fark ettirmiyor, eğer bir marka YETKİLİ BAYİ adı altında bulunduğu bölgede tek ise o burnundan kıl aldırmaz tavır hepsinde var.
    Basit bir örnek FETHİYE VESTEL yetkili bayi dir, gidin kapıdan içeri girin 1049TL yazıyorsa 1048TL demezler. Altı üstü bayidir ama onlar ilah zanneder kendilerini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam o iş marka fark ettirmiyor, eğer bir marka YETKİLİ BAYİ adı altında bulunduğu bölgede tek ise o burnundan kıl aldırmaz tavır hepsinde var.
    Basit bir örnek FETHİYE VESTEL yetkili bayi dir, gidin kapıdan içeri girin 1049TL yazıyorsa 1048TL demezler. Altı üstü bayidir ama onlar ilah zanneder kendilerini.

Aynen hocam dogru diyorsunuz bi nevi

Körler diyarinda şaşılar padisah olur

Keçinin olmadigi yerde koyuna Abdurrahman Çelebi derler gibi gibi ...

• quote:

Peki hocam ME nin heavy kadar yaygin satilmamasi & internetten filan kolay bulunamamasi fiyatini etkiler mi sizce ayrica bu durum niye böyle?

Hocam şirket politikası diyeceğim lakin, Şimdi gelin sizinle biz bir şirket kuralım. Sonra da mallarımızı KISITLI derecede dağıtım kanalına sunup, hiç bir yerde de fiyat listemizi bulundurmayalım.

Ne dersiniz? Güzel ticaret değil mi?

Bunun iki açıklaması olur hocam

1- Öyle tok satıcıyız ki ''Amaaan alırlarsa da olur almazlarsa da'' diyecek kadar hemde
    2- Öyle abartılı rakamlarla mal satıyoruz ki zira ismimiz ME, ama bu DAĞ gibi ismin ne kadar abartılı rakamlara satıldığını kimsey çaktırmayalım.

Bildiğimden değil hocam, İddia da değil bu ama düşünce olarak buraya not düşmüş olayım.

• quote:

Hocam şirket politikası diyeceğim lakin, Şimdi gelin sizinle biz bir şirket kuralım. Sonra da mallarımızı KISITLI derecede dağıtım kanalına sunup, hiç bir yerde de fiyat listemizi bulundurmayalım.

Ne dersiniz? Güzel ticaret değil mi?

Bunun iki açıklaması olur hocam

1- Öyle tok satıcıyız ki ''Amaaan alırlarsa da olur almazlarsa da'' diyecek kadar hemde
    2- Öyle abartılı rakamlarla mal satıyoruz ki zira ismimiz ME, ama bu DAĞ gibi ismin ne kadar abartılı rakamlara satıldığını kimsey çaktırmayalım.

Bildiğimden değil hocam, İddia da değil bu ama düşünce olarak buraya not düşmüş olayım.

• Ado kullanıcısına yanıt
    İnşallah diyelim. Hayırlısı ile kurulum yapılıp tanışalım değerlendirmesini yaparım. Bir beş yıl sonra taşınınca tekrar uzun vadeli bir değerlendirme yapmak nasip olur inşallah.

• Zalım ME nin bilinçli yüksek fiyat politikası unutulmasın :)
  • Gönül isterdi kampanya ile 3000 liraya sf serisi almak ama bize nasip olmadı 4200 fiyat çekti zalım ME bayii. İnternet sitesi bile fi tarihinde kalmış güncellenmemiş. Kimlerin elinde bu ME, saadet zinciri usulü mü çalışıyor anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ztalan -- 3 Haziran 2017; 21:46:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Gönül isterdi kampanya ile 3000 liraya sf serisi almak ama bize nasip olmadı 4200 fiyat çekti zalım ME bayii. İnternet sitesi bile fi tarihinde kalmış güncellenmemiş. Kimlerin elinde bu ME, saadet zinciri usulü mü çalışıyor anlamadım?

Hocam 4200 fiyat verilen model neydi ki sf 35 mi 42 mi ?

SF35 modeli 12 binlik.

• quote:

SF35 modeli 12 binlik.

vay be epey artmis fiyatlar

Burdaki bayi fiyatı bu daha ucuz satan bayiler var. Hakikaten kampanya yapan bayiler.

• quote:

Gönül isterdi kampanya ile 3000 liraya sf serisi almak ama bize nasip olmadı 4200 fiyat çekti zalım ME bayii. İnternet sitesi bile fi tarihinde kalmış güncellenmemiş. Kimlerin elinde bu ME, saadet zinciri usulü mü çalışıyor anlamadım?

Bu rakamlarla, bu kazanç oranı ile mal satan adam internet sitesi ile neden ilgilensin?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Açıkçası satıyor mu onu merak ediyorum.

• Sf50 7400 tl olmuş.5 kuruş da inmeyiz diyorlar.İnmezseniz inmeyin arkadaş biz de binmeyiz.

Tutturmuşlar bayiden başka yerde satmayız.Satmayın arkadaş biz de almayız.

Başka klima yok sanki..!

• Mitsubishi nin herşeyi sıkıntı ülkemizde maalesef, araçları olsun kliması olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aralık ayında Türkiye fabrikası açıldı deniyordu, o zamandan bu zamana fiyat alan bilen varmı, yerli üretim artık, fiyatlarda güncelleme olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.