Şimdi Ara

Neden Liberal Parti’ye oy vermiyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
6.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akp ile chp’nin ekonomi olarak görüş farklılığı yok. Akp asgari ücreti artırarak orta sınıfı yok etti. Chp belediyeleri de solculuk ayağına işçilerine 4 yıllık fakülte mezunlarından (diş hekimi avukat mühendis vs) daha fazla maaş veriyor. Chp iktidar olsa ekonomik olarak ne değişecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bana Halk tv muhabiri kafasıyla konuşmayın. 94 yılında bu kafayla önce İstanbul'u sonra ülkeyi dincilere kaybettiniz, akıllanmışa da benzemiyorsunuz.

1 haftadır da yine "CHP demek çöp demektir" diye dile düştünüz.

Ben siyasetçilerin belediyelere doldurdukları tanıdıklarına, akrabalarına vergilerimle aylık 5-7 bin lira vermek zorunda değilim.

Hiçbir ülkede de asgari maaş artışı sorunu çözmemiştir/çözemez. Fakirleşmeyi vergi indirimleri/katma değerli üretim çözer. Vergiler düşünce hem tüketim artar hem üretim artar, pasta da büyür.

Memurlara, kamu işçilerine para yağdıran bir ülkede de vergiler asla düşmez. Benden bu kadar, iyi forumlar..

Sen bu ülkede halka parasız eğitim hakkı sundun. Fakat bu hakka rağmen milyonlarca insan zaten eğitim için devasa vergiler ödemesine karşın çocuklarını dersanelere yolladı. Bir noktada adeta ikili bir eğitim sistemi oluşmuştu. Hatta insanlar çocuklarını okula değilde dersaneye yolluyorlardı.

Yani eğer yasal baskı olmasaydı zaten bedava ve kalitesiz eğitimi hiç kimsenin istemediğini kendin de görebilirdin. Halk içerisinde devasa bir kesim zaten çok yüksek vergi ile bedava eğitim finasnse edilirken gidip parayla eğitimi seçti. İsrafın boyutunu görebiliyor musun ?

Liberallik bu ülkede oy alamaz. Çünkü bu ülkenin %99 u orta doğu zihniyetlidir. Bakmayın herkesin kendini aydın karşısındakini cahil görmesine. Aslında aynı kafa yapısının farklı renkleridir.

Bizde devlet kutsaldır her ne kadar devleti ele geçiren taraf devletçi diğeri devlet karşıtı olsada aslında devletçilik hepsinde vardır.

Özgürlükçü değildir bu halk. Özgürlüğü sadece kendine ister.

Daha bir çok sebep var.

Ben sayı saymayı biliyorum ama siz iktisat bilmiyorsunuz. Mesele maaş artışı mı? Asgari maaş 750 bin lira olsun her işçi her ay bir ev alabilsin mantığı bu.

Maaş artışları hiçbir şeyi çözmez. Bu artış kamu çalışanlarına yapılıyorsa halkın daha da fazla vergi ödemesine sebep olur.

Ayrıca AKP'li de değilim onlara her gün kızıyorum. Zaten az vergi ödemek isteyen birinin 5'li çeteyi ihalelerle besleyen bir partiyi desteklemesi de saçmalık olurdu.

Bu forumda kendini liberal sanan tiplerin ne savundukları görüşten, ne de partiden haberleri var. Sağdan soldan izledikleri videolar ilginç geldiği için 3 kuruş bilgileriyle yazıyorlar işte. Oy kullanma yaşında olsa, seçim zamanı pusulada yunusu aramış da bulamamış olsa zaten gelip burada böyle bir konu açmaz. Ne yazık ki burada Liberal olduğunu sananların cahilliği akplilerden bile büyük.

Bir kez bile LDP buluşmasına gitmiş olsalar, bu partinin gerçek temsilcilerinin ne kadar donanımlı olduklarını görüp kendilerini geliştirmeye çalışırlardı. Ne yazık ki bu forumda kendini liberal sananların cahilliği yüzünden gerçek liberallerin söyledikleri de araya kaynıyor.

Çünkü bilgisiz bir adamın kurduğu bir partiydi. ABD modelini bile aşan bir ütopya peşindeydi o partinin kurucusu. Ayrıca Türkiye ABD değil Almaya modelini almak zorunda. Vatandaş sosyal politikalarla desteklenmek zorunda. Kişi başı milli geliri 7000 dolar olan ve tüm paranın %0,1’lik kesimde toplandığı bir ülkede devlet elini tamamen çekerse olay sömürüye döner. Yeni başkanı iyi gibi.

Liberal Parti de Ak Parti de Cumhuriyetçi Halk Partisi de umurumda değil de..

Diş Hekimliğinin 4 yıllık fakülte olduğunu nereden çıkardın be siyaset adam.

Bizi bu maratona çekemezsiniz!!

Fakültemiz 5 yıllıktır, ilgili uzmanlık dalları süresi ise 3-4 yıl değişir.

(Orto,Cerrahi 4 yıl diğerleri 3)

-bilgilendirme bitmiştir.-

• LDP Millet İttifakına katılsın oyu biraz artar.Zamanla bu işler.Başka türlü kimse oy vermez.

• Neden ABD kafalılara oy vereyim ki? Onun yerine gider ABD'de yaşarım.

Ücretsiz liseyi bile halkına çok gören insanlarla işim olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Neden ABD kafalılara oy vereyim ki? Onun yerine gider ABD'de yaşarım.

Kuzey kore’ye git

• Çünkü bilgisiz bir adamın kurduğu bir partiydi. ABD modelini bile aşan bir ütopya peşindeydi o partinin kurucusu. Ayrıca Türkiye ABD değil Almaya modelini almak zorunda. Vatandaş sosyal politikalarla desteklenmek zorunda. Kişi başı milli geliri 7000 dolar olan ve tüm paranın %0,1’lik kesimde toplandığı bir ülkede devlet elini tamamen çekerse olay sömürüye döner. Yeni başkanı iyi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 2 Mart 2021; 10:45:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonel teletabi

Çünkü bilgisiz bir adamın kurduğu bir partiydi. ABD modelini bile aşan bir ütopya peşindeydi o partinin kurucusu. Ayrıca Türkiye ABD değil Almaya modelini almak zorunda. Vatandaş sosyal politikalarla desteklenmek zorunda. Kişi başı milli geliri 7000 dolar olan ve tüm paranın %0,1’lik kesimde toplandığı bir ülkede devlet elini tamamen çekerse olay sömürüye döner. Yeni başkanı iyi gibi.

Alman halkı ile Türkiye halkı bir mi burada önüne gelen çocuk yapıyor

hiç çocuğu olmayan adam 5 10 çocuk yapan adamın veletlerinin sağlık eğitim masraflarını ödüyor

ben cb olsam ilkokullara kadar özelleştirirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Neden ABD kafalılara oy vereyim ki? Onun yerine gider ABD'de yaşarım.

Sen bu ülkede halka parasız eğitim hakkı sundun. Fakat bu hakka rağmen milyonlarca insan zaten eğitim için devasa vergiler ödemesine karşın çocuklarını dersanelere yolladı. Bir noktada adeta ikili bir eğitim sistemi oluşmuştu. Hatta insanlar çocuklarını okula değilde dersaneye yolluyorlardı.

Yani eğer yasal baskı olmasaydı zaten bedava ve kalitesiz eğitimi hiç kimsenin istemediğini kendin de görebilirdin. Halk içerisinde devasa bir kesim zaten çok yüksek vergi ile bedava eğitim finasnse edilirken gidip parayla eğitimi seçti. İsrafın boyutunu görebiliyor musun ?

• Seçimlere katılabiliyor mu da oy verelim :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Hopdediks-Dediğimdediks

LDP Millet İttifakına katılsın oyu biraz artar.Zamanla bu işler.Başka türlü kimse oy vermez.

Chp, saadet gibi dinci parti yerine ldp ile ittifak yapsaydı keşke 

• Maraz Alinin Sağ Kolu kullanıcısına yanıt

Bu işler oy hesabına göre yapılıyor.Ama Millet İttifakı bir demokrasi ittifakı ise LDP gibi partileri de içine almalı.

• Sanki burası medeni bir ülkede insanların parti seçme özgürlüğü var. Cem Toker bile o partiye oy veremiyoo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 2 Mart 2021; 12:57:14 >
  • quote:

Bu işler oy hesabına göre yapılıyor.Ama Millet İttifakı bir demokrasi ittifakı ise LDP gibi partileri de içine almalı.

Saadet %10 alıyo haklısın :d

Saadetin temsil ettiği kitle aldığı oydan çok daha fazla.

• quote:

Saadetin temsil ettiği kitle aldığı oydan çok daha fazla.

Bi işe yarıyo mu yok

• LDP seçimlere girebiliyor mu? 3-4 sene önce banlanmıştı sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Seçimlere katılabiliyor mu da oy verelim :/

Bu forumda kendini liberal sanan tiplerin ne savundukları görüşten, ne de partiden haberleri var. Sağdan soldan izledikleri videolar ilginç geldiği için 3 kuruş bilgileriyle yazıyorlar işte. Oy kullanma yaşında olsa, seçim zamanı pusulada yunusu aramış da bulamamış olsa zaten gelip burada böyle bir konu açmaz. Ne yazık ki burada Liberal olduğunu sananların cahilliği akplilerden bile büyük.

Bir kez bile LDP buluşmasına gitmiş olsalar, bu partinin gerçek temsilcilerinin ne kadar donanımlı olduklarını görüp kendilerini geliştirmeye çalışırlardı. Ne yazık ki bu forumda kendini liberal sananların cahilliği yüzünden gerçek liberallerin söyledikleri de araya kaynıyor.

• Şuan bir iki ıvır zıvırı sağlayamadığı için seçimlere giremiyor.

Girebilse basardım Yunus'a

Biri de Amerika'ya benzetmiş, Yunus'la bir daha gurur duydum.

• Ben de Liberalizmi benimsiyordum ama kuran kişi Amerika'da dahi sapık gözüyle bakılırdı. Öyle bir Liberalizm yok. Böyle bir sistem yok. %40 doğruysa %60 yanlıştı yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maraz Alinin sağ kolu

Bi işe yarıyo mu yok

Alıntıları Göster

Yönlendiriyor. Saadet'in %0.1 falan almasına bakmayın. Çok güzel yönlendiriyorlar kitlesini %0.1 den çok çok fazla kişiye ne yapmaları gerektiğini söylüyorlar dinleyen milyonlar var.

Bruh. Ücretsiz eğitim komünizm mi oldu şimdi?

Neyse ben sizin boş liboşluklarınızdan istemiyorum. Mis gibi sosyal demokrasi,Hayekism veya georgism gibi ideolojiler varken her şeyin özel olduğu cringe bir ideolojiyi tercih etmem. Minarşizm, neoliberalizm acayip cringe. Her şey özelleşince bir mok olmayacak. Halk zaten eğitimsizdi iyice eğitimsiz olur bu seferde Türkiye Kuzey Kore'ye döner. Sizde özel mülkiyetlerinizde kutlarsınız.

Tabi ABD çok iyi diyeceksiniz. ABD'nin gelir düzeyiyle Türkiye bir mi? Kaldı ki ABDde bile yaşanan bu şeyler absürtlük. Adamlar gidiyor Suriye'yi Irak'ı bilmem kaç bin dolarlık bombalar ile bombalıyor ama kendine halkına Universal healthcare veya public schooling gibi mühim şeyleri çok görüyor. Lanet olsun böyle sisteme.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.