Şimdi Ara

Neden Kazanamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FM 16 oynuyorum.Takımım Fenerbahçe.Asistan menajer Michael Lindeman.
    Maçı oynamayıp tatile gidince westham elimden zor kurtulmuş oluyor.Ama ben kendim oynamak istediğimde Eskişehirden 4 yiyorum.Sebebi nedir ? Ne yapmam gerekiyor kazanabilmek için ?

• Taktiğinle alakalı olabilir taktikle beraber dizilişini atabilir misin ?
  • Towns T kullanıcısına yanıt
    o zaman fazla ofansif olma durumu olabilir vertiğin taktiklere de bağlı istersen ben sana bi taktik verebilirim
  • Berkintegral kullanıcısına yanıt
    Neden Kazanamıyorum

Neden Kazanamıyorum

Milinkovici yeni aldim. Yeni sezon daha baslamadi. Gecen sezon DOS kullanmiyodum. Salih OOS olarak gorev yapiyordu. Ortasahanin göbeğinde de Humam Tariq vardı

Edit:Hocam sezon oncesi talimatlari degistirmistim. Degisik halini atmisim buraya. Pc de degilim. Degistirdgim yerleri soyliyim. Gobekten oyna,Topa sahip ol,Oyun genişliği Normal talimatlari seciliydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsikalgo Okoronkwo -- 15 Temmuz 2017; 22:41:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Towns T kullanıcısına yanıt
    Dogrudur hocam OOS de salih i oynatiyodum

• Ben de bu kadar ofansif oynarsam kazanamam :)Neden Kazanamıyorum
    fm 15 oynadığım için ordan verdim taktiği ama 14 te de işime yaramıştı deneyin olmazsa bakarım yine
    Önceki taktiğimle(kazanamadigim) nerdeyse ayni hocam :) yenemiyorum diye böyle yaptim. Fotograflarin altina not olarak eski taktigimi anlatmaya calistim. Gun içinde sorunlu olan taktiğimi aticam buraya

• IKE-KF-YRD-KO

GF

OK IYO

DOS

STP STP

KAL
    Fm 15 taktigim de olabilir emin degilim. 2-1-2-3-2

Yüksek Tempo, Kısa pas, Defanstan Kisa Pasla çık, Rakip Kaleci, Savunma Orta Sahaya yaklaş, Savunmanin ustune git.

Böyle oyna.

Bayerni bile 5lersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 16 Temmuz 2017; 14:2:21 >
  • Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    Denicem hocam sagol

Neden KazanamıyorumNeden Kazanamıyorum

Başarısız olduğum Talimatlar ve Diziliş bu şekilde..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tsikalgo Okoronkwo

Neden KazanamıyorumNeden Kazanamıyorum

Başarısız olduğum Talimatlar ve Diziliş bu şekilde..

Savitskiy ve Janicki'yi Salih'le aynı hizada oynatır mısın bi maç ?

• OOS ile oynarken
    Neden Kazanamıyorum

DOS ile oynarken
    Neden Kazanamıyorum

• Tahminen çok fazla kontra atak golü yedin. rakip kalabalık orta saha çıktığında taktiğin pert olur. Pas yüzden düşer. 4-5-1 4-2-3-1 gibi varyasyonlarda çok sıkıntı çekersin. Birde rakibin 3 lü forvet geliyorsa defansının vay haline.

Dikkat ettim oyuncularının çoğu fit değil. Antrenmanları kontrol etmelisin. Bence taktiğini değiş çok zorlamışsın tamam başarıda gelir taktikle uyum sağlar oyuncular elbet ama Ş.Liginde işe yarayacağını sanmam kısa vadede.

Tahminen oyuncularda yadırgıyor.

Savunman Normal pozisyonda ama agırlık onde pres yapıyor. Arkada çok derin boşluklar ve göbekte bir oyuncu birde bekleri hucuma cıkmasını bekle demişsin buda kontra atağı öldürür zaten kalabalıksın. Daha az topsur demek tempo katar ama bu diziliş top sürme ister bence. sahaya dagılım dengeli yerine bir kademe daha arttırsan defansıda bir kademe ileri atsan alanı daraltarak rakibi bogarsın. Göbekten oyna demişsin kısa pas demişsin ama 2 acık kanat 2 de bindiren kanat oyuncun var. ters olmus biraz.
    hem topa sahip ol hem hucum oyna bircok tezat bir arada. Bunun yerine kontrollü seçsen çok daha iyi olur. Hucum dogrudan sonuca gitme isteğidir. Kontrollu ıse oyunu kurma topa sahip olma istegi buna once karar vermelisin.

Sana karşı online oynuyor olsam. 3-6-1 yada 4-5-1 koyarım önde pres cıkarım ve kesınlıkle uzun top oynarım çok derin bosluklarla fark dahi yiyebilirsin. Bu dizilişin her ne kadar topla oynamak istiyor olarak gozuksende tahminen kontrolsüz gidiyorsundur Topa sahip olman %52 cıvarıdır.

• halaskarbey1 kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle cok guzel yorumlamissin. Emek vermissin bunun icin tesekkur ederim. Ilk sene van persie tek forvet oynatiyodum. Daha sonralari 2 forvetli taktigi dayattim takima. Tutmadi. Taktik antremani cok yuksekten yaptim yine olmadı. Defans oyuncusunu degistirdim. Takimi boyle ileri ittim. Son yılımda butun turnuvalarda toplam rui pedro 26 luka jovic 28 gol atti. Ama ligi 8. bitirdim.

Simdi sildim bu kariyeri. Yeni kariyer başladım. Tavsiyelerine uyucam. Bu sene neler olucak bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Tsikalgo Okoronkwo

Hocam oncelikle cok guzel yorumlamissin. Emek vermissin bunun icin tesekkur ederim. Ilk sene van persie tek forvet oynatiyodum. Daha sonralari 2 forvetli taktigi dayattim takima. Tutmadi. Taktik antremani cok yuksekten yaptim yine olmadı. Defans oyuncusunu degistirdim. Takimi boyle ileri ittim. Son yılımda butun turnuvalarda toplam rui pedro 26 luka jovic 28 gol atti. Ama ligi 8. bitirdim.

Simdi sildim bu kariyeri. Yeni kariyer başladım. Tavsiyelerine uyucam. Bu sene neler olucak bakalım

Öncelikle teşekkür ederim sağolasın.

Ancak tek forvet oynayacaksan dünya çapında golcü olsun. Van persie iyi tamamda yaşı sorun ve kesinlikle devamlılığı yok.

Kanatlarda Bruma ve zakaria Bakkali bende coştu. Forvet için 2-3 sene para topladıktan sonra iyi oyuncu al Ş.ligi seviyesinde. Rondon Rhodes assombalonga gibi 2 sınıf forvetlerde iş yapar. Veya sabrın varsa Divock Origi kırala .

Git belcika ve hollandaya gozlemci gonder 2-3 sene uzman gozlemcı tut ozellılerı 20 olanları al. bak neler gelıyor ordan.

Ben mesela galatasaraylıyım ancak FM geçince nerdeysem o kulubun hocası olurum taraftarı olurum. Fenerde Tuttugum tek ısım Volkandı.Oda kaleci ve yerli kotasından dolayıdır. Ozan çok para ediyor ama katkısı yok. Salih verilen paraya yazık.

Git portekiz belcıka hollanda kamp kur :D Benfica alt yapısı Castilla alt yapısı Bayern II takımı . Ajax ve psv gençleri.

Ha sadece Süper ligi aktif ediyorsan başarın düşer. Diğer ligleride açki oyuncu sayısı portfolyon genişlesin.

tüm bunlardan sonra sadece Türklerden A kalite olanları alacaksın. ilk 10 sene ahım şahım oynayan bir türk oyuncu malesef yok. Belki Bilal Başaçıkoğlu.

Haklısın hocam.Bahsettiğin takımları alırsam işim daha kolay olur altyapı konusunda ama ben kariyerlerimde genelde türkiye futbolunu geliştirmek amacını taşıyorum :) Tek başıma değil de ülkecek kalkınalım istiyorum.O yüzden fenerbahçe'nin altyapısını geliştirmek daha heyecanlı geliyor.Tavsiyelerin için teşekkür ederim.Salih bende çok iyi gelişiyor.Başlangıçta 950 bin olan değeri 3 yılda 7 milyon'a kadar çıkmıştı önceki kariyerimde.Ozan,emenike,mehmet topal falan elden çıkarmaya çalışıyorum iyi para eder diye.Zakaria Bakkali'de aldım mı tamamdır :)
  • iç saha da pas oyunu deplasmanda direkt oyun oynayın.

büyük takımlara karşı da analiz yapıp karşı taktik yapın.

fm zor bi oyun
  • Tsikalgo Okoronkwo kullanıcısına yanıt
    Valla dostum tek başına gelişemiyorsun malesef uzun soluklu kariyer düşünüyorsan. Şimdi türkiye lig sıralamasında 7-8-9 arasında. Ş.Liginde kotaya takılıyorsun. İNG FRA ALM İSP 4 takım şampiyonlar ligi gidiyor. Tum avrupa dunya kupası sampıyonlukları onlarda. Haliyle bütün gelişme orda.

Sadece fenerbahceyi alır birinci olurum dersen sadece kulup bazında olusun. ben suan 2077 leri geçtim. Tek başına olmuyor. Yılda ortalama 35 avrupa puanı toplasamda bir tarafımı yırtsamda ülke sıralamasında en fazla 5 ciliğe cıktık.

İşte orada ayıktım mevzuyu tek başına gelişmiyor. Kariyeri açarken aynı zamanda Türkiye milli takımını yanında FB yi calıstır. Avrupa ve dunya sampıyonası basarısı geldıkce ulke rankı yukarı cıktıkca iyi oyuncu gelıyor.

Benım takımın alt yapısı antrenman sahası Efsanevilesmıs duzeyde diyor her sene 10 15 mılyon antrenmandı sahaydı duzenlemesı yapıyorum ama yılda 1 oyuncu gelıyordu. Turkıye ile 4 kupa kazandım . Sadece 1 yılda alt yapıdan 6 tane 10 mılyonluk genc cıktı en az. Ozan gibi bir genc bırak 7 mılyonu 70 mılyon gelen teklıfe satmıyorum. 135 getırırse serbest kalır diyorum.
    Dünya sıralamasında Fb yi birinci yaparsın etkılı olur ama Türkiyeyi birinci sırada tutarsan. PTT den bile gol kralı cıkar. Aynı zamanda kendı oyuncularını yedek bıleolsa A mıllı yaparsan Daha kolay avrupaya satarsın 250 k olan 2.5 mılyon olur :D

16 yasında Oguz diye fw vardı sadece zıraat turkıye kupasında oynattım 9 mac 13 gol attı.sezon basında 1.6 mılyondu Mıllı takıma cagırdım Avr Samp elemeler ve Sampıyonada kadro aldı 11 mac 8 gol attı ve dikkatleri cekti. 65 mılyon verdı napoli olmaz dedim :D

Vizyon katarsan para artar. Fenerbahcenın yanında rekabet edecek kulup sart bu yuzden ulke basarısı katkı dıger kuluplerede alt yapısına oyuncu düşsün.

TİELEMANS 18-19 YASLARINDA 38 INE KADAR FORMDA. Yıllarını kurtarır. Anderlecht oyuncusudur. Ajax dan stoper densvil jairo da genc. Bilal basacıkoglu ve bakkalı de kıralık gelıyor. Sonra bas sozlesmeye sene sonu 8 mılyon dıye kap ucuza .d Ozan tufan hiç görmedim 10 gole katkı sagladıgını cektım bek yaptım katkısız.

Birde oyununda çıkarsa Acrafh Hakimi vardı mukemmel sag bek oluyordu.

Fenerin forvetlerinin hepsini ilk sezondan satmıştım ben.

Transfer listesi /satılacaklar serdar egemen bekir kadlec selcuk meireles (emre ıstege baglı) alper diego webo emenıke sow vanpersie (kuyt nedense bende tuttum gol ve asistleri kanatta ıyı ıdare ederdı yoklukta fw de oynuyor 2 senede emeklı oluyor ben satmayı basardım 1 mılyonda olsa) bu oyunculardan sadece emenike iyi oda istikrarsız oyuncu. her sene deger kaybedıyorlar.

ortalama 12 -13 oyuncu satmıs olacaksın. 6-7 tane OLMAZSA OLMAZ dedıklerını al. Kalanları kırala performansını begenırsen sene sonu satın al. mesela ben 25+ yasa yaslı bakıyorum. 30 yas kalecıde ve forvette iyidir sadece.

Bende ilk sene üçer beşer satıyorum.10 tane oyuncu birden transfer edince takım salak oluyor. Yavaş yavaş yapıyorum transferleri.Mili takımın başında başlamak yerine teklif bekliyorum hocam.Teklif ettikleri zaman giderim milli takımın başına.Editörle diğer takımların altyapısını güçlendirdim.Gelirlerini artırdım. Misal Kasımpaşa'yı 8000 rating li yapıp sponsorlardan yıllık 3 milyar euro kazanacak şekilde ayarladım. 15 yıllık.Ama gidip Göztepe'den oyuncu alıyorlardı hala. Napoli'de ilk 11 oynayamayan adamı alıyorlardı.Bu takımlara vizyon eklenemiyor maalesef :)

Mili takımı daha önce çok önemsemiyordum ama dediklerini dikkate alıcam. Milli takımı geliştirmeye çalışıcam bakalım bende ne yönde ilerleyecek oyun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.