Şimdi Ara

Neden KabloNet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Bu ay sonu taahhütüm bitiyor.Netspeed in 35 mbps lik tarifesini kullanıyorum daha yüksek hızda tarifelere bakarken karşıma Kablonetin tarifeleri çıktı. Fiyatlarına bakıyorum ancak sizce fiyatlar çok yüksek değil mi? İnsanların en çok kullanıdığı saatlerde akşam 19.00 dan sonra hız 100 mbps den 25 e düşüyor. Ben öğrenci olduğum için akşam saatlerinde eve geliyordum yani 25 mbps için 95-100 tl vermek bana biraz fazla geliyor açıkcası.Sizler bu düşük hız yüksek fiyatlı firmayı neden tercih ediyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bahsettiğiniz tarifeyi 87₺'ye kullanıyorum. İçerisinde altın sinema paketi, tüm belgesel kanalları vs. de dahil TV mevcut. 25'i geçtim 10Mbps sınırsız internet ile full TV paketini hangi sağlayıcı verebiliyor? Daha ucuzu varsa tavsiye edin, ona geçelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k8s -- 23 Nisan 2020; 15:18:20 >
  • Hocam evde Digitürk var eklemeyi unutmuşum.O uydu hiç kullanılmaz bile evde.Tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bertan1907 -- 23 Nisan 2020; 15:21:35 >
  • En iyi hizmeti vermeye çalıştıkları için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen turkcellde 25mbps ve tv+ aile paketi 109 lira 12 ay sonra 119 lirayken kablonette gunduzleri 100mbps aksamlari 25mbps tv li pakete 90 lira veriyorsun 🤷🏻‍♂️

• bertan1907 B kullanıcısına yanıt
    Sorunuzu tam olarak anlayamadım hocam
  • Yani uygun fiyatlı akşamları yavaşlama sorunu olmayan 50-75 mbps hızda firma varsa onerebilir misiniz?

Evinizde hangi altyapılar var? VDSL varsa hızı kaça kadar destekliyor? Superonline fiber ve Kablonet var mı?
  • Vdsl 90 mbps e kadar hız var. Fiber olarak Kablonet var hocam.

Kablonet'te hız düşümü ping sorunu vs. sorunlar olmadan kullanabilirsiniz. TV'si de Digiturk'e göre görüntü kalitesi olarak çok daha iyidir.
    Kablonet uygun değilse Netgalaksi ve Oris telekom sağlayıcılarında hız düşümü ve benzeri sorunlar var. Millenicom tavsiye edebilirim onda da şans işi bu aralar. Garanti olsun derseniz Fixnet öneririm. Henüz hız düşümü ping sorunu vb. sorunlar duymadım fixnet hakkında. 24 ay taahhütlü hizmet veriyorlar taahhütsüz isterseniz de aylık +10₺ olarak alabilirsiniz. Taahhütsüz deneyip memnun kalırsanız taahhütlü alabilirsiniz.
  • Hocam vodafone un 50 mbpslik tarifesi var kablonet anlaşmalıymış. Altyapı kablonet olunca 50 mbpslik hız alabiliyorum. Tavsiye eder misiniz vodafone u?

Vodafone hakkında ne desem yalan olur hocam. Forumda uzun zamandır sorunsuz kullanan bir sürü kullanıcı var. Ancak çok şikayetçi olanı da var. O yüzden o da biraz şans işi gibi duruyor. Ben sorun çıkacağını sanmıyorum, muhtemelen sorunsuz kullanabilirsiniz ancak bölgenizde sorunlu ise tam bir baş belası oluyor firma. Destekleri 0.
  • bahsettiginiz akilli sinirsiz paketin 100mbit olan halini kullaniyorum. 2 yildan eski abone oldugum icin 2 yillik taahhutle 76tlye aldim paketi. yaninda kablotv ve webtv icin altin sinema paketi ve kablotv ust paket verdiler. bu fiyata bu kadar dolu bir paketi bulacagimi dusunmuyorum. aksamlari 25e dusmesi de pek sikinti olmuyor cunku 25 mbit dediginde gercekten 25 mbit veriyor.

bir de vdsl hatlar gibi sacma sapan hat zayiflama muhabbetleri bu sistemde o kadar onemli degil. cayir cayir 100mbit interneti verebiliyor.

tek sorunu +10 ms ping vermesi olabilir. mesela bir oyuna giriyorsak bazen superonline fiber kullanan arkadaslarimdan 10ms fazla ping aliyorum. bazen de ayni cikiyor, onun disinda hicbir sorunu yok. yilda 1-2 kere kesilir kesilmez o biraz oturdugunuz yere gore degisebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz298

bahsettiginiz akilli sinirsiz paketin 100mbit olan halini kullaniyorum. 2 yildan eski abone oldugum icin 2 yillik taahhutle 76tlye aldim paketi. yaninda kablotv ve webtv icin altin sinema paketi ve kablotv ust paket verdiler. bu fiyata bu kadar dolu bir paketi bulacagimi dusunmuyorum. aksamlari 25e dusmesi de pek sikinti olmuyor cunku 25 mbit dediginde gercekten 25 mbit veriyor.

bir de vdsl hatlar gibi sacma sapan hat zayiflama muhabbetleri bu sistemde o kadar onemli degil. cayir cayir 100mbit interneti verebiliyor.

tek sorunu +10 ms ping vermesi olabilir. mesela bir oyuna giriyorsak bazen superonline fiber kullanan arkadaslarimdan 10ms fazla ping aliyorum. bazen de ayni cikiyor, onun disinda hicbir sorunu yok. yilda 1-2 kere kesilir kesilmez o biraz oturdugunuz yere gore degisebiliyor.
    bitince napcaz onu düşünüyom kara kara

yeni fiyatlar 20 tl zamlı galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

bitince napcaz onu düşünüyom kara kara

yeni fiyatlar 20 tl zamlı galiba

Alıntıları Göster
    81tl olmuş hocam. istersek daha yüksek fiyatlı tarifelere de taahhüt yanmadan geçebiliyoruz zaten. sene sonuna doğru ne olur kestirmek zor.
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,660,mevcut-musterilere-ozel-br-100-gulduren-kampanya

• oguz298 kullanıcısına yanıt
    iyi çok da zamlanmamış

yani bence en iyi tarife bu. daha yükseği bilmiyom, upload paketi ekletesim var da. oyle de çok oluyor fiyat bana

ttnetin falan reklamlarını görüp gülüyorum yani. kazıklananları görünce üzülüyorum
  • 6 yıldır kullanıyorum kapatacağım gibi bu ay ping paket kayıpları başladı üstüne virüs salgınında herkes upload hızlarını arttırırken bunlardan hala ses yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

6 yıldır kullanıyorum kapatacağım gibi bu ay ping paket kayıpları başladı üstüne virüs salgınında herkes upload hızlarını arttırırken bunlardan hala ses yok
    uploada ihtiyaciniz varsa sikayetvar sitesine yazip ucretsiz 10mbit paket alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz298 -- 25 Nisan 2020; 17:7:5 >
  • Müşteri hizmetleri iyi. Yüz güldüren tarife iyi gayet bence, akşam 25 mbit'e düşse de bu rakam da 4K dahil yayın stream etmek için yeterli zaten. Downloadları da diğer saatlerde yapıyorum.

Iki sıkıntısı var. Birincisi upload hızlarını arttırmaya yönelik niyet veya çalışmaları yok diğer sağlayıcılar gibi. Bu uzun vadede bizi mağdur edebilir. Ikinci sorun, ping hep fazla çıkıyor. SOL veya TT kullanan arkadaşlarımla oyuna girdiğimde fazladan 15-20 ms pingim oluyor. Onlar 45 alıyorsa ben 60 alıyorum. 60 da çok kötü bir rakam olmadığından fazla dert etmiyorum.

Totalde, daha önce TT ADSL 16 mbit'i 3 sene, SOL 25 mbit sınırsızı 2 sene kullanmış biri olarak Kabloneti tavsiye edebilirim çok bir yamukları yok.

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Hocam 25 mbit biraz sıkıntı evde 4 kişiyiz ve aksam 5-6 cihaz baglanıyor.Gündüzleri 100 mbit olmasının bir avantajı yok çünkü evde kimse yok.Kablonetin altyapısıyla superonline 35 mbps veya vodafone 50 mbit alabiliyorum. İkisi arasında tercih yapmak istiyorum. Siz olsanız ikisi arasında hangisini seçerdiniz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.