Şimdi Ara

Neden inek yemeliyiz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar.Kurban bayramının etkisiyle , dinimize karşı alerjik bir reaksiyon olarak ortaya çıkan bu inek yememeliyiz akımına cevaben bu konuyu açmak zorunda kaldım.Adam diyor ki inek yemeyin , böcek yiyin , solucan çok lezzetlidir , çekirge çok tatlıdır.Evet yanlış duymadınız , sayfalarca saçmalamasının özeti budur.Kendisine ısrarla sorulan peki sen ne yiyosun , hangi böcekleri tavsiye edersin sorusuna ise cevap vermiyor.Çünkü insan böcek yemez ,bunu kendisi de gayet iyi biliyor.Ancak bi kere zıçınca , sıvaması lazım ya , işte o yüzden iddialarını devam ettirmek için sayfalarca takla atıyor.

Gelelim şu inek mevzusuna.İnekler ve koyunlar sabahtan akşama kadar doğada otlarlar.Ben şahsen , Bursa'nın bir dağ köyünde , ineklerin sabahtan salınıp , akşam kendiliğinden evine geldiğine şahit olmuş bir insanım.Evet ineği doğaya salarsın , ormana , otlağa girer , hayvansal içgüdüleri sayesinde en güzel otları bulur ve yer.3 tane midesiyle , geviş getirerek , 12 saat boyunca yedikleri otları sindirirler.Arılar bütün gün çiçek çiçek gezip polen toplarlar.Biz de bal olarak yeriz.İşte bu dünyada hiçbirşey gereksiz yere yaratılmamıştır.İneklerin vazifesi de , tüm gün otlayıp , topraktan fışkıran vitamin ve mineral deposu bitkileri mideye indirip , bünyelerinde hapsetmektir.İnsanlar da bu nimetten faydalanır.Helaldir , sağlıklıdır , lezzetlidir.İnek yerken derisini tulum gibi çıkarırsın , iç organlarını , bağırsaklarını tek bir bıçak darbesiyle koparırsın , tertemiz ete ulaşırsın.Herhangi bir pisliği yemek zorunda kalmazsın.

Peki böcek yersek ne olur.Böceğin derisini , iç organlarını ayıramazsın.İki gram et ve protein için , böceğin tüm pisliğini mideye indirirsin.Hayvan b.ku yiyen , her türlü pisliği öğüten böceği ben neden yiyeyim?Hem lezzetli değildir , hem de sağlıklı değildir.Peki ben bözeği çekirgeyi nereden bulayım.Ormanları , dağları gezip kaç kilo bözek , kaç kilo çekirge toplayabilirim?Benim işim doğada böcek toplamak mı?Peki ben nasıl bilim yapıcam , nasıl felsefe edebiyat yapıcam , nasıl ibadet yapıcam?Koyunun budunu mideye indirdiğimde aldığım proteini , böcekten almak için kaç tane böcek yemem lazım?

Böcek yemek , kurbağa bacağı yemek , sümüklü böcek yemek Fransız milletinin pisliğidir.Yakın geçmişe kadar kabuklu deniz canlılarını kölelerine yediren Batı toplumu , şimdi bir istiridye için , lüks lokantalarda servet ödüyor.Onların ahmaklıkları beni bağlamaz.Ben bir oturuşta bi kuzuyu yiyen atalarımın izinden giderim.Otlamak , böcek yemek Batı'nın meziyetidir.He bu arada ot yemek istiyosan bunun da ustaları yine benim atalarımdır.Ot'un kralını , dağlarda göçebe yaşayan Yörükler bilir.Hangi otun hangi mevsim çıkacağını ve nerede çıkacağını en iyi onlar bilir.Benim atalarım , otun da en iyisini bilir , etin de en iyisini bilir.Orta Asya'da göçebe yaşayan atalarım , hayvanların peşinden gider , çünkü o hayvanlar içgüdüsel olarak otun da en iyisini bulur , su kaynaklarını da bulur.Ancak ot hiçbir zaman tek başına yeterli olmaz.Hayvansal ürünler , beslenmede çok önemlidir.Asıl zararlı olan , tahıl ağırlıklı beslenmedir.Aşırı kiloya sebep olur.

Gelelim küresel ısınma mevzusuna.Bu dünyanın atmosferi başlangıçta karbondioksitle doluydu ve dünya cehennem yeri gibiydi.Küresel ısınma tavan yapmıştı.Ancak milyarlarca yıl önce Allah , dünyaya bitkileri ve bakterileri gönderdi.Bu bitkiler ve bakteriler milyarlarca yıl boyunca , fotosentez yoluyla , atmosferdeki karbondioksidi emerek bünyesinde hapsetti.Bu bitkiler ölerek toprağa karıştı.Sonuçta atmosferdeki karbon , toprağa hapsedilmiş oldu.Son bi kaç yüzyılda insanoğlu bu toprağa hapsolmuş fosil yakıtları çıkararak kullanmaya başladı.Fotosentez reaksiyonunu tersine döndürdü.Şimdi insanoğlu sayesinde toprağa hapsolmuş karbon , oksijenle birleştirilerek(yakılarak) atmosfere karbondioksit olarak salınıyor.İşte bu karbondioksit atmosferde birikerek dünyaya battaniye etkisi yaparak küresel ısınmaya sebep oluyor.Buzullar eriyor , ısı gittikçe artıyor.Ama asıl önemlisi , Sibirya buzulları altına hapsolmuş metan gazı , küresel ısınma nedeniyle serbest kalıp atmosfere karışırsa , asıl kıyamet o zaman kopacak ve belki de geri dönüşü olmayan bir çöküşü tetikleyecek.Dinazorların neslinin tükendiği gibi , belki de insanoğlunun nesli tükenecek.Dünya çölleşecek , nefes almak imkansızlaşacak.

Şimdi gelelim bu küresel ısınmanın sorumlularına.Dünyadaki karbondioksit salınımının %70'inden sorumlu olan 100 tane şirkettir.Bunlar Bp gibi Shell gibi enerji şirketleridir.Karbondioksit salınımının %50'sinden fazlasından sorumlu olan şirket sayısı ise 25'tir.İşte dünyanın içine eden , soluduğumuz havayı bize zehir eden bu küresel şirketlerdir.Ülkelerin liderleri soytarıdan başka bişey değil.Dünyanın kanını emen , havasını kirleten , belki insan soyunun sonunu getirip dünyayı cehenneme çevirecek olanlar , bu küresel şirketlerdir.Rahmetli Barış Akarsu'nun ölümüne sebep olan o şarkının sözlerindeki gibi:"tepede beyaz bir saray , sarayda soytarı bir kral , kanlı resimler ressamı , sergide insan mezarı."

Afrikadaki 14 sömürgesinden yıllık 500 milyar dolar sömürge vergisi almakla kalmayıp , sömürdüğü ülkelerin tüm yeraltı kaynaklarını babasının malı çıkarıp kullanan Fransa'nın halkı haftasonu alışveriş için 90 bin beygir güç üreten Jumbo Jet'le Miami'ye , New York'a uçacak.Benim gariban halkım inek eti yemeyecek.Bu ahmaklıktan başka bişey değildir.

Tamam ben inek eti yemeyeyim , koyun daha az ossuruyomuş.Koyun eti yemeye razıyım.Ama önce sen bu dünyadaki sera gazı salınımının %70'inden sorumlu 100 tane şirketin canına okuyacaksın , kişisel arabalar kullanmaktan vazgeçeceksin , toplu taşıma kullanacaksın , şehirlerin sabahlara kadar ışıl ışıl olmayacak , yatsı'dan sonra elektrik kesilecek , herkes uyuyacak , sabah namazında kalkacak.Nakliye araçları ,toplu taşıma araçları , tarım araçları dışında ortalıkta gezen araç olmayacak.Tatile gitmek isteyene de senede bir kere seyahat izni verilecek.İş seyahatleri sıkı kontrol altına alınacak.90 bin beygir güç üreten jumbo jetlerle 2 saatte gideceğin yere , trenle 10 saatte gideceksin.Havayolu trafiği tamamen kapatılacak.Savaş uçaklarını , savaş gemilerini ortadan kaldıracaksın.Tanklar toplar yürümüyecek.

Adam takmış , deniz kenarında ızgarasını yakıp kurban eti yiyen garibana.Yahu onlar dünyanın atmosferinin içine ediyo , ben ceremesini çekecem.Önce onlar fosil yakıt yakmaktan vazgeçecek , Miami'ye uçmayacak , petrol kuyularını betonla kapatacak , atmosferin içine etmekten vazgeçecek.İşte o zaman ben de üzerime düşeni yaparım , inek eti yerine koyun eti yerim.

Adam inek eti yemeyerek küresel ısınmayı durduracağını sanıyo.Sorsan arabasıyla yılda kimbilir kaç kilometre yapıyo.Deniz kenarında malak gibi yatıp güneşlenmek için kimbilir kaç kilometre yol gidiyo.Ama serinlemek için dereye giren zavallı köylünün yaptığı ızgaraya kafayı takmış.

Allah akıl fikir versin , ateistlik zor meslek arkadaş.Sırf Allah'ın emirlerine karşı gelmek için düşülen durumlara bak.İşte 21 nci yüzyılın cahilleri okuma yazma bilmeyenler değil , böyle okuduğundan başkasını anlamayan , değişimlere kapalı beyinler olacaktır.Son olarak konuyu ünlü yönetmen David Lynch'in bir sözüyle kapatmak istiyorum:

"Büyüdükçe hayata dair pek çok şeyi öğrendiğimizi zannederiz; fakat gerçekte tek yaptığımız şey, hayal gücümüzü daraltmaktır." David Lynch

• Kaliteli, bilimsel verilerle desteklenmiş, dinle falan alakası olmayan bir konuya ancak bu kadar rezil bir cevap verilebilirdi. Sizin gibilerin bilimle ve gerçekle yakından uzaktan alâkanız olmadığını zaten biliyoruz ama biraz haddinizi bilin artık. Bıktık rezilliklerinizden.
  • benide atacaklar biraz sonra felsefe bölümünden.
  • Başlığa göre cevap veriyorum, lezzetli olduğu için
  • Yemek olayı tamamen kültür ile alakalı bişeydir.

İnek leziz böcek pis demek sadece cahillik seviyesi göstergesidir.

Alışılagelmiş kültürel bir olay bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bırak bu işleri memati. Müslüman mahallesinde salyangoz satma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

bırak bu işleri memati. Müslüman mahallesinde salyangoz satma.
    Sen önce okuduğun 6 harflik nicki doğru yazmayı öğren de sonra laf ebeliği yap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dopamine.

Sen önce okuduğun 6 harflik nicki doğru yazmayı öğren de sonra laf ebeliği yap.

Alıntıları Göster
    kızma memati bilerek yapıyorum. ahahhahaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

kızma memati bilerek yapıyorum. ahahhahaa

Alıntıları Göster
    blok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.