Şimdi Ara

Neden Hiçbir ISS 5mbps'ten Fazla Upload Seçeneği Sunmuyor? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
7.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Upload işinde devasa bir rant var. Olay bu yüzden aslında. Şirketlere pahalı internet satmak için yapılmış bir oyun.

Ama Türknet bu oyunu kısmı olarak YAPA ile bozdu. Sayelerinde 50 mbps upload gördük, şanlı olanlar tabi. Ama genede 10 mbps üstü upload mümkün oldu 75 TL'ye.
  • Prime. kullanıcısına yanıt
    Türkcell'den alıyorum fakat stabil değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 5 Aralık 2019; 14:29:32 >

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    Çok uzağa gitmeye gerek yok. Kapı komşumuz bulgaristanda fiyatlar bu (https://www.a1.bg/a1-net) şekilde ki 1 leva 3.3tl ediyor tlye çevirme ihtiyacı hissederseniz. İnternet türkiyede lüks tüketim oldu artık.
  • az para yatırıp çok para kazanmak

utanmadan 5 mbit simetrik metro internete 1300 lira istemek buna örnek

sana 100 mbit fiber simetrik verirse metro internet alan niye enayi gibi 1300 lira ödesin .

sorun kimde belli körü körüne sermaye desteklenirse halka bir faydası olmazsa kendi sonunu kendi hazırlar

5g gelse ne olacak bana ne faydası olacak radyasyon hariç :) 5g ile saniyede bitecek 5 gb internete 30 tl verecem gene belki zam gelecek

boş laflara karnım tok artık hiç bir siyasiye hiç bir siyasi partiye inancım yok gelecek tüm seçimlerde boş oy atacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

az para yatırıp çok para kazanmak

utanmadan 5 mbit simetrik metro internete 1300 lira istemek buna örnek

sana 100 mbit fiber simetrik verirse metro internet alan niye enayi gibi 1300 lira ödesin .

sorun kimde belli körü körüne sermaye desteklenirse halka bir faydası olmazsa kendi sonunu kendi hazırlar

5g gelse ne olacak bana ne faydası olacak radyasyon hariç :) 5g ile saniyede bitecek 5 gb internete 30 tl verecem gene belki zam gelecek

boş laflara karnım tok artık hiç bir siyasiye hiç bir siyasi partiye inancım yok gelecek tüm seçimlerde boş oy atacağım
    O fiyatı ne zaman aldınız bilmiyorum ama biraz saçmalamışlar fiyatı verirken veya altyapı maliyeti fazlaymış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bana 2 ay önce VDF Metro Ethernet olarak 20/20 simetrik, ₺1200 fiyat çekti.
    Kablonet aynı hıza ₺500 diyor siz neden ₺1200 istiyorsunuz diye sorunca :
    "Metro ethernet kişiye özel hatmış mış, çok güvenliymiş, hat sadece bana aitmiş vs. vs." diye cevap verdi.
    Özel mözel birşey istemiyorum bana en az 50 Mbps uploadı olan normal, marabaların kullandığı internet bağlantısı verin madem deyince:
    "Öyle bir paketimiz yok malesef" deyip olayı kapatıyorlar.
    Resmen 3. sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz ya ona yanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Türkcell'den alıyorum fakat stabil değil.

Hocam bu hangi paket? İstanbul mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Bana 2 ay önce VDF Metro Ethernet olarak 20/20 simetrik, ₺1200 fiyat çekti.
    Kablonet aynı hıza ₺500 diyor siz neden ₺1200 istiyorsunuz diye sorunca :
    "Metro ethernet kişiye özel hatmış mış, çok güvenliymiş, hat sadece bana aitmiş vs. vs." diye cevap verdi.
    Özel mözel birşey istemiyorum bana en az 50 Mbps uploadı olan normal, marabaların kullandığı internet bağlantısı verin madem deyince:
    "Öyle bir paketimiz yok malesef" deyip olayı kapatıyorlar.
    Resmen 3. sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz ya ona yanıyorum.
    Metro Ethernet sisteminin bir gömlek üst müşteriye hitap ettiği doğrudur,hattınızda problem olması durumunda 4 saatte çözülmezse sahaya ekip göndermesi ve benzeri durumlar.Bunun için fiyat doğal olarak pahalı.TürkNet ve Superonline'dan da Metro Ethernet için fiyat almanızı tavsiye ederim,50/50 simetriği 1500 civarlarında veriyoruz biz,forumda gördüğüm fiyatlar çok fazla.Bursa veya çevre illerde iseniz o civarlarda fatura tutarı sizin için uygunsa ben yardımcı olabilirim

50/50---> ₺1500 normal yani ?

Hattımda problem olduğunda 4 saatte çözülmesin sahaya ekipte gönderilmesin, normal prosedürü neyse o yapılsın mesela ben öyle bir ayrıcalık istemiyorum.
    Fiyat düşmüyor mu böyle olunca?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

50/50---> ₺1500 normal yani ?

Hattımda problem olduğunda 4 saatte çözülmesin sahaya ekipte gönderilmesin, normal prosedürü neyse o yapılsın mesela ben öyle bir ayrıcalık istemiyorum.
    Fiyat düşmüyor mu böyle olunca?
    Hocam sizi çok iyi anlıyorum ama Metro Ethernet'in müşteri portföyü genel anlamda bireysel kullancılar olmadığı için normal bir fiyatlandırma.Kaldı ki bu fiyatlandırmayı döviz kuruna çevirdiğinizde yurtdışı fiyatları ile fark olsa da öyle 5-6 katı fiyatlar olmuyor.
    Ama dediğim gibi siz bireysel bir kullanıcı olarak düşündüğünüz için sizi çok iyi anlıyorum,çok haklısınız,halkın kullanabileceği fiyatlara inmesi gerektiği konusunda.

• ADSL de upload hızı download hızının 10 da 1 i kadar olur bunun mantığı budur
  • Patren kullanıcısına yanıt
    60 TL'lik paket kaldı mı?
    Onun da download ve upload hızını verir misiniz?
  • https://prnt.sc/q6my7f :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizde de upload daha fazla ilginç bir şekilde :)

Neden Hiçbir ISS 5mbps'ten Fazla Upload Seçeneği Sunmuyor?
  • Türknet bunu açıklamıştı, kendileri de daha fazla upload vermek istiyor ancak,

Türk Telekom ve Superonline buna yanaşmıyor, çünkü daha fazla upload ile daha fazla cihazı sorunsuz internete bağlamak mümkün,

bu 4 mbps ya da 5 mbps ile de mümkün değil demiyorlar ancak daha yüksek hızlarda çoğulcu kullanımı kolaylaştırdıklarını söylüyorlar,

yine superbox gibi cihazlar üzerinden 20 mbps upload verebiliyorlardı...

kısacası gerçekçi bir sebebi yok sanırım.

Bugünkü şartlarda 35mbps yeterli demekte bu firmalara ait bir söylem,

4k bir yayını ya da içeriğe erişmeniz için zaten 35mbps bir hıza stabil bir şekilde sahip olmanız gerekiyor,

yani 35 mbps ile siz tv de film veya başka bir içerik izlerken yan odada internet olmamalı.

başka bir içeriğe kimse ulaşamamalı.

Fiber hat üzerinden teori de 500 mbps verebilirken, size 35 mbps için 99 lira talep ederler.

2012-2016 arası 100 mbps internet hızım vardı, 2016-2018 arası 50 mbps, şimdiyse 35 mbps internet kullanıyorum evet aynı fiyata.

• ben bir iss accak olsam bir 4k yayini yapabilmem lazim bunun icin 25 mbps upload gerekiyor ve ayni anda 2 tane de 4k yayini izleyebilmem icin 50-60 mbps olmasi lazim. Tabi bu yayinlardaki aktarimlarda sorun yasamamak ve bir yandan diger cihazlardan da kolaylikla internete erismek icin en az piyasaya surecegim paket 75 mbps download/35 mbps upload olurdu. Ve bizim ulkemizde bunu sabit internet saglayicilardan sadece turknet yapa profiline sahip kullanicilar pakete dahil olarak kullanabiliyor, o da santrale yakin ve sansli olan kisiler. Turknet iyi ki de cikti, rekabet artti. Turknet gibi firmalarin artmasi lazim aslinda. Turk Telekom un bir halt yapacagi yok!! Turkcell i zaten biliyorsunuz. Yapsa bile ekstra ucretle. Aslinda soyle 4knet diye bir firma ciksa fena olmaz. İsmini bile buldum bak. Hayata 4k hizinda baglan:) slogan da bu.

• türknet e bakmadın hiç heralde. ben türknet te 75 tl ye 70mbit download 30mbit upload alıyorum.
  • Bir süre önce Netspeed'ten evine hatırladığım kadarıyla 24 Mbps Fiber bağlatan Antalya'dan bir arkadaşım interneti 1 ay boyunca 400 Download 250 ciavrı upload ile kullanabilmişti hat kurumsal falan değil bireysel bir hattı demem o ki demekki o hatlardan bu süper hızlar verilebiliyormuş. Netspeed'in açığımı Telekomun'mu bilemedim ama Fiber altyapı telekoma ait olduğu için muhtemelen öyle bir güzel hata olmuştu.
  • Simetrik paketler hariç bu ülkede YouTuber yetişmesine şaşırıyorum bu upload hızlarıyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Simetrik paketler hariç bu ülkede YouTuber yetişmesine şaşırıyorum bu upload hızlarıyla.
    Yetişen birşey yok, hepsi birbirinin kankası, karısı, arkadaşı. Özellikle twitch birilerinin aile şirketi oldu çıktı. Şu ülkede adam gibi upload hızı olsa, şu an piyasada dolanan nice youtuber/twitch yayıncısı nal toplar.

Bu adamlar ünlü oluncaya kadar hizmetin olduğu yerlere taşındılar, saçmalığa baksana bir Allah'ın kulu da durup düşünmedi; "Lan parayı verecek olan benim neden hizmete gidiyorum" diye. Firma adam olsun insan olsun bana hizmeti getirsin. Bu adamlar pasta büyümesin diye altyapı ile alakalı hiçbir sosyal sorumluluğun altına girmedi/girmezler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.