Şimdi Ara

NEDEN Herkes Barış İstemez? - Barış O Kadar ZOR DEĞİL!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kim bozuyor barış ortamını, kim istemiyor da Dünya'da barış olmuyor? Neden barış zor? Neden herkes barış istemez?

Dünya kötülüklerde dolu olduğu kadar güzelliklerle de doludur. İşte bu bakış açısına göre şekillenir. Bakış açınızı değiştirmeye hazırlanın!

Mutluluğun ve toplumsal barışın neden oluşamadığı ve sizce nasıl oluşabileceği hakkındaki sizin düşüncelerinizi videonun altına bekliyorum.

İşte Video → youtu.be/Tjx-bb3Zx1o

Videoları kaçırmamak için abone olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayevren -- 6 Ağustos 2018; 14:38:40 >

• güncel
  • 8 saattir mesaj yazilmadigi uzre cogu iyi sey insanlarin dikkatini cekmez..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir kısım insanların barışla ilgili sorunları vardır. zira onun kardeşi olan savaş sorunları daha çabuk hallediyordur.

bir kişiye bakmak ayda minumum 500 USD iken aynı kişiden 7 TL 50 kuruşluk bir mermi ile kurtulabildiğini düşün. holly wood bunun filmini çekeli 50 yıl oldu.

aynı filmden bir replik daha;
    -onlardan niye nefret ediyorsun da öldürüyorsun
    -onlardan insan oldukları için değil fakir oldukları için nefret ediyorum.

...........................

hatta bir kısım insanların sırf nufus kontrolu sağlamak için savaş çıkarttığını farzet. komik ancak mümkün mü? al açlık oyunları seyret.

....................

suriye örneğine bak. nufusun( mimar muhendis doktor!!! olanın) hepsinden kurtul. başka ülkeye göç etmelerini sağla falan. al pacino, yaralı yüz. filmde geçen bir sahnede 30 bin kübalı göçmenin gerçek hikayesini dinle.

....................

barış nedir?

yeşillik ot börtü böcek ve bir sürü otlanan canlı ve sensindir.

peki gerçekten öyle mi?

şimdi yımırtaya can veren rabbim sana da can vermişken sen otu da koyunu da gayet afiyetle yersin ve buna barış hali dersin de bu barış kimin barışkısıdır?

bencillik denen şeyden yani ben denen özneden sıyrılmadan seninle anılabilecek bir barış ortamı var mıdır?

karınca gider otu keser mantar yapar. tahtayı yer selulozu sindirir.

peki sen de bu kadar barışçıl bir şekilde tabiata bakabilir misin?

.........................

ebeveynlerimiz ot ve bir kısım hayvanların etsel değeri idi. ben bugün yemeden içmeden kesilsem 10 gün içinde beni oluşturan şeyin bu varlıklar olduğunu anlıyorum. onların anne ve babası da et ve ottu.

bizim bildiğimiz alemde ot ve et veren canlılar anne ve babalarımız iken onları bila teredüt yemek yamyamlık iken bu barış ne menem bir şey olurdu?

.........................

insan gıdalandıkça bilir ki kendisinin fiziksel nednei olan şey esasen bir zamanlar kendisine süt verenin değişmiş halidir ve insan anne ve baba denen şeye karşı çok şedittir. bir de küçümser onları. onlarsız acı çeker susuz aç kalmış halde acılar içinde yok olurken ot ya da hayvan parçasına bu kadar değer atfedilir mi der.

........................

barış istiyorsak tür olarak dünya denen gezegenden biz gideceğiz. nasanın hayali. seyret. marsta koloni nasıl kurulur.

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Anlasilan nadir mesajlarindan biri...

• Doğaya zarar vermeyip doğayı koruyan bir toplum olmamız gerekiyor. Bir ağaç kesiyorsak yerine bir ağaç da dikmemiz gerekiyor. Fakat insanların içindeki nefret ve olumsuzlukları yenmeden doğaya sahip çıkabilmemiz de zor. Bu yüzden önce değişime kendimizden başlamamız gerekiyor. İşte ben de bunun nasıl olacağını anlatıyorum.
    Dünya'dan henüz gitmek gibi bir ihtimalimiz olmadığı için Dünya'da en iyi şekilde nasıl yaşarız buna odaklanmamız gerekiyor. Yorumunuz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayevren -- 7 Ağustos 2018; 15:44:27 >
  • berkayevren B kullanıcısına yanıt
    Sömürü düzenlerinde barış olmaz.
    Doğanın kaynakları yetmediği sürece birileri birilerinin emeğini sonzuza kadar çalacaktır.

Ben emekçiyim birileri benim emeğimi çalacak. yok öyle yağma.
    Hem emeğimi çalacak, bi yandan uyu yavrum uyu masalları.

Barış emeğimiz çalındığı sürece olanaksızdır.

İster en küçük atölyelerde, isterse 5-10 devletin bir araya geldiği sistemlerde
  • Kesinlikle, suç işleyen cezasını da çekmeli buna katılıyorum. Benim anlatmak istediğim ise karşıt görüşlü insanların da nasıl kolayca anlaşabileceğini belirtmek.
  • Önce olmaklığının kefaretini öde sen
  • Para vb. gibi çıkarlardan dolayı.Istersen daha açık yazabilirim.

• hayat bir kaostur ve güçlü olan hayatta kalır düşüncesini temel olarak benimsyen anlayışın pompalandığı dünyada barış olmaz.
  • Hayat insanları gün geçtikçe maalesef yobazlaştırıyor. Kimileri bundan müstesna.
  • egemenlerin empoze ettiği evrim teorisine göre hayat bir boğuşmadır. boğuşma barışa ters
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

egemenlerin empoze ettiği evrim teorisine göre hayat bir boğuşmadır. boğuşma barışa ters
    Bunları geç

Spencercılık çok eskilerde kaldı

Şimdilerde

Metodolojik şüphecilik trend

Mantıksal pozitivizmden sonra bilim metafizikle irtibat kurdu
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    onun için forum ateistleri zafer ateşi paşinde dinler bitiyor diye
  • Birileri keyfi sefasını bozmamak huzursuzluk çıkarmak zorunda, birileri çok bağlı olduğu inançları ve batınilikleri için huzursuzluk çıkarmak zorunda... Bu hiçbir zaman bitmeyecek ama azaltılabilir...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.