Şimdi Ara

NEDEN HER TAŞIN ALTINDAN LAST OF US CIKMAKTA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunlar 1000 tl fıyatına yaklaşmış malın ederı dıye bısey vardır ulkemızde artık konsol ısı lux tuketımınde onune gecmıs durumda nedır bu fanboyluk xbox ulkemızde tartısmasız tercıh edılen ya da etmesen bıle takdır etmen gereken konsoldur ama last of us var bızde saka gıbı konsolun omru 7 sene sana verdıgı exc sayısı 5 bılemedın 6 ortalama 20 saat gameplay sunan oyunları oynamak ıcın 1000 tl gozden cıkarmak ne kadar dogru 299 luk cıhaz normal sartlarda burda satıs rekorları kırmalı bu nesılde cok net xbox oyuncudan yana onlarda keyfınden degıl ezıldıkerı ıcın bunu yapmaktalar ozetle rekabetı kullanıcıya yararını gene gormus olduk

• ben de nier automata'yı cok seviyorum ama oyunu resmen oynayan yok türkiyede doğru düzgün. benim nezdimde last of us, uncharted gibi oyunlarla mukayese bile edilmeyecek kalitede ve ayrı bir noktada bu oyun. bunu belli başlı konular, platformlar ve sohbet çevresinde söylesen "o ne ya saçmalama last of us kral" derler. oynadın mı desen yok. sorsan, çöp deyip kestirip atan cok olur.

ne diyelim? bu tür bir oyun ps exclusive'i olsa yere göğe sığdırılmaz. xboxu olan adam bu oyunu ücretsiz game pass ile oynuyor. game passde olmasa bile xbox ve pc platformunda psn gibi bir "tekel" oluşum yok. çok daha kullanıcı dostu fiyatlandırmalarr var bu iki platformda. bu bile başli başına xboxun hanesine büyük bir artı. 10 dolarlık abonelik 30 tlye satılıyor. umarım bu tutumu sürdürürler. 50 tl yapsalar da cok kızamam, dolar olmuş 7.7 tl. 80 tlye falan şak diye zıplamadığı sürece sorun yok (umuyoruz böyle bir durum yaşanmaz)
  • Hocam haksızlık etme bu nesil ms tarafında olucam çünkü maddi olarak ms oyuncunun yanında. Ps tarafında ex oyunlar ms tarafındakinler ile tartışılamaz ki bu nesilde gow ve tlou beğenmemiş biriyim ama ms’un böyle stüdyoları malesef yok.? Gears dışında elle tutulur düzgün ex yok! Mesela x360 zamanında alan wake diye bi ex vardı ps tarafında olmama rağmen özenmiştim bu nesil boş geçti daha doğrusu bu nesilde iki tarafta tembeldi umarım yeni nesilde ms güzel yapımlarla oyuncuyu coşturur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse 1000tl vermiyor bu oyunlara. Ps store'da 500tl ve çok daha ucuza oynama fırsatları var. Oyun için alınıyor bu cihazlar. Ps tarafı da bu konuda çok daha iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 6 senedir ps4 sahibiyim ve hiçbir oyuna 1000 ₺ vermedim. Xbox ile Playstation’u karşılaştırmak bile hata. Satış sayıları da kalite farkını ortaya koyuyor.

• arkadaslar ex oyunlar 80 euro olacak euro bnm 1000 tl ye warıcak dedıgım ps5 ex oyunları ıcın orta ve uzun vadede ozellıkle turkıye ıcın belırttım zaten durumun bızler ıcın cıkılmaz olduguyla alakalı zaten ps4 neslın kazananıydı anlatmak ıstedıgım hala bızde last of us var dıyerek oyun oynamak bu kadar pahalı bı oyuncak olmusken gamepassı gormezden gelıp 4 5 exc ın one surulmesı yurt dısında olsak bnm de tercıhım ps5 olurdu sartlar bızım ıcın ozellıkle bu saatten sonra cok daha onemlı
  • bu arada 500 tl ucuz mu yapmayın malın ederı dıye bı kavram var 500 tl cok cok yuksek bı rakam her ıkı platform ıcınde gecerlı
  • Yaklaşık 12-13 yıldır xbox kullanan birisi olarak sormak istiyorum, TLOU'ın karşılığı bir oyun xbox tarafında var mı? Varsa adını rica ediyorum. Şayet yoksa her yerden "bence" bu kaliteli yapımın çıkması çok normal!
  • guzel kardesım oyuna lafım yok cok ıyı bı oyun sadece bı konsol tercıh ederken devamlı bu soylemın yapılması komık 7 sene kullandıgın cıhaz da 1 oyun cok ıyı olsa nolur tum tercıh sebebı olarak gosterılmesı sacma hala gamepass cosmus kullanıcı dostu olarak oyun yagdırırken bızde de last of us var bu mı yani tüm olay 1000 lerce saat harcagıdıgın konsolda 25 saat gameplay butun dengelerı mı degıstırcek
  • 40 sene oynamasam aklıma gelmez Last of Us klasik koridor oyunu işte vur vur geç.. Daha 2. Oyunu oynamadım hiç hevesim yok oyuna karşı. Last of Us dan önce daha önemli şeyler var oyun dünyasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 22 Eylül 2020; 1:50:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

40 sene oynamasam aklıma gelmez Last of Us klasik koridor oyunu işte vur vur geç.. Daha 2. Oyunu oynamadım hiç hevesim yok oyuna karşı. Last of Us dan önce daha önemli şeyler var oyun dünyasında.
    aynn ole kardesım burda onemlı olan nelerın daha agır bastıgı eet oyun guzel laf yok ozellıkle gunumuz turkıyesınde yenı nesılde gamepass le beraber 299 dolarlık makına secenegıyle xboxun onde olması kı bethesda aldı adamlar bu satın alma oyun dunyasında olaydır xbox bu nesıle cok ıyı calısmıs ama yok last of us war hepsınden onemlı saka gıbı
  • oyun kültürü geniş olmayan çok fazla oyuncu var. bunlar genelde last of us vs gibi tek tük oyunlara bağlanabiliyorlar sadece, haliyle onlara sadece o konsol hitap ediyor.

skyrim, dishonored, divinity, poe, nier automata, outer worlds vs. tarzı oyunlardan uzak olan büyük bir kitle var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 23 Eylül 2020; 16:46:6 >
  • bana gore son yılların en guzel oyunları dıshonered serisi-deadh cells-cuphead-frostpunk bunlar o bahsettıklerı bı cok aaa yapımın ıcınden gecer ama ıste anlayana oyun kulturu olan adam ıcın zaten pc uzak ara onde bırbırı aynı aaa yapımları oynamak bellı bır sureden sonra bay getırmekte
  • ben de nier automata'yı cok seviyorum ama oyunu resmen oynayan yok türkiyede doğru düzgün. benim nezdimde last of us, uncharted gibi oyunlarla mukayese bile edilmeyecek kalitede ve ayrı bir noktada bu oyun. bunu belli başlı konular, platformlar ve sohbet çevresinde söylesen "o ne ya saçmalama last of us kral" derler. oynadın mı desen yok. sorsan, çöp deyip kestirip atan cok olur.

ne diyelim? bu tür bir oyun ps exclusive'i olsa yere göğe sığdırılmaz. xboxu olan adam bu oyunu ücretsiz game pass ile oynuyor. game passde olmasa bile xbox ve pc platformunda psn gibi bir "tekel" oluşum yok. çok daha kullanıcı dostu fiyatlandırmalarr var bu iki platformda. bu bile başli başına xboxun hanesine büyük bir artı. 10 dolarlık abonelik 30 tlye satılıyor. umarım bu tutumu sürdürürler. 50 tl yapsalar da cok kızamam, dolar olmuş 7.7 tl. 80 tlye falan şak diye zıplamadığı sürece sorun yok (umuyoruz böyle bir durum yaşanmaz)

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

40 sene oynamasam aklıma gelmez Last of Us klasik koridor oyunu işte vur vur geç.. Daha 2. Oyunu oynamadım hiç hevesim yok oyuna karşı. Last of Us dan önce daha önemli şeyler var oyun dünyasında.
    sezarın hakkı sezara hocam. oynadığım en iyi oyun bana göre.
    2. oyunu ben de oynamadım şu sjw muhabbeti yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ellie_Williams -- 23 Eylül 2020; 20:32:19 >
  • çünkü bu zamana kadar oynadığım en iyi oyundu
  • Last of Us(2013), Diablo 2 ile birlikte hayatımda oynadığım en iyi oyundu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenrir00

Kimse 1000tl vermiyor bu oyunlara. Ps store'da 500tl ve çok daha ucuza oynama fırsatları var. Oyun için alınıyor bu cihazlar. Ps tarafı da bu konuda çok daha iyi.
    500 lira bedava sanki lafa bak

• Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    1000tl ile 500tl'nin arasında ki fark az değil hint psn, kiralama, hesap alma gibi yömtemlerle komik fiyatlara alınıyor oyunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenrir00

1000tl ile 500tl'nin arasında ki fark az değil hint psn, kiralama, hesap alma gibi yömtemlerle komik fiyatlara alınıyor oyunlar.
    Ya ucuza alma yöntemleri çok elbette Ama öyle bir yazmışsın ki sanki bedavaya alıyon

• Bir PS kullanıcısı olarak söylüyorum TLOU ağır balondur, kesinlikle konsol almaya değmez. Ayrıca arttırıyorum PS exclusive'leri fazla abartılmaktadır. Hem fazla sayıda exclusive yoktur hem de en iyileri oyunlarında dahi oynanışın verdiği zevk konusunda multiplatform oyunların gerisindedir. Hani derler ya nicelik mi nitelik mi diye. Heh işte her ikisinde de PS konsolu abartılıyor. Zaten exclusive oyun muhabbetini Sony son çıkışlarıyla yerle yeksan etti. Artık birkaç exc oyun için PS konsolu alınmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.