Şimdi Ara

Neden her seçimde hile var diyorlar (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
3.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: way_big

kılıçdaroğlu kendine yönelen okları görünce hemen bu yalanı atıyor ortaya. Arkasındaki bilinçsiz yobazlar da inanıyor. Kılıçdaroğlu da bu seçim de koltuk yerinde kaldı diye kıs kıs gülüyor.

Şimdiye hiçbir seçimde Mhp den ve Akp den böyle bir savunma gelmedi çünkü liderleri kaypak değil.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 1 Haziran 2021; 7:18:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden her seçimde hile var diyorlar

Neden her seçimde hile var diyorlar

Tüm sandıklarda sandık başkanları her partinin temsilcisine sandık tutanağını veriyor elden. Hepsi partisine iletiyor sonuçları.

Seve seve sindireceksiniz

Her sonuçta aynı şeyi yıllardır yapıyorsunuz

Azınlığın Çoğunluğa hükmetme sevdası bitmeyecek

Beyaz türkler Anadolu ihtimalini sindirecek

Avrupalı fikir babalarınızla kuduracaksınız.

• Hükumet korkuyor ... Ne haltlar yedikleri biliniyor. O yüzden o koltuklara sığınmış durumdalar. Biliyorlar ki onlar oradan kaldırılırsa kelleleri gidecek. O yüzden var güçleri ile hile ile hurda ile tutunmaya çalışıyorlar kene gibi. Ama az kaldı.. Oylar takır takır düşüyor onca hileye rağmen.
  • Ortada kendi insanına güvenememek gibi bir durum yok devletine, devletin kurumlarına güvenemiyoruz.
  • Daha önceki seçimlerde hile vs. söylentilerinin çoğu provokasyon idi. Birçok seçimde sandığımda takipçi oldum ve adamlar gayet de takır takır oy aldılar.

Usulsüz oy kullanımı daha çok doğu illerinde oluyor. Bu seçim evet yönünde videolar çıktı, önceki seçimde HDP için usulsüz kullanımlar vardı. Şiddetin, terörün egemen olduğu bu bölgede de kalkıp kimse hesap soramıyor.

Ama bu seçim hile hurda videolarını geçin; adamlar mühürsüz pusula ve oyları, "EVET" mühürlerini kabul ettiklerine dair açıklamayı kendileri yaptılar. Bu oylar EVET yahut HAYIR yönünde olsun usulsüzdür. Tamam eyvallah seçmen iradesi sandığa yansısın ama sen sorumluluğun altındaki seçimde bu kadar salakça hatayı nasıl yaparsın? Bunda da mı Fetö'nün eli var? Mühür, zarf ve pusulanın yapısı ile ilgili sorumluluğu nasıl olur da sadece seçim günü kendine gelen çuvallardan sorumlu sandık kuruluna atarsın? Nasıl olur da istifa etmezsin? Bu oyların çoğunluğu üstelik EVET çıkmışken vicdanınız hiç mi sızlamıyor? Kısacası şu sonuçlar gerçek sonuç bile olsa seçime gölge düşmüştür. %49'un değil tüm ülkenin hakkı yenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı pelerin -- 18 Nisan 2017; 21:31:41 >

• pkknın yalanları ve hala onlara kanan insanlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hazmedemiyorlar. 7 haziran seçimlerinde de 200 kişilik köylerde 300 oy çıkmıştı hemde hatasız hepsi yavru partı hdp ye çıkmıştı hiç birinin sesi soluğu çıkmamıştı çünkü o gün işlerine geldiği içim hazmediyorlardı.
  • gülüver kullanıcısına yanıt
    Ne yapsinlar yani,facebookta yayilan bir suru videoyu gormezden gelip tebrik mi etsinler ? Sanirim siz baska platformlarda takiliyorsunuz,yoksa bu kadar oy calma videosunu gormemek icin kör olmaniz gerekir.

Ysk secimin ortasinda muhursuz oylari gecerli saydiysa bir korkusu var demektir,bunu bile göremiyorsunuz anlasilan.

Bu tur olaylar bittiginde belki tebrik edilir.

• Yenilen güreşçi psikolojisi..

• Söylenti mi ? Göstere göstere yapıyor adamlar, söylentiymiş...Millette çok meraklı hile demeye zaten.

Yasaya aykırı kararlar alıyor ysk, mühürsüzleri geçerli sayıyor, internette seri şekilde evete basıyor adamlar videolarda o oylarla geçildi..

Gözün gördüğüne neden itiraz etmeyelim ?
  • Nicksiz1i N kullanıcısına yanıt
    Valla facebook ,sanal ortam falan bilmem dün gece cnntürk te şirin payzının programında hukukçular tartıştılar tek tek açıkladılar.Sanal değil gerçek olanları.

size şu kadarını söyliyeyim hile yaygarası koparanlar en sonunda hile ve sahte oy iddiasını ispat edebilecek bir tane delil olmadığını kabul ettiler.

Niye biliyormusunuz nihayetinde kendi görevlileriniz imzalıyor her şeyin birebir tuttuğuna ve sahte vs hiç bir durum olmadığına dair tutanağı imzalıyor.

Yani sandıklarda CHP,HDP ve AK PARTİ görevlileri birlikte sayıp bakın burası önemli birlikte tutanakları tutup imzalayıp ysk ya teslim ettikleri söylenince,diyecek hiç bie söz bulamadılar.

En sonunda ne dediler yav evet hile belki olmayabilir ama evet ile hayır arasında çok az fark var biz bunu kabul edemiyoruz.Aradaki farkın daha fazla olması garekli falan gibi sözler.

Yani mızıkçılık yapıyoruz diyorlar

Bunun başka bir anlamı yok.Hani diyorlar ya maç oynanırken kural değiştirildi.Bunlar maç bittikten sonra kural değiştirmek istiyor.Bu kadar az farkla referandum kazanılmazmış.
    Yani Bütün dünyada referandumlarda uygulanan kural olan yüde elli artı biri kabul etmiyorlar edemiyorlar.

Dünyanın neresinde var arkadaş muhalefetin lideri kılıçdaroğlu ben bu referandumu tanımıyorum diyor!

İngiltere daha yeni referandum yaptı ab den ayrılmak için,orda çıkan sonuç bizim'kinden daha kritikti kıl payı acaba orda kaybedenlerin lideri çıkıp ben bunu tanımıyorum falan gibi akıl dışı bir söylemi oldumu?

bu resmen anarşist bir söylem.

Arkadaş Bir milyon üç yüz yetmiş bin fark var....
    beş altı bin veya elli altmış bin değil tam Bir milyon üç yüz yetmiş bin ayıp yav...

https://m.youtube.com/watch?v=CbckPpmtovI

Bak hocam sade referandum ve evet aramasiyla direk buna ulastim,bundan daha fazla video facebokta dondu.

Diyorsun ki orda akp mhp falan hepsi var,peki videoda kadini dinleyen gordun mu ? Adam piskin piskin savci yok mu bu ulkede diyor.Bu ortamdan fazlasiyla var ve her secimde bunlar ortaya cikiyor.

Bu tur olaylar olmasa normal bir sekilde bitmis olsa bir tebrik beklemek mantikli olur fakat her secim ben bu tur videolar goruyorsam ortada artniyet oldugunu savunurum.

Muhursuz oy olayida gayet acik,islerine o sekil geldigi icin ve kimse hesap soramayacagindan degistirdiler gectiler.

Umarim bu yandaslikla torpille donen adaletsiz ortamda basina bir olay gelir de senin de gozun acilir.Parti desteklersin eyvallah ama yanlisliklari duzgunce elestirebilmek onemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicksiz1i

https://m.youtube.com/watch?v=CbckPpmtovI

Bak hocam sade referandum ve evet aramasiyla direk buna ulastim,bundan daha fazla video facebokta dondu.

Diyorsun ki orda akp mhp falan hepsi var,peki videoda kadini dinleyen gordun mu ? Adam piskin piskin savci yok mu bu ulkede diyor.Bu ortamdan fazlasiyla var ve her secimde bunlar ortaya cikiyor.

Bu tur olaylar olmasa normal bir sekilde bitmis olsa bir tebrik beklemek mantikli olur fakat her secim ben bu tur videolar goruyorsam ortada artniyet oldugunu savunurum.

Muhursuz oy olayida gayet acik,islerine o sekil geldigi icin ve kimse hesap soramayacagindan degistirdiler gectiler.

Umarim bu yandaslikla torpille donen adaletsiz ortamda basina bir olay gelir de senin de gozun acilir.Parti desteklersin eyvallah ama yanlisliklari duzgunce elestirebilmek onemli.

O öyle videoyla olmaz o işler
    Sizin tarafınızdan yani Hayır cephesinden görevlendirilen hemde 1 tane değil 2 tane (chp ve hdp) senin sandık görevlin sahte oy yoktur,çalıntı oy yoktur.sayıda tutuyor anlamına gelen tutanağı imzalamasalardı.Ak parti görevlisiyle beraber onlarında Ortak imzaları var çünkü.
    Öyle videoyla olmaz o,tutanağa işlersin ıslak imzanla ysk ya bildirirsin ysk da inceler o oylar naylon mu orjinal mi sayılar kullanan seçmen sayıları imzaları vs.ona göre karar verir....

Senin görevlilerin geri zekalı mı imzalıyorlar

kusura bakma Başka ne diyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: yildize

Neden her seçimde hile var diyorlar

Adamlar hile yapmışlar. Kendi kendilerini videoya çekmişler.
    Ve sosyal medyada biz hile yapıyoruz diye paylaşmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: way_big

quote:

Orijinalden alıntı: -Deltoid-

Savunma gelmedi mi adam yeniden tekrar etti hazirandaki secimleri daha ne yapsın ?

kardeş oylar çalındı diye mi tekrar etti? Koalisyon kurulamadığı için anayasa emrediyor zaten tekrar seçim yapılmasını. Az düşünün ya

Kanun mühürsüz oy pusulalarının sayılmayacağını da emrediyor onu niye kabul etmiyorsun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu videodaki kadın gerizekalimiydi da engelleyemedi ?

Sanirim kafan basmiyor,orda muhalefetten adam var dedigin kisiler de goz yumuyor veya yumduruluyor.%100 oy cikan yerler var,muhalefetten gozukse de onlarda evetci zaten,neden mudahele etsin ? Olay hayir oylarinin duzgunce sayilmamasi,bu olay evet acisindan olsa yine ayni seyleri yazardim,ortada yanlis var.

Hile yapilan yerlerin var oldugunu kabul etmeyecek kadar fanatiksin ne diyeyim.

Ayrica ben parti tutmam,muhalefeti ve adaleti severim o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicksiz1i

Bu videodaki kadın gerizekalimiydi da engelleyemedi ?

Sanirim kafan basmiyor,orda muhalefetten adam var dedigin kisiler de goz yumuyor veya yumduruluyor.%100 oy cikan yerler var,muhalefetten gozukse de onlarda evetci zaten,neden mudahele etsin ? Olay hayir oylarinin duzgunce sayilmamasi,bu olay evet acisindan olsa yine ayni seyleri yazardim,ortada yanlis var.

Hile yapilan yerlerin var oldugunu kabul etmeyecek kadar fanatiksin ne diyeyim.

Ayrica ben parti tutmam,muhalefeti ve adaleti severim o kadar.

La aga senin kendi adamın görevlendirdiğin adamın diyorum oda evetçi diyorsun,partiden olum partiden CHP den görevlendirilen parti üyesi,onlarda evetçi diyorsun

Parti tutmazmış he he sen git bakkaldan şöyle güzel bir kızılay sodası al iyi gelir.

Hazımsızlığa....

• Halkın seçtiği adnan menderesi astılar. Tayyip Erdoğanada zemin hazirliyorlar işte. Bunlar sadece ortalığı karıştırırlar ülkenin menfaatini düşünmezler. Ülke yükselişe geçtiği zaman hemen düşürmeye çalışıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CHP , tek adam tek parti

Arkasına saklanılan atatürkçülük/laiklik ve cumhuriyet.

Halktan korkuyorlar

Hala boş yapiyorsun,sandik basinda sade para almak icin duran tipler yok sanki,nasil bir at gozlugu takmissan cikarmani tavsiye ederim.

Buyuk yerlerde sandik basindakileri tanimaman normal ama ben kucuk yerdeyim ve neyin ne oldugunu gayet iyi biliyorum.

Daha fazla muhattap olamayacagim,bu secimin sonuclari kotu olursa seni gazozda kurtaramaz emin ol.Ölümsüz saniyorsunuz bazi kisileri.

Bir onceki mesajimi tekrarliyorum ve bu sefer icten dua ediyorum,umarim basina oyle bir olay gelirde bu yandaşçı sistemin magduru olursun kalirsin biçare.

İyi forumlar,kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.