Şimdi Ara

Neden evleneyim ki? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
6
Favori
32.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.90 sarışın mavi gözlü kaslı DH üyeleri evlenmezze yeni nesil tipsiz olur (seni eleştirmiyorm mizah)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ister evlen ister evlenme ama çocuk şart. İleride evlenmediğin için pişmanlık duymayabilirsin fakat çocuk olmadığı için pişmanlık duyarsın. Başkasının çocuğunu sevip sevmemen önemli değil kendi çocuğun olunca iş değişir
  • O zaman,https://youtu.be/t2serzc6dhM

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu yazdığın maddelere bakarak burada bir çok kişi sana saldıracaktır. neden saldırıyolar onu da anlamış değilim.

evlenmemek için o kadar çok neden var ki azizim. senin saydıklarını ben evlenmemek için bahane bile görmüyorum hadi benim evlenmemek için ürettiğim bahanelerime bi göz geçirelim hep beraber.

1-Evlenirken Erkeğin tüm maddi yükü yüklenmesi:
    Günümüzde evlenebilmek için minimum 80bin tl tutarda paran olması gerekiyor. Bu da gözün bir şeylerde kalarak tamtakır değil de basit alelade yapacağın bir düğündür.
    Türkiye'de erkek evlenince bütün evin eşyalarını, fotoğrafçı, kına gecesi yapılacak tüm masraflar, damatlık, gelinlik, ayakkabılar daha aklıma gelmeyen zibilyontane masrafı erkek ödemeli.
    Her nedense '' eşit'' sayıldığımız için bu masraflar sadece erkeklerden çıkıyor. Kadınlar hiç bir şeye neredeyse el atmıyor.
    Ha sorun çıkarma konusunda el atıyorlar saolsunlar. Onlar ve aileleri... ( hayatımda hiç evlenme girişiminde bulunmadım bunlar sadece etraftan gördüklerim, kimbilir içine girince daha neler vardır); kız tarafından gelen bir cümle :( bilmem kaç gram ya da kg altın) ya hu iki kişi sevmişse neden her şeyi para bağlıyorsunuz?

Bu iki kişi evlenene kadar dünyanın en büyük stresi altında kalıyor. Geleneksel yaptırımlar ve marjinal olmayan kazuistik aile uygulamalarını yerine getirecekler diye evlendikleri gün ayrılan zibilyontane çift var. Hep evliliğin yükü ve stresi yüzünden. dikkat ederseniz bizim toplulumuz neyi zor görüyorsa onu süslemeye çalışıyor; halbuki evlilik avrupadaki gibi basit olsaydı her şey çok daha kolay olabilirdi; ancak yukarıda bahsettiğim yazım minvalindeki sebepler yüzünden evlendikten sonra senelerce borç ödeyen yeni evli çiftler ortaya çıkıyor. Evlilik süreçlerinde sürekli evlilik için ortaya çıkan borcu ödedikleri için fakirlik gibi sorunsallarla karşı karşıya gelip zaten stresli olan ilişkilerini daha da stresli hale getiriyorlar. Bu süreçte mutsuz olan evliliğe yeni bir heyecan katması için çok kere bebek yapıyorlar. Hadiiiii!! bir de bebek ile ilgili bir maddi külfet ortaya çıkıyor.
    ortaya çıkan bu fakir çiftler en son boşanıyorlar. Bunların hepsinin temel nedenini paraya bağlıyorum. halbuki ilk örnekteki evli çift sadece "ikisi" evlenmiş olsaydı, aileler evlenmemiş olsaydı ( ne dediğimi anladınız) daha mutlu olacaklardı. Ve düğün sürecinde harcadıkları o minimum 80 bin tl parayı da erkek isterse eşine bir otomobil alarak hediye ederdi. ama yooook günümüzde evlenmek için her şeyi sıfırdan dizmen gerekir. misal ben bugün evlenmek istesem ( istemiyorum) hadi istesem... var olan evimdeki bomba gibi sıfıra yakın çamaşır makinamı evleneceğim hatun beğenmez, yatak odamı beğenmez( gelen kızlar çok beğeniyor, oturma odamı beğenmez( kim gelse bayılıyor) ama benim evleneceğim hatunun söyleyeceği ya da anne babasının istemiyle söyleyeceği fix cümle şudur: 1 kere evleniyorum :( olmaz kii hepsini yeniden alalım satalım bunları..
    ulan ben yıllardır çalışıp biriktirmişim belli oranda bi tutar onu da düğün olacak diye niye saçma sapan yere, "sırf desinlere" varken, olduğu halde, eskileri satayım sonra pahalı pahalı eşyaları sıfırdan alayım. Ha alacaksan sen al ben niye alıyorum? Yook ama erkek tarafı almalı. yahu eşyada al onu da geç. Altın nedir be .... altın ne lan. altın taktırıyorlar. millet yalandan kuyumcularla anlaşıp altın alıyor düğün günü takmış gibi gösterip sonra bu altınları kuyumcuya geri iade ediyorlar. yahu niye göstermelik işler yapılıyor. sahtekarlığa ne gerek var. kusura bakmayın arkadaşlar sadece bu madde bile evlenmemek için kocaman bir sebeptir. daha bir sürü madde yazacaktım ama tek maddede hayvan gibi bir entry çıktı ortaya. benden bu kadar. evli değilim param var pulum var yalnız yaşıyorum ve mutluyum. ohh içimi döktüm yazdım kustum. miss.. hepinizi seviyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DooD_Rox

Boş yapan sensin birader sen de benim yazdigimi okumak zorunda degilsin.

Alıntıları Göster
    Forum jandarmaligi yapiyorsun.

Sana mı soracak millet ne yazıp konuşacağını?

Bi bitin yok olun.

• Akıllı adamın gözünü Sevim.

• quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

20 yıldır kim görse evlenmiyor musun diyor. Sanki mecburuz.
    işin kötü tarafı toplum evliliğin mecburi olduğunu düşünüyor. biriyle bu konuyu konuşuyordum; -peki hayallerin ne olacak ?dedi.
    dedim ki bugune kadar ne hayalim varsa hepsini gerçekleştirdim. bu dakika ölsem, gam yemem, gözüm açık gitmez; çünkü hayatımdaki istediğim her şeyi yaptım.
    hayır dedi evlenmemişsin evlilik nolacak?.
    düşünsene o adamın hayaliymiş evlilik. ve evlenmek istiyor evlenemiyor. ez cümle insanlar evliliği düşlerinde kuruyorlar ulaşmak istiyorlar. onların için en güzel şey bu...ve ayrıca zorunlu yapılması gereken bir şey gibi görüyorlar.evlenmemiş diye kafayı kırmış bildiğin ellerini açıp ambulans sesi çıkara çıkara gezen deli adamlar var ya :D düşünsene hahahah oysaki böyle bi toplumda evlenmezsen daha mutlu olursun diye düşünüyoruz bizler de.

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

Kardeşim ciddi soruyorum eline kız eli değdi mi hiç

Alıntıları Göster
    Bir çok kız arkadaşım oldu,en düşük profilli olanı devlette hemşireydi.belli seviyenin üzerinde isen(mesleki,kültürel,fiziksel,kişisel) kendi dengine göre kız arkadaşların oluyor.ne idüğü belirsiz kızlarla takılıp,hayatta en büyük amacı evlenmek olan,erkekleri peşinden koşturup bundan haz duyan yada tam tersi bir erkeğin tek bir güzel sözüne tav olan kızların ortamına girersen her kızı kendi ortamındakiler gibi sanman gayet doğal bu konuda bir yorum yapamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abba sever

Forum jandarmaligi yapiyorsun.

Sana mı soracak millet ne yazıp konuşacağını?

Bi bitin yok olun.

Alıntıları Göster
    Pardon da sen kimsin? Ben bana mi? Soracak dedim.zaten soruda muhatap sen degilsin. Kendi kendine biseyler yazip uzerinden tartisma yaratmaya calisiyosun. Sen bi bit kardes.

• Yaşlanınca robotlar bakacak zaten bize çok yakın bir gelecekte. Yani sırf bu yüzden evleniyorsaniz yazık!
    Ayrıca evlilik huzur getirmiyor...

• Maddi gücü yerinde olanlar evlensin malum alım gücü cok düştü artık. Evlendikten sonra eşine ve cocuklarına bakabilecek güçteysen evlenmek daha avantajlıdır. Aksini söyleyen de homodur zaten
  • Sorgulayan toplumlar artık evliliğin bir formalite den başka birşey olmadığını biliyor.

İki birey aynı evde yaşamak için neden bir imza veya evlilik cüzdanına ihtiyaç duysun ki?

Eğer birbirinizi seviyorsanız aynı eve çıkıp yaşayabilirsiniz zaten.

Ama sevmediğiniz biriyle bir ömür geçirmek heba edilmiş bir hayattan başka bir şey olamaz.

İngilterede ve Hollanda benzeri ülkelerde artık evlilik oranları çok düşük.Eğer çift birbirini seviyor ise aynı eve çıkıp yaşıyorlar bu kadar basit.İlişkileri kötüye gidersede ayrılıyorlar.
  • "Zaten 10 seneye seks robotları yayılacak gerçeğinden daha iyi olacak"

Tam aleti malum yere sokunca robot bozulup alet içinde kalıyormuş ahahahah birde teknik servisi arayıp alo şeyim içinde kaldı falan diyormuşsun hahahaha kafamda hayal ettimde karnıma ağrı girdi gülmekten shdhejs

• Arkadaşlar bakın kelime de bile söylüyor?
    EV-LEN-ME
    Ben daha mutlu olana rastlamadım.
    Eniştemin bir lafı var olum sende akıl mı var. Dedim ne oluyor.
    Evlendikten sonra anladım.
    Bende akıl yokmuş. Keşke diyorum ki her gün döner yeseydim. Tek olsaydım maddi manevi daha huzurlu olurdum.
    Yüzde 95 aynı umarım yüzde 5 ilk kısıma denk gelirsiniz.
    Çekilecek dert değil evlilik...

• abi robot nedir yaa

neremle gülceği şaşırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: PantheraPardus

Bir çok kız arkadaşım oldu,en düşük profilli olanı devlette hemşireydi.belli seviyenin üzerinde isen(mesleki,kültürel,fiziksel,kişisel) kendi dengine göre kız arkadaşların oluyor.ne idüğü belirsiz kızlarla takılıp,hayatta en büyük amacı evlenmek olan,erkekleri peşinden koşturup bundan haz duyan yada tam tersi bir erkeğin tek bir güzel sözüne tav olan kızların ortamına girersen her kızı kendi ortamındakiler gibi sanman gayet doğal bu konuda bir yorum yapamam.

Alıntıları Göster
    Bahçeşehir üni yazılım mühendisliği okuyorum beşiktaşta yaşıyorum burada kız ortamı böyle vanda yaşıyorsun sen sanırım

• evlilik ve çocuk düşünmüyorum yakın tarihlerde.fikrim değişmezse aslında hiç düşünmüyorum ama belli olmaz bu işler.
    yaşım 29,bekarım. sevgililik işleri artık karı-koca kıvamında olumlu taraflarıyla herşey yaşanıyor zaten.alternatif olarak f.ck b.dy sitili de var.bunlar normalleşiyor hızla.belki evlenmeden de aynı evde yaşantı olabilir ve bu da ileride daha da normal olarak karşılanabilir.

böyle şimdilik daha rahat.zaman ne gösterir bilinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 10 Ekim 2018; 18:53:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

Bahçeşehir üni yazılım mühendisliği okuyorum beşiktaşta yaşıyorum burada kız ortamı böyle vanda yaşıyorsun sen sanırım

Alıntıları Göster
    Bende yıldız teknik mezunuyum.istanbulda 5 sene yaşadım.şuanda ise bursada yaşıyorum vanda değil.çoğu ortama girdim biliyorum.bahsedilen kız türlerinden kendi okulumda ve istanbulda bir hayli vardı.hatta çoğunluk o şekilde.evlenip aile kurulmayacak türlerden.

Ama tersi kızlarda mevcuttu.genelde öylelerinin değeri bilinmiyor,görmezden geliniyor.ama evlenip mutlu olanlarda azımsanmayacak sayıda.doğru insanı bulduğuna inanıyor ve şartlarında müsaitse bas nikahı gitsin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.