Şimdi Ara

Neden Erkekler Ses Sistemlerini Bu Kadar Seviyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk 2+1 creative a300 sistenibi bi komşum bana hediye ettiğinden beri bende başlayan garip bir sevgi bu sonra genius marka kendi kendime 90tl ye aldığım 5+1 ile yeni bir dünyaya girdim sonra logitech g51 aldım son olarak cambridge in creative ile birleşmeden önce çıkardığı çok eski bir 4+1 sistem geçti elime ve artık ses sistemleri beni heyecanlandırmaya başladı resmen bir tutku oldu :) yeni sistemlerden ziyade eskileri daha çok seviyorum..

Neden Seviyorum diyorum kendi kendime biraz garip çünkü :) aklıma birkaç şey geldi içimde kalmasın yazayım dedim

1-İlk olarak teknoloji konusunda hepimizin yakındığı konu bu sene 200 e aldığın şey seneye 100 tl oluyor ama hoparlör konusunda bu her zaman geçerli değil ve belki de bu konuda teknolojinin tek istisnası hoparlörler eskiler bazen daha değerli oluyor talep daha çok oluyor bir subwoferın üstünde cambridge yazısını görünce hepimiz bi vaaay diyoruz önce :)

2-50 yıldır ses üretme teknolojisi hiç değişmedi klasik mıknatıs ve titreşim yöntemi sesi oluşturabilmenin tek yöntemi olarak sürüp gidiyor :) ve belki 50 yıl daha böyle gidecek gelişen tek şey çözücüler. yeni bir ürün çıktığında uydular sublar genelde hep standart :) bazen yeni teknikler deneyen markalar da başarıya ulaşamadığı için eskiye geri dönüyorlar :)

3-Niyeyse ses sistemi erkekler arasında bir övünç kaynağı. belki apartman dairemizde sesini hiç sonuna kadar açamadığımız halde evlerimizde z5500 ler z-906 lar var :)

aklıma bunlar geldi ama herkezin vardır kendi sebepleri moderatörler konuyu kapatmazlarsa sevinirim güzel bir muhabbet konusu olur 50 liraya hangi ses tistemini alayım konularından sıkılanlar için işe yarayabilir

• 21 yıldır benim için sevgiden öte, bir tutku bu. Günümün hemen her saati ses sistemlerini inceleyip, araştırıp, öğrendiğim, öğrendikçe tatmin olma duygumu bir adım öteye taşıyan harika bir hobi. En yüksek değil ama en doğal sese ulaşmak adına yaptığım sayısız dinleti, aşındırdığım kilometrelerce yol ve o tatlı yorgunluk. Alıp sattığım sistemlerden ettiğim zararları saymıyorum

İlk kez tanıştığım markaların amfilerini veya hoparlörlerini dinlerken duyduğum heyecan paha biçilemez. Kulaklarım duymaya, ellerim tutmaya son verdiği gün, ben de bu hobiden vazgeçerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzdağı -- 4 Mart 2014; 9:39:59 >
  • yeni bir hoparlör alıp subwofırını yada içinde ne olduğunu adımız kadar billdiğimiz halde acaba nasıl lan bunun uydusunun içi deyip uydularını açıp kurcalayıp kapatmak da tarifi imkansız bir duygu veriyo insana :)
  • herkese merhaba küçük yaşlardan itibaren dönemin müzik setleriyle büyüdüm bir kaç yıl kullanıp yeni modelini alırdık müzik dinlemek ve ses sistemleriyle uğraşmak benim için vazgeçilmez bir tutku haline geldi 4 yılda iyice bağlandım ve sonu olmayacak bir yola çıktım bu sevgiyi kime anlatsam anlamıyor bende tek başıma bu yolda bir şeyler öğreniyorum özellikle yeni bir şey cihaz alıp onu eve getirip kutusunu açmanın heyecanı ve alel acele bağlayıp çıkan sesi dinlemek yok mu işte o zaman ki mutluluk hiç bir şeyde yok gibi geliyor neyse daha fazla uzatmayayım yoksa bayağı uzun olur

• Benim hiç unutmadığım,, 0 müzik setini straforlardan çıkıca, özellikle hoparlor kabinlerinin, o ilk imalattan kalma kokusu yokmu ses kokuyo bee
  • Elimde olsa varimi yogumu hiç acimadan ses sistemlerine yatiririm... Bu gün rüyamda ses sistemi dinliyordum ses inanilmazdi
    Ciddiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses sisteminden ziyade bendeki bir creative sevgisi sanirim. İlginc bir sekilde yogun bir sempati var o markaya

• Herşey kulağınızın diğer innsanlardan daha hassas olduğunu anladığınız an başlar,ses rengini ayırt edersiniz,distorsiyonları fark edersiniz,iyi kötü seçebilirsiniz,ortalama bir insan için en basit usb hoparlör dahi yeterli iken siz binlerce liralık setlerle tatmin olmamaya başlarsanız böyle seviye seviye okudukça aldıkça sattıkça beklentiler artıp daha iyiye ulaşma arzusu bu işi bakii kılar.

Peki bayanlar neden bu kadar ilgisiz bu konuda,bana göre yaradılışlarından meşgul olacakları onlara göre daha elzem konular var,makyaj,bakım,moda,diziler,sağlıklı yaşam,mesela bayanlar önce sistemin kozmetiğine bakarlar yarattığı sese değil,ülkemizde ve dünyada durum böyle,peki müzik sistemlerine hasta kadınlar yok mu,pek ala var canlısını gördüm Siz de bulursanız kaçırmayın derim.

• Bence hepimizin bu virüs için tedaviye ihtiyacı var ama bu virüs için tıp-teknoloji herhangi bir tedavi bulamadı.

Bu hastalığının en önemli semptomu bitmek tükenmek bilmeyen sistemi yükseltme ve değiştirme dürtüsü .

Ah virüs ah bi dürtme yav .
  • Hangi sistemle başlanırsa başlansın kesinlikle hayatın kalite standardını yükselten bir zevk.
  • Abartmadan tabi zevkine ugrasilasi guzel bi durum.
    Hepimiz ufakken baslariz.
    Mesela 2+1 im vardi yil 99 yada 2000olmasi lazim genius marka hoparlorlerini degistirmistim elime sony gecince
    O yil bide efsane Rx-99 aldiydik Allahtan ev mustakil cok komsu gelirdi sikayete anasini aglatirdim aletin hakkini verirdik
    Yas ilerledikce geriliyor genelde
    Simdi iyi bi kulakici(sony) kulaklikla yeterli diyebilecegim 5+1im mevcut (edifier da5000pro yatak odamda )...
    Z5500de var oda abinin evinde kullanmaz dinlemez sus esyasi niyetine.
    Su donemde uyuz oldugum yumruklayasimin oldugu tipler var alir sistemi sesin %10unu gecmemistir omrunde apartmanda oturur bide kendince cokbilmistir. Flac dinlerim der entel dantel seyler falan en uyuz oldugum dinleyici tipi
    Aklima estimi ne saat bilirim nede konu komsu.
    Cenaze yoksa yada Ezan okunmuyorsa beni kimse durduramaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Öztürk35

Abartmadan tabi zevkine ugrasilasi guzel bi durum.
    Mesela 2+1 im vardi yil 99 yada 2000olmasi lazim genius marka hoparlorlerini degistirmistim elime sony gecince
    O yil bide efsane Rx-99 aldiydik Allahtan ev mustakil cok komsu gelirdi sikayete anasini aglatirdim aletin hakkini verirdik
    Simdi iyi bi kulakici(sony) kulaklikla yeterli diyebilecegim 5+1im mevcut (edifier da5000pro yatak odamda )...
    Su donemde uyuz oldugum yumruklayasimin oldugu tipler var alir sistemi sesin %10unu gecmemistir omrunde apartmanda oturur bide kendince cokbilmistir. Flac dinlerim der entel dantel seyler falan en uyuz oldugum dinleyici tipi

Entel dantel muzik tipini sizmi belirliyorsunuz yoksa mesela her hangi bir isim varmi söyleyincde belki bizde dinliyoruz dur uyuz olmayın bizede

Bu söylediğiniz albümlerde uzaylılar dinlesin diye çıkmıyor piyasaya ve bunlarıda dinleme yetisine sahip insanlar diye bi grup yok bu ısı entelleklikle bi alakası yok muzik bi kültür her insanın sosyal yapısı imkanı ve zevkleri farklı yani dediğiniz gibi bir durum yok ortada belli albümler ve belli dinleyicileri var
    Ha ayrıca bu isin flacla da alakası yok cunku o bir format yani bas bas paraları Leyla'ya ve Ankara'nın bağlarının oldugu gibi mario suzuki nin de var
    Sesi yüzde 10 açmamama işine gelince zaten saçma sapan bir sisteminiz yoksa iyi bur hifi Yada hi end her neyse buna sahipseniz zaten kimse Bangir bangir dinlemez malum orası bir konut belli başlı yasam standartlari var açılacak yüzde 10 da temiz muzik aldıktan sonra baska bir seye zaten ihtiyac yok

Dediklerine ze terslik olsun diye değilde genellemelerin bu hoby de yeri olmadıgı için yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 6 Mart 2014; 8:11:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Entel dantel muzik tipini sizmi belirliyorsunuz yoksa mesela her hangi bir isim varmi söyleyincde belki bizde dinliyoruz dur uyuz olmayın bizede

Bu söylediğiniz albümlerde uzaylılar dinlesin diye çıkmıyor piyasaya ve bunlarıda dinleme yetisine sahip insanlar diye bi grup yok bu ısı entelleklikle bi alakası yok muzik bi kültür her insanın sosyal yapısı imkanı ve zevkleri farklı yani dediğiniz gibi bir durum yok ortada belli albümler ve belli dinleyicileri var
    Ha ayrıca bu isin flacla da alakası yok cunku o bir format yani bas bas paraları Leyla'ya ve Ankara'nın bağlarının oldugu gibi mario suzuki nin de var
    Sesi yüzde 10 açmamama işine gelince zaten saçma sapan bir sisteminiz yoksa iyi bur hifi Yada hi end her neyse buna sahipseniz zaten kimse Bangir bangir dinlemez malum orası bir konut belli başlı yasam standartlari var açılacak yüzde 10 da temiz muzik aldıktan sonra baska bir seye zaten ihtiyac yok

Dediklerine ze terslik olsun diye değilde genellemelerin bu hoby de yeri olmadıgı için yazdım

Aynen katılıyorum.

• quote:

Bu tiplere edifier bile fazla. Ben de bu tiplere uyuz oluyorum

• Mecanica kullanıcısına yanıt
    Premier yeterli bence

• Evde Oto Ses Sistemi
    Logitech Z506 5.1
    Jwin A-112 2.1 Çalıştırıyorum ve hala da Sub - Amfi - Hop almayı düşünüyorum Nasıl bir hastalık olduysa artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollatr -- 6 Mart 2014; 13:51:10 >
  • Enteller geldi

• quote:

Enteller geldi

Merak ediyorum siz ne dinliyorsunuz

• Kulaga hos ne gelirse belli bi tarz dinlemem
    Arabesk,rock,metal ve klasik muzik disinda hepsi olur.
    Entel dantelden kastim bazi tanidiklar var cok bilmis havasinda "apartmandada tadini alamiyorum" der onlara istinaden yazdim.
    Yuksek seste dinlemek demek degildir tabide adam 6.katta oturuyor 5000lira harcayip sistemini kuruyor hem itiraf ediyor olmuyor diye :)
    Madem olmuyor ne diye aliyosun arkadas anlamadigim nokta o

• psikolojik olarak bakarsak ses erkek için güçtür. erkek kendini sesiyle belli eder.

erkeler her zaman sert şiddetli sevmiştir.

doğamızda var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.