Şimdi Ara

Neden DGS ile Tıbba geçilmiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tıptan bile daha iyi sıralamada kapatan boğaziçi üniversite elektriğe, odtü bilgisayara vs. gibi bölümlere geçilirken hatta galatasaray,istanbul,ankara hukuk gibi yerlere de geçiş yapılırken neden tıbba geçiş yapılmıyor? Ayrıca bunları da geçtim veterinerliğe de geçiş yapılıyor.

Bence dgs ile istanbul, ankara gibi yüksek hukuklara, boğaziçi, odtü gibi yüksek mühendisliklere geçiş olmamalı. Hatta veterinerliğe dahi olmamalı. Eğer olacaksa tıbba geçiş olmalı. Çünkü bi taraf hayvan gibi edebiyat kasıyor matı fullüyor diğer tarafta hiç edebiyat çözmeden dgs ile ankara hukuğa gidiyor.

Mesela siz boğaziçi eem için türev, integral ile uğraşırken adam tyt matematik ile gidiyor. Şaka gibi değil mi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmam Bayıldı -- 18 Kasım 2018; 11:21:28 >

• Zeki kardeşim en düşük taban puanlı tıp Kars Kafkas o da 18-19bin aralığında. Ayrıca tıp için belki edebiyat çözmedik ama AYT de Modern Fizik'ten Organik Kimya'ya, Limit Türev İntegral'den Bitki biyolojisine, her fen ve mat konusuna çalıştık. Ve belli bi netin üzerinde yaptık. Sen sanırım sadece tyt ile tıpa giriliyor sanıyorsun. Ayrıca Odtü Bogaziçi gibi muhendisliklere Dgs ile kaç kişi girebiliyor bir araştır bakayım. Galiba Boğazici EEM nin yarısı dgs ile gelmiş sanıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birileri yine tip kazanamamis

Hocam şaka maka sizce tıpla aynı şey mi bu anlattıklarıniz?
    Onların 1 2 yılda aldığı eğitimi diğerleri 4 yılda alıyor neredeyse. Yanlış bir karşılaştırma.
    DGS ile bu saydığıniz yerlere yerleşen sayısı 1 elin parmaklarını geçmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kjkszpjmr2 -- 18 Kasım 2018; 11:40:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • her şeyin kolayını istiyoruz. Adamlar keyfinden mi o kadar soruda en iyilerini alıyor. Yaklaşık olarak bütün bilgileri kullanıyorsun. oraya dgs ile giden kişi zaten ne yapabilir orada ?
  • arkadaşlar ya konuyu okumadınız ya da başlığa cevap yazdınız başka bir açıklaması olamaz.
    başlığı dikkat çekmek için yazmadım ve dgsye olan eleştirimi belirttim.

Ayrıca yukarıda bir arkadaş bir elin parmağını geçmez yazmış ama odtüye itüye ve bu alandaki üniversitelere 10 civarında öğrenci girmiş onuda geçtim ankara hukuk 40 kişi almış bu hangi elin parmağı acaba?
  • Bence sınırda kalanlara olmalı sadece 20 30 kişiyle diş gittiydi bende:(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dgs önlisansı lisansa tamamlar o 2 yıl sadece ders çalışsan iyi yerde tıp kazanılabilir DGS çöptür
  • dgs sınav sorularına baktım %10 unu açıklamışlar fakat genel olarak mat2den sorumlu değiller.sınavı kısaca araştırdım ve şunları size aktarayım ufak bir şey oluşsun aklınızda.
    60 sayısal ve 60 sözel sorusu var sözel sorular Türkçe. Sayısal sorular ise matematik ve geometri. bu sorulardan ortalama 100-110 arası yapan galatasaray hukuk kazanıyor. mat2 olsun edebiyat olsun coğrafya olsun tarih olsun bunlardan sorumlu değilsiniz. Sene boyunca TYT nin ilk açıklanmış şekline çalışıyorsunuz (40 türkçe 40 matematik) tek farkı soru sayısı 20şer daha fazla. 2 sene okuyorsun bitiriyorsun. Ardından DGS giriyorsun hukuk kazandığında 2.sınıftan başlıyorsun (Direk hukuk ile başlasaydın 3.sınıfta olacakken 2.sınıfta oluyorsun bu kötü bir durum gibi gözükse de mezuna kalıyorsun burada da 1 sene kaybediyorsun.)[sınıf muhabbetine detaylı bakmadım, sonuçta girip denemeyeceğim fakat anladığım kadarıyla böyle] Çok büyük bir avantajı var 2 sene bu sınava hazırlanırsın. Konular oldukça az ve kazanması Şuan ki girdiğimiz YKS göre daha kolay. Ben mezunum artık dgs benden geçti haberim olsaydı mutlaka denerdim. Daha da ilginci boğaziçi bilgisayar mühendisliği için 120 soruda 90 yeterli oluyor(45 sayısal sorusu 45 sözel sorusu olarak hesapladım.)

Şuan ben gö.. yırtsam hiç uyumasam boğaziçi bilgisayar mühendisliğini kazanamam.(TMyim) fakat bu dgs bakınca olabilirtesi oldukça yüksek. Soruları tamamen görmedim gördüğüm sorular üzerinden yorum yaptım(malesef ½10 u açıklanmış.) Belki gerçekten sınav zordur fakat yine de mezuna kalmak yerine 2 senelik okuyup DGS ile geçmek şuan çok mantıklı geldi ama İş işten geçti :)

• Çünkü doktorluğun teknisyenlik teknikerlik gibi bir kavramı yok mühendislikte var

+ Olarak üst tarafta bir arkadaş 3. Sınıftan başlıyorsun DGS de demiş hayır DGS de 1. Sınıftan başlıyorsun o dediğin üniversitelerde

Ve yeniden ekstra olarak DGS sınavına 300 bin kişi gidiyor 3 kişi kontenjan i var belki 1 belki 10 kişi giriyor ortalama 5 kişi oluyor

Üniversite sınavında bu kontenjan daha yüksek göründüğü kadar kolay değil aslında

• Fullese ne olacak kontejan az. Sinava katilan 400 bin var çıkan kontejan 1000 yok bile

• quote:

Orijinalden alıntı: coreturk4

dgs sınav sorularına baktım %10 unu açıklamışlar fakat genel olarak mat2den sorumlu değiller.sınavı kısaca araştırdım ve şunları size aktarayım ufak bir şey oluşsun aklınızda.
    60 sayısal ve 60 sözel sorusu var sözel sorular Türkçe. Sayısal sorular ise matematik ve geometri. bu sorulardan ortalama 100-110 arası yapan galatasaray hukuk kazanıyor. mat2 olsun edebiyat olsun coğrafya olsun tarih olsun bunlardan sorumlu değilsiniz. Sene boyunca TYT nin ilk açıklanmış şekline çalışıyorsunuz (40 türkçe 40 matematik) tek farkı soru sayısı 20şer daha fazla. 2 sene okuyorsun bitiriyorsun. Ardından DGS giriyorsun hukuk kazandığında 2.sınıftan başlıyorsun (Direk hukuk ile başlasaydın 3.sınıfta olacakken 2.sınıfta oluyorsun bu kötü bir durum gibi gözükse de mezuna kalıyorsun burada da 1 sene kaybediyorsun.)[sınıf muhabbetine detaylı bakmadım, sonuçta girip denemeyeceğim fakat anladığım kadarıyla böyle] Çok büyük bir avantajı var 2 sene bu sınava hazırlanırsın. Konular oldukça az ve kazanması Şuan ki girdiğimiz YKS göre daha kolay. Ben mezunum artık dgs benden geçti haberim olsaydı mutlaka denerdim. Daha da ilginci boğaziçi bilgisayar mühendisliği için 120 soruda 90 yeterli oluyor(45 sayısal sorusu 45 sözel sorusu olarak hesapladım.)

Şuan ben gö.. yırtsam hiç uyumasam boğaziçi bilgisayar mühendisliğini kazanamam.(TMyim) fakat bu dgs bakınca olabilirtesi oldukça yüksek. Soruları tamamen görmedim gördüğüm sorular üzerinden yorum yaptım(malesef ½10 u açıklanmış.) Belki gerçekten sınav zordur fakat yine de mezuna kalmak yerine 2 senelik okuyup DGS ile geçmek şuan çok mantıklı geldi ama İş işten geçti :)
    Problem sorularıyla tanışmadiniz hiç herhalde.

• Dgs bir nimettir. Bundan faydalanın arkadaşlar. Sözel mezunuyum liseden. Şuan Yıldız Teknik Mimarlıktayım. Siz düşünün gerisini.

• 400 bin kişi giriyor ama sınava girenlerin düzeyi?

Düzey ,barajı geçmeyi başarı olarak gören yarısının amaan sınava gireriz 4 yıllık olur diye girdiği önlisans bölümleri.
    bunu da düşünün derim. yani 400 aldın mesela ama ODTÜ ee istiyosun gir önlisans'a arada iki kitap oku problem çöz rahat gidersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D45810E99 -- 18 Kasım 2018; 14:15:44 >
  • bu olaya çok sinirleniyorum bende dünyanın en çöp mesleği tıpa geçiş yok kutsal meslek mühendislik yol geçen hanı gibi

edit : linç gelirse diye yazıyorum ÇÖPPPP İŞTE ABİ ÇÖPPPPPPPP KASMAYIN FAZLA TMM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youniverze -- 18 Kasım 2018; 14:16:10 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    kardeş tyt ve aytde de 2+2yi sormuyorlar onda da sağlam sorular var hatta dgsden kat ve kat zor. Ne sanıyon sen anlamadım ki türev integral çıkmıyor daha nasıl anlatayım sana. DGSyi de biliyorum girmedim ama komple soruları var al bakhttps://drive.google.com/file/d/1z84Vr9U2W0ywLqkmpO1U7FxEXkmQ5-eh/view?usp=drive_open

gördüğün gibi işte bildiğimiz sınav. Anlamadım gitti 470,455 gibi puanlara adalete gidenler var :D ösym tablo4 2018de yazıyor bu. Adam ilk tytde 30 bin ama 2 yıllığa gidiyor zaa xd diye gülelim mi buna?
  • 470le ankara adalete giren adamın hedef nedir sizce yaklaşık 26k olmuş ama 2 yıllığa gitmiş :D her şey belli aslında.
  • Ahlaki Adam A kullanıcısına yanıt
    İstanbul üniversitesi işletme?
    Yıldız teknik mimarlık?
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    açıklanan soru kısmındaki sorular oldukça kolaydı. TYT matematik> DGS matematik bile denilebilir o sorulara göre.
  • İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Evet iu işletme mezunuyum. Ytu mimarlik 3. Universitem

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    doğru diyorsun. DGS ile kazanmak YKS ile kazanmaya göre daha kolay. Bunu birisi gelip okuduğunda DGS ile kazanmak kolay dediğimi zannediyor. hayır kolay değildir tabi ki o sınavın da kendine göre zor soruları vardır ama YKS göre daha kolay bir sınav olduğu kesin. YKS katılan kitle çok sağlam kabataşından gs lisesinden .. fen liselerinden ... kolejlerinden .. DGS kitlesinin o kadar sağlam olduğunu düşünmüyorum. Şeye benziyor TM de 10 bine girmek ile MF de 10 bine girmek. TM de 10 bine girmek kolay değil ama MF de 10 bine girmeye göre baya baya kolay
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.