Şimdi Ara

Neden Cumhuriyetin Bittiğini Düşünüyorsunuz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Orijinalden alıntı: Yazamsar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reahax

quote:

quote:

Yahu mesela x kişinin koltuğa gelip gelmemesi değil. x kişisi koltuğa geçtiğinde onu denetleyecek bir mercinin olmaması. Bunu anlamak neden bu kadar zor geliyor ?

Nasıl yok dostum c.baskaninin yargılanma yetkisi bile var bu anayasa sonucunda yeterli milletvekili ( 367) sayısına ulaşıp adamı yargılaya bile bilirsiniz.

Şuan seçim olsa mesela %50 zaten muhalefet. %62,5 ta yargılanıyor.

Partili olmasa ve kendisini yargılayacak kişileri kendisi (ve seçtiği kişiler) seçmeseydi katılırdım.

Tabi diğer problem kendisinin partili olması. Muhalif olan görüşlerin davaları ne kadar "tarafsız" ve "bağımsız" olacağı merak konusu.

Atatürk bile ülkedeki devrimi gücü tek elde tuttuğu dönemde yaptı. İşine kimseyi karıştırmadı. Ha İsmet geldi paradan resmini bile kaldırdı o ayrı ama güvenebildikten sonra kişiye bence bu yetkileri emanet edebiliriz. %50+1 de güven için yeterli mı değil mı orasını bilemiycem

Bop eşbaşkanına mı güveniyorsun ?

Devamlı kandırıldığını söyleyen birine güveniyor. Daha ne olsun?

Kandirildim demek zorundaydı.Ben bunu farkedebiliyorum.

Ulan adam fetoyu kullanarak balyozla darbeden şüphelendiği kişileri içeri attı. Sonra fetoyuda kapı dışarı etti.

İhtiyacın olan birine maalesef biraz inanmak (kandırılmak) zorundasın hacı.

Demek kozmik odalara girilmelere sırf Atatürkçü subayları içeri atmak için izin verdi. Tabi fetöcülerden başka kim Atatürkçülere karşı böyle bir işe kalkışır ki?

Çözüm sürecinde yaşananları da bilerek yaptı.

Yargıyı, ülkenin her kurumlarını bilerek fetöye teslim etti, bilerek onlara ne istedilerse verdi. fetönün 15 temmuzu yapması için gereken gücü başta bilerek verdi.

Sırf ortak düşmana karşı olmak için.

Yani sen böyle diyorsun, doğru mu? Her şeyi bilerek yaptı ama olayların sonuçları ağır olduğu için millete yalan söylüyor diyorsun.

Peki o zaman bugün biri açık biçimde iktidar olabilmek için abdden, başka cemaatlerden yardım alsa bunun için gereken her şeyi yapsa sorun olmayacak.

Sen akpnin artık her şeyle işi bittiğinden emin misin? Yani bugün fetö için yada başkanlık için belli şeyler karşılığında birilerinden yardım aldıysa? Eşbaşkanı olduğunu itiraf ettiği bopla işi bitmediyse? Ya ileride eyalet benzeri bir sistem getirip sonra gene kandırıldım derse?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu mesela x kişinin koltuğa gelip gelmemesi değil. x kişisi koltuğa geçtiğinde onu denetleyecek bir mercinin olmaması. Bunu anlamak neden bu kadar zor geliyor ?

Nasıl yok dostum c.baskaninin yargılanma yetkisi bile var bu anayasa sonucunda yeterli milletvekili ( 367) sayısına ulaşıp adamı yargılaya bile bilirsiniz.

Partili olmasa ve kendisini yargılayacak kişileri kendisi (ve seçtiği kişiler) seçmeseydi katılırdım.

Tabi diğer problem kendisinin partili olması. Muhalif olan görüşlerin davaları ne kadar "tarafsız" ve "bağımsız" olacağı merak konusu.

Atatürk bile ülkedeki devrimi gücü tek elde tuttuğu dönemde yaptı. İşine kimseyi karıştırmadı. Ha İsmet geldi paradan resmini bile kaldırdı o ayrı ama güvenebildikten sonra kişiye bence bu yetkileri emanet edebiliriz. %50+1 de güven için yeterli mı değil mı orasını bilemiycem

Kandırılmıyormuş numara yapıyormuş kafaya gel ya

Treth2.

İntikam için, iktidar olup güçlenmek için fetöyü kullandı.

Bunların aslında anlamadığı ortaklık durumunda 2 tarafta çıkar sağlar. Yani bunlar fetöyü kullandıysa fetöde karşılığında bir şey almıştır(ne istedilerse verdik) Bu durumda istediğini alanlar verdiklerinin bedelini de ödemelidir. Ödemezse ileride bir gün biri "beni iktidar yap sana güneydoğuyu vereyim" der mesela.

• Terliksi İnsan kullanıcısına yanıt
    Adam kimseyi ötekileştirmedi diyo ya la RTE için.

Kafayı yiyicem ya. Ref öncesi herif HAYIRcılar için terörist dedi. Afedersiniz Ermeni demişliği var, geziciler için bunlar solcu bunlar ateist bunlar terörist demişliği var, ölmüş bir çocuğum anasını yuhalatmışlığı var, var oğlu var aç bak araştır. Anlayamıyorum hangi yüzle ötekileştirmedi diyebiliyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim merak ettiğim şey, 2019'da meclis çoğunluğu diyelim (imkansız ama) diyelim bi mucize oldu, CHP %55 oy aldı ve mecliste de çoğunluğu sağladı. Anayasa değişikliği yaparak başbakanlığa geri döner mi? Yine diyelim, bir mucize oldu ve uzun bir sure mesela 10 15 yıl iktidarda kalsa bile bir gün bile başbakanlığa dönmek için anaysa değişikliği yapmayı düşünür mü?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kandırılmıyormuş numara yapıyormuş kafaya gel ya

Treth2.

İntikam için, iktidar olup güçlenmek için fetöyü kullandı.

Bunların aslında anlamadığı ortaklık durumunda 2 tarafta çıkar sağlar. Yani bunlar fetöyü kullandıysa fetöde karşılığında bir şey almıştır(ne istedilerse verdik) Bu durumda istediğini alanlar verdiklerinin bedelini de ödemelidir. Ödemezse ileride bir gün biri "beni iktidar yap sana güneydoğuyu vereyim" der mesela.

Bop eşbaşkanı diyorum köprüyü geçene kadar diyor dalga mı geçiyor ne yapıyor anlasam.

Feto yu kullanmış mış Feto da saf anlamadı canım kullanıldığını zaten sonra şok oldu ve tayyipin peygamberleriğini kabul etti

Anlaşmaları neydi ne konuda pazarlık yaptılar da uzlaştılar bunu sorgulamak yok. Salak mı adam senden bişey almadan versin ?

• quote:

Meclis denetliyor işte. Olaya böyle bakma büyük şehirlerde kaybettikleri için mecliste akparti yasa yapma veya khkları onaylama yetkisi için yeterli milletvekili çıkartamayabilirdi. Dolayısıyla çoğunluğu elde eden muhalefet cumhurbaşkanının çıkardığı khkları reddedebilir karşı yasa bile çıkartabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Terliksi İnsan kullanıcısına yanıt
    Yargilayacak kisiyi gorevden alip baskasini atama yetkisi var. Yani kisirdongu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Onlar cumhuriyetin değil

Kendi hükümranlıklarının bittiğine ağlıyor

Kardeş olay bu. Özeti bu özü bu.

• Adamlar 18 maddeyi okumadan sırf Erdoğan evet basın dedi diye evet basıyor sen hala 2019 da Erdoğan ı beğenmezlerse diyorsun şu söylediğine kendin inanıyor musun gerçekten?

• Çünkü bir hakkından vazgeçersen onu geri alman imkansıza yakındır.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 1 Haziran 2021; 11:34:50 >

• Başkan denen kişi yargı üyelerini seçiyor hükümeti seçiyor milletvekillerini seçiyor yani yasama yürütme yargı tek elde toplanıyor. Bunun neyini isteyelim? İsteyen üstün zekalı arkadaşlar elbet pişman olacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shepherd. -- 17 Nisan 2017; 8:16:13 >
  • Reahax kullanıcısına yanıt
    Bu is akil işi değil nakil işidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdoğan kini ortak payda olmuş. Hayırcıların büyük bir kısmı Erdoğan a hayır dedi. Denetimsizlikten dem vuranlar. Sezer i, derviş i kim getirdi. Kimi temsil ettiler. Halkta karşılığı neydi bu kişilerin. Bu ülkeye ne faydaları dokundu, madem denetiminiz vardı da Akp yi 15 sene nasıl indiremediniz. Chp neden iktidar olamadı. Hayır çıksa olabilecekmiydi! Artık halka güvenin bu millet yanlış yapmaz.

• quote:

quote:

Sence hangi akpli tayyibin yargılanmasını ister ve %62.5 nasıl bir rakamdır? Neye göre karar verilmiştir? Bu nasıldemokrasi örneğidir? Ayrıca yargılanması asına 3 ayrı aşamadan geçmelidir. Bu ne level atladığın ve sonunda boss kestiğin video oyunu mu yoksa adalet mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master of darkness -- 17 Nisan 2017; 8:50:16 >

• Ben ülkem için hiç iyi olmadığını düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: technogen

Erdoğan kini ortak payda olmuş. Hayırcıların büyük bir kısmı Erdoğan a hayır dedi. Denetimsizlikten dem vuranlar. Sezer i, derviş i kim getirdi. Kimi temsil ettiler. Halkta karşılığı neydi bu kişilerin. Bu ülkeye ne faydaları dokundu, madem denetiminiz vardı da Akp yi 15 sene nasıl indiremediniz. Chp neden iktidar olamadı. Hayır çıksa olabilecekmiydi! Artık halka güvenin bu millet yanlış yapmaz.

Haklisin halk YSK ya guvenmeli.Son anda karar degistiren ve sonucuda etkileyen bir sey yaptilar.Hemde hukuka uygun olmayan

• quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

quote:

Cumhurbaşkanı aynı zamanda iktidarın başı olacakken neye göre, kime göre, hangi şartlarda Cumhurbaşkanı'nı denetlemeyi, yargılamak için 2/3 çoğunluğu (367) bulmayı bekliyorsun? Anayasa Değişikliği Teklifi için bile toplayamadığın (AKP+MHP ile 344 toplanabildi) bir oran.

Şaka mısınız siz? Biraz düşünün de konuşun.

Resmen, yargılama imkansız hale getirilip yetkiler aşırı yüksek bir seviyeye çekildi.

Ya yargıyı salla. 2019 da başkan olabilmesi için 50 gerekiyor 49 da kalsa olamaz.

CHP şuan MHP ile birlikte 40 larda zaten. Yapmanız gereken %10 luk bir çalışma.

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Benim merak ettiğim şey, 2019'da meclis çoğunluğu diyelim (imkansız ama) diyelim bi mucize oldu, CHP %55 oy aldı ve mecliste de çoğunluğu sağladı. Anayasa değişikliği yaparak başbakanlığa geri döner mi? Yine diyelim, bir mucize oldu ve uzun bir sure mesela 10 15 yıl iktidarda kalsa bile bir gün bile başbakanlığa dönmek için anaysa değişikliği yapmayı düşünür mü?

İşte o zaman bu %51 lik kitle dut yemiş bülbüle döner hık diye kalırlar ortada "ne gülerim"

Ama benim anlamadığım da bu ; neden Erdoğan dan başka aday olacak ? Yani bu seçimler Erdoğan başkan olsun diye yapılmadı mı genel anlamda baktığımzda ? Evet.
    Adayların hangi partiden çıkacağına kim karar verecek ? Sadece 2 aday arasında mı oylama yapılacak ?

2019 seçimleri kim Başkan olsun seçimleri mi oluyor yani "2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri gibi ? "

Bundan sonra geri dönüş yok galiba.Erdoğan da gelse ağırlıklı sol görüşlü biri de gelse tek adam...."2.seçenek olursa bu ak efendiler 'İn yüzlerini merak ederim yaw ne yaptık biz kandırıldık diye"

• quote:

Orijinalden alıntı: fivestars

Adam kimseyi ötekileştirmedi diyo ya la RTE için.

Kafayı yiyicem ya. Ref öncesi herif HAYIRcılar için terörist dedi. Afedersiniz Ermeni demişliği var, geziciler için bunlar solcu bunlar ateist bunlar terörist demişliği var, ölmüş bir çocuğum anasını yuhalatmışlığı var, var oğlu var aç bak araştır. Anlayamıyorum hangi yüzle ötekileştirmedi diyebiliyorsun?

Balık hafızalı oldukları için unutuyorlar kardeşim. Akp sayesinde sokak ağzıyla siyaset yapmak moda oldu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.