Şimdi Ara

Neden Çin Yerine Afrikaya Açılmıyoruz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben hayatımda bu kadar saçma sapan bi yazı okumadim. Konu iq mu lan futolcu yetistiriyoz burda.

Bir de demişsin zenciler önde başlamiyor yalan diye. Zenciler kirmalar fiziki üstünlüğe sahip. Mbappeye yetişen gördün mü? Usain bolt u geçen gördün mü? Muhammed Ali den iyi boksör var mi? En iyi basketbolcu beyaz mi?

Beyazlardan bu zencilerin en az iki katı kadar çalışan da var ama bu insanlarin kas yapısı daha üstün. 100 metre koşusu tamamen yetenek işi ki usain bolt çığır açtı burdan da zencilerin fiziko üstünlüğü belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim çok dar düşünüyorsun. Turkiyede altyapida başarısız olmamız afrikaya acilamayacagimiz anlamina gelmez.

Saçma sapan vagner love transferi yerine emin ol afrikada bi tesis acardin.

Ayrica bu adamların fizik üstünlüğü olmasa Fransanin kadrosunun çoğu afrika kökenli olmazdi. Normalde nasil kucumsendiklerini biliyoruz. Irkını önemseyen bu adamlar bile milli takimlarinin çoğunluğunu afrikalilara vermiş.

• Hocam oraya tesisi Besiktas jk kuracak ve oyuncularla yönetim ilgilenecek devletle bi işimiz yok. İzin de sıkıntı olmaz Türkiye oraya hastane okul açıyor bjk tesis de yapabilir gayet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay_Maxx

Siyasete bağlayan sensin kardeşim.

Osmanlı bağı var dediğim osmanli zamaninda oralara hakimdi.

Kültür bağı dediğim de çoğu müslüman insanlar.

Demek istediğim bi çinliye avrupaliya oranla daha fazla ortak yönümüz bağımız var adamlarla.

Şunu izlersen ne demek istediğimi daha iyi anlarsin

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DOXX9T60_X44&ved=2ahUKEwik5JSE34PdAhXLzqQKHQCGAz4QtwIwAnoECAcQAQ&usg=AOvVaw1pFAetW6g9E9ScTVzSr6PH
    Osmanlı ile bağ mağ diye konuya giren, bana gollük ortayı açan sensin, ben golü atınca niye attın oluyor. Osmanlı oralara hakim değildi, Osmanlı kuzey afrikadan aşağı inemedi, gidilen yerler de hep arap artıkları ile sınırlı kaldı.

Afrika ülkeleri ile hiçbir kültür bağımız yok. Müslüman olanla da olmayanla da. Türk kültürü, töresi arap çamurundan 1000 sene daha eskidir.

Avrupalı'nın bizden çok daha fazla ortak yönü var afrikalı ile. Yüzyıllarca sömüren onlar, kültürlerini dayatan, asimile eden dillerini öğreten onlar. Afrikada kaç ülkede Fransızca İngilizce resmi dil açıp bakabilirsin. Kim kaç sene hangi avrupalıya sömürge olmuş bakabilirsin.

Velhasılıkelam konuyu açma niyetin düşüncelerin iyi olabilir ancak bildiklerin çok çarpık ve yanlış yorumlanmış. Bunları senle tartışmak için yazmadım bu kadar, maksat bilgi paylaşımı. Ters alma yani.

• OnrbK kullanıcısına yanıt
    Dostum İslama inananlar arasında birbirlerini hiç tanımamış olsalar bile garip bir bağ oluyor genel olarak. Eğer birinin uydurduğunu düşünürsen bu dini ancak bu kadar kültür birliğini sağlayabilirdi.

İslam gibi ummetciligi ön plana alan bi dinin bağları somurgenin baglarindan çok daha kuvvetli.

Videoyu izlersen - ki bu video gibi binlercesini bulurdun-, adamlar birbirinin hangi milletten olduğunu dahi bilmiyor, sadece iki kelime ediyor (dua) ve ağlayarak sariliyorlar.

Demek istediğim bu adamlarla Turkler arasinda bağ var ve oralarda yaşayan cocuklar gençler var azıcık gözü açık olsa yöneticilerin bunu deli gibi değerlendirir de nerdee..

• OnrbK kullanıcısına yanıt
    Simdi tarihten şu Müslüman devlet su musluman devlete yamuk yapti nasil bag oluyor falan deme. Ben gördüğümü yaşadığımı söyledim sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay_Maxx

Kardeşim çok dar düşünüyorsun. Turkiyede altyapida başarısız olmamız afrikaya acilamayacagimiz anlamina gelmez.

Saçma sapan vagner love transferi yerine emin ol afrikada bi tesis acardin.

Ayrica bu adamların fizik üstünlüğü olmasa Fransanin kadrosunun çoğu afrika kökenli olmazdi. Normalde nasil kucumsendiklerini biliyoruz. Irkını önemseyen bu adamlar bile milli takimlarinin çoğunluğunu afrikalilara vermiş.
    verdigin ornek direk benim argumanimi savunuyor. madem siyahiler cok basarili neden afrika milli takimlari ceyrek finalden otesini gecemiyor? neden full siyahi fransiz takimi dunya kupasini aliyor? iki degisken de ayni fakat farkli olan sistem. diyorum ki sistem kuracaksak turkiye'de kuralim. turk oyuncu havuzu zaten bize yeter. fizik ustunlugunun yarattigi farktan daha oncelikli ve daha buyuk fark yaratan sey var. once ona agirlik verilmeli diyorum.

tesisi actik 10 tane saha yaptik. sonra? egitimli hocayi nerden bulcan? turkiye'den mi gotureceksin? e turkler zaten kotu diyordun. afrika'dan mi bulacaksin? adamlar bizden 10 kat kotu. insaat yaparak olmuyor ozetle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 24 Ağustos 2018; 4:0:39 >

• Bay_Maxx B kullanıcısına yanıt
    Senin verdiğin örneklerin ırk özellikleri ile alakası yok.Neden atletler hep zenci biliyor musun?Çünkü ataları Afrikanın yüksek yerlerinde yaşayan az oksijenle yaşadağı için adaptasyon sonucu akciğerleri farklılaşıyor.Oksijenin bol olduğu düşük rakımlı bölgelere indiklerinde de diğer insanlardan hızlı oluyorlar.Tamamen adaptasyona bağlı bir durum.Mbappe'ye yetişen yok demişsin Cristina Ronaldo ve Mesaide uçuyor ne yapalım altyapıya Portekizli ve Arjantinli mi dolduralım?

• Afrika takımları nasıl başarılı olsun oyuncu biraz gelecek vaadetse hemen vatandasliklarina aliyorlar. (oyuncu idealist değilse hemen tercih ediyor)

Örneğin Turkiyede saat olarak afrikadan daha fazla dil eğitimi veriliyor veya eşit. Turkiyede Kitaplar internetler daha çeşitli. Ama afrikadakiler sömürge olduğundan yasayabilmek için konuşmak zorunda ve ugrasiyorlar ediyorlar çatır çatır fransizca konusuyorlar. Turkiyede iki kelime ing konuşamazlar. Futbol da da bunun aynısı diye düşünüyorum.

Yani demek istediğim bu afrikalilar hem mental anlamda hem fizik anlaminda bizim Türk gencinden çok daha fazla gelişime açıklar. Çünkü mecburlar. Bunu da bizim degerlendirebilme şansımız varken neden degerlendirmeyelim?

• BiletlerBiletxD kullanıcısına yanıt
    Ya kardeşim ben bilimsel inceleme yapmiyorum burda tamam dediğin gibidir sonuçta bazı farkliliklar sonucu brezilya arjantin ve afrikalilarin koşma güç anlaminda artilari var.

Zaten arjantini barcelona real madrid gibi takimlar kuşatmış durumda. Ben de diyorum ki afrikayi da biz kuşatalim.

• Afrika'da sağlam topçular var. Ama Avrupa klüpleri hemen kapıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.