Şimdi Ara

Neden boş şeyler için yaşıyoruz? Biraz olsun değiştirmek iyi olmaz mıydı yani?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Neden boş şeyler için yaşıyoruz? Biraz olsun değiştirmek iyi olmaz mıydı yani?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    18 Not
    Doğuyoruz, ailemiz tarafından belli yaşa kadar seviliyoruz ve bir süre sonra o tatlı çocuk yerini bir kişiliğe ve insana bırakıyor.Daha sonra tek amacımız okumak oluyor, bazılarımız sekteye uğrayıp düşüyor merdivenden.İşe erken başlıyor ve hayatı çok kısa sürede o bitmeyecek ve sürekli olacak döngünün içine giriyor.Ev-iş, iş-ev.Bazılarımız sekteye uğrasada devam ediyor okumaya.Tüm hayatımız adam akıllı olmayan hatta mantığın yanından bile geçmeyen bir sistemde okula gidip geliyor.Bazıları çok takmıyor, bazılarının ise hayatı belli süre ders ve okul oluyor.Peki bunların hepsini neden mi yapıyoruz? Elbette iyi bir üniversite ve oradan sonra iyi bir iş için.2 veya 8 yıl arası üni. maceramız bitince artık mesleğimize adım atıyoruz.O çocuk gitmiş, artık yerine fikirleri ve düşünceleri olan bir adam-kadın gelmiş oluyor.İstediğimiz veya istemediğimiz bir mesleği sürdürüp, aynı zamanda evleniyoruz ve o basit döngüdeki hayatımız azda olsa neşeleniyor.Ama sonra yine dertler başlıyor, ardı arkası kesilmeyecek masraflar ve çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak için sürünüp gidiyoruz.Bu arada din vb. şeyleride bir kenara bırakmış, hayattan tek damla zevk almayan insanlar haline gelip ölüp gidiyoruz.Peki hiç mi değişmeyecek bu döngü? Değiştirmek mümkün değil mi yani? Ben değiştiricem.En azından benimkini ve ileride karşıma çıkacak kızınkini.Sadece içimdekileri dökmek istedim.

Buda benden size gelsin.

|
    |

Jim Carrey Fan Club
    Sessizce gitmek en iyisi

• Emekli Admin
    11829 Mesaj
    |
    |

Orijinalden alıntı: sharger

Nasıl değiştireceksin? Çözüm yolunu söyle biz de uyguluyalım

Yaşadığım yeri değiştirmeyi düşünüyorum.Önce şehir içi olabilir.Ama Türkiye'de İst. dışı yerde yaşamam heralde.Ondan sonra ise ülke.Az kaldı zaten.Önümde 2-3 yıllık engelim var.Ondan sonra kafama koyduğum şeyi yapıcam ve şuanda net belli olmayan ama ileride mutlaka gitmek için seçeceğim o güzel ülkeye gidicem.Artık hep aynı insanlar, hep aynı kafa tarzları ve kültürde bıktırdı.

Jim Carrey Fan Club
    Sessizce gitmek en iyisi
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    30 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Batman Beyond

quote:

Nasıl değiştireceksin? Çözüm yolunu söyle biz de uyguluyalım

Yaşadığım yeri değiştirmeyi düşünüyorum.Önce şehir içi olabilir.Ama Türkiye'de İst. dışı yerde yaşamam heralde.Ondan sonra ise ülke.Az kaldı zaten.Önümde 2-3 yıllık engelim var.Ondan sonra kafama koyduğum şeyi yapıcam ve şuanda net belli olmayan ama ileride mutlaka gitmek için seçeceğim o güzel ülkeye gidicem.Artık hep aynı insanlar, hep aynı kafa tarzları ve kültürde bıktırdı.

İç dünyan aynı olduğu sürece dışarısı değişmiş, ne faydası var. Çektiğin sıkıntılar sistemden kaynaklı, gittiğin yer değişmiş, ne faydası var...

Çok fena kafa açtım
    |
    |

CEMİYYET-İ OSMÂNİYYE
    Nefs ü mâl ile n’ola kılsam cihânda ictihâd
    Hamdülillah var gazâya sad hezârân ragbetüm

Ey Mehemmed mu’cizât-ı Ahmed-i Muhtâr ile
    Umaram gâlib ola a’dâ-yı dîne devletüm

• Yüzbaşı
    372 Mesaj
    Yaş kaç?okuyor musun?Ailenle mi yaşıyosun?Sevgilin sevdiğin veya nişanlın var mı ? Bu dediğin işler yüksek cesaret ve maddiyat gücü ister

Yaş kaç?okuyor musun?Ailenle mi yaşıyosun?Sevgilin sevdiğin veya nişanlın var mı ? Bu dediğin işler yüksek cesaret ve maddiyat gücü ister

Hayır alakası yok.Çalışkan birisi ol, yol paran olsun ve birde beynin.İstediğin şekilde tutunabilirsin.Birikim şart tabi.Yoksa salak değiliz bizde.Okuyorum, ailemle yaşıyorum.Sevdiğim insan olabilir ama adı konmuş bir ilişkim yok.Belkide en doğrusunu beklediğimdendir.
    |
    |

Jim Carrey Fan Club
    Sessizce gitmek en iyisi
  • Yüzbaşı
    611 Mesaj
    önemli olan bu döngünün içinde kendini mutlu edebilmek bence. başka türlü bir yol seçersen hep içinde kalıcak doğru olanı mı yaptım diye
    |
    |
    Hocam ümitlerini kırmak istemem ama bu dediklerin imkansıza yakın.Arkanda o kadar sevdiğini bırakıp gitmek kolay değil.Ayrıca yurt dışına gidip yerleşmek de sağlam birikim ister ve orada da sağlam bir iş bulmak gerekir.Bunu için en kolay yol üniversiteyi yurtdışında okumak yada yüksek lisansı orda yapmak olabilir.Senin planlarını bilmiyorum veya öyle bonus bir planın yoksa bu dediğin kolay bir şey değil.Ayrıca evlendikten önce veya sonra hayatın sadece dertten ibaret olacağını sanmıyorum.Yine de hayallerinden vazgeçme, her zaman peşinden git
    |
    |

La yok ya.O filmde adamın gezdiği gibi her yaz geziyorum ben zaten.Onun tarz birşey istemiyorum.Mekan ve insanlar değişirse çok iyi olur diyorum sadece.
    |
    |
    Tyrion Lannister kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Jim Carrey Fan Club
    Sessizce gitmek en iyisi
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

La yok ya.O filmde adamın gezdiği gibi her yaz geziyorum ben zaten.Onun tarz birşey istemiyorum.Mekan ve insanlar değişirse çok iyi olur diyorum sadece.

Gezmek derken otobüs,arabayla gitmek var bisikletle gitmek var kendini yormuyorsan işin kolayına kaçıyorsan o adam gibi geziyorum deme.

Orijinalden alıntı: Tyrion Lannister

quote:

Gezmek derken otobüs,arabayla gitmek var bisikletle gitmek var kendini yormuyorsan işin kolayına kaçıyorsan o adam gibi geziyorum deme.

Büyükadayı bisikletle olduğu gibi kaç kere gezmişimdir.Silivride ark.larla deniz boyunca kaç km yürümüşüzdür.Eminönü ve çevresindeki semtleri saymıyorum bile.Taksim'e kadar buluyordu yolu Kısacası dediğin gibi değil yani.Bir dahaki yaz kampa gidicez zaten ilk 2 ayı çalışıp, son ayı çok fena geçiricez Ama yılın belli ayları olmasını istemiyorum ben.Full gezmek istemiyorum.Ama dışarı çıktığımda beni oyalayacak şeyler yok.Her yer çöp dolu.
    |
    |

Jim Carrey Fan Club
    Sessizce gitmek en iyisi

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
haberler
Bey Azura
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.