Şimdi Ara

Neden Bilkent Hukuk? (Bilgi içerir!!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
5.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilkent'te Hukuk okuyan arkadaşlarımın, tercih yapacak arkadaşlara yol göstermesi için yazdığı yazı. Bilkent hukuk hakkında ayrıntılı bilgi alabilir öğrenebilirsiniz
    Ayrıca siteye girdiğinizde yazının altına yorum atarak her istediğiniz soruyu sorabilir hepsinede cevap alabilirsiniz.

http://www.gazetebilkent.com/2014/07/06/neden-bilkent-hukuk/

• http://www.adaybilgi.bilkent.edu.tr/ucretler.html

Eğer yıllık 30.000 TL'yi bu üniversiteye vermekten imtina etmem diyorsanız bu üniversite size göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

http://www.adaybilgi.bilkent.edu.tr/ucretler.html

Eğer yıllık 30.000 TL'yi bu üniversiteye vermekten imtina etmem diyorsanız bu üniversite size göre.

bilkent hukuka %100 burslu girenler türkiye başarı sıralamasında ilk 100e giren öğrencilerdendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HitTheLights -- 7 Temmuz 2014; 8:59:27 >
  • HitTheLights H kullanıcısına yanıt
    Bilkent mezunu olup da hakim veya savcı olan birisini tanımıyorum. Genel de Ankara Hukuk veya Gazi Hukuk mezunları hakim ve savcı olarak gözüküyor. Bence, bu üniversiteyi gözünüzde çok büyütmüşsünüz. Hiç bir özel üniversite, devlet üniversitelerinden Ankara, Gazi, ODTÜ, İstanbul İTÜ, gibi kendini kanıtlamış üniversitelerin yerini tutamayacağını düşünüyorum.
  • Arkadasim hukuk fakultesinin basarisi hakim savcilikla olculmuyo sen olayi yanlis anlamissin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

Bilkent mezunu olup da hakim veya savcı olan birisini tanımıyorum. Genel de Ankara Hukuk veya Gazi Hukuk mezunları hakim ve savcı olarak gözüküyor. Bence, bu üniversiteyi gözünüzde çok büyütmüşsünüz. Hiç bir özel üniversite, devlet üniversitelerinden Ankara, Gazi, ODTÜ, İstanbul İTÜ, gibi kendini kanıtlamış üniversitelerin yerini tutamayacağını düşünüyorum.

Sen yaziyi okumadan yorum yapiyorsun. Yaziyi oku sonra ona gore mantikli yorum at cunku yazida bilkent hukukun ogretmen kalitesi kadrosundan bahsediyor ve bilkent hukuk bolumunu secenlerin mezun olunca neler yaptiklari ve imkamlarida var yani bu yazi burayi sececekler icin yol gosterici.

• Cok bilgilendirici bir yazi, tesekkurler

• HitTheLights H kullanıcısına yanıt
    Sizin üslubunuz da sorun var, sizi kendime muhatap edip de cevap bile yazmaya vakit ayırmak istemiyorum.
  • eceaydin kullanıcısına yanıt
    Hakimlik ve savcılık sınavına kaç kez girdiniz de bu şekilde bir kıstas belirliyorsunuz ?
  • 19 yaşındayım hiç girmedim sınava.
    Bunu belirmek için sınava girmenin gerektiğini de düşünmüyorum, hukuk sadece hakim savcı olunmak için okunmuyor. İnsanlar hayat şartlarının daha iyi olması, yani para kazanmak için en iyi üniversitelere gitmeye çalışıyor. Ve sunulan imkanlar hangisinde daha iyiyse onu tercih ediyor sonuçta.
    Dicle hukuk mezunu biri ile bilkent hukuk mezunu bir adam aynı kulvarda yarışamaz sonuçta değil mi? Dicle, atatürk mezunu pek çok kişi savcılık ve hakimlik sınavını bir kurtuluş olarak gördüklerini düşünüyorum ben. Ama aynı paranın birkaç katını avukatlık yaparak kazanan bir adamın savcı olmak gibi bir amacı olduğunu sanmıyorum.
    Kaldı ki istatistikler gsü hukuğun savcı başarısını yüzde sıfır olarak gösteriyor. Bu durumda gsü hukuk tercih edilmemesi gereken bir yer.

• Cevaplamayarak kendiniz ve benim icin en iyisini yapmis olursunuz ki aksi halde konuyu okumadan konunun amacı disinda yorum yapip elestiren biri ile beni muhattap etmis olacaktiniz.
    Tesekkurler.

• Güncel.
  • Bilkent, koç, tobb gibi üniversitelerden çıkanlar zaten kolay kolay memur olmak istemez, piyasada önleri açıktır.
    Ankara hukuk senede 900 İstanbul hukuk ta 1200 mezun verdiği için daha çok görmeniz, görebilmeniz normal tabiki.
    Ücretli olarak bile saydığım özel üniversitelerin puanı birçok devlet üniversitesinden yüksek dikkatinizi çekerim.
    Peşin hükümlülü olmamak, düşünmek, araştırmak lazım.
  • Bilkent düşmanı değilim. Paralı eğitime de taraftarım. Ama kardeşim okula yurda bi dünya para istiyosunuz devlet yurdundan farkı yok eski püskü ranzalar var. (2 sene önce gördüm en son değiştimi bilemem )
  • Bu arada hakim savcı diye sallayanları kafaya takmayın ego tatmini bunlar . Türkiyenin en iyi hukuk fakülterinden birisidir. Ben istanbulu kafaya taktığım için ve angara kırolarından nefret ettiğim için yeditepe yazıcam . Napayım çamur mu atayım şimdi okula.
  • Jeff Loomis kullanıcısına yanıt
    Sende benim gibi jeff loomis hayranisin oyuzden sana yurtlarin fotografini aticam, her sene yenileniyor şuan yurtlar cok guzel ama dedigin gibi yine pahali ama abartildigi kadar cok degil

• up
  • Makaroncu kullanıcısına yanıt
    Ayn

• hocam merhaba ben GAÜ HUKUK^tan BİLKENT HUKUK bölmüne geçiş için fikir almak istiyorum sizce 3.53 ortalama ile bir şansım olur mu .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.