Şimdi Ara

Neden Benzinli Araca Biniyorsunuz ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
1
Favori
15.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim ki (125 tork, 100 beygir) basınca gidiyor, roketlemesi gerekmiyor. Arabayı yoğun olarak kullandığım bir gün yan koltukta oturmanı ve nerede daha yüksek tork lazım olduğunu bana söylemeni isterdim. Olmayan ihtiyaç yaratıp onu pazarlamak bu yapılan.

Konfordan kastım, en soğuk günlerde bile en fazla 1 dakika motoru ısıtır hareket ederim, her yerden benzin alırım. Yıllardır yağ ve filtremi alıp ustaya cüzi bir işçilik bedeli ile değiştiririm. Motorun sesini duymam, bazen çalışan arabayı bir daha çalıştırmaya kalktığım olur. Bunlar bana yetiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DelirteJackson kullanıcısına yanıt
    1.6 etorq Egea hb urban plus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizel ne ya kamyonetmi sürüyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Navi

Benim ki (125 tork, 100 beygir) basınca gidiyor, roketlemesi gerekmiyor. Arabayı yoğun olarak kullandığım bir gün yan koltukta oturmanı ve nerede daha yüksek tork lazım olduğunu bana söylemeni isterdim. Olmayan ihtiyaç yaratıp onu pazarlamak bu yapılan.

Konfordan kastım, en soğuk günlerde bile en fazla 1 dakika motoru ısıtır hareket ederim, her yerden benzin alırım. Yıllardır yağ ve filtremi alıp ustaya cüzi bir işçilik bedeli ile değiştiririm. Motorun sesini duymam, bazen çalışan arabayı bir daha çalıştırmaya kalktığım olur. Bunlar bana yetiyor.

Benzinli cekmiyor.. Ornek vereyim 1.4 tdci motor 160 tork ve senin 125 tork babaanne motoru paramparca eder.. Hatta o motorda, chip tunningle 200 tork ustune falan bile cikarsin.. Dizel kullanmayan dizelin cekisini hizlanmasini seriligini atikligini falan bilemez. 1.6 benzinliyle boyle babaanne gibi hizlanirsin yokuslarda bayilirsin, sollama yapamazsin bayila bayila gidersin.. Bir suru 1.6 alman ve japon arac kullandim 1.3 ve 1.4 dizelde kullandim. dizelin 1.3'u bile 1.6'lik benzinli kaplumbagalardan 100 kat guzel bastim mi ok gibi firliyor.. dizel canavar gercekten ve ufak motorlar ekonomide lpg ye bile rakiptir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenimAdimKerim -- 18 Ekim 2020; 17:37:53 >

• BenimAdimKerim kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim iki motoru da aktif kullanıyorum. Nereye ok gibi fırlıyormuş. Hangi 1.3 dizel ok gibiymiş merak ediyorum. Resimlerde egeanın iki motorunun verileri var. Öyle karnımızdan konuşmaya gerek yok. Aralarında aman aman bir fark yok. Sadece sadece rampada ve düşük devirlerde daha tok his veriyor. Buna karşılık konfor ve ses yalıtımı konusunda dizelden fersah fersah önde(Bu konuda araba modelleri ile alakalıda olabilir. Bende 2020 HB 1.4 var. Şirkette 2016 sedan 1.3mjet var. Belki araç kondüsyonu ile alakalı olabilir. ) . Performans olayı dizelden ziyade aracın turbo veya atmosferik motor olması ile daha alakalı bir durum.
    Yakıt konusunda farklı bir şeymi söyleyen oldu. Dizel tabiki tasarrufludur. Benim yıllık yaptığım mesafe 7-8bin km civarı o yüzden. Her gün işe giderken motor ısınmadan kontak kapatıyorum. Bu yüzden benim için benzinli motor daha mantıklı seçim.

Neden Benzinli Araca Biniyorsunuz ?

Neden Benzinli Araca Biniyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

burda da konular facedeki gibi acilmali. admin onayindan gectikten sonra

Adminlerin bir şeye onayı varsa o da trollerdir

O facebook grubu boşa kurulmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanick

Güzel kardeşim iki motoru da aktif kullanıyorum. Nereye ok gibi fırlıyormuş. Hangi 1.3 dizel ok gibiymiş merak ediyorum. Resimlerde egeanın iki motorunun verileri var. Öyle karnımızdan konuşmaya gerek yok. Aralarında aman aman bir fark yok. Sadece sadece rampada ve düşük devirlerde daha tok his veriyor. Buna karşılık konfor ve ses yalıtımı konusunda dizelden fersah fersah önde(Bu konuda araba modelleri ile alakalıda olabilir. Bende 2020 HB 1.4 var. Şirkette 2016 sedan 1.3mjet var. Belki araç kondüsyonu ile alakalı olabilir. ) . Performans olayı dizelden ziyade aracın turbo veya atmosferik motor olması ile daha alakalı bir durum.
    Yakıt konusunda farklı bir şeymi söyleyen oldu. Dizel tabiki tasarrufludur. Benim yıllık yaptığım mesafe 7-8bin km civarı o yüzden. Her gün işe giderken motor ısınmadan kontak kapatıyorum. Bu yüzden benim için benzinli motor daha mantıklı seçim.

Yukarda anlattim teknik detayini bilmedigin konularda konusma.. Benzinli motorlar torku yuksek dizellerle kiyas kabul etmez.. 1.3 - 1.4 turbo dizel motorlar 1.6 benzinli motorlari paramparca eder beygir gucu hicbir sey

Guilietta kullanıyorum 320nm tork var araçta, yokuşlar harici düz yolda kimseyi öyle paramparça falan etmiyor araç. Abartmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ysgramor

Guilietta kullanıyorum 320nm tork var araçta, yokuşlar harici düz yolda kimseyi öyle paramparça falan etmiyor araç. Abartmayın.

He he inandim.. Benzin fanboylar deliriyor ama gercek bu. 1.3 , 1.4 dizel motorlar, 1.6 babaanne motorlari paramparca eder.. Ufacik 1.4 tdci motor, chip tunningle 2 kati tork cevirir.. Karavan bile ceker.. Ekonomi, tork, cekis gucu, serilik varken neden gidip benzinli motor alip babaanne gibi gidecek millet? Milleti yanli$ yonlendirmeyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenimAdimKerim -- 18 Ekim 2020; 17:58:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenimAdimKerim

He he inandim.. Benzin fanboylar deliriyor ama gercek bu. 1.3 , 1.4 dizel motorlar, 1.6 babaanne motorlari paramparca eder.. Ufacik 1.4 tdci motor, chip tunningle 2 kati tork cevirir.. Karavan bile ceker.. Ekonomi, tork, cekis gucu, serilik varken neden gidip benzinli motor alip babaanne gibi gidecek millet? Milleti yanli$ yonlendirmeyin..

Alıntıları Göster
    Siz şimdi 1.3 Multijetle Boing 747 falan çekmeye kalkarsınız aman diyim hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dizeller daha da kıymetlenecek çünkü dizel üretim bitiyor.

Kardeş dizel kullanıyorum diyorum, sınıfında rekor torku olan modelden bahsediyorum, ikinci arabam da benzinli. Dizelde keramet olsaydı ferrarisi lamborginhisi bugattisi dizel motor koyardı heralde arabalarına. Hayır komik de değilsin.

Tamam ya önceki mesajlarına da baktım basbaya trolsün. Twitter'da falan trole gülüyoruz da insanların bilgi alışverişi için geldikleri yerde yazıktır yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ysgramor -- 18 Ekim 2020; 18:48:3 >
  • Avrupa da yasaklanir. Burasi avrupa degil. Japonlar ya da koreliler dizel uretirler ve satarlar. Dizel motor gercekten canavar gibi.. ekonomi, tork, performans, zevk dizelde.. dizel daha guvenli hatta.. benzinli araba kolaylikla alev de aliyor.. yok motor ustasiymis parcaciymis.. bunlar portakalda vitaminken biz sanayideydik.. uzanamayan kedicikler mundar diyorlar hep..

dizeli yasaklayana kadar benzin ve lpg gibi tehlikeli ve yanıcı maddeleri yasaklasinlar.. dizel satisi ve uretimi abd asya gibi avrupa disi yerlerde devam edecektir..

su masraf cikartiyor yalaninda da soyleyecegim tek sey yalandir.. inanmayin.. kardesimin arabasi 240000'de dizel ve canavar gibi.. ne masrafi var ne birseyi..

dizel diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenimAdimKerim -- 18 Ekim 2020; 19:41:32 >
  • Ben Maslak sanayide parçacıyım.. elimden bin tane araba geçer şu anda 2015 A3 1.4 tfsi aracım var.. 15-16 yaşından beride sanayide servislerde çalışmış biriyim..

Ben parça.satarım ve en çok dizel parçası satarım Allah razı olsun dizel araçlar bizi zengin etti .. dükkan dönüyorsa dizel araçlar sayesinde...

Dizel aracın enjeksiyonu bitmez ,dpf si bitmez, mazot pompası arızaları bitmez heleki yaşı ilerlemişse kemikleşmiş kurumları bitmez.. kara dumanı bitmez.. dizel sıfır alıp sürüp 60-80 bine geldimi yani büyük bakım vakti satan adama yarar..

Benzinli , uyumlu ise şayet fabrikadan LPG li , hybrit.. bu üçünden şaşmayın .. ne alırsanız neyin hangi markanın fanatiği iseniz gidin gerekirse o markadan alın ama bu üçünden şaşmayın..

Benzinli araç tertemizdir eğer kronik sorunu yoksa ki bu başka bir mesele benzin iyidir..

Hep derim sıfır benzinli araba alın .. gidin sıfır dizel bir araba alın .. ikisiylede aynı koşullarda 500.bin km yol yapın.. emin olun 500 bin km sonunda yakıtta dahil ederim dizelin genel anlamda masrafı benzinliye geçer ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 18 Ekim 2020; 19:27:11 >

• Ysgramor kullanıcısına yanıt
    Kurduğu cümlelere bak bizde kimlere ne anlatmaya çalışıyoruz. Benzin fanboyuymuş te Alahım ya. 40 yaşında bi benzin fanboyu olmadığımız kalmıştı. Sal gitsin hocam boşver .

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Ben Maslak sanayide parçacıyım.. elimden bin tane araba geçer şu anda 2015 A3 1.4 tfsi aracım var.. 15-16 yaşından beride sanayide servislerde çalışmış biriyim..

Ben parça.satarım ve en çok dizel parçası satarım Allah razı olsun dizel araçlar bizi zengin etti .. dükkan dönüyorsa dizel araçlar sayesinde...

Dizel aracın enjeksiyonu bitmez ,dpf si bitmez, mazot pompası arızaları bitmez heleki yaşı ilerlemişse kemikleşmiş kurumları bitmez.. kara dumanı bitmez.. dizel sıfır alıp sürüp 60-80 bine geldimi yani büyük bakım vakti satan adama yarar..

Benzinli , uyumlu ise şayet fabrikadan LPG li , hybrit.. bu üçünden şaşmayın .. ne alırsanız neyin hangi markanın fanatiği iseniz gidin gerekirse o markadan alın ama bu üçünden şaşmayın..

Benzinli araç tertemizdir eğer kronik sorunu yoksa ki bu başka bir mesele benzin iyidir..

Hep derim sıfır benzinli araba alın .. gidin sıfır dizel bir araba alın .. ikisiylede aynı koşullarda 500.bin km yol yapın.. emin olun 500 bin km sonunda yakıtta dahil ederim dizelin genel anlamda masrafı benzinliye geçer ...

Daha çok dizel parçası satılmasının asıl sebepleri dizel araçların sayısının daha fazla olması, daha çok km yapması, daha hor kullanılması olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC7AB336F -- 27 Ekim 2020; 11:45:51 >

• Kışın hemen ısınır sessiz çalışır kafa ütülemez yok enjektör tıkandı yok egr doldu derdi yok bakımı ucuz lpg taktırmıyorum çünki patlamak istemiyorum

• evet karavan cekersin tamam :)

Tork Gücü ile Beygir Gücü Arasındaki Fark Nedir?

Tork gücü, çekiş kuvveti, beygir gücü ise daha çok hız ile ilgilidir. Gücün kullanılacağı ihtiyaçlar farklıdır, temel ayrım budur. Örneğin yarış arabalarının beygir gücü fazladır; çünkü hızlı olmaları gerekir. Tork gücünün hızla bir ilgisi yoktur. İşte beygir ve tork farkıbudur. 

https://www.ikinciyeni.com/blog/oto-hayat-detay/tork-nedir-tork-gucu-ile-beygir-gucu-arasinda-ne-fark-vardir

Yüksek beygir=yüksek performans

Anlık saman alevi gibi hissedilen tork ile hızlı kalktığını sanan birçok kullanıcı var. Biraz araştırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: BenimAdimKerim

Benzinli cekmiyor.. Ornek vereyim 1.4 tdci motor 160 tork ve senin 125 tork babaanne motoru paramparca eder.. Hatta o motorda, chip tunningle 200 tork ustune falan bile cikarsin.. Dizel kullanmayan dizelin cekisini hizlanmasini seriligini atikligini falan bilemez. 1.6 benzinliyle boyle babaanne gibi hizlanirsin yokuslarda bayilirsin, sollama yapamazsin bayila bayila gidersin.. Bir suru 1.6 alman ve japon arac kullandim 1.3 ve 1.4 dizelde kullandim. dizelin 1.3'u bile 1.6'lik benzinli kaplumbagalardan 100 kat guzel bastim mi ok gibi firliyor.. dizel canavar gercekten ve ufak motorlar ekonomide lpg ye bile rakiptir

Alıntıları Göster

Vites değiştirmeyi öğrenmenizi tavsiye ederim. Böylece 1.6 benzinli ile de yokuşta bayılmazsınız :)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.