Şimdi Ara

Neden Benzinli Araca Biniyorsunuz ? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
1
Favori
15.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bal974

1992 yılında ehliyetimi aldım, ve arabam da hep oldu. Artık yılda 30.000 km kadar yol yapıyorum. İlk dizel aracımı kullanıyorum. 2018 S60 D4.

Büyük ihtimalle de son dizel aracım olacak. Sevemedim gitti.

190 HP, 400 tork var ama benzinli gibi eğlenceli değil. Zevk vermiyor. Benzinlideki uzayıp gitme hissini vermiyor. Hızlı ama keyifli değil.

Bir de özellikle motor soğukken gırgır dizel sesini de sevmiyorum.

Tek avantajı 70.000 km ortalamam; 6,1 lt/100 km. Depoyu doldurdum mu 1000 km kadar rahat yapıyorum. Başka da hiçbir güzelliği yok.

Önceki otomobillerim BMW X1 (yazılım ile 240 hp civarı, eğlenceli performansı dışında bir güzelliği yoktu), Volvo S80 T6, Honda Accord 3.0 V6, Fiat Tipo 2.0ie 16V, E36 BMW 320i, Rover 620Si vs.vs. idi.

Benim için benzinli candır.

Üstad bu saatten sonra artik soyle executive luxury paket bir 5.30i ye gecme vaktin gelmistir bence senin... 2.0 turbo 252hp 0-100 6sn. Mtv desen senin volvoyla ayni.

Ödüendir artik kendini derim...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2017-bmw-530i-executive-luxury-line-plus-874392952/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 18 Kasım 2020; 20:46:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mariachi@ kullanıcısına yanıt

Hani normal vatandaş kendi çapında ufak araba alıyor yakıt hesabı yapıyor, eyvallah. Gidip bir araca 500-600 hatta 1 milyon gömüp sonra yakıt tüketimiyle yatıp yakıt tüketimiyle kalkanlara ne demeli  .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 19 Kasım 2020; 0:15:45 >
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt

530 ve 4 silindir 

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Hani normal vatandaş kendi çapında ufak araba alıyor yakıt hesabı yapıyor, eyvallah. Gidip bir araca 500-600 hatta 1 milyon gömüp sonra yakıt tüketimiyle yatıp yakıt tüketimiyle kalkanlara ne demeli  .

Saplantili ve takıntılı tipler diyorum ben onlara hacı

Adam gidiyor yarım milyonu 5 serisine veriyor sonra vay efendim soyle yakti boyle koktu.

Ulan zaten 500binlik araca 100binlik egea mtv si vererek biniyorsun, bari yakitin hesabini yapma yani

• Çünkü arabaya binmek istiyorum, tar tar tar öten traktöre değil.

Marşa basınca 5dk içinde klima istediğimi versin istiyorum.

Basınca gitsin istiyorum. (1,4t 150hp)

"dpf bilmem ne, az daha sür" saçmalıklarına gelemiyorum.

Soluduğum havayı hunharca kirletmek istemiyorum.

Dizel yasaklanmalı !

en ucuz araç olmuş 200k. 5-10 kuruşun lafını yapan bi zahmet binmeyiversin arabaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 19 Kasım 2020; 0:33:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

530 ve 4 silindir 

Trend boyle yapacak bisey yok

0-200 ü ve ara hizlanmalari guzel ama yine de. Şanzimani sayesinde iyi kotarıyor.

200kmh ve uzeri yuksek hizlarda dalağı şişer muhtemelen orasi baska

• 230 TL ile 720 km gidiyorum ? benzin. Kapıdada yatmıyor araç.

• Benzinli kullananlar ikide bir dizelcilere üç kuruşun hesabını yapmayın benzinliye binin diyorlar. Oysa benzinli kullananlar üç kuruşun hesabını yapıyor. Büyük çoğunluğu LPG takıyor. Almışsın benzinli arabayı mis gibi bin işte ne diye üç kuruş İçin LPG ile uğraşıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

1992 yılında ehliyetimi aldım, ve arabam da hep oldu. Artık yılda 30.000 km kadar yol yapıyorum. İlk dizel aracımı kullanıyorum. 2018 S60 D4.

Büyük ihtimalle de son dizel aracım olacak. Sevemedim gitti.

190 HP, 400 tork var ama benzinli gibi eğlenceli değil. Zevk vermiyor. Benzinlideki uzayıp gitme hissini vermiyor. Hızlı ama keyifli değil.

Bir de özellikle motor soğukken gırgır dizel sesini de sevmiyorum.

Tek avantajı 70.000 km ortalamam; 6,1 lt/100 km. Depoyu doldurdum mu 1000 km kadar rahat yapıyorum. Başka da hiçbir güzelliği yok.

Önceki otomobillerim BMW X1 (yazılım ile 240 hp civarı, eğlenceli performansı dışında bir güzelliği yoktu), Volvo S80 T6, Honda Accord 3.0 V6, Fiat Tipo 2.0ie 16V, E36 BMW 320i, Rover 620Si vs.vs. idi.

Benim için benzinli candır.

6.1 ortalama mı. Aracınızın 2.0 dizel 190 beygir ve 400 tork. Benimde a4 üm 190 beygir 400 tork 2.0 dizel euro 6 motor benim ortalamam 7.8 benim araba neden 1.6 benzinli kadar yakıyor anlamış değilim

• Dizel i30 un turbosunda çok sıkıntı yaşadığım için atmosferik i30 aldım. Bu sebepten benzinli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dizelin aslında çok bi esprisi kalmadı
    100 bin kmye yaklastikca da sorunlar aryip duruyor
    Benzinli turbo en iyisi lakin ekonomik olarak dizel halen cazip

• bilmiyorum bana mı denk geldi dsg yüzünden mi ne kadar dizel aldım sorun var honda benzinli de sorun yaşamadım henüz

• Sınır dışı etmeli 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

6.1 ortalama mı. Aracınızın 2.0 dizel 190 beygir ve 400 tork. Benimde a4 üm 190 beygir 400 tork 2.0 dizel euro 6 motor benim ortalamam 7.8 benim araba neden 1.6 benzinli kadar yakıyor anlamış değilim

Alıntıları Göster

Kullanım tarzı, kullandığınız yollar, şehir içine sıkışık trafiğe girme sıklığınız, kontağı çevirdiğinizde yaptığınız km.

Yaş oldu 46, sakinleştik artık.

Aynı yol koşullarında eski X1'in 9,5-9,8 lt/100km yakıyordu. Volvo S80 T6 ile de ortalama 11 lt/100km yakıyordum. Araçlar arasında kıyaslama yapmanız açısından yazdım.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Üstad bu saatten sonra artik soyle executive luxury paket bir 5.30i ye gecme vaktin gelmistir bence senin... 2.0 turbo 252hp 0-100 6sn. Mtv desen senin volvoyla ayni.

Ödüendir artik kendini derim...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2017-bmw-530i-executive-luxury-line-plus-874392952/detay

Alıntıları Göster

Aklımdaki modellerden bir tanesi, ama sıfırı anlamsız şekilde çok pahalandı. sırf vergi oranları yüzünden 1.6 ile arasındaki fiyat farkı mantıklı gelmiyor.

Yine Volvo ile devam edebilirim, S90 D5 veya T6 şeklinde veya gelirse S60 T6 olarak.

Selamlar

• Valla temizi denk geldi benzinli aldım. Zaten 15-20 günde bi marş basıyorum. LPG de yok, kullandığım zaman motor sesi de gelmiyor. Şu ana kadar hiç masraf da çıkarmadı, tertemiz
  • Gurultu sevmiyorum.
    Lpg taktirmiyorum arac direkt enjeksiyonlu maalesef.

• 2bin motor alti dizel alinmaz, ulkemizde 2bin motor alinmaz, durum bu,

• Dizele vereceğim fazla parayla 10 sene bedava gezmek, dizel araçların düşük beygiri yüzünden şehir içinde turbo devreye girene kadar işkence çekmemek için benzinli arabaya biniyorum. Yılda 8bin km şehiriçi, sadece 2bin km şehir dışı araç kullanıyorum. Tork morka çok ihtiyacım yok.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.