Şimdi Ara

Neden Benzinli Araca Biniyorsunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
1
Favori
8.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 132
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BenimAdimKerim (19 mesaj) darkmoon34 (13 mesaj) Wanpo (8 mesaj) ali_0017 (5 mesaj) bps (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (93 mesaj) Mobil (71 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (33 mesaj)
  • @
Giriş
    389 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Nedemndizel veya lpg ile az yakmak varken benzinli arabaya biniyorsunuz.Az km yapiyorum diyenler olacak..Kapinin onunde yatacaksa araba almanin anlamni ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wanpo -- 16 Ekim 2020; 14:28:4 >

|
    |

çünkü performanslı araba seviyorum

sahibi olduğum aracın benzinlisi ve dizeli arasında 50 beygir fark var. Bu aradaki performans farkı içinde ayda fazladan 150-200 tl yakıt parası vermak umrumda olmuyor.

Yüksek kmli, boş paket dizel yerine aynı paraya düşük kmli dolu paket benzinli araca biniyorum. Araçtan aldığım keyif daha da artıyor.

Benzinli daha zevkli. Ayrica isteyen yapar lafim yok ama arabanin orasini burasini deldirmek hoşuma gitmiyor.

+1
    Forumda da görüyorum, 300-350, hatta artık 500-600 liralık araçlar alıp yakıt tüketimi hesabı ve paylaşımı yapıp duruyorlar.
    Bir arabaya yarım milyon verebiliyorsan yakıt tüketiminin umurunda olmaması lazım.
    O kadar önemliyse de, gidip bir arabaya 500 bin gömmezsin. En fazla 100 bin liraya dizel veya tüplü bir araba alır ekonomi kasa kasa gezersin.
    Anlamak çok zor...

Çok boş bir mantık. Kapının önünde yatması kime göre neye göre? Yılda 8 bin km geçilmiyorsa bana göre lpg gereksiz. (kimine göre bu km 15 bindir bana göre 8) Bütün akrabalarım kuzenlerim 2.5 km mesafemde. Haftada 1 onlara gitsek gelsek haftada 1 sahile gidip gelsek arabayı sık kullanıyor olmamıza rağmen yılda 5.000 km etmiyor. Tatile gidip geliyoruz üstüne. Ayda bir genel gezinti yapıyoruz biraz daha uzaklara 40-50-60 km mesafelere git gel yapıyoruz. Bu halde yılda 8 bin zor görüyor. Baktığın zaman araba kapımızda yatmıyor. Her işimiz olduğunda gidip geliyoruz. Eşim evden çalışıyor ben servisle gidip geliyorum.

Ayrıca TSI veya tce gibi motorlara biniyorsan 6 litre yakan araca lpg takılmasının çok mantığı yok. Tabii ki yılda 20 bin geçiliyorsa bir şey diyemem :)
    Ayrıca lpg yi çok seviyor olmama rağmen ben aracın doğal stok halini seviyorum oda bir etken olabilir.

• Yarbay
    6651 Mesaj

Güzel orijinal konu Tbrk ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bir de dizel aracım var. İkisi yanyana çalıştığı zaman neden benzinli sorusunun cevabı anlaşılıyor. Alalı 1 ay oldu, 1500 km'de. Kapıda yatırmak için de almadım.

2012 Citroen C4 1.6 e-hdi 112 Hp ETG6-Exclusive
  • Yüzbaşı
    937 Mesaj

Çok boş bir mantık. Kapının önünde yatması kime göre neye göre? Yılda 8 bin km geçilmiyorsa bana göre lpg gereksiz. (kimine göre bu km 15 bindir bana göre 8) Bütün akrabalarım kuzenlerim 2.5 km mesafemde. Haftada 1 onlara gitsek gelsek haftada 1 sahile gidip gelsek arabayı sık kullanıyor olmamıza rağmen yılda 5.000 km etmiyor. Tatile gidip geliyoruz üstüne. Ayda bir genel gezinti yapıyoruz biraz daha uzaklara 40-50-60 km mesafelere git gel yapıyoruz. Bu halde yılda 8 bin zor görüyor. Baktığın zaman araba kapımızda yatmıyor. Her işimiz olduğunda gidip geliyoruz. Eşim evden çalışıyor ben servisle gidip geliyorum.

Ayrıca TSI veya tce gibi motorlara biniyorsan 6 litre yakan araca lpg takılmasının çok mantığı yok. Tabii ki yılda 20 bin geçiliyorsa bir şey diyemem :)
    Ayrıca lpg yi çok seviyor olmama rağmen ben aracın doğal stok halini seviyorum oda bir etken olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34HIL34 -- 21 Ekim 2020; 20:57:2 >
    Intel Core i7-8700K / Asus Prime Z370-A / Radeon R9 380X OC Nitro Dual-X / G.SKILL TridentZ (2X8GB) 3000Mhz RGB / Samsung 960evo 250GB / Iceberg 240mm Sıvı Soğutma RGB / Toshiba P300 2TB / Thermaltake 750W 80 Plus Gold RGB / Hypnos Gaming Kasa RGB / Viewsonic XG2402 1 MS 144hz Gaming Monitör / AOC Q3279VWF 31.5" 5ms 75hz 2.Monitör /
  • Yarbay
    9984 Mesaj

Dizel araçlar gereksiz pahalı. Gürültüsü ayrı konu. Dpf vs illaki can sıkıyor.
    Lpg her modele tam uyumlu değil. Olası arızada uğraşmamak için benzinli, kafa rahat biniyorum. Düzgün kullanılınca şimdiki benzinliler de çok yakmıyor. Corolla, civic, egea gibi araca binsem lpg takarım ama xv de mantıklı gelmiyor.

|
    |

çünkü performanslı araba seviyorum

sahibi olduğum aracın benzinlisi ve dizeli arasında 50 beygir fark var. Bu aradaki performans farkı içinde ayda fazladan 150-200 tl yakıt parası vermak umrumda olmuyor.

Yıllar önce yani kuş cinsi arabaların yoğun olduğu zamanlarda tanıdığım herkes benzinli arabaya binerdi.Hala lpg taktırmayan Reno eurpa arabalar var köyde.Km bakınca çoğu 100 bini daha yeni deviriyor.Çünkü arabayla gittikleri bir yer yok.
    Ama şimdi dizel alalım da daha az yaksın derdindeyiz.Her şey maddiyata bakıyor maalesef.Zevk denen şey yok oldu.

|
    |

Yüksek kmli, boş paket dizel yerine aynı paraya düşük kmli dolu paket benzinli araca biniyorum. Araçtan aldığım keyif daha da artıyor.

DEDEDEN KALMA BENZİN İSTASYONUMUZ VAR

Nikon D7200; Nikkor 18-300; Nikkor 50; Tokina 100 Macro; SB910
  • Teğmen
    113 Mesaj

daha sağlıklı motor , daha sessiz ve daha hızlı ayriyetten cevreci

Ayni performansi verecek dizel arac 1 milyondan basliyor cunku  

Çünkü paşa gönlüm öyle istiyor. Oldu mu?

millette ne dertler var ya  

|
    |
    sifir corolla aldim yillik 5 bin km yapiyorum. lpg taktircam 1 ay icinde kismetse

lpg candir benzin ise patlican

Lütfen evinizde yediğiniz tavuk,balık,kırmızı et gibi gıdaların artıklarını bir poşette apartmanın çöp konteynerinin içine değil YANINA ağzı açık bir şekilde bırakın. Bırakın ki kediler, köpekler kolaylıkla doysunlar. Çöp konteynerinin içine attığınızda özellikle köpekler bıraktığınız artığı alamıyorlar ya da alırken sakatlanabiliyorlar. Eziyet değil merhamet edelim !
  • Yüzbaşı
    732 Mesaj
    Yüz yüze eğitim şart

|
    |

300 binlik arabaya parayı boşaltıp aylık 20-30 liralık yakıt parası arttırmaya çalışan kafası kırıklardan değiliz.

burda da konular facedeki gibi acilmali. admin onayindan gectikten sonra

Alırken 40 bin TL ucuza alıp satarkende 40 bin TL ucuza satarım. Bakım ücretlerinden ettiğim karda yakıttan ediceğim karı dengeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PatlıcanMusakka -- 16 Ekim 2020; 16:9:29 >
    |
    |
    Benim araç 1.0 Duster. 15 bin km ortalaması 5.7 litre.

Dizel veya LPG ihtiyacı duymadım hiç. Nedeni bu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.