Şimdi Ara

Neden ateist oranı yüksek ülkelerin refah seviyesi yüksek? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
5
Favori
13.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

zamanı gelince öğreneceksin ama çok geç olacak
    Bunu demek yerine doğru cevabı niye veremediniz?
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    ateistlerle tartışmak yerine 40 cahille tartışmayı tercih ederim
  • quote:

ateistlerle tartışmak yerine 40 cahille tartışmayı tercih ederim
    Bunun nedeni nedir hocam?
  • ihtimallere göre soru soran ateistler. cevabınıda ateistlerin mantığından vermiş. cımbızla hata aramayın. esas meseleye odaklanın.
  • Calisan kazanir calismayan kazanamaz bunun dinlerle alakasi yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Calisan kazanir calismayan kazanamaz bunun dinlerle alakasi yok
    Peki hocam bu veriler hakkında ne düşünüyorsun, bu verilerde bir ilişki yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

Refah seviyesi yüksek olduğu için ateist olabilirler mi?
    Bilmiyorum, sizce olabilirler mi?
  • yahudiler, kendilerinden önce din geldiğini kabul eder. hristiyanlarda, kendilerinden önce yahudiliğin hak din olduğunu kabul eder. islamda, yahudi ve hristiyanlığın kendinden önce hak din olduğunu kabul eder. burada islamı kabul etmek %50nin üzerindedir onlar için. bu bir.
    .
    ateistler içinse %50 az ihtimal mi? araştırmaya değmezmi yani?
    .
    diğer ineğe tavus kuşuna vs tapanlar hangi kafa ile bunlara tanrı gözüyle bakıyor kendimi onların yerine koyamıyorum açıkçası. çoğu diğer din zaten felsefeden ibaret. çoğu soruda sıkışıp kalır detaylı cevap veremez. islamda ise miras hukukuna kadar en detayıyla herşey 1400 yıldır uygulanabilir devam etmekte ve her kıtada. bunu arabistandan okuma yazma bilmeyen birisi çıkıpta yazmış olamaz. o kadar krallar imparatorlar ne kanunlar koydular hepsi yok oldu. krallardan imparatorlardan daha kalıcı ve dünyadaki her insanın uygulayabileceği miras kanununu ancak bir tanrı koymuş olabilir oda Allahtır. bu sadece bir kural hadi bu tesadüf oldu yani bir kitap dolusu kullanım klavuzu gibi oturarak işemeye kadar uygulamalar... hepsini biri kafadan atmış mümkün değil olamaz. 100 yıldır 22 kişi futbol oynuyor her sene 2-3 kural değişiyor. 8 milyarlık insana hitap eden kurallar ama 1400 yıldır uygulanabilir. bunu bir insan yapamaz.
    .
    sonra zaman kavramını ele alalım. jet uçağında uçan biri ile yerde duran birine aynı saati takıyorlar. uçup yere inince pilottaki saat farklı gösteriyor. yani mevcut kavramları doğru kabul edip bu kavramlara göre dinde hata aramak yanlış. sen öteki tarafta zaman kavramı nasıl işliyor bilmiyorsun. o yüzden bilimin dine karşı bir şey ispatlamasına asla güvenemezsin.
    .
    adam 70 yaşında akşam yatıyor. sabah bir bakıyorlar ölmüş. hasta değil birşey değil eceli ile ölmüş. ne oldu neden hareketsiz? çünkü bir şey eksildi o vücuttan. ne eksildi? ruh. hadi açıkla bunu. aşk nedir açıkla. göster bana varlık olarak aşkı. yok gösteremezsin ama sen aşığım diyorsun hani nerede? yani uzayacak daha. bunları çok düşündüm. araştıran eninde sonunda doğruyu buluyor.

ateistler ve yeşiller
  • belki de hak yol ateizmdir. gerçi çin de ateist ama halk sefil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pallad -- 13 Mayıs 2019; 19:27:31 >
  • quote:

ateistler ve yeşiller
    Anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pallad

belki de hak yol ateizmdir. gerçi çin de ateist ama halk sefil.
    Çin'in nüfusu çok olduğu için olabilir, nüfus az olsa durum değişir bence.
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Seninle uğraşıp dinleri çürütmek için bir şeyler yazmaya çalışmayacağım ama tavus kuşuna tapmak hayali bir şeye tapmaktan daha mantıklıdır.

Hor görülen cinsler,
    Nesli tükenen kaplumbağalar,
  • quote:

Hor görülen cinsler,
    Nesli tükenen kaplumbağalar,
    Oruç başınıza mı vurdu?
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Bir müslüman olarak müslümanlığa saçma sapan hikayelerle zarar verip ateistlerin eline koz veriyorsun hata arama diyorsun koskoca islam halifesi Allah yoksa diyecek ha ? Allaha iman etmeyen biri müslüman değildir.
    Edit: Pisagorun hikayesi ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F06C70E2 -- 13 Mayıs 2019; 20:5:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başımıza tüm bunları açanlar hikayeler zaten...

84. madde. Beni ilgilendirmez
  • quote:

84. madde. Beni ilgilendirmez
    Hiç bir şey anlamıyorum dediklerinizden.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.