Şimdi Ara

Neden ateist oranı yüksek ülkelerin refah seviyesi yüksek? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
5
Favori
13.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğrusunu göster okuyalım. Gerçeklerin kendisi marjinalse ben ne yapayım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Doğrusunu göster okuyalım. Gerçeklerin kendisi marjinalse ben ne yapayım?
    Gerçeklerin kendisi marjinal mi
    Git Nutuk'u okuyarak başla.
  • Haram yemedıklerı ıcın

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Maymun adam 300.000 yıl önce bir anda kendi kendine akıl sahibi oldu diyorsunuz bu marjinal olmuyor, biz müdahale var deyince marjinal oluyoruz.

Konu ateizm nutuk ne alaka onu da anlamadım.

Benim konuyla ilgili okuduğum kitaplar aşağıda.

Neden ateist oranı yüksek ülkelerin refah seviyesi yüksek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 12 Mayıs 2019; 18:30:49 >

• quote:

Maymun adam 300.000 yıl önce bir anda kendi kendine akıl sahibi oldu diyorsunuz bu marjinal olmuyor, biz müdahale var deyince marjinal oluyoruz.

Konu ateizm nutuk ne alaka onu da anlamadım.

Benim konuyla ilgili okuduğum kitaplar aşağıda.

Bir anda maymun oldu diyen yok, bu 60 fps bir videodaki bir kare gibidir.
    Geçen katırın bir kitabını okudum diyordun, ona ithafen dedim.

Katır mı?

Yuval noah harari öyle diyor. Büyük sıçrayış diyor. Atayısların baş ucu kitabı sapiens.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 12 Mayıs 2019; 18:41:25 >
  • dini kullanarak yönetiyorlar ve halklar buna destek veriyor bu yüzden olduğu yerde sayıyorlar bence din insanın kendidir yönetmeyi gerektirecek bir şey değildir
  • quote:

Katır mı?

Yuval noah harari öyle diyor. Büyük sıçrayış diyor. Atayısların baş ucu kitabı sapiens.
    Katıroğlunu diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 12 Mayıs 2019; 18:42:54 >
    Yunan mezalimi adlı kitabını yıllar önce okumuştum. Yunan sevici diyenlerin cahilliğini ispat eden bir kitap.

Her görüşü okurum ben. Turan Dursunu da okurum, dilipakı da, emre Kongarı da. Toplumun farklı kesimlerinin düşüncesini görmek isterim.

Neden ateist oranı yüksek ülkelerin refah seviyesi yüksek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 12 Mayıs 2019; 18:48:54 >

• quote:

Yunan mezalimi adlı kitabını yıllar önce okumuştum. Yunan sevici diyenlerin cahilliğini ispat eden bir kitap.

Her görüşü okurum ben. Turan Dursunu da okurum, dilipakı da, emre Kongarı da. Toplumun farklı kesimlerinin düşüncesini görmek isterim.

Bana daha çok her zırvayı okuyormuşsun gibi geldi.

• Ateist bir toplumla kimse uğraşmaz. Çünkü pasif bir kitledir. Elbette kimsenin uğraşmadığı bu toplum zengin olur. Ama güdülen bir zengin toplum.
    Dünya'da en kolay yönlendirilebilen kitle ateist kitledir. İnsanları edilgen hale getirip sadece yemek içmek refah içinde yaşayıp ölmek isteyen İnsanları yönetmek daha kolay olduğundan geleceğin en büyük dini ateistlik olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 12 Mayıs 2019; 19:26:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Ateist bir toplumla kimse uğraşmaz. Çünkü pasif bir kitledir. Elbette kimsenin uğraşmadığı bu toplum zengin olur. Ama güdülen bir zengin toplum.
    Dünya'da en kolay yönlendirilebilen kitle ateist kitledir. İnsanları edilgen hale getirip sadece yemek içmek refah içinde yaşayıp ölmek isteyen İnsanları yönetmek daha kolay olduğundan geleceğin en büyük dini ateistlik olacak.
    Fazlasıyla yanlışlar barındıran bir düşünce.
    Dinci kesimi cennette mekan vaadiyle canlı bomba olmaya yönlendirmek gerçek dünyada pek de zor olmuyor görüldüğü kadarıyla.
    Yapılmış son bin canlı bomba eyleminin kaçında ateis kişiler böyle bir şeye yönlendirilmişlerdir ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcqlock

Soyle aciklayayim. Bilimsel olarak basketbol oynamanin boy ozamasina olumlu yonde katki sagladigina yonelik hicbir bulgu yoktur. Peki o halde neden basketbolcular uzun boylu.. cunku avantaj sagladigi icin zaten uzunboylu olanlar basketbolcu olur.

Sorunuza gelirsek dunyada sikintilar icinde olan insan dogasi geregi bir inanca yonelir baskaturlu basedemez psikolojik sagligini koruyamaz.

Parayi bulan insanlarin oldugu ulkelerde ise aklina bir tanri gelmez yasar buyut ölür. Derdiniz yoksa Tanriya ihtiyaciniz yoktur. Tanriya ihtiyacin yoksa zaten ateistlursun
    Telefon turkceyi katletmis kusura bakmayin ama sonucta haklıyım.

• ben teist sayılırım.ama ateistelere ve müslümanlara göre dinsizim,sayılır m?konuya gelelim.ateist dediğimiz birey kendisine dayatılanı değil araştırarak edindiği bilgileri derleyerek ulaştığı sonuca bakmıştır.bu süreçte derdi futbol topu değil atom olmuştur.kendisine dayatılanı kabul eden ve sorgulamayan kişiler ise haliyle ,doğru bi söz olur mu bilemedim ,sakatlanmış yada cahil kimselerdir.çok yazmayacağım zira hakaret sayacaklar.özetle akıl farkı var.akıllı insanın derdi marsa gitmekken,akılsız insanın derdi komşunun evini dikizlemektir.
  • basit ateist ülkelere bak birde dindar ülkelere ateist insanlar çoğunluk araştırmacı ve zeki insanlar neyin ne olduğunu bilmek isteyen merak edenler ve dindar kesim bildiğiniz gibi "o öyle ise büyüğümüzün bir bildiği vardır" ...
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Oo csb en sevdiğim 😀 biri de dememiş mi kardeşim sen iman etmiyorsun ihtimallere dayanarak hareket ediyorsun diye

• Gelenek görenek ve dinin abartılması ortadoğu gibi cahil ülkelerde geri kalmışlığı sağlıyor bakınız orta çağ Avrupası. Bizde de cennetten arsa satan şarlatanlar var. Hala doğuda şeyh dedikler ucubeler var. Bu cahillikten oluyor

• Bir ateistim.Aslında ateist oranı fazla olan ülke bilgili insanlardan oluşur.Fakat şunu demiyorum.Eger bilgili ise ateist olur demiyorum.Ateist olmak için bir anda ben inanmıyorum diye olunmaz.Bilgi ,sorgulama ,sentez süreçlerinden geçer.Çok dindar bir kesimde çok başarılı olabilir.Bir ülkenin başarılı olması için halkın okur yazarlık oranının yüksek olması gerekli.Okuma ,araştırma ve sorgulama yeteneği kazanmış toplumlar genelde başarılı olur.Tabi sorgulama oranına bakılınca bizim gibi ülkeler geri sıralara düşüyor bakın halen din ile bir kıyaslama yapmadım.Bu olay eğitim ile alakali.Bir örnek bir bölgede kilise sayısı artmış ve aynı doğrultuda o toplumda yaşayan insanlar daha fazla suç işlemiş.Şimdi bu durumu direk sorguladigimizda kilise artıyorsa kilise yüzünden suç oranı artıyor.Fakat detaylı incelendiğinde bir bölgede kilisenin artması için nüfusun artması lazım.Nüfus artışı olduğundan zaman içersinde suclar artıyor ama oran hep aynı mesela 1000 kişi yaşarken 10 kişi suç işlerde 10.000 kişi de 100 kişi işliyor oran hep %10.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.