Şimdi Ara

Neden artık adam gibi kasa üretilmiyor? Kasa bulamıyorum! (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
4
Favori
19.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok ıncık cıncık kasalarla uğraşmayı sevmiyorum. bir tek isteğim var, içeriyi korusun
  • Geçen yıl be quiet kasalar gelmişti ülkemize, çok sağlam ve kaliteli kasalardı tasarımları da oldukça sadece ve şık. Almamak en büyük pişmanlıklarımdan biridir. Covid süreci geçtikten sonra umarım tekrar getiren birileri çıkar
    https://www.bequiet.com/en/case
  • Aynı dertten (ön tarafı kapalı meshsiz kasalar) müzdarip olarak geçen yıl Aerocool P7-C1 Pro aldım.

Neden artık adam gibi kasa üretilmiyor? Kasa bulamıyorum!

Ön de gelen fanların kanatları çıkarılıp yıkanabilir vaziyette, lakin ben hali hazır elimde bulunan Corsair LL120 ile 4 fanı değiştirdim. Ön fanları gayet güzel, fakat arka egzos fanı biraz zayıf kalıyor. Üst tarafta 240mm radyatörlü sıvı soğutma ile destekledim. Saç kalınlığı ideal, ağır yapılı bir kasa. Yanlız manyetik toz filtrelerine ulaşmak biraz can sıkıcı olabiliyor, her seferinde ön kapağı çıkar tak yapmak gerekiyor. PSU filteri için de durum aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 24 Haziran 2020; 15:0:32 >
  • https://www.gametechpc.com/urun/325_gametech-x-coler-rgb-4x120mm-fan-gaming-oyuncu-kasasi

hocam okudugun herseyi unut onu mesh matx olması ragmen 3 adet 120 lık fan var üstede takılyor suanda nazxt h400 kasam var olmasa alıcagım tek kasadır suanda hatta ekran kartının altına 2 adet daha fan taka biliyorsun on taraftaki en alttaki fan ekran kartıan auflucek sekılde tasarlanmıs emin ol su kasayı alıp saglam kule tipi sogutucu ile oyunlarda işlemcş 50 derece en kral oyunda ekran kartı 60 derece görmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 24 Haziran 2020; 15:13:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

dark guardian 455tl ve super bi kasa önünde bile toz flitresi var bence sen iyi araştırma yapmıyorsun
    Kasa arayan bu modele baksın. Bana göre güzel, abartılı pavyon kasaları sevmem.
  • yeni kasaları hep plastikten yapıyorlar, bende orjinal pro2000 metal(sac) kasa var hem iyi soğutuyor hemde taş gibi al yanına savaşa git
  • Hiç sorma hocam hiç sorma. Adam öne 3 tane fan koymuş önüne bi tane delik açmadan kapak takmış. Kapak orijinallen kasanın her tarafının cayır cayır olduğunu bilirim. Ki çok sıcak bir şehirde yaşıyorum.

Şimdi şöyle yaptım, hayalimdeki gibi yapamadım sabredemeyip leş gibi ettim ama işe yarıyor.

Bazen direk ön tarafı söküyorum ama bu sefer de içi çok toz alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BorazanPower -- 24 Haziran 2020; 16:1:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BorazanPower kullanıcısına yanıt
    Ben de benim Carbide 200R'nin önü için düşünüyordum bunu yapmayı ama emin olamadım da şimdi
  • Hocam aerocool airhawk duo’ya bakabilirsin. Ben onu kullanıyorum çok iyi hava çekiyor. 2x20 önde fan birde arkada egzoz fanı var. Bende sıvı soğutucu olduğu için kasanın üstünde 2x12 fan daha var. Gayet memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her yönüyle güzel bir kasa. Metal kalitesi falan iyiyse alınabilir. Ama ATX anakart desteği yok.
    İçerisi biraz sıkışık olacaktır muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CueMaker

Her yönüyle güzel bir kasa. Metal kalitesi falan iyiyse alınabilir. Ama ATX anakart desteği yok.
    İçerisi biraz sıkışık olacaktır muhtemelen.
    abim içi sıkısık olsa ne olcak matx kasa onu 3 fanlı ust 2 fan içeriye hava pompalıyor en alttaki fan psu cover bolumune hava pompalıyor ekran kartının altındakı 2 fan ekran kartıan durmadan hava uflucek buyuk ıhtımalle oyunlarda o ekran katının fanı donmucek bile bne shasen kasayı cok sevdim :D
  • BorazanPower kullanıcısına yanıt
    bende spec delta için böyle bir şey düşünmüştüm reddit de adamın biri şöyle bir şey yapmış

• fiyat performans olarak değerlendirdiğimizde şuan dark guardianın rakibi yok
    455tl veriyorsunuz 4 tane fan alıyorsunuz çokta fena değiller turbo modda çok az bi sesi oluyor
    3 adet flitresi var bu flitreler zaten başlı başına 150 lira n11 de fanlarıda 200 lira
    kasanın sevdiğim yanı üst tarafı okadar yuksek ve genişki istediğiniz radyatoru sığdırabilirsiniz

benim opsiyon şu şekilde kasanın orjinal fanlarından 1 tanesını tepeye koydum slow modda çalışıyorlar arkayada bionix koydum almanyadan 5 euroya aldım
    0 desibel çalışıyor en kral oyunda bile ses duymuyorum ve ekran kartı sıcaklık olarakda 64c üstünü geçmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i Am Not Dead -- 24 Haziran 2020; 16:49:11 >
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Hocam birkaç sorum var cevaplarsanız memnun olurum.
    1- Bu kasada fan çalışırken ledleri kapatabiliyor musun?
    2- Fan hızı ayarında(2 Mod) fan kontrolcüsüne ulaşmak için sürekli kapak açmak yerine kumanda ile kontrol etmek için pro almaya değer mi?
    3- Fan hızı anakart ile istenildiği şekilde ayarlanamıyor mu?
    4- O fan kontrolcüsü kasa dışına taşınabilir mi?
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    Aynen, sen kendine fan al kasayı bırak.
  • kevn20 K kullanıcısına yanıt
    Isiklar kapaniyor
    Istersen pro modeli alabilirsin onun fanlari 1 kalite daha iyi ve 3 hiz var

Kontrolcuye reset tuşunu baglarsan problemi cozersin açmana gerek kalmaz

Ben ondeki 3 fani silent modede calistiriyorum egsoz fana bionix taktim surekli sifir desibel

Yada normal versiyonu al p12 silent arctic 5 li paketi al 25 euro icinden cikanlarida letgodan okut 😁buda bi çözüm hem o 1000tl lik kasalardan kaliteli olur

• Aerocool airhawk duo alın hocam
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.