Şimdi Ara

neden amerikaya gitmek istiyorsunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanlar orada daha rahat. Bizim ülkedeki gibi stresli yaşamıyorlar. En azından saygı denilen bir şey var.
  • Avrupa da mülteci doldu da ondan. Ortadoğudan olabildiğince uzaklaşmak lazım.
  • Türkiyeden daha özgür insanları geri kafalı değil, elektronik ve diğer araba gibi şeyler ucuz , insana saygı varken neden Türkiye de kalayım ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikada gittigin yere ve ne icin gittigine bagli. Egitim veya iyi bir firmada calismaya gidiyorsan genelde yabanci bir suru insanla beraber olacagin icin kesinlikle bir dislanmislik veya ortama yabancilik hissetmezsin. Yukarida arkadasin dedigi gibi Cali veya New york Massachusetts Pennsylvania gibi kuzey dogu eyalerlerinin buyuk sehirlerinde rahat ve tasasiz bir hayat yasayabilirsin.

Ote yandan avrupada milliyetcilik gitgide yukseliyor. Oralarda daha fazla insanlar tarafindan dislanilacagini tahmin ediyorum (yine okul veya iyi bir is yeriyse yabancilar da olacaktir. ama amerika kadar cesitliligin cok oldugunu dusunmuyorum.) Trump destekcilerinin de bahsettigim sehirlerde az oldugunu varsayarsak Amerika daha iyi derim ben.

Yine Kanada bunlarin arasinda en iyi alternatif beyler

• Sicakkanlilar Turkiyedeki kadar yobaz insan goremezsin

• Nankör bir halkı olmadığı için.

Sonra da çocukluk hayalim olduğu için
  • Brotha B kullanıcısına yanıt
    amerikada da sevmiyorlar. kimse türkleri sevmiyor ki.
  • Bu foruma girdiğine göre teknolojiyi seviyorsun. O halde sırf amazon ve ebaydan istediğin gibi alışveriş yapabilmek için bile ABD de yaşanır. Ayrıca özgür olursun. "Çapkınlık yapsam komşu ne der" sorunun kalmaz. Ancak iyi maaşlı iş olmadan da gitmem şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 23 Kasım 2016; 3:2:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Çünkü Avrupa ulus devletlerden oluşuyor. Amerika'da yeteri kadar çeşitliliğin olduğu bir şehire giderseniz (New York, Boston, Philadelphia mesela) kimse sizin nereli olduğunuzu umursamaz kolay kolay, rahatça topluma adapte olabilirsiniz. Tabii ki iç kesimlerdeki küçük, çoğunluğun beyaz olduğu şehirlerden bahsetmiyorum, gerçek büyük şehirlerden bahsediyorum. Avrupa'da 50 sene yaşayın, çocuğunuz orada doğsun büyüsün, yine de oraya ait olarak görmezler sizi. Öteki olarak kalırsınız her zaman. Ayrıca o 'egolu ve aptal' dediğin insanlar dünyadaki her türlü buluşta ve bilim dalında lokomotiflik yapıyor, sizin bu forumda yazarak ne yaptığınız ise merak konusu :)

Sanırsın kendisi bilim insanı

• 1$=1$ olduğu için

• quote:

Çünkü Avrupa ulus devletlerden oluşuyor. Amerika'da yeteri kadar çeşitliliğin olduğu bir şehire giderseniz (New York, Boston, Philadelphia mesela) kimse sizin nereli olduğunuzu umursamaz kolay kolay, rahatça topluma adapte olabilirsiniz. Tabii ki iç kesimlerdeki küçük, çoğunluğun beyaz olduğu şehirlerden bahsetmiyorum, gerçek büyük şehirlerden bahsediyorum. Avrupa'da 50 sene yaşayın, çocuğunuz orada doğsun büyüsün, yine de oraya ait olarak görmezler sizi. Öteki olarak kalırsınız her zaman. Ayrıca o 'egolu ve aptal' dediğin insanlar dünyadaki her türlü buluşta ve bilim dalında lokomotiflik yapıyor, sizin bu forumda yazarak ne yaptığınız ise merak konusu :)

Katılıyorum.Avrupaya gidenler çok fazla yargılandıklarını söylüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paprika55

quote:

Sanırsın kendisi bilim insanı

Valla kısmetse doktora sonrası olacağım bilim insanı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Avrupa da mülteci doldu da ondan. Ortadoğudan olabildiğince uzaklaşmak lazım.

Ortadoğu'nun sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak hem Avrupa'yı hem Ortadoğu'yu hem diğer Müslüman coğrafyaları kurtarır.
  • Sırf times squarede foto çekilmek için bile gitmek isterdim :)

• İngiltere, Hollanda, Danimarka her bakımdan daha güzel. Fakat sırf Türkiye'ye daha uzak olduğu için Amerika'ya net gidilir. Türkiye'den ne kadar uzaktaysan kendini o kadar rahat hissediyorsun o da var.
  • Trump in oldugu ulkeye adim atilmaz...Kac tane Amerikan suan Kanada'ya tasiniyor.
  • Ece.98 kullanıcısına yanıt
    Kanada daha güzel bir fikir şuan için. Amerika'yı da güzel günler beklemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Kanada daha güzel bir fikir şuan için. Amerika'yı da güzel günler beklemiyor.

Kesinlikle.
  • alım gücü yüksek benzin 2 tl hele miami new york gibi yerde yaşayıp çalışırsan tatil gibi yaşam
  • en iyi avrupa sonra amerika

afrika arabistan turkiye en sonda yasam standartı olarak
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.