Şimdi Ara

Neden AMD ekran kartı almamalısınız (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
2
Favori
14.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    RX5600 XT Thicc II pro

RDR2 online high-ultra karışık ayarlar. Ekran kartı %33 fan devrinde maksimum 64 derece, işlemci maksimum 56-57 derece. İşlemci soğutucum baya eski kule tipi tek fanlı.

AMD ısınıyor diyen bir zahmet kumda oynasın

Neden AMD ekran kartı almamalısınız

• Çünkü benim param çok aklım yok. 3800e rx 5700 xt varken 5500 de 2070s alcam o 5 fps fark ile daha çok hs çekicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rx 580 var bende gta 5 full 1440p 75fps hadi ağla şimdi

75 dereceyi geçemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 19 Haziran 2020; 1:1:20 >
  • islemcide amd ekran kartinda nvidia
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    Forumda kasa ventilasyon tercihi konuşan kimse yokken atmak kolay tabii.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Forumda kasa ventilasyon tercihi konuşan kimse yokken atmak kolay tabii.
    Yürü be, yılların eskitemediği, amd nin yılmaz savunucusu kim tutar seni.

• Karışmış gene buralar
  • hapocod kullanıcısına yanıt
    Değil mi, hepiniz yaşlandınız bir ben kaldım.

• Benim ne projelerim vardı da gerçekleşmedi. Neyse ki, üç beş düzgün tercihte bulunacak bilgi birikimi oluştu. Eskiden kule tipi soğutucularda ventilasyon hız sınırı yoktu. Şimdi büyük kule tipi soğutucular çok ses çıkarıyor yüksek hızlı pervaneyle birleştirilirse.
    Ekran kartı kullanacak arkadaşların kasasına iyi bir bakması gerekiyor. Linus'un yayından kaldırdığı bir videoda kosmos kasadaki arka panele geçmeli ekran kartı hava yönlendiricisini kullanınca gtx 480 kuzu gibi oluyordu. Dolayısıyla, karta suç bulmak baştan hatalı lafa başlamak demek.

• Bende de AMD ekran kartı var, arkadaşın dediği sorunların aynılarını yaşıyorum. Hayatta ilk defa bir AMD parça taktım pc ye pişman oldum, bidaha asla. eşit özelliklerde daha pahalı olmasına raamen daima nvidia.
  • Boşta memory hızını 75hz ve üzerinde fullemesi idle sıcaklıkları yükseltiyor hakikaten böyle bir sorun var, işin komiği AMD bunun farkında ama bunu normal davranış olarak görüyor, çözülecek bir sorun olarak görmüyor. Resmi AMD forumunda böyle bir cevap almıştım yetkiliden.

Bunun dışında gerçekten hiç sorunum yok, geçen sene yazın indirimde HB'den 1900 küsüre almıştım, daha düşük performanslı rtx 2060'ların 2800-3500 arası olduğu bir dönemde ref rx 5700 satın aldım, f/p olarak yaptığım en iyi alışveriş muhtemelen. İlk çıkış döneminde driver ile alakalı sıkıntılar vardı ama sonradan çözüldü hepsi, 1900 liraya bu performansı alıyor olmam mucize gibi bir şey ek olarak kart ısınmıyor da 934 uv'li şekilde kullanıyorum, fan hızım 1800-2100 rpm'lerde geziyor oyunlarda ses problemi falan da yaşamıyorum hiç en yüksek gördüğüm sıcaklık 71 genelde 60-69 arası geziyor oyunlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A44FAC9E9 -- 19 Haziran 2020; 2:44:13 >

• GTX 1060 6G Asus Dual Fan modelini aldim. Bosta 29 derece. Internette gezinirken 30 32 arasi. Oyunda 47 Derece ve fanlar dönmmüyor. Dönmesi icin 50 dereceyi bulmasi gerekiyor ama getiremedim illeti.

Nvidia ve Intel benim favorim.

Ryzen ve Amd saka gibi 70 dereceyi görüyor fortnite oynarken. Kuzenimde rx580 8g ve rzyen 5 3xxx serisi var kasa acik olmasina ragmen nasil pisiyor.
  • Rx 5700xt sahibiyim. Gerçektende çok pişmanım keşke 2070 alsaydım.
    Ben bu kartın driverıyla diğer sorunlarıyla ve 2 monitör kullanımında siyah ekran vermesiyle uğraşaksam neden 4.5 milyar para verdim 4500tl . Amd işlemcilerde aynı Türkiye şartlarında milleti fp ürünü diye amd ye zorluyorlar sonra uğraşıyoruz.Mercedes varken az yakıyor diye renaulta biniyoruz işte bu kadar basit tamam 2 side 200 yapıyor ama renaultun götü başı ayrı oynuyor.

• IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    Ben lol den tutun cs ye bf den tut gta ya kadar her oyunda inanılmaz yüksek fps alıyorum ama alt tab dan oyuna dönünce fps drop yiyorum daha önce yoktu eski sürüm driver yükleyince oldu. Cs de 400 den 200 e düşüyor gpu kullanımı yüzde 70 den 50 ye 40 a iniyor sinir bozucu. Yeni driveri yüklüyorum ondada siyah ekran hatası alıyorum ekrana görüntü vermeyi kesiyor kart . Bunca sinir bozucu sıkıntıyı yaşayacağımı bilsem borç alırdım 2070 s alırdım . Akıl sağlığımdan oldum ya .

• WARTIME kullanıcısına yanıt
    Sorun yokçular kısmına takıldım açıkçası. Ben 5700xt nitro kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. Mesela hangi oyunu oynuyor olsam kartın limitlerini görürüm? 1440p'de high settings bf1 multiplayer oynamak kafanızda oluşturduğunuz eşiği aşıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: IntelKILLER

Ryzen 3600 4.2ghz
    RX5600 XT Thicc II pro

RDR2 online high-ultra karışık ayarlar. Ekran kartı %33 fan devrinde maksimum 64 derece, işlemci maksimum 56-57 derece. İşlemci soğutucum baya eski kule tipi tek fanlı.

AMD ısınıyor diyen bir zahmet kumda oynasın

oyunu yeni açıp ekran görüntüsü atmayın 1-2 saat oynayın sonra sıcaklıklara bakın ayarlarında ultra high filan değil bildiğin lowda çözünürülük paylaş gece olmayan bir yerden oyun içi görüntü atın gündüz renkler daha canlıyken fps ye bakalım ozaman sıcaklıklara bakalım

sen kabul etsende etmesende amd sorunlu ucuza aldığınız sistemi hayatta alamayacağınız cihazlarla karşılaştırıp kendinizi avutuyorsunuz

• Enteresandır bende her parçada sıkıntı yaşadım ama bi tek ekran kartında en ufak bir sorunum dahi olmadı. Şimdiye kadar 15 yıllık süreçte asus a9550, xfx 5770, his 5870, sapphire 7850 ve msi 1060 kullandım, hepsinden de memnun kaldım.

Edit: 1060 a ayrı bi parantez açmak lazım node202 mini kasada ekstra fan olmadan kullandım ama hiç aşırı ısınma yada gürültü durumu olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Constantine -- 19 Haziran 2020; 8:36:42 >
  • Amd nvidia kadar sorunsuz değil, ama fiyat olarak her zaman bu açığını kapatıyor.
    Bugün bilgisayar toplayacak olsam yine Amd'ye yönelirim.

• Son 5 yılda elimden en az 30 tane kart geçmiştir , % 60 AMD , %40 Nvidia kullandım. Ekran kartıyla alakalı tek bir tane problem yaşamadım, Ben mi çok şanslıyım yoksa yılların getirdiği tecrübeyle mi alakalı , stem bileşenlerini bilinçli seçtiğim için mi tam kestiremiyorum doğrusu.
  • Yine ergen fanboylar kavgası..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.