Şimdi Ara

Neden AMD ekran kartı almamalısınız (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
2
Favori
14.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de zamanında 2700TL'ye 5700XT aldım evet AMD'yi çok beğeniyordum fakat ekran kartı kesinlikle alınmamalı şuanda sorun yaşamıyorum ama zamanında yaşadığım sorunlar beni illallah ettirmişti ekran kartı konusunda 3 kuruş fazla verir nvidia alır kafamı yastığa koyduğumda acaba şimdi ne sorun var diye düşünmeden mis gibi uyurum AMD ekran kartı kullanan biri olarak tavsiye etmiyorum açık ve net.
  • Swell© kullanıcısına yanıt
    Tamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses tuşu meselesi işlemciden kaynaklı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Champion39

şuan sizde Adrenalin 2020 Edition 20.5.1 Optional yüklü
    Bütün sürücüleri kullandım.
    DDU ile temiz kurulum,Amd Tool ile temiz kurulum.
    Üstüne kurulum,hepsini yaptım.Siyah ekran olmadı genede.
    Undervolting denemeleri yaparken ise her türlü hata verdi,şaşırmadım.
    Şimdi gaming modda default kullanımda paşa paşa devam ediyorum.
    Oyuna girerken 0 desibel tikini kaldır,oyun bitince on duruma getir.
    Strix avantajı radeon'dan fan ayarı yapmayı gerektirmiyor.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Oyun bile oynamıyorum voltaj -70 daha düşük kullanıyorum stress testinde stabil ve pc boşta iken siyah veriyor yükteyken bile değil r9 280 hd7850 gibi amd kartlarım iflas etmişti yazılım anlamında cidden iyi değil çok sorunlu kartlar

• bi dk 1080den 5700e mi geçtin aşağı yukarı aynı performansı veren kartlar değil mi onlar money well spent
  • İkisinide kullanmış biri olarak güç tüketimi hariç sorunları yaşadım.

Siyah ekran hatası yeni driverlar ile geldi. 2019 yılı kasım ayı driverı ile çözülüyor.

Rivaturner vb programlar ile ne işin var? Zaten amd suite içinde bunlar var.

Sıcaklaık değerleri vb şeyler ctrl alt o ile açılıyor.
  • AMD zede olarak laptop alırken özellikle nvidia ekran kartlı olmasına çok dikkat ettim özellikle daha pahalı olmasına rağmen gtx1650 li bir laptop aldım çokta memnunum

Amd neden almadım derseniz amdli laptopta grafik kartları geçişler problemliydi mesela altta chrome açıkken oyuna girdin amd ye geçti alt tab yapıyorsun chrome kapkara olmuş chrome açıp kapatman gerekiyor sonra oyundan çıkınca yine aynısı bunun dışında mavi ekran çok sık olmasada yaşatıyor
  • 14 senede birçok Amd/Ati ekrankartı kullandım.Gerek desktop gerek mobil birçok yazılım hatası, ısınma fan sesi yıl olarak çok geçmemesine rağmen sürücü desteği kesme gibi birçok sorun yaşadım.Biraz fazla verip nvidia kart alinmalı. Ama hemen ilk çıktığı anlarda değil az kart oturacak forumlarda orda burda şikayetleri olmayacak eğer şikayeti olsada çözümü kolay yapılabilir olacak ondan sonra o nvidia kartını alıcaksın.Özellikle laptopta kesinlikle ati gpu tercih edilmemeli gpuya geçiş driver sorunu hep oluyor
  • En son his hd3870 iceq3 turbo ekran kartım vardı.

Güzeldi be..

Şimdi istesem de alamam, redshift render amd kullanmıyor çünkü.
  • işlemcileri Efsane olsaa Ekran kartlarının yazılımları yetersiz
  • LBRTN kullanıcısına yanıt
    Söylediğin çok basitçe 2d 3d değerlerinin farkından. 3d zorla diye seçenek var msi afterburnerda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    O ne alaka öyle ayar bile yok msı afterburner olmadan da aynı hataları veriyor

• LBRTN kullanıcısına yanıt
    Force 3d clocks. Aramayan bulamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

Tamamdır teşekkür ediyorum hocam müsait olduğum zaman diliminde deneyip test etmeye çalışacağım
    dx11-future frame on olarak deneyin.
  • "Ben 50 tane 100 tane ürün kullandım" diyenleri de kaale almayın. 2008'den beri Dh'a takılırım ara ara bu tipleri görürüm forumda, anonim olunca baya kullanıyorlar ama nedense doğru düzgün karşılaştırma konularını bu ürünlerle ilgili bir testlerini falan da görmeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 18 Haziran 2020; 18:39:0 >
  • Neden AMD ekran kartı almalısınız? Basit, desteklemek için. Amd ekran kartında yazılım sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Bunu göze alarak daha az para vererek alıyoruz. Amaç desteklemek. Rekabet kullanıcıya yarar. Amd maddi gelir ve destek elde ettikçe teknolojisini geliştirip daha iyi işlere imza atacak. Nitekim intel, Nvidia da aynısını yapıyor. Satıştan aldığı gelirleri teknolojiye yatırıyor. Fan boy olmaya da gerek yok. Hangisi daha iş çıkarırsa onun ürünü daha çok satılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Asynchronous

dx11-future frame on olarak deneyin.

Alıntıları Göster
    Dediğiniz şekilde oynuyorum hocam yinede yüksek değerler almama rağmen akıcılık hissiyatı yok belki de oyundan kaynaklıdır bilemiyorum

• Ben Nvidia da Amd de kullanmış birisi olarak söylüyorum ikisi de sorun konusunda aynılar ufak tefek sorunları iki markada da yaşıyorsun yani bu sorunlar sadece Amd de yok ben driver güncellemelerinde Nvidia ile de çok sorun ve performans kaybı yaşadım,yani burdan anlayacağınız hangisi fiyat performans olarak avantajlı ise o markanın kartı alınır.Amd kart alınmaz diye birşey yok bunlar tamamen tabu

• Katiliyorum 3 defa amd kart aldim 3 de ayni hata pat siyah ekrana dusup geri geliyor sacmaliga bak hatta biri surucu calismayi durdurdu tekrar baslatildi felan mi diyodu ne ole bisiler oluyodu :) hepsini sattim bitek en son aldigim vega 64 saglam calisti onda sorun yoktu onuda ses yapiyor diye sattim fe kartti

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.