Şimdi Ara

Neden Altyazılı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eskiden e2'de Türkçe ve ingilizce dil seçeneği vardı bir çok programı Türkçe dublajlı izlerdim ama sonra ne oldu bilmiyorum e2'deki Türkçe dil seçeneği kaldırılımış ve altyazı eklenmiş artı o da yetmemiş yeni gelen tlc kanalında da Türkçe dublaj yok altyazı var evet tlc çok tlc bir kanal ama Türkçe değil. Neden altyazı arkadaş neden ? hadi hd yayına paran yetmiyor kanalları hd yapamıyorsun onu anladık'da neden Türkçe dublajlı yayın yapmıyorsun ? onada mı paran yetmiyor ? o zaman kapat dükkanı yada devren sat. O başınızdaki danışmanlar varya onlar birgün sizi yakacaklar siz danışman tutuyorsunuz tuttuğunuz danışmanda başka bir danışman tutuyor resmen komedi ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih Özkoç -- 10 Ocak 2016; 17:27:56 >

• Altyazı hem daha az masraflı hemde daha çabuk hazırlanıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altyazının hitap etttiği bir kesim var istemiyorsan izlemezsin. kapat dükkanı git demek nasıl bir şeydir. sanamı soracaklar neyse ki netflix türkçe dublaj seçeneği sunmaz ve sizin gibiler güzelim platformdan yararlanamazsınız.
  • Senin gibi Türkçesi kıtlara hitap ediyor tamam anladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdesign

Senin gibi Türkçesi kıtlara hitap ediyor tamam anladım

Herkes senin gibi Türkiye'de büyümüyor. kusura bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Binyamin Netanyahu

quote:

Bebek katili İsrail uşağı yorumlarda yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

quote:

quote:

Burası Tartışma yeri değil arkadaşım tartışmaya gerek yok ayrıca İsrail Teröristlerle savaşıyor.yasal dayanağı olmadan bir ülkeye iftira atamazsın bu yazdığın ile hakkında her türlü yasal işlem başlatılması için kendine zemin hazırlıyorsun.

• Türkiye'de büyümemeleri Türkçe dilini öğrenmelerine engel değil! kolay yolu herkes seçebilir bir televizyon kanalı için kolay yol, yabancı dizi veya filmlere alt yazı eklemek üç mesaj yukarıda "Yürüyen Ölü" nickli arkadaşında dediği gibi hem daha az masraflı hemde daha çabuk hazırlanıyor aslında kabahat Türkçe bilmeyenlerin değil kabahat bizim, bizim ve bizim yozlaşmış televizyon kanal sahiplerinin. ceplerinden üç kuruş fazla para çıkmasına tahammül edemiyorlar hep daha fazla kazanma hırsı içersindeler. bende rusyada büyümedim ama rusça biliyorum. almanyada büyümedim ama almanca biliyorum. ingilterede büyümümedim ama ingilizce biliyorum. herkesin Türkçe bilmemesi normal anormal olan ise Türkiye'de yaşayıp kendi dillerinde yayınları istemeleri.
  • YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    quote:

quote:

quote:

Hocam rica ediyorum tartışmayın tartışmaya girerek ancak onun seviyesine inmiş olursunuz gerek yok değmez hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih Özkoç -- 12 Ocak 2016; 0:32:08 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Burası Tartışma yeri değil arkadaşım tartışmaya gerek yok ayrıca İsrail Teröristlerle savaşıyor.yasal dayanağı olmadan bir ülkeye iftira atamazsın bu yazdığın ile hakkında her türlü yasal işlem başlatılması için kendine zemin hazırlıyorsun.

Bebekleri öldürüp,kadınları öldürüp mü terörle savaşıyor ? Hangi gözünle bakıyorsun ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam rica ediyorum tartışmayın tartışmaya girerek ancak onun seviyesine inmiş olursunuz gerek yok değmez hocam

Tartışma değil de görmüyor musun adam İsrail sempatizanı.Tamam olabiir ama savunmasın bana İsraili.En nefret ettiğim Ülke.Müslümanlara eziyet ediyor.Kadınlara neler yapıyolar.

• Üstteki polemikler bir yana, altyazının (Daha doğrusu orijinal dilin) de hitap ettiği bir kesim var.
    Örneğin ben kimi programları orijinal dilinde izlemeyi tercih ederim.
    Hem karakterin sesini, tonlamasını daha iyi anlıyorsunuz, hem de tam karşılığı olmayan ya da başarılı bir şekilde çevirilemeyen noktaları daha iyi yakalıyorsunuz (Özellikle komedide ve bir de işin içine kelime esprisi vb girdiyse.)

Şimdi çok sayıda kanal bu şekilde olsa, haklısınız derim, ama hepi topu 2-3 kanal bu şekilde yayın yapıyor, eğer bu şekilde izlemeyi tercih etmiyorsanız, saygı duyarım, ama benim keyfime de dil uzatmayın, bırakın böyle sevenler de aradığını en azından bir kaç kanalada bulabilsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bebekleri öldürüp,kadınları öldürüp mü terörle savaşıyor ? Hangi gözünle bakıyorsun ?

Hayatımızda en mutlu olduğumuz gün tankların üzerinde Filistine girdiğimiz gündü sizde anca buradan sallamayı bilin.

Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.

İBRAHİM-42 Ayeti

sizin tek sorununuz bu herkesi müslüman sanıyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayatımızda en mutlu olduğumuz gün tankların üzerinde Filistine girdiğimiz gündü sizde anca buradan sallamayı bilin.

Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.

İBRAHİM-42 Ayeti

sizin tek sorununuz bu herkesi müslüman sanıyorsunuz.

Alakası yok..Gavurlarada saygım var çok şükür.Ama özellikle bebek ve kadın katili İsraile ve İsrail uşaklarına zerre saygım yok.Saygı bekleme kardeş.Sokaktaki köpeğe saygı gösteririm ama İsrail uşaklarına saygı göstermem..
    Hangi kitapta ÖLDÜR diyor ?
    Hangi kitapda bebek öldür diyor ?
    Hangi kitapda kadınlara tecevüz et i ve işkence yap diyor.
    Pardon hangi kitaba inanıyorsun ?

Biz teröristlerle savaşıyoruz sizin gibi bilgisizler tartışmaya konu hakkında bilgisi olmadan atlıyor. ben Doğuda Kürtleri öldürdüğünüz zaman size bir şey dedim mi? ama senin saygına ihtiyacımız yok biz Dünyaya bilim satıyoruz. siz ise barbarlık kendi halinizde takılın ve kendinizi bir şey sanın kulaktan dolma sözlerle ile burada tartışma Arap-İsrail savaşını iyi araştır.

• sinemada da böyle insanlardan çok çekiyoruz

orjinal dilde gösterim kalmadı neredeyse, en son star warsta asıcaktım kendimi

düblajlı filmler korsan cd ye benzer.

orjinalliği bozar.

bir tek animasyonlarda güzel oluyor türkçe dublaj gerisi çöp.

düblaj isteyenler atv de yayınlamasın beklesin.

türkçe güzel bir dildir ama türkçe düblaj rezalettir.

aynı şeyi star warsa fransızca dublaj yapan adamlara da söylüyorum

dünyada en rezalet dublaj da

1. azeriler

2. ruslar

3. sırplar

4.bulgarlar diye gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incendies -- 12 Ocak 2016; 19:07:21 >
  • Yahu bir konu açtık açtığıma pişman ettiniz beni arkadaşlar BEN YABANCI DİL BİLİYORUM HEMDE 3 TANE benim derdim yabancı dil bilmeyenlerinde yabancı yayınları izlemeleri, izlesinler ki DÜNYADA HERŞEYİN DİNDEN İBARET OLMADIĞINI DİNİN YAŞANTIMIZDAKİ YERİNİN SADECE NEFSİMİZİ KONTROL ALTINA ALMASI VE AİLE MECLİSİNDE UYGULANAN KATI KURALLARI KIŞISELLEŞTİREREK DİNDAR BİR BİRİM YARATMAK ONUN HARİCİN DE DE KULLUK GÖREVLERİMİZİ YANİ YALAN SÖYLEMEMEYİ, HARAM YEMEMEYİ, ZİNA YAPMAMAYI, HIRSIZLIK YAPMAMAYI VE HER MÜSLÜMANA FARZ OLAN AMA SADECE İSTEYENİN 5 VAKİT NAMAZ KILMASINI, VS. VS LERİ YERİNE GETİRMEK İÇİN olduğunu anlayabilmeleri içindi.

SONRADAN BİZ NEDEN BÖYLE OLDUK BÜTÜN DÜNYA NEDEN BİZİ ORTADOĞU ÜLKESİ OLARAK GÖRÜYOR OYSA BİZ AVRUPDAKİ AKDENİZ ÜLKELERİNDEN BİRİSİYDİK AYRICA NEDEN BÜTÜN TERÖRİSTLER BİZİM ÜLKEMİZDE YUVALANMIŞ VE NEDEN YILLARDIR EKMEĞİNİ YEDİĞİ, SUYUNU İÇTİĞİ, HAVASINI SOLUDUĞU ÜLKEYE İHANET EDİP BAŞ KALDIRI YAPIYORLAR DEMEMEK İÇİNDİ

• burdan cevap veriyim :)

hahahahh yok be kardeşim ne kürdü, yörüğüz biz has türk :D

hatta kürtleri kültürel olarak sevmem, olaylara sosyolojik / uluslararası siyaset bilimi açısından bakıyorum sadece :D sonuçta 4 yıl üniverste de bu dersleri gördük bu konularda tez hazırladık :) bizim üniverstede baya bi solcudur, ondan ters gelebilir insanlara.

diğerlerini değil de seni kırdıysam özür dilerim.

bu arada dil bilmiyorum. :D 3 dil bilmek inanılmaz bir olay.

ama kabul et be ya türkçe düblaj hakketen kötü

seni lanet olasıca zenci güzel bi hahah :D

bir kere fak mi dedi kadın seni seviyorum diye çevirdiler.

• Hocam özür dilemeee bende biraz ifade bozukluğu var övünmek gibi olmasın ama insan 3 tane dil bildiğinden Türkçede kendisini ifade etmekte zorlanıyor.

bende sizin gibi olaylara sosyolojik, uluslar arası artı kişisel haklar konusunda bakıyorum ama hocam doğunun bu durumu patolojik bir hal almaya başladı artık. her tarafı kronik bir hastalığa dönüştü bir yanda pkk sempatizanlar diğer tarafta kafayı yemiş ne yapacaklarını şaşırmış polisler madalyonun öteki tarafındaysa günlerdir çatışma seslerinden psikolojisi bozulmuş çocuklar ne yapacağını şaşırmış anne ve babalar korkudan iş yapamaz hale gelmiş esnaf ve hastaneler ve hastanelerde çalışan doktor ve hemşireler. farklı bir açıdan bakıldığında da silah tüccarlarının para sayma makinelerinin artışı ve ikiyüzlü devlet büyükleri vs vs aslında bu olan olayların hepsi paradox'un bir parçası ve şizofreni bir muavi'yenin eseri

hocam belkide sizinle aynı görüşteyizdir bilemiyorum ama. Türkçe dublaj aynen dediğiniz gibi berbat ötesi içler acısı bir durumda orjinal dilde yayınında yani filmin veya dizinin tadı bambaşka bi ara fransa kanallarını izleyim dedim adamların dediğinin tek kelimesini anlamadım

benim Türkçe dublaj olmasını istememin nedeni "almasına alırımda ben dayısı oluyorum bana düşmez" bunun gibi oyuncu replikeri serbest ama eşşeoğlu eşşek repiline geldimi bip yada ses kısma sansürü oluyor yani hocam işe her seferinde dini gözle bakıyorlar din propagandası yapa yapa insanları yozlaştırdılar biraz yabancı yapımları şöyle aklı başında ingilizceyi anada dili gibi bilen dublörlerimiz tarafından Türkçeye çevirsinlerde millet anlasın neyin ne olduğunu

şuanda yanılmıyorsam dsmart'ta dtx kanalı var o kanalda billy sokakta adında bir eğlence progamı var billy on the street diye yazılıyor bir tür yarışma programı işte o billy programda yarışmacılara küfürler savuruyor hatta bir bölümünde herif vagina'da bahsetti ingilizce olarak izledim gülmekten yerlere yattım ertesi günü programın tekrarını o vaginalı bölümünü türkçe dublaj izledim içine etmişler bir kaç kere vagina kelimesini kullandılar ama zaten soruya cevap verirken doğruysa vagina doğru değilse vagina değil demesini istemişti billy.

neyse hocam ben artık bıktım sansürlü,altyazılı film ve dizilerden bu konuyu dini görüşlerden kurtulup çağdaş dünya görüşlerine geçmek için açtım.

umarım doğru ifade edbilmişimdir bu sefer :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih Özkoç -- 12 Ocak 2016; 23:07:18 >

• TLC Bu kötü gidişle sonu geleceğine inanıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.