Şimdi Ara

NEC 3540a CD okuma-yazma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • enteresan birşey oldu ve alet dvd okuyor yazıyor ancak cd okuyup yazamıyor? Neden olmuş olabilir?

• Neden olduğunu bilmiyorum ama aynısı banada oldu. CD Yazmıyor okumuyordu ama DVD yazığ okuyordu. Servise gönderdim sağolsun SKY nerdeyse 30 günde tamir edip geri yolladı
  • hang firmware kullanıyorsun?
  • 1.04
  • benim de nec 3540A dvd writerim yandı. şu an cdleri görmüyor. 12 tane cd çekince yanması mı gerekir ?
    neyse sorum şu ki şimdi biz bunları garantiye verince tamir adı altında hangi parçasını değiştirecekler? tamir etseler bile bu performans düşüklüğüne yol açmaz mı? yani eski kalitesinde yazar mı? bi de hangi şartlarda yenisimi vermek zorundalar?
  • alın işte NEC NEC NEC deyip boyle KAFA sallayıp aldınız işte nooldu .......NEC in o modelleri DVD-RAM bile yazmıyor...455x serisi yazıyor......alcaktınız bi tane philips bunlar olmucaktı......philips ben kendimi bildim bileli kalite optik suruculer çıkartır...tecrubeliler bu konuda......şimdi uğraşın işte yok garantisiydi yok efendim tamiriydi,,kargoyla yollanmasıydı.......size tekrar gelmesiydi.....tamirli surucunun adam gibi çalışıp çalışmadığıydı...........TAMAM NEC Dünyaca Ünlü bir marka ama optik suruculerde philips LG Plextor SAMSUNG kadar ii deil........bu tip sorunların olması çok normal......ben sadece vakinde NEC NEC NEC diyip milleti mağdur bırakan al bunu bilaaaaaaaader süper diyen üyelere kızıyorum.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaea -- 20 Mart 2006; 17:40:26 >

• ilginç.
    başka forumlarda da Philips ten uzak durmamı söylediler bana.
    yeni bi sürücü alacağım tavsiyeler hep Asus 1608P2S,NEC 4550,BenQ1640 gibi cihazlardı,Phlilips in esamesi bile okunmadı hiç...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

ilginç.
    başka forumlarda da Philips ten uzak durmamı söylediler bana.
    yeni bi sürücü alacağım tavsiyeler hep Asus 1608P2S,NEC 4550,BenQ1640 gibi cihazlardı,Phlilips in esamesi bile okunmadı hiç...

philips cd yazıcım wardı 16x seneler önce cok da guzel makinaydı hiç sorunu yoktu..LG 52x cd rom wardı her turlu cd yi okurdu...gram sorunu olmadı..şimdi LG 52x cd writer ve LG16x DVD-Writer war ve gram sorun yok......o başka forumlarda philipsi kotuleyen uyeler bişey bilmiyomuş.... kullanmadıkları urunler hakkında atıp tutuyorlarmış gibi geldi bana......tecrubeli kaliteli markalara çamur atan çok oluyor nedense.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaea -- 20 Mart 2006; 2:36:24 >

• Philipsler daha sorunlu dostum. Biraz forumları karıştır istersen. Lg 52x cd-rom konusuna hiç girmeyelim çünkü 2 üründen 1 tanesi bozuk çıkıyordu zamanında. Sağolsun İçinde kırılan cd parçaları alnımı bile kesmişti. Lg' nin cd-writerı çok iyidir lakin. Ama her zaman denildiği gibi elektronik şans işi. Alırsın bozulmaz alırısn tak diye 2 gün sonra bozulur. İnanır mısın 8x mitsumi cd-rom' um var hala takır takır çalışır.
  • Bende 2 hafta önce Nec dvd-rw aldım .3550
    Valla şuan çatır çatır çalışıyo senin şansızlığına sanırım.
    Bian ewel garantiye yolla
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hellmarch

Philipsler daha sorunlu dostum. Biraz forumları karıştır istersen. Lg 52x cd-rom konusuna hiç girmeyelim çünkü 2 üründen 1 tanesi bozuk çıkıyordu zamanında. Sağolsun İçinde kırılan cd parçaları alnımı bile kesmişti. Lg' nin cd-writerı çok iyidir lakin. Ama her zaman denildiği gibi elektronik şans işi. Alırsın bozulmaz alırısn tak diye 2 gün sonra bozulur. İnanır mısın 8x mitsumi cd-rom' um var hala takır takır çalışır.

Öyle Mitsumi Diye Küçümseme Ama Mitsumi De Eski Topraklardandır....

• http://www.micheldeboer.nl/firmware her ne kadar yasal olmasada burada nec in modded firmware leri var.ben onlardan kullanıyorum hiç okuma-yazma problemi yapmıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: maymunkral

http://www.micheldeboer.nl/firmware her ne kadar yasal olmasada burada nec in modded firmware leri var.ben onlardan kullanıyorum hiç okuma-yazma problemi yapmıyor.

Firmware ile falan alakası yok dostum.
  • quote:

quote:

http://www.micheldeboer.nl/firmware her ne kadar yasal olmasada burada nec in modded firmware leri var.ben onlardan kullanıyorum hiç okuma-yazma problemi yapmıyor.

benim aklıma ilk firmware geldi çünkü aynı sorun bende de vardı sırf bu yüzden asus cd rom almıştım ama modlu firmware yükleyince bir sıkıntı kalmadı.

• quote:

SKY firmware update edilmiş aletleri garanti dışı sayabiliyor. Bilginiz olsun..
  • plextoru karşılaştırırken digerleriyle aynı kefeye koymayalım lutfen.
    optik suruculerde plextor ve digerleri vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 20 Mart 2006; 15:35:21 >
  • quote:

quote:

quote:

benim aklıma ilk firmware geldi çünkü aynı sorun bende de vardı sırf bu yüzden asus cd rom almıştım ama modlu firmware yükleyince bir sıkıntı kalmadı.

Denerim olmazsa 1.01 e indirip garantiye yollayacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.