Şimdi Ara

Ne zaman bir şeyler güzel gitse hepsi kursağımda kalıyor!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık gerçekten yeter 2 hafta önce sıkıntım yokken mutluyken olanlara bak.Kafam gerçekten karışık.
    Dünkü konudan sonra üniversite bırakmayı bile düşündüm çünkü gerçekti.(Üniversite mezunlarının düşük maaşla çalışması)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3RE3RA -- 7 Kasım 2013; 11:18:41 >

• Mesela 18 yaşıma geldim ama ailem sürekli karışıyor bir akıl verirmisiniz?(Yaşı büyük abiler bu saate online dır o yüzden gece açtım).
  • ında olsanda o senin ailen karışır da severde kızarda onlar senin iyiligini düşünüyor bence onların fikirlerine saygı duy onlar herzaman haklılar ünüverseye gelincede sinirlenince bende öyle oluyorum ama kendi sinirine hakim ol şimdi sen hangi bölümü okuyorsun da maaşı az dostum
  • AMD HASTASI 044 kullanıcısına yanıt
    Uluslararası ticaret ve pazarlama daha hazırlık hocam.Bu arada ında yazmıssında basta cozemedim orayı.
  • Bende birakmayi dusunuyorum okulumu. Sehirden memnun degilim hic. Benden buyuk birilerinin yorumlarini bekliyorum bende. Umarim ikimiz icin en hayirlisi ne ise o olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah hocam hangi şehir,hangi bölüm?
  • sevmediğin bir işi yapacaksan bırak, yoksa yok ben bu bölümü çok seviyorum diyorsan devam et sonuçta şuan okulu bırakıp iş hayatına atılsan'da bir meslek sahibi olmadığın için'de düşük maaş alıp milletin kahrını çekeceksin ama üni'den mezun olduğun'da bir mesleğin olacak ve kimsenin kahrını çekmek zorun'da kalmayacaksın
  • kardeş 27 yaşındayım, ailenin dediklerini yap sözünden çıkma ama kendini geliştir ve hayata hazırlan...

sıkılmaya gelince, fazla takma hayatı. derslerine odaklan ilerde seni yalnız bırakmayacak tek şey derslerde öğrendiğin bilgiler olacak.

işe girdiğin zaman o bilgilerle tecrübe edineceksin.

ailenin sıkması da gayet normal, onların zamanında üniversiteye girmek kolay ama gitmek zordu. anarşi, baskı, siyasi olaylar vs. akıllarına farklı şeyler geliyor olabilir.

onları üzme, layık olmaya bak.
  • Konya selcuk uni elektrik elektronikteyim. Ama cidden artik olmayacak gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir okul,büyük bir şehir ama öğrenciyi sevmez konya.
  • Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    Sorun da burada hocam sülalede %95 üniversite mezunu.Şimdi ben okumazsam kötü olur.
    Garsonluk,temizlik yapanlara saygım var ama insanların ağız kokusunu çekemem.
  • Benim bölüm hakkında bilgisi olan yok mu?
  • hocam bende halkla ilişkiler ve tanıtım bende burayı sevemedim sen teknoloji fakültesindesin demi ben bu atatürk yurdunda kalıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cimbombom35

Sorun da burada hocam sülalede %95 üniversite mezunu.Şimdi ben okumazsam kötü olur.
    Garsonluk,temizlik yapanlara saygım var ama insanların ağız kokusunu çekemem.

o zaman oku mutlaka......
  • Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    Hocam sayısal çıkışlıyım ama istediğim puanı alamadığım için uluslararası ticaret ve pazarlamayı seçtim.Normalde inşaat mühendisliği istiyordum.
    Bölüm güzel ama bilmiyorum nasıl yapıcam.İnşaat zor ayrı mesele zaten.
  • üniversite okumak yüksek maaş garantisi değildir ve bugünden sonrada artık üniversiteliler diplomalı eşek olacaklardır çünkü herkes üni mezunu artık.üni mezunu olmak bugün rahat işi sağlar en fazla, o da bugünlük.
  • 2622110012 kullanıcısına yanıt
    Bugün mü?
    Üniversite mezunlarının yarısı işsiz.
  • işte dediğimi söylüyorsun diplomalı eşek olmak istemeyenler işsiz geziyor diğerleri zaten kendini geliştirmiş veya şanslı olanlar torpilliler.10 sene sonra asgari ücretle fabrikalarda üni mezunları çalışmaya başlayacak özellikle gereksiz bölümleri okuyanlar.
  • ben pazarlama mezunuyum kendini geliştirirsen sana iş çok.... kariyer.net'e bak ihracatçı ve pazarlamacı arıyorlar... tecrübesizliğini kabul edip biraz uygun maaşı kabul edersen ilerde yükselirsin.

iş bulmak istiyorsan

ya torpilli olacaksın ya kendini geliştireceksin ya da kendi işini kuracaksın. 3ünü yapanlar bugün 1 apartman alabilecek seviyeye gelirler... tekini yapanlar 1 daireyi rahat alırlar.

ben 3 üniversite bitirdim yüksek lisans yaptım y.dışında ama kendime sıcak bir iş bulamadım. maaş konusunda çok cimri değiller belki ama uygun iş önemli. geçen iş başvurusuna gittim adamlar beni dubaiye yollamak istiyolardı. orada pazarlama yapacaktım. ben dedimki 3 sene y.dışında kaldım artık bıktım. o yüzden reddettim. maaş 2500 tl + yemek + sigorta + yurtdışı primleri...

sen oku kendini geliştir gerisi gelir.

sana bi işe yaramaz vb diyen kişiler genelde önüne taş koyup engel olmak isteyen kişilerdir.

bana da çok diyolardı... lisede 7-8 tane bir gelirdi karneye. okumaz adam olmaz dediler hep...

açıköğretime girdim zar zor. sonra gaza geldim (sebebi çok uzun) bi sınava daha girip özel bi üniye girdim yarı burs + asistan maaşı ile okudum. sonra da yurtdışında master yaptım kitap yazdım. kitabım yökte tez kurulunda mesela...

önemli olan kendini geliştirmek.

pazarlama hocamın derse girdiğinde söylediği ilk söz "değişmeyen tek şey, değişimdir."

• bende 20 yaşıma geldim ailem hala karışır açıkçası karışmaları bence doğru bazen ne kadar tersmiş gibi gelsede

ve üni. mezunu olmak yetmez birazda kendini geliştirmen alanında en iyisi olmayan çalışman lazım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.