Şimdi Ara

Ne zaman başvurmalıyım? 2020 Ağustosta tecilim bitiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 Ağustos 2020 de tecilim bitiyor. Bedelli başvurumu en son yapmam gereken tarih nedir sizce? Temmuz ayı içerisinde yaparsam bir sıkıntı çıkar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgasahin34 -- 5 Mayıs 2020; 11:25:13 >

• Tecilin bitmeden başvurman lazım. Bakaya durumuna düşersen bedelli askerlikten yararlanamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sandman3223

Tecilin bitmeden başvurman lazım. Bakaya durumuna düşersen bedelli askerlikten yararlanamazsın.
    Yani bu 2 ay öncesinden durumu söyleniyor ya her yerde, forumda da. Ondan biraz kafam karıştı yani benim Haziran 1e kadar basvurmam mı gerekiyor?
    teşekkürler.
  • 2 ay önceden diye birşey yok ister başladığı ilk gün başvur ister son hafta başvur bir farkı yok. Önemli olan nokta başvurduğun anda sistemde bakaya yada kaçak olarak görünmemen. Yani tecilinin olması ve söylenen tarihe kadar işlemleri tamamlamış olmak.

Bence hiç risk alma tecilin bitmeden işlemleri tamamlamış ol. En azından başvurup parayı yatırırsan elinde dekontun olur olası bir problemde şubeye gösterirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandman3223 -- 8 Mayıs 2020; 8:10:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecilin bitmeden başvurmalısın yani Temmuzun sonuna kadar vaktin var. Haziran ayi içinde başvurmanı tavsiye ederim çünkü Temmuzun 1 inden itibaren bedelli ücretine zam gelecek.
  • Yoklama başvurusunda E-devletten fotoğraf yüklemek gerekiyor sakallı olsa sorun olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR_345241 -- 21 Haziran 2020; 23:28:20 >
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    ben de fotoğraf istemedi. daha yeni yaptım.
  • Wheatley kullanıcısına yanıt
    2 hafta önce yazdığımda bu kadar bilmiyordum mevzuatı.
    Bedelli başvurusu derken demek istediğim yoklama başvurusuymuş. Yoklamada vesikalık istiyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.