Şimdi Ara

Ne Yazık ki Kekemeyim :( (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
8.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim ilk önce geçmiş olsun.Arkadaşlarında dediği gibi direk bir diksiyon dersi almayı dene.

Daha sonra evde kitap okumayı dene, ancak kitabı yavaş ve sakin oku.Sanki bir kitleye karşı konuşma yapıyormuşcasına yavaş tonlarda ama sekmeden konuş. Önemli olan hızlı konuşmak değil yavaş yavaş sekmeleri ortadan kaldırmaktır.

Bu periyodu gün geçtikce haftadan haftaya hızlandırırsan seninde bu sorunun ortadan kalkacaktır
  • Bende de var. Asıl sorunum sanıyorum ki fazla tükürük salgılanması. Konuşurken ağzımda tükürükler yer değiştiriyor. Çıkmasın diye de yuvarlayarak konuşuyorum. üstüne de hızlı konuşuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

Bende de var. Asıl sorunum sanıyorum ki fazla tükürük salgılanması. Konuşurken ağzımda tükürükler yer değiştiriyor. Çıkmasın diye de yuvarlayarak konuşuyorum. üstüne de hızlı konuşuyorum.

Aynı sorun bendede var bi doktora gitmelimiyim , sadece bana özgü bir durum mu diye düşünüyordum. Tükürüğün az salgılanması için ilaç vs bir şey olmalıdır muhakkak.
  • Benimde vardı küçükken, hatırladığım kadarı ile, çakıl taşını dilimin altına koyup konuşmaya çalışmıştım, 1 ayda büyük ilerleme kaydetmiştim daha sonra da zmanla geçti...
    Şimdi halime çok şükür gayet düzgün bir diksiyona sahibim. Umarım sende en kısa zamanda düzelirsin... Önemli olan birşeyde beyninde bitirmek dostum...
  • yazarken belli olmuyor en azından ;)

ek: parmaklarıma hakim olmalıyım, herşeyi yazmamalıyım.. kendime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 10 Mart 2010; 16:33:44 >
  • Bi kelimeyi söyleyemediğin anda bağırarak küfür et.
  • Dostum inan benimde gitmediğim yer kalmadı. Şu an aynı senin durumundayım. Kaç senedir çekiyorum, bilmem belki rahat konuşsam bir arkadaş ortamında neler olacak.

Özellikle anadolu üniversitesinin bu konu hakkında bir bölümü var öğrenciler ile öğretmenler hizmet veriyorlar. Tübitak işbirliği ile falan sanırım. En azından ötekiler gibi pahalı değil. İstersen şansını orda deneyebilirsin. Dilkom.http://www.dilkom.anadolu.edu.tr/

• Bendede aynı sorun vardı kekemelodiye gittim izmire bir işe yaramadı. daha doğrusu yaraması için aylarca yavaş konuşman lazım oda 17 yaşındaki bir gence zor geliyor. neyse konuşma terapistine gittim bi işe yaramadı. en son psikolağa gittim prozac diye bir ilaç yazdı. hiç bir yan etkisi yok 25 günde etkisini gösteriyor şuan çok iyiyim. harbiden bu olayı çekmeyen anlamaz.
  • arkadaşlar hepinizden ALLAH razı olsun , sonsuz teşekkürler ilginiz ve önerileriniz için . Kesin çözüm hakkında %100 garanti vermeyen klinik - konuşma merkezi zaten yok :) ben zaten önerdiğiniz yerleri biliyorum (kekemelodi gibi) yalnız dediğim gibi gitmediğim yer kalmadı tüm teknik nefes egzersizleri vs zaten biliyorum . Ama bir türlü heycanımı yenemiyorum . kendi kendimeyken saatlerce konuşabiliyorum takılmadan . ayn karşısında da konuşabiliyorum farketmiyor . kekelediğim için heycanlanmıyorum , heycanlandığım için kekeliyorum önemli olan heycanımı yenmek sanırsam . Buda özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor . ( yapamam - edemem - konuşamam gibi ) Kekeme illeti olan arkadaşlar beni daha iyi anlıcaklardır . Konuyu açtığım 2 günden beri günde 3-4 saat ağzımda kalemle kitap okuyorum . Arada değiştirip 5-6 fasülye atıyorum dilimin altına bu şekilde okumaya çalışıyorum , çabalıyorum . Çocukken pek takmazdım konuşma problemini , ama şimdilerde ağırıma gidiyor inanın sıkıntıdan saçlarım dökülmeye başladı cidden kötü bi durum . Bu işi kendim çözmem gerekicek belli . En azından bu 1 aya kadar az da olsa toparlama olmasını ümit ediyorum , İnşallah bi etkisi olur ... Günler geçtikçe yine konuyu güncel tutmaya çalışıcağım benim gibi sorunu olan arkadaşlarada ışık tutmuş olurum ...

bu arada @Elbryan ilacı nasıl kullandın eczacı arkadaşım var reçetesiz bi şekilde ilacı sağlıcak bana , günde kaç tane aldın aç - tok karnınamı vs ? ve yan etkisi yok deilmi bide kaş yapıyım derken göz çıkarmıyım ??

teşşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexia -- 12 Mart 2010; 3:43:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: entr2

Dostum inan benimde gitmediğim yer kalmadı. Şu an aynı senin durumundayım. Kaç senedir çekiyorum, bilmem belki rahat konuşsam bir arkadaş ortamında neler olacak.

Özellikle anadolu üniversitesinin bu konu hakkında bir bölümü var öğrenciler ile öğretmenler hizmet veriyorlar. Tübitak işbirliği ile falan sanırım. En azından ötekiler gibi pahalı değil. İstersen şansını orda deneyebilirsin. Dilkom.http://www.dilkom.anadolu.edu.tr/

Burdan mezun birine gittim işe yaramıyor.

• Dostum senin problemini anladım. Anladığım kadarıyla klinik desteği sonuna kadar almışsın. Kişisel alıştırma seviyesini de geçmişsin. Sana gereken sadece yabancılarla konuşmak. Bir laf vardır, "Seni öldürmezse daha güçlü yapar." Çekinebilirsin. Hatta konuşmaktan korkabilirsin. Ama denemediğin başka yol kalmamış gibi gözüküyor. Sürekli tanımadıklarınla konuşmaya çalış.
  • benim kuzenimde konusurken ister istemez tukuruk cıkarıyor.onun tedavisi varmidir?
  • İyi niyetinizle yardım etmeye çalışıyorsunuz belki arkadaşa ama sağdan soldan duyduğunuz tedaviler değildir inşallah bunlar
  • Geçmiş olsun kardeş.
  • Geçecektir emin ol .
  • geçmiş olsun en kısa zamanda düzelir inşallah dostum tedavisi var diye biliyorum u olayın ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexia

arkadaşlar hepinizden ALLAH razı olsun , sonsuz teşekkürler ilginiz ve önerileriniz için . Kesin çözüm hakkında %100 garanti vermeyen klinik - konuşma merkezi zaten yok :) ben zaten önerdiğiniz yerleri biliyorum (kekemelodi gibi) yalnız dediğim gibi gitmediğim yer kalmadı tüm teknik nefes egzersizleri vs zaten biliyorum . Ama bir türlü heycanımı yenemiyorum . kendi kendimeyken saatlerce konuşabiliyorum takılmadan . ayn karşısında da konuşabiliyorum farketmiyor . kekelediğim için heycanlanmıyorum , heycanlandığım için kekeliyorum önemli olan heycanımı yenmek sanırsam . Buda özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor . ( yapamam - edemem - konuşamam gibi ) Kekeme illeti olan arkadaşlar beni daha iyi anlıcaklardır . Konuyu açtığım 2 günden beri günde 3-4 saat ağzımda kalemle kitap okuyorum . Arada değiştirip 5-6 fasülye atıyorum dilimin altına bu şekilde okumaya çalışıyorum , çabalıyorum . Çocukken pek takmazdım konuşma problemini , ama şimdilerde ağırıma gidiyor inanın sıkıntıdan saçlarım dökülmeye başladı cidden kötü bi durum . Bu işi kendim çözmem gerekicek belli . En azından bu 1 aya kadar az da olsa toparlama olmasını ümit ediyorum , İnşallah bi etkisi olur ... Günler geçtikçe yine konuyu güncel tutmaya çalışıcağım benim gibi sorunu olan arkadaşlarada ışık tutmuş olurum ...

bu arada @Elbryan ilacı nasıl kullandın eczacı arkadaşım var reçetesiz bi şekilde ilacı sağlıcak bana , günde kaç tane aldın aç - tok karnınamı vs ? ve yan etkisi yok deilmi bide kaş yapıyım derken göz çıkarmıyım ??

teşşekkürler ...

İlacı almadan bir psikoloğa danışsan iyi olur. Çünkü internette ilacın etkileri konusunda pek iyi şeyler söylemiyolar bende pek yan etkisi olmadı ama sen genede bi psikolağa danış ben şurup kullandım. kahvaltıdan sonra.

• Daha çok psikoloji ile alakalı değilmi sorun? İlaçla nasıl hallediliyor merak ettim açıkcası.
  • quote:

Daha çok psikoloji ile alakalı değilmi sorun? İlaçla nasıl hallediliyor merak ettim açıkcası.

Daha çok değil direk öyle zaten.İlaçla falan geçeceğini sanmam
  • hocam bir kurşun kalemi ağzına yan olarak al alt ve üst çenen yani dişlerin arasında tut dudakların açıkta kalır aynanın karşına geç ve o şekil konuşmaya başla egzersiz olur sana
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.