Şimdi Ara

Ne yaptıysam PSU elektrik gerilim sesinden kurtulamadım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, Evga GQ, G2 ve Şimdi de RM serisi Güç Kaynakları kullandım. Fan dönmüyor, bunda problem yok. Ancak cihazın kendisinden çok hafif elektrik gerilimi sesi geliyor, cızırdama şeklinde. PC'yi gece kullandığım için bu ses çok kulağımı tırmalıyor. Sese karşı hassasiyetim de var.

Evimizin elektrik tesisatı çok kaliteli değil. Voltaj dalgalanması genel olarak var olan bir problem. Sebebi bu olabilir mi? Akım korumalı priz almak işe yarar mı?

• takip.
  • yüksek akım ve gerilimleri kontrol altına o prizle biraz alabilirsinde, zaten güç kaynaklarında tüm korumalar mevcut değil mi? Dalgalanmalrla alakalı ses olacağını zannetmiyorum. devamlı mı dalgalanma var sanki. Topraklanmanın belki etkisi olursa olur. O zaman en iyisi regületördür ama ses olayı karışık biraz.
  • Bendede bu sorun diğer prizi kullanmaya devam edince ortaya çıktı. Aynı bende yazılımcıyım geceleri o vızıltı sesi yok mu direk o sese kitliyor insani.
  • Merhaba,

Bu kadar çok güç kaynağı denemenize rağmen eğer hala parazit duyuluyorsa o zaman sıkıntı Elektrik tesisatınızdadır.

Bu sorunu çözmenin en ideal yolu online UPS kullanımıdır, ancak maliyeti yüzünden bunu kullanan pek olmaz. Bu noktada yapılabilecek ikincil çözüm ise voltaj ve akım regülasyonuna sahip kaliteli bir line interactive UPS kullanımıdır. Bu noktada alınacak UPSin gerçekten kaliteli ve ciddi anlamda voltaj ve akım regülasyonu özelliğinin olması gerekmekte. Buna dikkat edilmez ve sıradan bir UPS alınırsa sorun devam edecektir.
  • Öncelikle cevap veren arkadaşlara tek tek teşekkür ederim.

Arkadaşlar, ben sorunumu çözdüm. Belki kaynağını/sebebini bulamadım ama bir şekilde o sesi kesmeyi başardım. Sorunu olan diğer kişilerde de işe yarar mı bilmiyorum, denemekte fayda var;

https://forum.donanimhaber.com/m_122159994//tm.htm#122170245
  • bi ara bende de böyle bire ses vardı. pc yi yüke bindirince kesiliyordu. bir oyuna girip çıkıyordum ses gelince.
  • salagil kullanıcısına yanıt
    Şoklama taktiği, güzel.

İşlemci AMD miydi? Sorun işlemcide mi yoksa elektrik tesisatında mı çözemedim...
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    yok hocam. i5 6400 dü. g4400 ile de yapmıştı. kasayı sattım şimdi.
  • salagil kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, teşekkürler...
  • arapsaçı olmuş kablo demetleri de benzer seslere neden olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • infra_dark kullanıcısına yanıt
    Rica etsem biraz açıklar mısınız, bilgimiz olsun. Kabloların karışması hangi sebepten sese çıkarabiliyor?
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    özellikle gerilim geçen kabloları sararsanız indüklenir, ısındığını da farkedebilirsiniz. bununla birlikte manyetik alan da oluşturur. bu da farklı elektronik ekipmanlarda elektriklenm ve ses yapabilir.

sizin durumda böyle birşey varmıdır bilemem ancak özellikle güvenlik için kablo sarmallarına önlem almak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmkanınız var ise kesintisiz güç kaynağı kullanmanızı tavsiye ederim. Mesajınızda belirtmiş olduğunuz evimde elektrik tesisatı iyi değil maddesine dayanarak bu yorumu yapıyorum.

Siz güç kaynağından gücünü alırsınız tam bir şekilde sorunsuz sıkıntısız güç kaynağı sürekli elektrikten depolama yapar sorun sıkıntı yaşamamış olursunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.