Şimdi Ara

Ne yapmalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
1
Favori
282
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Ne yapmalıyım ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    200 Mesaj
    Arkadaşlar benim netler şu şekilde :

Türkçe 29-30 (Dil anlatım 0)
    Sosyal 19-22 arası (Hiç çalışmadım daha)
    Matematik 25-26 (2-3 konu var)
    Geometri 6-7 (Çokgen ve çember eksik)
    Fen 31-32 (Biyoloji tamamen eksik kimyanın ve fiziğin az kısmı)

Sizce konuları mı tamamlayayım yoksa Lys mi ağırlık vereyim kararsız kaldım.Mezunum dolayısıyla biraz biliyorum eksik konuları.Sınava 45 gün kalaya kadar Lys matematik-fizik çalışıp son 45 gün ygs eksik konuları tamamlayıp denememi çözeyim yoksa ilk ygs konularını bitirip zaman kalırsa lys + ygs denememi yapılmalı ?

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Ryshiz

Tüm fende mi sıkıntı var

Fizik diyelim.
    |
    |
    Ben fizik için şöyle yapıyorum önce palmeden okuyup not çıkarıyorum.Sonrasında kahve alıp umut öncül açıyorum x2 hızda (x1.5 da olabilir) dinliyorum notumda olmayan veya dikkat etmediğim nokta varsa durdurup notunu alıyorum sonra dinlemeye devam.Zaten soru çözümü de var videolarında pekişiyor baya sonrasında açarım sbyi sorularımı çözerim.Birde böyle deneyin.

Orijinalden alıntı: Ryshiz

Ben fizik için şöyle yapıyorum önce palmeden okuyup not çıkarıyorum.Sonrasında kahve alıp umut öncül açıyorum x2 hızda (x1.5 da olabilir) dinliyorum notumda olmayan veya dikkat etmediğim nokta varsa durdurup notunu alıyorum sonra dinlemeye devam.Zaten soru çözümü de var videolarında pekişiyor baya sonrasında açarım sbyi sorularımı çözerim.Birde böyle deneyin.

Teşekkürler:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

çok güzel yöntem hocam valla :) palme k.a var sb mi var ve memnunmusunuz ben fdd kolay fizik almayı düşünüyordum sizce hangisi faydalı olur ?
    |
    |
    Ryshiz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Palme k.a ve s.b var birde uğurun ygs-lys soru bankası var.Uğura daha dokunmadım ama palme gayet iyi
    |
    |
    fal17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam fiziği zayıf olan birinin sizin yukarda yazdığınız yöntemi uygulamasımı yoksa fdd kolay fizik gibi kitaplarla temelden başlaması mantıklı olur sizide yoruyorum ama kusura bakmayın
    |
    |

Fdd çözebilir ama ygs fiziği kolay düzey olduğundan pek bir fark olacağını sanmıyorum.
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Fen olarak ;

Fiziği anlattım yukarda geçiyorum.
    Kimya palme k.a dan özet çıkarıp sbden çözüyorum.Takıldığım yerler olursa ya dershanede etütlerde dinliyorum hocadan veya youtubedan dinliyorum.(Hocalara geldik-teknofem)
    Biyoloji çalışmıyorum yakında başlayacağım konuyu okuyup soru çözerim özet bile çıkarmam büyük ihtimal.

Geometride ise dershaneye gidiyorum hocanın notlarını tekrar ediyorum.Sonra 3 sb var onlarda kafama estikçe çözüyorum geçen sene geometrim iyi diye rahatım.Ama iyi bir geometri istiyorsan düzenli olarak haftada 2-3 gün vermelisin(O gün sadece geometri çalış demiyorum.Ben her gün 2 ders çalışırım 2-3 gün geometri olur.)Bir süre sonra takır takır çözüyorsun.Ama 1 hafta bırak hemen gider o çözme o yüzden 2 güne 1 3 güne 1 geometri koy derim.

Haftada bir gün tüm haftanın özetlerini okuyun tekrar edin yeterli olur diye düşünüyorum.
    |
    |
    KoalaSevmeyenAdam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    466 Mesaj

hocam palme fiziğin seviyesini bilmediğim için soruyorum normal derecede fizik yapabilen biri içi idealmi sizce ?
    |
    |

Bence yapılır almadan önce bir bak yapabileceğini düşünürsen al derim.
    |
    |
1
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.