Şimdi Ara

ne yaparsam yapayim bilgisayarim LoL oynarken kapaniyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarim sadece LoL oynarken kapaniyor. termal macunu degistirdim, icini bir guzel temizledim ama nafile yine kapaniyor ve bu benim ceza almama neden oluyor kapandigindan oturu. ne yapmaliyim? basina daha once gelen var midir?

oyunu oynarken random bir zamanda ilk once ekran karariyor sonra diiiiiii diye bir ses geliyor sonra ses kesilip kapaniyor.

bilgisayarim samsung r520

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ramlerde bir sorun olabilir bir tek lol de oluyorsa ilginç ama böyle çözüm bulmak zor donanımsal bir arıza olduğu kesin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim önce ki bilgisayarım aynı sorunu yapıyordu sadece lolde değil,fazla yük bindiğinde dııııııııııııtttt sesi yapıyor ve hemen kapanıyordu

Büyük ihtimalle bilgisayarın zorlanıyor,yani sadece bunu söyleyebilirim çünkü ses çıkıp pc kapandığında hep sisteme fazla yük bindiğinden oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 27 Nisan 2017; 21:0:2 >
  • Uzun bip sesi geliyorsa sorun büyük ihtimalle ramlerdedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hatsune Miku -- 27 Nisan 2017; 21:13:26 >
  • Hatsune Miku kullanıcısına yanıt
    ekran kapaniyor sonra drrrrrrrr sesi geliyor sonra ses kesiliyor ve rame yakin yerler asiri isiniyor

• Ao Sol kullanıcısına yanıt
    peki bunu nasil onarabilirim hocam? bilgisayar fazla isiniyor sogutmaya calissam kapanmasini durdurabilir miyim sizce? yoksa donanimsal bir sorun mu bu

• Büyük ihtimalle donanımsal bak Miku bahsetmiş sebebini daha bilgi sahibi o konularda,benden ziyade iyi yardımcı olur,şuan i5 ve i3 sistemim var i3'te 4 gb ram var lol ve arkaplanda chrome acikti cok doluydu sayfalar giflerle vs başlık açıyordum

Dıtttttt sesinden sonra pc kapandı,eski sistemdede böyleydi zorladığımda kapanırdı

Bu arada belki bazı arkadaşlara yardımcı olur forumda görmüştüm

Alıntı;

Sürekli Ses : Güç kaynağı arızası

Birçok kısa bip : Ana kart arızası

1 uzun : Bellek tazelenmesinde hata

uzun 1 kısa : Ana kart veya BIOS çipi arızası

1 uzun 2 kısa : Ekran kartı arızası

1 uzun 3 kısa : Ekran kartı arızası

2 uzun 1 kısa : Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı )

2 kısa : Bellek parity (eşlik) hatası

3 kısa : Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata

4 kısa : Timer hatası

5 kısa : işlemci hatası

6 kısa : Klavye işlemcisi hatası

7 kısa : işlemci hatası

8 kısa : Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası

9 kısa : BIOS ROM hatası

10 kısa : CMOS okuma/yazma hatası

11 kısa : Tampon bellek hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 28 Nisan 2017; 0:24:0 >

• Ao Sol kullanıcısına yanıt
    bir dahaki kapanisinda sesi kaydetmeye calisip nerede hata oldugunu anlamaya calisirim. yardimin icin tskler

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.